آکادمیا کافه
مشكل روز مصاحبه برای سفارت آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مشكل روز مصاحبه برای سفارت آلمان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

مشكل روز مصاحبه برای سفارت آلمان - samanpourshaban - 09-07-2012

با سلام به همه دوستان
من براي ارشد MBA اقدام كردم تو برلين. يكشنبه 8 جولاي مصاحبه داشتم. همه مدارك رو هم كامل دادم به افسر. مشكل خاصي نبود تا اينكه رسيد به مدرك تحصيلي آخرم كه رتنه كنكور ارشد ايرانم بود. آخه من يه ارشد مهندسي هم دارم از دانشگاه اميركبير. اينو كه ديد گفت چرا ارشدتو نخوندي كه رتبشو آوردي! منم گفتم چرا خوندم تموم كردم. گفت پس مدركش كجاست!؟ منم گفتم چون واسه ارشد تو آلمان اقدام كردم نميدونستم نيازه اونم بيارم... خلاصه گفت فردام نميشه بياري و ... اومدم بيرون..آخرش گفت ايشالا مشكلي پيش نمياد!! قابل توجه اينكه مدرك ارشدم موقته و قابل ترجمه نيست!
خلاصه اگه كسي از دوستان اينجا در اين بار اطلاعات داره ممنون ميشم منو از نگراني در بياره كه آيا با اين وضع ويزاي من رد ميشه؟ آيا لازمه يا ميشه من قبل اتمام 2 ماه تا ويزا بياد از جايي پيگير شم اگه بشه بالاخره يه مدركي بدست سفارت برسونم و ....
با تشكر

RE: مشكل روز مصاحبه - y.bahare - 10-07-2012

با سلام .
میخواستم بدونم روز مصاحبه اون شخصی که مصاحبه میکنه ایرانیه یا خارجی؟ باید به زبان انگلیسی حرف بزنیم؟

RE: مشكل روز مصاحبه - amirhossein.gh - 10-07-2012

سلام
من امروز مصاحبه داشتم
7 صبح رفتم تو ، حدود 10 بهم نوبت رسید ! تازه فک میکنم امروز روز خلوتش بود ، کلا علافی زیاد داره متاسفانه
اول که میخاستم برم تو دربان نوبت منو نوشت ! بعدش رفتم تو : یه آقای آلمانی نوبت منو نگاه کرد در رو برام باز کرد ! رفتم تو دوباره . از گیت رد شدم ! بازرسی بدنی خفن !!! رفتم تو حیاط نشستم تا باجه های تایید مدارک باز بشه
اونا اومدن ! مدارک منو دیدن ! گفتن دانشجوها همه برن باچه اصلی مصاحبه 1 ! یه رسید نوبت بهم داد و دوباره رفتم توو تر !! وارد ساختمان اصلی سفارت شدم . گوشیو میگیرن از آدم و میذارن تو کمد . بعدش رفتم طبقه 1! متظر موندم
افسر یه خانم جوون بود که ایرانی بود . اونجوری که من تو همه باجه های ویزا رو دیدم همه آفیسرها امروز خانم های ایرانی بودند
کل مصاحبه فارسی بود ::: فقط یه قسمت بنا به آلمانی یا انگلیسی بودن رشتتون میخاد چند ثانیه درباره اون رشته باهاش صحبت کنین
اگه همه مدارکو آورده باشید و کپی به اندازه لازم گرفته باشین کارتون سریع پیش میره والا هم کار خودتون دیر میشه هم دیگران معطل میشن هم اعصاب آفیسر خورد میشه
امروز خانم آفیسر از یکی به دلیل نامرتب بودن مدارک ناراحت شد ، مثلا تو بلندگو تهدید کرد هرکی مدارکش مرتب نباشه میره آخره آخره صف Tongue
قبل از من یه خانمی رفت اونم برای مستر میخاست والا نمیدونم چی شد یه دفعه شروع کردن با هم بحث کردن و دعوا !! کل کارکنان برگشتن نگاه کنن ببینن جی شده صدای جیغ جیغ میاد ، !!!! آخر سر آفیسر فرستادش نفر آخر !!!!!!! خب نکنید از این کارا دیگه !!! کلن زیاد آدم خوش اخلاقی نیست آفیسر و بهتره خودتون هرچی میگه بگین چشم و یه کمم سعی کنین سر شوخی رو باهاشون باز کنین !!! من بعد از اون خانم دعوایی رفتم ، گفتم الان رو من خالی میکنه !! ولی سعی کردم همش به حرفاش گوش کنم ، اونم تشکر کرد. وسط مصاحبه یکی دو تا شوخی خیلی لایت کردم باهاش که حال و هواش عوض بشه که شد !! آخرای مصاحبه میخندید و خیلی هم تشکر کرد بابت مرتب و منظم بودن مدارک
بچه ها باورشون نمیشد اینطوی خلق و خوش عوض شد !!!!(عجب politicی زدم من ) .
آخرشم یه رسید داد به مبلغ 152 هزار تومان و گفت برو صندوق حساب کن که این کارم کردم ! همجنین رو پاسپورتم یه مهر زد که برای ویزا درخواست داده و گفت از 6 هفته دیگه سایت سفارتو چک کن
نکته اینجاست که به حرف آفیسر گوش کنین و هی باهاش کل کل نکنین !! مدارکتون هم مرتب باشه ؛ عمرا به گیری بخورید
راستی ی خوارکی مختصر مثل کیکی چیزی ببرید با خودتون یه دفه ضعف نکنین بیفتین رو دست سفارت !! اونجا دستگاه کپی هست و هم یه فروشنده موارد خوراکی . شنیدم میگن زیاد میگیره ولی من ازش خریدی نداشتم ببینم چطوریه !

مصاحبه من حدود 10 دقیق طول کشید ولی اونایی که مدارکشون ناقص بود میرفتنم رو 20 - 30 دقیقه ( تا مدارکشون رو ردیف کنن)

سوالی بود در حد توان در خدمتم Big Grin

RE: مشكل روز مصاحبه - y.bahare - 10-07-2012

با تشکر از شما آقای امیر حسین
تو توضیحاتتون نوشته بودین 6 هفته دیگه جواب ویزا تون میاد، من باید 17 Sep آلمان باشم ولی هنوز هم وقت سفارت ندارم Sad(
اخه هنوز نامه ی پذیرش دانشگاهم به دستم نرسیده به نظرتون اگه به آقای مالکی ایمیل بزنم بهم وقت مصاحبه میده؟ یا منتظر نامه پذیرشم بمونم؟
یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه شما مدارکتون رو برای تایید سفارت به آلمانی ترجمه کردین یا انگلیسی ؟ مال من انگلیسی ترجمه شده به نظرتون برام مهر می زنند؟

RE: مشكل روز مصاحبه - ehsana - 10-07-2012

سلام
دوستانی که تا به حال مصاحبه دادند و آقا امیر عزیز! ممنون میشم اگر جواب این سوالات را بفرمائید
1- این سوال رو هم پرسیدند که آیا قصد اقامت بلند مدت دارید؟
2- از مسایل خانوادگی هم سوالی پرسیده میشود؟
3- به طور مشابه در مورد پروژه ها و یا کاراموزی ها؟
4-اینکه مدارک باید در دو سری باشند یعنی عکس، فرم و ...پذیرش و نامه بورسیه و تافل همه مدارک کپی شوند و در این دو سری موجود باشند؟ و علاوه بر این دو سری، یکسری هم اصل مدارک باید همراه باشد؟

(10-07-2012, 09:27 PM)y.bahare نوشته: با تشکر از شما آقای امیر حسین
تو توضیحاتتون نوشته بودین 6 هفته دیگه جواب ویزا تون میاد، من باید 17 Sep آلمان باشم ولی هنوز هم وقت سفارت ندارم Sad(
اخه هنوز نامه ی پذیرش دانشگاهم به دستم نرسیده به نظرتون اگه به آقای مالکی ایمیل بزنم بهم وقت مصاحبه میده؟ یا منتظر نامه پذیرشم بمونم؟
یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه شما مدارکتون رو برای تایید سفارت به آلمانی ترجمه کردین یا انگلیسی ؟ مال من انگلیسی ترجمه شده به نظرتون برام مهر می زنند؟
دوست خوب من !

والا این حرفی که زده حرف نوشته شده در قانونه ولی تو این چند وقته من هرکی رو دیدم حداکثر 30 - 40 روزه ویزاش میاد ، پس نگران این نباشید
در ضمن اگه نامه پذیرش هنوز به دستتون نرسیده اشکال نداره که !! از دانشگاه بخاین اسکنشو براتون بفرسته با همون از آقای مالکی وقت بگیرین -- به آقای مالکی بگین کی میخاین اونور باشین / در ضمن سفارت خودش میفهمه که کار شما رو باید راه بندازه سریع پس جای نگرانی نیست Smile

در ضمن یادتون نره چون ممکنه یه دفه آقای مالکی بگه پس فردا پاشو بیام مثل من ، حتما مدارک مورد نیاز رو آماده کنید و اونایی که نیازه رو تایید سفارت کنین تا کارتون سریع پیش بره

Tongue

(10-07-2012, 10:21 PM)ehsana نوشته: سلام
دوستانی که تا به حال مصاحبه دادند و آقا امیر عزیز! ممنون میشم اگر جواب این سوالات را بفرمائید
1- این سوال رو هم پرسیدند که آیا قصد اقامت بلند مدت دارید؟
2- از مسایل خانوادگی هم سوالی پرسیده میشود؟
3- به طور مشابه در مورد پروژه ها و یا کاراموزی ها؟
4-اینکه مدارک باید در دو سری باشند یعنی عکس، فرم و ...پذیرش و نامه بورسیه و تافل همه مدارک کپی شوند و در این دو سری موجود باشند؟ و علاوه بر این دو سری، یکسری هم اصل مدارک باید همراه باشد؟
1.از من که نپرسید(فک کنم امروز از بقیه هم این سوالو نپرسید)
2.پدر و مادرت کجان ؟ چند تا خواهر برادر داری ؟ اونا کجان ؟ همین !
3.نه
4.تو یه سری اصل مدارک // تو یه سری اصل ترجمه ها که تایید سفارت شدند/ یه سری دیگه هم کپی از سری دوم//// به شدت بهتون پیشنهاد میکنم برین سایت سفارت و چک لیست مدارک دانشجویی رو دانلود کنین و به ترتیب بچینین Smile

RE: مشكل روز مصاحبه - y.bahare - 11-07-2012

با تشکر از جوابی که دادید، اما 1 سوالم بی جواب موند، و اونم اینکه : مدارکم رو حتما باید به آلمنی ترجمه کنم یا
انگلیسی هم قبول می کنند؟ (منظورم اون مدارکی است که باید سفارت مهر و امضا کنه )
Smile

RE: مشكل روز مصاحبه - samanpourshaban - 11-07-2012

(11-07-2012, 07:34 AM)y.bahare نوشته: با تشکر از جوابی که دادید، اما 1 سوالم بی جواب موند، و اونم اینکه : مدارکم رو حتما باید به آلمنی ترجمه کنم یا
:)

با کسب اجازه و تشکر از آقا امیرحسین

بس که جواب آقا امیرحسین کامل و با جزییات بوده که به دوستان توصیه میکنم عینا گوش کنن..چون عین همین اتفاقات و سوالات برای شما هم خواهد بود.

در جواب y.bahare : بستگی داره رشته ای که میخواین برین به چه زبانی باشه..اگه انگلیسیه که هم ترجمه هم کپی هاشون به انگلیسی کافیه و مهر میزن ولی اگه آلمانیه که شما قطعا باید هم مدرک زبان آلمانی داشته باشین هم ترجمه ها به آلمانی باشه..سعی کنین مرتب بزارین مدارکو یعنی به ترتیب اول اصل بعد کپی ها...

در انتها از دوستان خواهشمندم یکی به داد سوال خودم برسه.. :P یعنی تا حالا کسی با مورد مشابه من نداشتین!؟!؟!؟ :shy:

RE: مشكل روز مصاحبه - amirhossein.gh - 11-07-2012

(11-07-2012, 07:34 AM)y.bahare نوشته: با تشکر از جوابی که دادید، اما 1 سوالم بی جواب موند، و اونم اینکه : مدارکم رو حتما باید به آلمنی ترجمه کنم یا
Smile
فزقی نداره انگلیسی یا آلمانی
هر دو نوعش قبوله Smile