آکادمیا کافه
تمدید و تعویض گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: تمدید و تعویض گذرنامه (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: تعویض گذرنامه - ForeverBlue - 06-02-2014

(06-02-2014, 10:14 PM)deadxxxqueen نوشته: من قبلا به عنوان همراه بودم و الان ميخوام گذر نامه ي مستقلي داشته باشم.يه جا بهم گف كه چون قبلا همراه بودي الان يه گذر نامه ي مستقل كه ميخواي يكم سخته.من كلا گيج شدم.آخه چه ربطي داره؟ همرا بودم كه بودم! يكي توضيح بده لطفا
این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارند.

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 07-02-2014

همونطور که ForeverBlue گرامی هم اشاره کردند این دو مورد ربط چندانی به هم ندارند. برای نمونه برادرزاده های خود من، هم گذرنامه جداگانه دارند و هم اسمشون در گذرنامه پدر و مادرشون هست. خوبی این حالت این هست که زمانی که با هم به سفر می روند هزینه های ویزا کمتر میشه و می تونند به جای گرفتن چندین ویزای جداگانه، بچه ها رو در قالب ویزای پدر و مادر بگیرند. شما هم در صورتی که بیشتر از 18 سال باشید خودتون می تونید برای خودتون درخواست گذرنامه بدین. کافیه به یک پلیس+10 مراجعه کنید تمام مدارک لازم رو روی پوشه ای که به شما می دهند نوشته. البته اعتبار گذرنامه های کنونی پنج ساله هست به همین دلیل با توجه به اینکه شما سال اول کارشناسی هستین و 5-4 سال دیگه ممکنه بخواهید از اون استفاده کنید شاید در حال حاضر ارزش هزینه کردن نداشته باشه.
(06-02-2014, 10:14 PM)'deadxxxqueen' نوشته: من قبلا به عنوان همراه بودم و الان ميخوام گذر نامه ي مستقلي داشته باشم.يه جا بهم گف كه چون قبلا همراه بودي الان يه گذر نامه ي مستقل كه ميخواي يكم سخته.من كلا گيج شدم.آخه چه ربطي داره؟ همرا بودم كه بودم! يكي توضيح بده لطفا

ویرایش توسط MaMi به دلیل درخواست کاربر

RE: تعویض گذرنامه - sabiha - 08-03-2014

سلام من پاسپورتم جلدش پاره شد البته صفحه مربوط به مشخصاتم سالمه و فقط جلدش پاره شده که با چسب چسبوندمش هفته دیگه هم پرواز دارم میخوام بپرسم ببینم مشکلی پیش نمیاد برام

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 08-03-2014

اگر کامل جدا شده خیلی جالب نیست و ممکنه در همین سمت ایران بهش گیر بدن! ولی اگر جدا نشده فکر نمی کنم مشکل چندانی داشته باشه. به مخدوش ها گیر می دهند و اونهایی که احتمال دستکاری در اون وجود داشته باشه. در واقع اگر نخی که صفحات رو به هم دوخته سالم باشه طوری که مشخص باشه صفحه ای به گذرنامه کم یا زیاد نشده نباید قاعدتا سخت بگیرن. به هر حال در این یک هفته بعید می دونم کار خاصی بشه انجام داد و اگر در همین ایران بهش گیر ندن بعدش هم نباید زیاد سخت بگیرن. اگر تونستید ببرید از اداره گدرنامه یا دست کم یکی از پلیس های+10 نزدیک محل زندگیتون هم بپرسید ببینید نظرشون چیه.

RE: تعویض گذرنامه - محمد سیفی - 08-03-2014

سلام دوستان یه سوالی دارم من یه ویزا اقامت گرفتم میخواستم یه وثیقه بزارم از ایران برم و دیگه برنگردم , از اونطرف پاسپورتم تا 2016 اعتبار داره میخواستم بدونم چه جوری اونوقت میشه تمدید کرد پاسو اصلا لازمه تمدید پاسپورت؟

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 08-03-2014

کسانی که وثیقه می گذارند و خارج می شوند خروجشون قانونی بوده. حتی افرادی هم که غیر قانونی از کشور خارج شده باشند (مثلا در اون کشور پن*اهنده باشند) در صورتی که بتونند ایرانی بودن خودشون رو با شناسنامه ایرانی شون ثابت کنند می تونند نسبت به دریافت گذرنامه از سفارت ایران در اون کشور اقدام کنند. این دومی ها البته باید جریمه خروج غیر قانونی رو هم پرداخت کنند. 

حتی طبق قانونی که اخیرا تصویب شده اگر مشمول باشید و دست کم سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشید می تونید به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به ایران رفت و آمد داشته باشید. برای این کار با بخش مشمولان سفارت ایران در کشور موردنظر صحبت کنید.

RE: تعویض گذرنامه - Sepehr_ashofte - 28-03-2014

سلام ، من ١ماه بيشتر از مدت مجاز(٣ماه) در تركيه اقامت داشتم هنگام خروج از من هيچ تعهد امضا جريمه اى گرفته نشد ، من ميخوام بدونم آيا مجاز به ورود دوباره به تركيه هستم ؟
و اينكه اگر پاسپورتم را عوض كنم با گرفتن شماره پاسپورت جديد دولت تركيه متوجه حضور قبليه من ميشه ؟
آيا ميتونم ديكته ى فاميليمو به انگليسي عوض كنم در پاسپورت جديدم ؟
خواهش ميكنم راهنماييم كنين ، چه كارى ميتونم انجام بدم ؟
يه دنيا ممنونم از حمايت و راهنماييتون برام خيلى مهمه و ارزشمنده .

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 28-03-2014

مشکل خاصی نداره. نیازی به این کارها نیست. جریمه و دیپورت و این نوع کارها رو افسر مرزی بر اساس شرایط افراد انجام میدن ولی در صورتی که خیلی حاد نباشه چشمپوشی می کنند. مثلا اگر شما یک ویزای تفریحی 1 ماهه به اروپا داشته باشید و 4-3 روز بیشتر بمونید ممکنه اونها هم چیز خاصی نگن (هر چند اکیدا توصیه میشه این کار انجام نشه) و اینطور نیست که به محض اینکه یک روز بیشتر شد شما رو جریمه یا دیپورت کنند. ولی مثلا اگر دو سه برابر این مدت مجاز رو اونجا بمونید به احتمال زیاد گیر میدن.

یکی از دوستان من 9-8 ماهی رو برای سیاحت رفته بود ترکیه و می گفت موقع خروج 800-700 لیر (معادل تقریبا یک و نیم میلیون تومن) جریمه شده بود. فکر کنم ظاهر پولدار این دوستمون بی تاثیر نبوده! ولی بعدش هم دوباره به ترکیه رفت و آمد داشت. 

سعی کنید این کار رو در مورد کشورهایی مثل امارات که جریمه هاشون خیلی زیاده یا کشورهای غربی که ویزاهاشون تاریخ مشخص داره انجام ندین چون برای سابقه تون خوب نیست و ممکنه دفعات بعد سخت تر ویزا بدن.

RE: تعویض گذرنامه - Sadeghnejad - 28-03-2014

با سلام و درود فراوان
با توجه به اینکه پاسپورتم رو 13 اردیبهشت سال 88 با وثیقه گذاشتن(مشمول  بودم و همچنان هستم اما فعلا معاف تحصیلی ام) گرفتم  و برای کنفرانسی در انگلستان دعوتنامه داشتم درخواست ویزام به دلیل نقص مدارک رد شد و مهر مشکی روی صفحه آخر پاسپورتم زده شد(با اینکه صفحات پاسپورتم خالی بود اما در صفحه ی آخر این مهر زده شده و هنوز دلیلش رو نمیدونم!)(تقریبا یکماه مونده تا اعتبار پاسپورتم تموم شه و باید دوباره تمدید کنم)
سابقه ی هیچ مسافرتی به خارج از کشور رو هم ندارم و پاسپورتم پاکه پاکه بجز اون مهر رد ویزای انگلیس :-(
میخوام برای یک کورس علمی 2 هفته ای کشور هلند درخواست ویزا بدم . چند نفر بهم پیشنهاد کردن که پاسپورتت رو عوض کن چون اون مهر رد ویزا شانس گرفتن ویزات  رو خیلی میاره پایین.حالا سوال من اینه که الان که یک ماه مونده به تاریخ اعتبار پاسپورتم تموم شه عوضش کنم پاسپورت جدید میدن بهم (صفحات پاسپورتم خالیه بجز یک صفحه رد ویزا) یا اینکه همون رو روش مهر تمدید میزنن ؟! چجوریاست ؟اگه پاسپورت جدید بدن شماره پاسپورتم تغییر میکنه ؟ 
لطفا راهنماییم کنیید دوستان
ممنونم

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 28-03-2014

در صورتی که حدود یک سال از اعتبار گذرنامه تون مونده باشه می تونید درخواست گذرنامه جدید بدین. خود من چند سال پیش حدود 8-9 ماه از اعتبار گذرنامه ام مونده بود اون رو عوض کردم. برای شما که یک ماه از اعتبارش مونده که حتما قبول می کنند. شماره گذرنامه جدید هم عوض میشه.