آکادمیا کافه
انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - MMN - 15-06-2012

سلام دوستان
با روال پذيرش و ادبيات اون آشنا هستم .
قصد دارم كه در نهايت به كانادا يا آمريكا براي دكتري سازه برم.
موردي كه سوال دارم اين هست كه:
من امسال تو كنكور تكنولوژي معماري رتبه ٤٦ شدم و به دليل كم بودن ظرفيت قبول نمي شم Angry .دو انتخاب مي تونم داشته باشم:
١-به دانشگاه آزاد برم و با معدل خوب و داشتن وقت مناسب براي GRE و TOEFL.
٢-سال ديگه هم كنكور بدم و برم دانشگاه هاي بهتر و بعد اقدام كنم.بازم ريسك رتبه خوب آوردن و قبول نشدن رو بپذيرم

معدلم ١٥.٣٠از دانشگاه آزاد هست.كه اين دو سال اخري معدل بالاي ١٧ دارم و در درس هاي گرايش سازه هم نمراتم خوب هست.

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - Shihan - 16-06-2012

(15-06-2012, 11:35 PM)MMN نوشته: سلام دوستان
با روال پذيرش و ادبيات اون آشنا هستم .
قصد دارم كه در نهايت به كانادا يا آمريكا براي دكتري سازه برم.
موردي كه سوال دارم اين هست كه:
من امسال تو كنكور تكنولوژي معماري رتبه ٤٦ شدم و به دليل كم بودن ظرفيت قبول نمي شم Angry .دو انتخاب مي تونم داشته باشم:
١-به دانشگاه آزاد برم و با معدل خوب و داشتن وقت مناسب براي GRE و TOEFL.
٢-سال ديگه هم كنكور بدم و برم دانشگاه هاي بهتر و بعد اقدام كنم.بازم ريسك رتبه خوب آوردن و قبول نشدن رو بپذيرم

معدلم ١٥.٣٠از دانشگاه آزاد هست.كه اين دو سال اخري معدل بالاي ١٧ دارم و در درس هاي گرايش سازه هم نمراتم خوب هست.

دروود.

ببنید دوست عزیز به هر حال برای مقطع ارشد در ایران تحصیل کردن تنها حسنش جمع کردن رزومه و مدارک خوب است بعد هم شانس خودتون رو برای دکتری با فاند خوب ازمایش می کنید. این درسته که ممکنه برای امریکا و کانادا در مقطع ارشد شانس دریافت فاند خیلی کم یا محدود است بنا براین من توصیه میکنم اگر شد در نهایت ازاد درس بخونید و با رزومه قوی برای مقطع بعدی اقدام کنید.
ازاد اندیش باشید

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - sam1700 - 22-06-2012

سلام
من ارشد سازه شبستر قبول شدم نرفتم باز دولتی دادم اونم نشد باز میخوام دولتی بدم که این دفعه دیگه قبول بشم مثلا فرض کنید همدان - تبریز- اردبیل دولتی قبول شدم و بعدا هم واسه زبان اقدام می کنم !
به نظرتون این خوبه با فوق دولتی برم اونجا یا اروپا یا آمریکا ..
یا این که همون ارشد سازه شبستر رو بخونم با یه مقاله بهتر ؟ ( آزاد )
چیکار کنم ؟ وقتم اینجا هدر نمی ره الکی دارم واسه فوق تلاش می کنم ؟

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - Shihan - 25-06-2012

(22-06-2012, 12:18 PM)sam1700 نوشته: سلام
من ارشد سازه شبستر قبول شدم نرفتم باز دولتی دادم اونم نشد باز میخوام دولتی بدم که این دفعه دیگه قبول بشم مثلا فرض کنید همدان - تبریز- اردبیل دولتی قبول شدم و بعدا هم واسه زبان اقدام می کنم !
به نظرتون این خوبه با فوق دولتی برم اونجا یا اروپا یا آمریکا ..
یا این که همون ارشد سازه شبستر رو بخونم با یه مقاله بهتر ؟ ( آزاد )
چیکار کنم ؟ وقتم اینجا هدر نمی ره الکی دارم واسه فوق تلاش می کنم ؟

دروود بر سام عزیز.
ملاحطه کنید شما با فرض قبولی در دانشگاه دولتی شانس خودتون رو برای گرفتن نمه خوب زبان و GRE افزایش میدهید در ضمن بنده خیلی امیدوار نیستم که در دانشگاههای ازاد شهرستان نگاه خوب به مقاله و کارهای پژوهشی وجود داشته باشه. بنابراین شما اگر وقت دارید امسال برای فوق دولتی تلاش نمایید و اگر وقتتون محدوده به ازاد فکر کنید و به قوی نمودن رزومه تحصیلی. البته بخت دوره فوق با فاند در اروپا و امریکا پایین است و عملاً برای دوره دکتری مناسب تر است.
ازاد اندیش باشید

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - عمرانی - 09-10-2014

سلام من ترم 5 مهندسی عمران عمران از دانشگاه آزاد با معدل16 هستم و دوست ندارم تو این خراب شده بمونم و میخوام برم.
پول کافی ندارم زبان هم به تازگی کلاس میرم هیچ مقاله و...رو هم ندارم
بنظر شما بخونم واسه ارشد که دانشگاه های تهران قبول شم بعد واسه دکتری برم؟ یا میشه واسه فوق رفت اون ور؟؟؟
درسته سوالم کلیه ولی خیلی ممنون از پاسخ تون

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - Shihan - 09-10-2014

(09-10-2014, 12:12 PM)'عمرانی' نوشته: سلام من ترم 5 مهندسی عمران عمران از دانشگاه آزاد با معدل16 هستم و دوست ندارم تو این خراب شده بمونم و میخوام برم.
پول کافی ندارم زبان هم به تازگی کلاس میرم هیچ مقاله و...رو هم ندارم
بنظر شما بخونم واسه ارشد که دانشگاه های تهران قبول شم بعد واسه دکتری برم؟ یا میشه واسه فوق رفت اون ور؟؟؟
درسته سوالم کلیه ولی خیلی ممنون از پاسخ تون

Dear Applicant

As you know, it is hardly happen to get any scholarship for master degree in abroad except USA. In my opinion, if you can obtain high score in GRE exam and TOEFL after that you have a good opportunity to apply for many schools in USA. but if you have no specific CV then let's stay in Iran and pursue your master degree in top university in Iran then You will apply for Phd programs

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - civilnima - 17-11-2014

سلام ! 
من ترم 7 عمران هستم . دارم برای ارشد می خونم . و می خواستم بدونم به نظرتون اگر امسال دانشگاه های تهران قبول نشدم بذارم برای سال بعد یا این که اصفهان و شیراز ارشدم رو بگیرم . منظورم اینه که اگر خوب کار کنم و رزومم رو قوی کنم ، اسم دانشگاه تاثیری توی شرایط پذیزش من برای دکتری در آمریکا یا کانادا می ذاره ؟ ممنون 

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - saaaaam - 17-11-2014

'civilnima dateline='' نوشته: سلام ! 
من ترم 7 عمران هستم . دارم برای ارشد می خونم . و می خواستم بدونم به نظرتون اگر امسال دانشگاه های تهران قبول نشدم بذارم برای سال بعد یا این که اصفهان و شیراز ارشدم رو بگیرم . منظورم اینه که اگر خوب کار کنم و رزومم رو قوی کنم ، اسم دانشگاه تاثیری توی شرایط پذیزش من برای دکتری در آمریکا یا کانادا می ذاره ؟ ممنون 

سلام بر شما
دوست خوبم با توجه به اینکه هر سال رقابت برای پذیرش و بورسیه شدیدتر می شود پیشنهاد می کنم اگر دانشگاه های اصفهان یا شیراز هم قبول شدید تحصیل کنید ولی همه تمرکز را به بالا بردن معدل و داشتن رزومه پژوهشی بگذارید 
الان معدل و مقاله بسیار اهمیت پیدا کرده که امیدوارم شما با همت عالی به موفقیت برسید

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - maryamnasrolahi - 15-05-2015

سلام 
من امسال با 1ماه درس خوندن برای ارشد رتبه ای آوردم که میتونم در دانشگاههای اردبیل و ارومیه قبول بشم ولی دانشگاهای مطرح قبول نمیشم .تصمیم داشتم برای سال بعد دوباره کنکور بدم ولی با خوندن مطالب این پست دو دل شدم البته اساتیداین دانشگاها دررشته مورد نظر من در سطح دانشیاری هستند .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

RE: انتخاب دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد در ایران - Andre - 15-05-2015

(15-05-2015, 03:05 PM)'maryamnasrolahi' نوشته: سلام 
من امسال با 1ماه درس خوندن برای ارشد رتبه ای آوردم که میتونم در دانشگاههای اردبیل و ارومیه قبول بشم ولی دانشگاهای مطرح قبول نمیشم .تصمیم داشتم برای سال بعد دوباره کنکور بدم ولی با خوندن مطالب این پست دو دل شدم البته اساتیداین دانشگاها دررشته مورد نظر من در سطح دانشیاری هستند .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

در انتخاب دانشگاه باید خیلی موارد رو در نظر بگیرید. ولی اگر می‌خواهید برای مقاطع بالاتر برای ادامه تحصیل در دانشگاهای خارجی تحصیل کنید. طبیعتاً رتبه دانشگاه یکی از عوامل تأثیر گذار بر پذیرش هست (به همان لفظ یکی توجه کنید). در حالت کلی این سوالی هست که شما باید خودتان جواب بدید. من فقط برای اینکه بتونید بهتر فکر کنید و تصمیم بگیرید چند ایتم رو یادآوری می‌کنم.
  • اول از همه شما باید مشخص کنید که اگر این یکسال رو صبر کنید حتماً تلاش بیشتری خواهید کرد. لزوماً در دست داشتن مدت بیشتر به معنای تلاش بیشتر نیست. خیلی از دوستان من آدم های شب امتحانی بودن. حتی در موقع کنکور و این طور مناسبتها همچنان تمرکزشون به ماههای آخر ختم میشد.
  • مورد بعدی ای که باید مشخص کنید اینه که آیا در این یکسال آتی دغدغه هایی فکری ای، مثل نیاز به یافتن شغل، یا تصمیم گیری برای آینده زندگی و ...، برای خودتون پیش نمیارید.
  • باید سن خودتون و قدرت ریسک پذیری رو هم در نظر بگیرید. همیشه اتفاقات پیش بینی نشده ممکنه مسیر زندگی آدم رو تغییر بده. 
توجه کنید آیتم‌هایی که من مثال زدم، تنها حالات خاصی هست که ممکنه در تصمیم گیری شما تأثیر داشته باشه. ضمناً راجع به دانشیار که فرمودین، من خودم اعتقاد دارم کار علمی کردن در دانشگاههای به مراتب کوچکتر بهتر از کار علمی نکردن در دانشگاههای به مراتب بزرگتر هست. اگر پیشرفت خودتون رو در شرکت در دوره مربوطه میبنید، به نظر من اقدام کنید.