آکادمیا کافه
زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-iBT-IELTS-%D9%88-GRE)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - Simon2007 - 10-09-2014

(08-09-2014, 08:36 PM)'gabriel2311' نوشته: سلام من سال اخر لیسانسم(مکانیک ترم 7) و زبانم متوسط نیاز به تافل و GRE دارم میخوام بدونم زمان کافی رو دارم یا نه؟که اگر ندارم لیسانس رو دیرتر بگیرم( ترم 10 فارغ التحصیل بشم) یکم نگران سربازی هستم.
و برای دریافت کمک هزینه از دانشگاه بعضی جاها نوشته طول تحصیل 4 سال دوره ی لیسانس این مطلب تا چه حد درسته؟

سلام
یعنی برای امسال میخواهید اقدام کنید؟ زمانتون محدوده. ولی میتونید به برخی دانشگاه ها که ددلاین دیرتری داره برسونید. بازم ببینید هدفتون کی هست و با چه رزومه ایی قصد دارید بعد روی نمرات زبان وقت بگذارید. اگر هدف فاند دارید تا سال دیگه این موقع روی تافل  و GRE حسابی وقت بگذارید و با نمرات عالی شانس فاندتون رو بالا ببرید اگر هدف پذیرشه با کمی تلاش شاید امسالم موفق شید.
همه چیز به شما بر میگرده.
شادزی

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - n akhavan - 15-11-2014

سلام
من دانشجوی سال دوم دکتری هستم اما قصد گرفتن پذیرش از دانشگاهی در امریکا رو دارم. زبانم هم متوسط رو به بالاست. میخواستم بدونم اگر بخوام برای سپتامبر 2015 اپلای کنم کی امتحان تافل و جی آر ای بدم بهتره؟؟؟ و اینکه باید روزی چند ساعت روی زبان مطالعه داشته باشم.
ممنونم

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - blur - 15-11-2014

(15-11-2014, 02:30 PM)'n akhavan' نوشته: سلام
من دانشجوی سال دوم دکتری هستم اما قصد گرفتن پذیرش از دانشگاهی در امریکا رو دارم. زبانم هم متوسط رو به بالاست. میخواستم بدونم اگر بخوام برای سپتامبر 2015 اپلای کنم کی امتحان تافل و جی آر ای بدم بهتره؟؟؟ و اینکه باید روزی چند ساعت روی زبان مطالعه داشته باشم.
ممنونم

خب باید قبل از ددلاین هردو نمره تون آماده باشه و بهتره که یه زمانی هم در نظر بگیرین که اگر احیانا یکی از نمرات دلخواهتون نبود بتونید تجدید کنید، یعنی بهتره که چنین حاشیه امنی رو داشته باشید. مثلا اگر ددلاینتون سپتامبره خیلی بهتره که تافل رو اواخر زمستون بدین و بعد فرصت داشته باشین که برا GRE هم چند ماه جدا وقت بذارین هرچقدر بیشتر مطالعه کنید به نفعتون این امتحانات بخصوص GRE چیزی نیست که با زمان محدود نتیجه عالی بهتون بده

[برش] مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - شیوا رحمتی - 08-04-2015

سلام,میخواستم بپرسم من اگه از این ماه شروع کنم با توجه به این که الان دانشگاه میرم(بیشتر وقتم صرف دانشگاه میشه) و تابستونم یک ماه و نیم خالص وقت دارم میتونم خودمو برای Toefl , GRE پاییز آماده کنم در ضمن زبانم متوسط رو به بالاس و پایه ریاضیاتم هم بد نیست...یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه اگه من برای آزمون Toefl خودمو آماده کنم میتونم برای قسمت (verbal و writing ) آزمون GRE روی همون مطالعاتی که واسه Toeflانجام دادم  سرمایه گذاری کنم یا نه Smile

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - Dark.Knight - 08-04-2015

(08-04-2015, 10:01 PM)'شیوا رحمتی' نوشته: سلام,میخواستم بپرسم من اگه از این ماه شروع کنم با توجه به این که الان دانشگاه میرم(بیشتر وقتم صرف دانشگاه میشه) و تابستونم یک ماه و نیم خالص وقت دارم میتونم خودمو برای Toefl , GRE پاییز آماده کنم در ضمن زبانم متوسط رو به بالاس و پایه ریاضیاتم هم بد نیست...یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه اگه من برای آزمون Toefl خودمو آماده کنم میتونم برای قسمت (verbal و writing ) آزمون GRE روی همون مطالعاتی که واسه Toeflانجام دادم  سرمایه گذاری کنم یا نه Smile

سلام
آزمون تافل و جی ار ای متفاوت از یکدیگرند و اگر از اکثر شرکت کننده های هر دو آزمون سوال کنید متوفق القول بهتون میگن که تافل از جی ار آی آسونتره.
هیچ چیز مطلق نیست ولی نمیشه گفت میشه توی این زمان محدود برای هر دو آزمون آماده شد ولی کار نشد نداره و این کار تلاش سخت شما رو می طلبه و باید برای هر دو آزمون وقت بذارید
بخش رایتینگ جی ار ای با بخش رایتینگ تافل یک تفاوت اصلی داره و اون اینکه رایتینگ جی ار ای استدلالیه ولی رایتینگ تافل یک موضوع معمولی و روزمره هست که شما باید نظرتون رو درموردش بنویسید (و البته یه موضوع دیگه هم هست که درواقع تطبیق یه متن و لیسنینگ با هم)
درمورد وربال جی ار ای و حالا کلماتی که توی آزمون تافل وجود داره نمیشه رابطه مستقیمی درنظر گرفت چون وربال جی ار ای سخت تره ولی میشه گفت کلمات تافل یه جورایی کمک کننده هستند. در کل احتمال وجود وربال جی ار ای داخل آزمون تافل خیلی خیلی کمه در حالیکه کلمات تافل میتونه بهتون در فهم آزمون جی ار ای کمک کنه و بنابراین شما باید منابع موجود برای وربال جی ار ای رو به خوبی مطالعه کنید.

[برش] مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - m2000 - 08-07-2015

(08-07-2015, 07:01 AM)Charming نوشته: درود

دوست من شما همزمان در واقع واسه TOEFL , GRE میخونین، درسته؟
چون نوشتین گرامر، که GRE نیازی نداره بهش.
شما بهتره برید سراغ کتاب 1100 اگر GRE مد نظرتون هستش ولی من توصیه دیگه ای هم دارم. یکبار واسه TOEFL اماده شید و امتحان رو بدید بعد برید سراغ GRE این بهتره، وگرنه کتابهای WORD SMART , VERBAL ADVANTAGE بسیار بهتره واسه GRE.

پ.ن:الان نگاه کردم اینجا درباره منابع آزمون GRE هست و بهتر بود سوالتون رو جای بهتری میپرسیدید.

بااحترام،
ترکان

سلام دوست عزیز
قبل از هر چیز ممنون که وقت میزارین و مشاوره رایگان به ما میدین(براتون بهترین ها رو آرزو دارم).

چرا همه میگن اول تافل رو بخونید و امتحان بدین، بعد gre ؟؟؟
با همدیگه خوندن چه اشکالی داره ؟

خب وقتی ریدینگ در سطح gre بخونیم قطعا" ریدینگ تافل رو یه نمره عالی میگیریم. به نظرم  یه نمره خوب توی وربال یه برنامه چند ماهه میخاد، نه یکی دو ماهه
رایتینگ هم که تقریبا" با هم یکی هستند

اکثر دانشگاه ها رو نمره gre حساس هستند و نمره بالا می خوان.
 راستش من اینجوری برنامه ریزی کردم که اولویت اصلیم اول gre باشه. تا آبان ماه، حالا این وسط تافل رو هم کم کم می خونم(البته سطح زبانم خوبه). به نظرتون این برنامه چه اشکالی داره؟

با سپاس

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Torkan - 08-07-2015

(08-07-2015, 01:48 PM)m2000 نوشته: سلام دوست عزیز
قبل از هر چیز ممنون که وقت میزارین و مشاوره رایگان به ما میدین(براتون بهترین ها رو آرزو دارم).

خب وقتی ریدینگ در سطح gre بخونیم قطعا" ریدینگ تافل رو یه نمره عالی میگیریم. به نظرم  یه نمره خوب توی وربال یه برنامه چند ماهه میخاد، نه یکی دو ماهه

راستش من اینجوری برنامه ریزی کردم که اولویت اصلیم اول gre باشه. تا آبان ماه، حالا این وسط تافل رو هم کم کم می خونم(البته سطح زبانم خوبه). به نظرتون این برنامه چه اشکالی داره؟

با سپاس

درود

خواهش میکنم دوست من

به خاطر این میگن که toefl خوندن باعث میشه دیگه پایه زبانتون قوی تر بشه و در GRE مشکل زیادی پیدا نکنید.
البته یک مساله بگم من با این کار بالا موافقم ولی خودم اول gre دادم بعد toefl!!!
قطعا ریدینگتون قوی میشه ولی خوب انرژی زیاد میبره. بله کاملا برنامه چندین ماهه میخواد نمره گرفتن در امتحان GRE.  من نمیدونم پایه زبانیتون چطوره ولی آبان ماه یکم زوده. میشه نمره گرفت. نمیگم نمیشه، ولی باید وقت گذاشت.
رایتینگ ها جسارتا اصلا رابطه ای با هم ندارند. منی که 29 گرفته بودم toefl به زور 3 دادن بهم در GRE!! پس توجه داشته باشید مساله به این سادگی نیست.

پ.ن: حالا هر برنامه ای رو شروع کردید ادامه بدید. همزمان خوندن خودش هنر میخواد که شما ظاهرا دارید. عوض نکنید برنامتون رو، جون مشکل ممکنه ایجاد بکنه.

بااحترام،
ترکان

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - فرید - 08-07-2015

(08-07-2015, 01:48 PM)m2000 نوشته: سلام دوست عزیز

با سپاس
تقریبا در این مورد همه اتفاق نظر دارند که اول تافل بعد جی ارای. من خودم چند بار تافل دادم و بعد جی ار ای. بنظر من هم تافل میتونه به جی ار ای کمک کنه هم جی ار ای به تافل. ولی چرا اول تافل بعد جی ار ای. دلیل هم مشخص که شما در جی ار ای هم زبان باید قوی باشه هم باید به نکته های ریزی که در سوال وجود داره بپردازید. متنهای سنگین جی ار ای نیاز به دانش بالا داره و منطقی اینه که شما ابتدا با مطالب ساده تر تافل شروع کنید. هم کارتون راحت تر میشه هم نتیجه بهتری می گیرید. اینکه دو تا امتحان همزمان بخونید و در یک زمان نزدیک به هم امتحان بدهید هم خوب نیست چون تفاوت ازمون ها زیاد هستش و نزدیک امتحان ها شما در گیر مسائلی می شوید که ربطی به اون امتحان نداره. یک فاصله دو ماهه بهتر باشه بین تافل و جی ار ای که در اون دوماه ریاضی هم کار کنید. قبل از امتحان تافل هم می تونید لغات جی ار ای بخونید به اضافه اینکه یک مقداری هم سوال های جی ار ای کار کنید که با محتوی آزمون اشنا بشوید.

[برش] زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - Ehsan.T - 16-07-2015

با سلام . بنده مهر امسال یعنی 94 وارد ترم 5 کارشناسی میشم . میخوام ارشد رو اینجا بخونم و برا دکترا اپلای کنم . میخوام از الان یه برنامه ریزی دراز مدت و آهسته و پیوسته برای TOFEL IBT و GRE General انجام بدم . سطح زبانم Intermediate هست . طبق چیزایی که خوندم 504 و 1100 پایه هستند و اول باید اونا رو بخونم . با توجه به اینکه زمان فراگیری لغات طولانی و زمان استفادشون دیرتر خواهد بود روشی جز لایتنر به ذهنم نمیرسه . (پیشنهاد دیگه ای دارید ؟)
یه مسئله اینه که سنگینی درسا در طول ترم انقدر زیاده که بیش از روزی نیم ساعت فکر نکنم بتونم واسه زبان وقت بذارم . ( شاید اخر هفته ها بشه یه ذره زیادش کرد)
برای همین یه برنامه ی  جامع و آهسته و پیوسته همزمان TOFEL IBT و GRE نیاز دارم . دوستان اگه بتونن راهنماییم کنند که بعد اون 2 تا چی بخونم خیلی ممنون میشم . منابع رو دیدم اما خیلی زیاد و  درهم برهمه   Rolleyes   اگه یه ترتیبی بر اساس اهمیت و از آسون به سخت بتونید بهم بگید خیلی خوبه Smile  یا یه روشی که خودم تشخیص بدم کدوم منبع بهتره و چی رو از رو چی بخونم (قطعا ماهیگیری یاد دادن خیلی بهتر از ماهی دادنه ولی اگه نشد باز ماهی بهتر از هیچ چیه!)  Undecided
 میخوام سال اول ارشدم که تموم شد تابستونش رو فول تایم زبان بخونم و آخر تابستون جفت امتحانارو بدم .
پایه ریاضیم قویه و Quantitative رو از الان رو 170 بستم (اعتماد به سقف!)
یه مسئله ی دیگه اینه که خیلی از دوستان یاد گرفتن معنای فارسی لغات رو منع کردند و اونو روش غلطی دونستند . تضادی که اینجا بهش برخوردم اینه که ما وقتی میخوایم writing بنویسیم باید فکرهای فارسیمون رو به جملات انگلیسی تبدیل کنیم . اگه نتونیم از فارسی به انگلیسی برگردیم چطور writing بنویسیم ؟! انگلیسی که دیگه نمیتونیم فکر کنیم . میتونیم ؟!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - butterfly - 17-07-2015

(16-07-2015, 11:07 PM)Ehsan.T نوشته: با سلام . بنده مهر امسال یعنی 94 وارد ترم 5 کارشناسی میشم . میخوام ارشد رو اینجا بخونم و برا دکترا اپلای کنم . میخوام از الان یه برنامه ریزی دراز مدت و آهسته و پیوسته برای TOFEL IBT و GRE General انجام بدم . سطح زبانم Intermediate هست . طبق چیزایی که خوندم 504 و 1100 پایه هستند و اول باید اونا رو بخونم . با توجه به اینکه زمان فراگیری لغات طولانی و زمان استفادشون دیرتر خواهد بود روشی جز لایتنر به ذهنم نمیرسه . (پیشنهاد دیگه ای دارید ؟)
یه مسئله اینه که سنگینی درسا در طول ترم انقدر زیاده که بیش از روزی نیم ساعت فکر نکنم بتونم واسه زبان وقت بذارم . ( شاید اخر هفته ها بشه یه ذره زیادش کرد)
برای همین یه برنامه ی  جامع و آهسته و پیوسته همزمان TOFEL IBT و GRE نیاز دارم . دوستان اگه بتونن راهنماییم کنند که بعد اون 2 تا چی بخونم خیلی ممنون میشم . منابع رو دیدم اما خیلی زیاد و  درهم برهمه   Rolleyes   اگه یه ترتیبی بر اساس اهمیت و از آسون به سخت بتونید بهم بگید خیلی خوبه Smile  یا یه روشی که خودم تشخیص بدم کدوم منبع بهتره و چی رو از رو چی بخونم (قطعا ماهیگیری یاد دادن خیلی بهتر از ماهی دادنه ولی اگه نشد باز ماهی بهتر از هیچ چیه!)  Undecided
 میخوام سال اول ارشدم که تموم شد تابستونش رو فول تایم زبان بخونم و آخر تابستون جفت امتحانارو بدم .
پایه ریاضیم قویه و Quantitative رو از الان رو 170 بستم (اعتماد به سقف!)
یه مسئله ی دیگه اینه که خیلی از دوستان یاد گرفتن معنای فارسی لغات رو منع کردند و اونو روش غلطی دونستند . تضادی که اینجا بهش برخوردم اینه که ما وقتی میخوایم writing بنویسیم باید فکرهای فارسیمون رو به جملات انگلیسی تبدیل کنیم . اگه نتونیم از فارسی به انگلیسی برگردیم چطور writing بنویسیم ؟! انگلیسی که دیگه نمیتونیم فکر کنیم . میتونیم ؟!

سلام، به نظرم  الان برای مطالعه منابع TOEFL و GRE خیلی زوده. بهترین کاری که در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی می تونید انجام بدید بهبود General English هست درکنار افزایش دایره واژگان، بهبود مهارت شنیداری از طریق گوش دادن به منابع مختلف انگلیسی و مطالعه متن های انگلیسی است. اگر زیاد انگلیسی بشنوید و بخونید ناخودآگاه به انگلیسی هم می تونید فکر کنید و یاد می گیرید که از چه جملاتی برای بیان منظورتون استفاده کنید. برای حفظ لغات به نظرم حتما از نرم افزار Anki استفاده کنید. در پایان اینکه که هنوز فرصت زیادی دارید و یه مطالعه پیوسته و طولانی حتی روزی نیم ساعت از الان قطعا کمک زیادی بهتون خواهد کرد.