آکادمیا کافه
زبان شناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: علوم انسانی و فلسفه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87)
+--- موضوع: زبان شناسی (/Thread-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

زبان شناسی - یسنا آذری - 12-07-2012

در این موضوع، مسائل مربوط به زیر شاخه های رشته ی زبان شناسی، نحوه گرفتن پذیرش و دانشگاه های مطرح برای هر زیر شاخه معرفی خواهند شد.

RE: زبان شناسی - فانتین - 05-01-2014

سلام به همه ی دوستان من قرارا برم با همسرم کلگری و تو اون دانشگاه رشته ی زبان شناسی هم هست اما من شرایط فاند رو ندارم به نظر شما چه راههایی هست که بتونم اونجا تحصیل کنم ایا از وام تحصیلی میشه استفاده کرد و چه شرایطی داره و اصا چقدره؟؟؟؟ مرسی از پاسخ

RE: زبان شناسی - M1KE - 05-01-2014

در سایت دانشگاه موردنظر بخش Fainancial Aid رو که نگاه کنید در مورد انواع کمک هزینه ها توضیح داده شده. به غیر از کمک هزینه های معمول که خود دانشگاه موردنظرتون در اختیارتون می تونه بگذاره، بانک هایی مثل RBC یک وام هایی رو در حدود 10 هزار دلار سالانه در اختیار دانشجوهای کارشناسی به بالا می گذارند که بعد از حدود یک سال از فارغ التحصیلی با بهره پایین ( در حدود 1 درصد ) می تونید اون رو برگردونید. ولی فکر می کنم این نوع وام ها رو بیشتر به مقیم ها بدهند و اگر به عنوان مهاجر می روید می تونید روی این گزینه بیشتر تحقیق کنید. همین طور مهاجرها معمولا از نظر فرصت های کار در کنار تحصیل راحت تری برخوردار هستند.

در اینجا می تونید در مورد شرایط این نوع وام ها که بانک RBC در اختیار می گذاره بیشتر بخونید.

RE: زبان شناسی - فانتین - 05-01-2014

ممنون اقای مایک یه سوال دیگه اینکه من الان فوق مترجمی دارم ولی نمی دونم که دکترای  رشته زبانشناسی رو ادامه بدم یا فوق مجدد با توجه به اینکه فوق 2 ساله است و من باید وام بگیرم احتمال وام دادن برای هر کدوم تا چه حد هستش؟ یعنی در واقع من اگه بتونم وام بگیرم خیلی راحت میتونم تو اون دانشگاه این رشته رو ادامه بدم درسته؟

RE: زبان شناسی - M1KE - 05-01-2014

اینکه فوق دوباره بخونید یا اینکه در دکترا ادامه تحصیل بدین به خیلی چیزها بستگی داره. برای نمونه فردی که به پژوهش علاقه مند هست بهتر هست که در دکترا ادامه تحصیل بده چون معمولا در مقطع دکترا امکان گرفتن فاند و در نتیجه نرفتن سراغ وام و هزینه شخصی امکان پذیرتر هست و فرد رو برای آینده پژوهشی و کار آکادمیک آماده می کنه. ولی ایراد دکترا این هست که حدود 5 سال از عمر آدم رو مشغول خودش می کنه و برای فردی که هدف نهایی اش وارد شدن به بازار کار و کار عملی هست ممکنه خیلی زمان بر باشه و گاهی هم مدرک بالا باعث Overqualify شدن برای خیلی از شغل ها میشه چون کارفرماها مجبور هستند بر اساس سطح تحصیلات یک حداقل حقوقی رو به کارمند خودشون بدهند و برای نمونه برای کاری که یک فوق دیپلم می تونه انجام بده ممکنه یک فوق لیسانس یا دکترا رو قبول نکنند. از این دید خیلی از افرادی که قصد دارند سریع وارد بازار کار بشوند خیلی وقت ها ترجیح می دهند یک فوق دوباره بخونند که هم زودتر مدرک گرفته باشند و هم مشکلاتی رو که اشاره کردم نداشته باشند.

با این توضیحات انتخاب بین دکترا و فوق دوباره یک مقدار به برنامه های شخصی فرد هم بر می گرده و نمیشه یک نسخه کلی داد. پیشنهاد می کنم این تاپیک رو هم نگاه کنید ببینید دیگران در گذشته چه نظراتی داشته اند.

در مورد وام در سایت شون اشاره کرده که برای کارشناسی ها 5000 دلار و برای تحصیلات تکمیلی 10000 هزار دلار می دهند و تفاوتی بین ارشد و دکترا قائل نشده و برای رشته های مدیریتی گفته اند ممکنه مبالغ بیشتری هم بدهند. اینکه کافی هست یا خیر دوباره به وضعیت شما در کانادا بر می گرده. برای یک دانشجوی بین المللی در رشته های مهندسی سالی حدود 16000 دلار هزینه تحصیل میشه که برای رشته شما احتمالا باید در همین حدود باشه ولی برای مقیم ها حدود 30 درصد این مقدار و در حدود سالی 6000 دلار هست. در مورد وام بهتر هست که وقتی رسیدید نزد یکی از Manager های بانک RBC بروید و در مورد شرایط خودتون و برنامه ای که دارید باهاشون صحبت کنید تا جزئیات حساب و برنامه ای رو که می تونند در اختیارتون بگذارند رو در اختیارتون بگذارند. برای نمونه این بانک برای تازه واردها در همون ابتدای کار بدون اینکه پولی از حساب شما بلوکه کنه Credit Card خواهد داد که در 6 ماه ابتدایی دارای تراکنش های نامحدود و رایگان هست.

RE: زبان شناسی - maheaseman - 05-07-2015

سلام به همه ی دوستان ، من کارشناسی روش تدریس انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل 16.32 و ارشد زبانشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز  با معدل 17.67دارم یک مقاله ی ملی و دو تا بین المللی که یکیش در ایران ارایه شد و دیگری در ترکیه.مولف دو کتاب هم هستم.
به نظر شما برای دکترا میتونم در یکی از دانشگاههای معتبر کانادا ادامه بدم؟چطور اساتید دانشگاههای کانادا رو پیدا کنم و باشون مکاتبه کنم؟

RE: زبان شناسی - elham.pourmhdi - 07-08-2015

با سلام
من کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه باهنر کرمان با معدل16.90و ارشد teachingاز همون دانشگاه با معدل 18.50دارم.آیلتس8هم دارم و سابقه ده سال تدریس.نمیدونم چه دانشگاهی ممکنه من رو با توجه به اینکه مقاله ای ندارم پذیرش کنه ممکنه چند تا لینک برای دانشگاهای کانادا و یا کشورهای اروپایی که خرج زندگی در اونها خیلی زیاد نیست به من بدید؟ممنون میشم