آکادمیا کافه
تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزای امریکا - sasa - 08-07-2012

با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سوالی دارم، خانومی که میخاد برای f1 اپلی کنه و از فامیل درجه یک هم تو
usa داره (برادر یا خواهر) به نظر شما در کدوم یک از این دو حالت احتمال گرفتن ویزا
براش بیشتر؟.

حالته اول اینکه وقته مصاحبه بگه مجرد هست حالت دوم اینکه متاهل هست
همسرش 2 ماه هست که رفته USA و وقتی که همسرش DS رو پر کرده بود مجرد بود و
بعدش ازدواج کردن و همسرش رفته .

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - Babak - 08-07-2012

داشتن فامیل درجه یک می‌تونه تاثیر منفی بر گرفتن ویزا داشته باشه ولی کم نبودند افرادی که با این شرایط ویزا گرفته‌اند، در نتیجه زیاد نگران این مساله نباشید.
در مورد متاهل یا مجرد بودن، به نظر من قبل از هر چیزی بهتره که راستش رو بگید و اگر ازدواج کردید و مدارکی دارید که نشون بده تاریخ ازدواج شما بعد از تاریخی بوده که همسرتون درخواست ویزا کرده، می‌تونید بگید که متاهل بودید. گفتن مطلب خلاف واقعیت می‌تونه در آینده دردسرساز بشه. مثلا اگر متاهلید و بر خلاف واقعیت بگید که مجرد هستید و بعدها بخواهید با همسرتون درخواست گرین کارد کنید، وقتی مدارک ازدواج رو بفرستید، ممکنه متوجه مغایرت در تاریخ‌ها بشن و براتون مشکل درست بشه.
ضمن این که شما درخواست ویزای F-2 نمی‌کنید. در مورد ویزای F-2 این مساله هست که ممکنه آفیسر شک کنه که ازدواج صوری بوده و شما از این طریق می‌خواهید وارد آمریکا بشید، ولی وقتی شما دارید درخواست ویزای F-1 می‌کنید این شک به وجود نمیاد.

در نهایت باید تاکید کنم که این‌ها نظرات منه که بر اساس مواردی که قبلا دیدم می‌گم. قبول شدن در مصاحبه فرمول خاصی نداره و نمی‌شه با قطعیت در این موارد نظر داد و خودتون باید تصمیم بگیرید.

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - smile - 17-11-2012

سلام

من از تابستون تو یک سازمان دولتی به صورت قراردادی مشغول به کار شدم و از اول آبان برام بیمه رد کردن

میخواستم بدونم بگم مشغول به کار شدم یا نگم بهتره؟

چون I20 من دیر حاضر شده و مصاحبم عقب افتاده ممکنه اگر بگم مشغول به کارم کلیرم طول بکشه و به ترم نرسم؟

ممنون

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - Pejman - 17-11-2012

(17-11-2012, 02:07 PM)smile نوشته: سلام

من از تابستون تو یک سازمان دولتی به صورت قراردادی مشغول به کار شدم و از اول آبان برام بیمه رد کردن

میخواستم بدونم بگم مشغول به کار شدم یا نگم بهتره؟

چون I20 من دیر حاضر شده و مصاحبم عقب افتاده ممکنه اگر بگم مشغول به کارم کلیرم طول بکشه و به ترم نرسم؟

ممنون
سلام دوست عزیز،

واقعیتش اینه که پروسه کلیرنس خیلی معلوم نیست دقیقاً چه مراحلی رو طی می کنه. ولی به هر حال سابقه کار هم احتمالاً جزو موارد مهمی هست که بررسی می شه.
من به شخصه اگر جای شما باشم و در رزومه ارسالیم به دانشگاه هیچ جا به این مورد اشاره نشده باشه، اشاره ای بهش نمی کنم. چون به نظرم نه اونها خواهند فهمید، نه فایده ای خواهد داشت جز طولانی تر کردن کلیرنس.

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - reza_1st - 03-04-2013

سلام
وضعیت من اینطوره که بعد از دانشگاه حدود 3 سال کار کردم و از تابستون پارسال دیگه جای مشخصی کار نکردم. الان بنظر شما با چه استراتژی ؛) جلو برم بهتره و احتمال رد شدن درخواست ویزا کمتر می شه؟ یکی اینکه راستش رو بگم که این 10 ماه رو کار نکردم و بگم که پیگیر کارهای پذیرش گرفتن بودم یا اینکه بگم یه تو یه شرکتی که می شه ازشون گواهی اشتغال به کار گرفت مشغول بودم؟ اصلاً با توجه به اینکه این فاصه در حد 9-10 ماهه بنظرتون این موضوع مهمه، و می تونه در رد شدن یا پذیرش ویزا تاثیر داشته باشه؟
ممنون می شم  تجربه هاتونو بگین، راستی اگه فکر می کنین فرقی می کنه، برنامه من اینه که عشق آباد برم برای ویزا.

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - Babak - 04-04-2013

تا اونجا که من دیدم و شنیدم، سفارت بیشتر به این مساله اهمیت می‌ده که شما بعد از پایان تحصیلات به ایران برگردید و کار داشته باشید. به همین خاطر خیلی از بچه‌ها یک Job Offer از شرکتی می‌گیرند و با خودشون همراه دارند که اگر سفارت خواست ارائه بدند. بد نیست این رو در نظر داشته باشید و بهتر اینه که شما سابقه کار در اون شرکت داشته باشید.

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - waterfall - 14-05-2013

سلام
ببخشید من متوجه نشدم بالاخره مشغول به کار بودن در جایی به نفع فرآیند کلیرنس هست یا به ضررش؟ من الان در یک سازمان معتبر کار می کنم و احتمالا زمانی که برای مصاحبه میرم هنوز مشغول به کار هستم ولی زمانی که رزومه فرستادم برای دانشگاه هنوز اونجا نرفته بودم و اسمی ازش نبره بودم. الان روز مصاحبه بگم یا نگم؟

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - MaMi - 14-05-2013

(14-05-2013, 12:48 AM)'waterfall' نوشته: سلام
ببخشید من متوجه نشدم بالاخره مشغول به کار بودن در جایی به نفع فرآیند کلیرنس هست یا به ضررش؟ من الان در یک سازمان معتبر کار می کنم و احتمالا زمانی که برای مصاحبه میرم هنوز مشغول به کار هستم ولی زمانی که رزومه فرستادم برای دانشگاه هنوز اونجا نرفته بودم و اسمی ازش نبره بودم. الان روز مصاحبه بگم یا نگم؟

دوست من، معمولا اشتغال در سازمان های دولتی (خاص)، پروسه کلیرنس رو ممکن است طولانی کنه ولی شرکت های خصوصی اگر در زمینه های حساس نباشند، موردی نخواهند داشت. ضمن اینکه طبق توصیه دوستان با تجربه، صداقت یکی از اصول لازم در فرایند ویزا است Smile شما در فرم DS-160 اعلام کنید که کار میکنید.

[برش] مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - endlesssky - 28-08-2013

آیا بعد از اتمام فوق لیسانس میشه راحت واسه دکترا اقدام کرد و از همون جا ویزا رو تمدید کرد ؟

RE: تاثیر شرایط مختلف بر شانس گرفتن ویزا - mahyarelc - 29-08-2013

(28-08-2013, 01:32 PM)'endlesssky' نوشته: آیا بعد از اتمام فوق لیسانس میشه راحت واسه دکترا اقدام کرد و از همون جا ویزا رو تمدید کرد ؟

بله اگه در بازه زمانی مورد قبول باشه (international office دانشگاه مطمئنا توضیحات کامل رو میده) تمدید میکنید