آکادمیا کافه
تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - مهمان - 27-09-2015

با سلام

من و همسرم سال گذشته در لاتاری شرکت کرده بودیم که نتیجه اش اردیبهشت امسال اومد که شانس باهامون یار نبود.حالا همسرم واسه فرصت مطالعاتی میخاد بره آمریکا ولی بعضیها میگن که اگه تو لاتاری شرکت کرده باشی احتمال داره که بهت ویزا ندن.چون پروسه اداری جهت فرصت مطالعاتی کمی طولانیه اگه واسه آمریکا اقدام کنه ولی بهش ویزا ندن دیگه فرصتی نمیمونه که بتونه از نو پذیرش دانشگاهی تو کشور دیگه رو بگیره.واسه همین دونستن این مطلب واسمون حیاتیه.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - nasim1234 - 27-09-2015

(27-09-2015, 02:46 AM)مهمان نوشته: با سلام

من و همسرم سال گذشته در لاتاری شرکت کرده بودیم که نتیجه اش اردیبهشت امسال اومد که شانس باهامون یار نبود.حالا همسرم واسه فرصت مطالعاتی میخاد بره آمریکا ولی بعضیها میگن که اگه تو لاتاری شرکت کرده باشی احتمال داره که بهت ویزا ندن.چون پروسه اداری جهت فرصت مطالعاتی کمی طولانیه اگه واسه آمریکا اقدام کنه ولی بهش ویزا ندن دیگه فرصتی نمیمونه که بتونه از نو پذیرش دانشگاهی تو کشور دیگه رو بگیره.واسه همین دونستن این مطلب واسمون حیاتیه.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

متاسفانه درباره تاثیر لاتاری بر ویزا اطلاعات ضد و نقیض هست و به شخصه فکر می کنم برخی از کسانی که بابت اشتباهات مصاحبه رد میشن علت رو لاتاری عنوان می کنند! بنابراین اگر کسی بگه به این دلیل رد شدم نمیشه صد در صد باور کرد.
در کل ویزای آمریکا با کمی ریسک همراهه. رشته همسرتون چیه؟ اگر رشتش حساس باشه بهتره کشورهای دیگه رو مد نظر قرار بدید. من بعید میدونم بابت لاتاری رد بشن. اما اینکه در کل ریجکت بشن یا نه رو هیچ کس نمیتونه بگه. احتمال اینکه ویزا ندن همیشه هست برای همه.

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - automotive - 24-02-2016

با سلام،
آیا طولانی شدن مسئله کلیرنس و سایر مباحثی که برای ویزا اتفاق می‌افتد، فقط مربوط به مردم ایران است؟ یا سایر مردم خاورمیانه، آسیا و ... هم در مراحل دریافت ویزا به مشکل برمی‌خورند و یا کلیرنس آن‌ها طولانی می‌شود و دیفر می‌کنند؟
آیا مردم اروپا به راحتی می‌توانند بدون دریافت ویزای دانشجویی وارد خاک ایالات متحده شوند؟

با تشکر
automotive

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - Torkan - 24-02-2016

(24-02-2016, 02:22 PM)automotive نوشته: با سلام،
آیا طولانی شدن مسئله کلیرنس و سایر مباحثی که برای ویزا اتفاق می‌افتد، فقط مربوط به مردم ایران است؟ یا سایر مردم خاورمیانه، آسیا و ... هم در مراحل دریافت ویزا به مشکل برمی‌خورند و یا کلیرنس آن‌ها طولانی می‌شود و دیفر می‌کنند؟
آیا مردم اروپا به راحتی می‌توانند بدون دریافت ویزای دانشجویی وارد خاک ایالات متحده شوند؟

با تشکر
automotive

درود
همه جای آسمون آبیه ولی ممکنه پررنگ و کمرنگ باشه.
خیر همه به خصوص کشورهای خاورمیانه ای مشکل رو دارن ولی مشکل بیشتر واسه اون کشورهایی ایجاد میشه که سفارت ایالات متحده رو ندارن در کشورشون که تا جایی که میدونم کره شمالی و ایران نمونه های بارزش هستن! بنابراین به طبع اون سختگیری هم خواهد بود. باز البته میتوان دستشون رو هم بوسید که این لطف رو میکنن و ویزا میدن! هر چند میدونم الان خیلیها بهم میگن خوب ندن به خودشون خیانت کردن!
منم میگم آره دقیقا اونطوریه!
ولی خیلی کم مساله دیفر و اینا پیش میاد واسه سایر کشورها مگر واقعا طرف مشکل دار باشه. تعداد اروپایی جماعت هم زیاد نیست مثل هندی ها و ایرانی ها و چینی ها و ... در آمریکا. ولی با این همه کسی که میخواد دانشجویی بره ویزای دانشجویی میگیره.
به خصوص بعد از مسایل اخیر رخ داده کمی سختگیری بیشتر هم شده ولی نه محسوس واسه ماها. نمونش همون قانون 38 کشور و شهروند هست!

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - iman7 - 24-02-2016

(24-02-2016, 02:22 PM)automotive نوشته: با سلام،

با تشکر
automotive

کلیرنس به طور کلی برای خیلی از کشورها وجود داره. ولی مثلا دانشجوی ترک به طور متوسط ظرف 2 هفته کلیر میشه و ایرانی 2 ماه! (امار کیفی هست نپرسید از کدوم مرجع!)
ایرانی ها تقریبا در همه رشته های مهندسی کلیرنس می خورن ولی بقیه کشورها فقط تو موارد حساس.
به طور کلی حساسیت بیشتر روی ایران هست.
اتباع خیلی از کشورهای اروپایی برای ورود به امریکا نیازی به ویزا نداشتن تا همین اواخر که به دلیل حملات تروریستی پاریس کنگره امریکا قانون گذاشت که اگه این اتباع تابعیت دوگانه کشورهای متخاصم از جمله ایران را داشته باشن یا ظرف 5 سال گذشته به ایران سفر کرده باشن هم باید ویزا بگیرن.
(البته هر ویزایی نه لزوما دانشجویی)

RE: 0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) - pedrama - 15-04-2016

با سلام
ببخشید می خواستم بدونم برای مستر اقدام کردن شانس ویزا چقدره؟ در آنکارا.
شرکت در لاتاری سالهاس قبل و حتی امسال + نمره زبان و Gre , و نداشتن فاند ؟
داشتن خویشاوند در ایالت غیر ایالت محل تحصیل چطور؟
آیا باید داشتن دختر عمو در ایالت دیگر رو در فرم DS160 اعلامکنم؟
درختر عمو فامیل درجه 2 حساب میشه؟
خیلی ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدید.
شرایط من شامل همه میشه تقریبا.
ممنون

RE: 0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) - Torkan - 17-04-2016

(15-04-2016, 05:01 PM)pedrama نوشته: با سلام
ببخشید می خواستم بدونم برای مستر اقدام کردن شانس ویزا چقدره؟ در آنکارا.
شرکت در لاتاری سالهاس قبل و حتی امسال + نمره زبان و Gre , و نداشتن فاند ؟
داشتن خویشاوند در ایالت غیر ایالت محل تحصیل چطور؟
آیا باید داشتن دختر عمو در ایالت دیگر رو در فرم DS160 اعلامکنم؟
درختر عمو فامیل درجه 2 حساب میشه؟
خیلی ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدید.
شرایط من شامل همه میشه تقریبا.
ممنون

من سوالتون رو دیدم ولی چون اون بحث دختر ع مو رو نمیدونستم نخواستم جواب بدم ولی چون پ.خ دادین میدم.
اگر ویزا بده همون آنکارا میده بهت!
نه خیر لاتاری اینا تاثیر انچنانی نداره. بهتر بود امسال شرکت نمیکردی ولی خوب لاتاری شرکت کردن که جرم نیست درسته وابستگی رو ممکنه نشون بده که ندارین ولی الان دیگه فکر کنم ایرانی نباشه که لاتاری شرکت نکنه حتی همینطوری!
به نظر من بگین اره درجه 1 که نیست من 2 یا 3 رو مطلع نیستم!
مدارکتون و حساب بانکی پدر و مادر تکمیل باشه میرید کلیرنس فقط گفته بودید دانشگاهتون معتبر نیست زیاد منظورتون مثلا چه نوع دانشگاهی بود؟

بااحترام،
ترکان

RE: 0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) - pedrama - 17-04-2016

(17-04-2016, 08:15 AM)Torkan نوشته: من سوالتون رو دیدم ولی چون اون بحث دختر ع مو رو نمیدونستم نخواستم جواب بدم ولی چون پ.خ دادین میدم.
اگر ویزا بده همون آنکارا میده بهت!
نه خیر لاتاری اینا تاثیر انچنانی نداره. بهتر بود امسال شرکت نمیکردی ولی خوب لاتاری شرکت کردن که جرم نیست درسته وابستگی رو ممکنه نشون بده که ندارین ولی الان دیگه فکر کنم ایرانی نباشه که لاتاری شرکت نکنه حتی همینطوری!
به نظر من بگین اره درجه 1 که نیست من 2 یا 3 رو مطلع نیستم!
مدارکتون و حساب بانکی پدر و مادر تکمیل باشه میرید کلیرنس فقط گفته بودید دانشگاهتون معتبر نیست زیاد منظورتون مثلا چه نوع دانشگاهی بود؟

بااحترام،
ترکان

ممنون .خیلی لطف کردید واقعا.
نه رتبه دانشگاه خوبه..ایالتی public uniعه
لاتاری هم واسه همه ثبت نام کردم چون فکر نمیکردیم بخوام واسه تحصیل برم امسال.
چطوری social tie رو ثابت کنم: میتونین با شرایط من راهکاری پیشنهاد کنین؟ با توجه به اینکه برای مستر دارم میرم؟؟
خیلی ممنون میشم
وقتتون رو هم گرفتم

RE: 0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) - Torkan - 17-04-2016

(17-04-2016, 06:38 PM)pedrama نوشته: ممنون .خیلی لطف کردید واقعا.
نه رتبه دانشگاه خوبه..ایالتی public uniعه
لاتاری هم واسه همه ثبت نام کردم چون فکر نمیکردیم بخوام واسه تحصیل برم امسال.
چطوری social tie رو ثابت کنم: میتونین با شرایط من راهکاری پیشنهاد کنین؟ با توجه به اینکه برای مستر دارم میرم؟؟
خیلی ممنون میشم
وقتتون رو هم گرفتم

درود
شما همه مدارکتان کامل باشه به خصوص اون گواهی بانکی خیلی مهمه. دیگه بقیه بستگی به شانس داره و نظر افسر مهمه.

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - ZEYNABR - 05-05-2016

سلام . من خیلی وقتم پره و فرصت نمی کنم دائ تو سایت بچرخم و سوالامو بپرسم و منتظر جواب شم. ببخشید اینجا مزاحم شما میشم. ممکنه به من کمک کنید و راهنماییم کنید؟
من از دانشگاه   State University of New York برای Master پذیرش دارم. برای دکتری اپلای کرده بودم اما چون ظاهرا چند واحد اضافی باید بگذرونم بهم گفتن یکسال باید دوباره مستر بخونم و بعد از اون reapply کنم برای PhD. الان فاند ندارم و تو مکاتبات بهم گفتن که ممکن است اونجا که برم و استادم مشخص بشه بتونم فاند از خود استاد بگیرم. 
همسرم به عنوان همراه میخواد بیاد و اونجا اپلای کنه برای دانشگاه. کمی بیشتر از هزینه یکسال رو هم داریم. 
سوالم اینه که من کجا وقت بگیرم بهتره؟
برای خودم و همسرم یک وقت بگیرم کافیه؟
آیا شما ترکمنستان- عشق آباد رو توصیه می کنید؟ من متوجه شدم خیلی مثبت نوشتن بچه ها از سفارت عشق آباد. من اگر در ابتدای پر کردن فرم DS-160  دبی رو انتخاب کرده باشم مشکلی داره جای دیگه وقت بگیرم؟ 
من 10 سال سابقه کار غیر مرتبط با رشته ام دارم و البته با همین رزومه پذیرش گرفتم. آیا لازمه برای سفارت رزومه م رو عوض کنم و کار غیر مرتبط رو حذف کنم؟
ضمن اینکه رشته ای که می خوام برم بخونم تو ایران خیلی محدود هست و با این وجود من دوبار دکتری قبول شدم و مصاحبه غیر علمی ردم کردن. دلیل اینکه باید اونجا اول مستر بخونم هم همینه که واحدهای مستری که اینجا گرفتم براشون کافی نبوده. الان دو تا دانشگاه به همین دلیل بهم مستر پذیرش دادن. و هر دو گفتن که بعد از یکسال می تونم ترنسفر کنم به دکتری. 
ممنون میشم جوابمو بدید و راهنماییم کنید من واقعا کسیو ندارم که بتونه کمکم کنه