آکادمیا کافه
سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C)

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - SHJ90 - 06-09-2015

سلام دوستان  عزیز- لطفا راهنمایی فرمایید

بند29-   هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم 

الف) عمل شده عود كرده : معاف دائم

ب) عمل نشده (جهت انجام عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت براي يك بار

ج) عمل نشده و يا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمی

-----------------------------------------------------------------------

برای فتق عمل شده و عود کرده اقدام میشه کرد؟

ایا برای این معاف دایم میشه شد؟

ایا سلیقه ای است رای دادن به این مورد توسط پزشکا؟ یا عود به تنهایی تمام است؟ و میزان و درجه ندارد مانند واریکسول؟

ایا میزان عود کردن مهم است یا همین که در سونو گرافی باشد تمام است برای معافیت دایم یا بایست چشم ملموس باشد؟

ایا راهی را میشناسید برای بنده تا عود کند مثل بار سنگین و وزنه زدن در باشگاه و غیره؟

سپاس

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - nader - 06-09-2015

(06-09-2015, 01:24 PM)SHJ90 نوشته:
سلام دوستان  عزیز- لطفا راهنمایی فرمایید

بند29-   هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم 

الف) عمل شده عود كرده : معاف دائم

ب) عمل نشده (جهت انجام عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت براي يك بار

ج) عمل نشده و يا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمی

-----------------------------------------------------------------------

برای فتق عمل شده و عود کرده اقدام میشه کرد؟

ایا برای این معاف دایم میشه شد؟

ایا سلیقه ای است رای دادن به این مورد توسط پزشکا؟ یا عود به تنهایی تمام است؟ و میزان و درجه ندارد مانند واریکسول؟

ایا میزان عود کردن مهم است یا همین که در سونو گرافی باشد تمام است برای معافیت دایم یا بایست چشم ملموس باشد؟

ایا راهی را میشناسید برای بنده تا عود کند مثل بار سنگین و وزنه زدن در باشگاه و غیره؟

سپاس
بند الف شامل حال شما میشه
ممکنه بعضی از پزشکا سخت گیرانه عمل کنن 
اما مهم اینه که شرایطش باشه
تا 3 بار میتونی بری کمسیون
اگه شرایطی که معافی داشته باشه در شما پیدا بشه میتونی پیگیر باشی و امید به معافی داشته باشی
موفق باشی

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - oktapus - 11-09-2015

با  سلام

من 6 ماه معافیت موقت پزشکی گرفتم و آخر شهریور تمام میشه، میخواستم بدونم برای معرفی خودم باید تا آخر شهریور اقدام کنم یا اگر بعدش اقدام کنم مشکلی پیش میاد و غیبت می خورم؟ کسی تابه حال تجربه مشابه داشته؟
ممنون

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - nader - 11-09-2015

(11-09-2015, 11:49 AM)oktapus نوشته: با  سلام

من 6 ماه معافیت موقت پزشکی گرفتم و آخر شهریور تمام میشه، میخواستم بدونم برای معرفی خودم باید تا آخر شهریور اقدام کنم یا اگر بعدش اقدام کنم مشکلی پیش میاد و غیبت می خورم؟ کسی تابه حال تجربه مشابه داشته؟
ممنون

درود

باید تا قبل از اتمامش معرفی کنی حودتو
قانونش اینه

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - oktapus - 11-09-2015

(11-09-2015, 11:59 AM)nader نوشته: درود

باید تا قبل از اتمامش معرفی کنی حودتو
قانونش اینه

متشکر از پاسختون، ولی چیزی که باعث شد تا این سوالو بپرسم اینه که روی برگه نوشته پس از اتمام مدت معافیت،حداکثر تا یک ماه بعد باید به نظام وظیفه مراجعه شود، می خواتم بدونم پس قضیه این یک ماه چیه؟
شما خودتون همچین تجربه ای داشتین؟
ممنونم.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - nader - 11-09-2015

(11-09-2015, 08:32 PM)oktapus نوشته: متشکر از پاسختون، ولی چیزی که باعث شد تا این سوالو بپرسم اینه که روی برگه نوشته پس از اتمام مدت معافیت،حداکثر تا یک ماه بعد باید به نظام وظیفه مراجعه شود، می خواتم بدونم پس قضیه این یک ماه چیه؟
شما خودتون همچین تجربه ای داشتین؟
ممنونم.

در مورد کمسیون پزشکی و معرفی به بیمارستان همیشه روی برگه ای که صادر میشه میزدن تا 1 ماه فرصت داری خودتو به بیمارستان معزفی کنی و اگه این کارو نمیکردی عدم جضور تلقی میشد و یرگه اعزام به خدمت میومد

در مورد معافیت های موقت پزشکی گاهی ممکنه باز تمدید بشه بنابرین شما در موعد مقرر (همون اوایل اتمام معافیت)به نظام وظیفه مراجعه کنید

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 12-09-2015

سلام
بنده همونی هستم  که خواستم معافیت چشم بگیرم
خواستم اطلاع بدم که من بدون دعوتنامه به بیمارستان امام سجاد رفتم (دعوت نامه هم نیومد ) یعنی با همون اس ام اسی که اومده بود رفتم اونجا اصلا هم نپرسیدن اس ام اس کی برات اومد فقط یه کارت ملی گرفتن بعد هم فرستادن پزشک معاینه کنه 2 تا پزشک معاینه کرد مبلغ 68 هزار تومن هم پول گرفتن ( از ساعت 9:30 تا 2:30 هم اونجا بودم )
ایشالله 1.2 ماه دیگه هم کارت معافیرو هم میگیرم
موفق باشید

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - nader - 12-09-2015

(12-09-2015, 05:04 PM)مهمان نوشته: سلام
بنده همونی هستم  که خواستم معافیت چشم بگیرم
خواستم اطلاع بدم که من بدون دعوتنامه به بیمارستان امام سجاد رفتم (دعوت نامه هم نیومد ) یعنی با همون اس ام اسی که اومده بود رفتم اونجا اصلا هم نپرسیدن اس ام اس کی برات اومد فقط یه کارت ملی گرفتن بعد هم فرستادن پزشک معاینه کنه 2 تا پزشک معاینه کرد مبلغ 68 هزار تومن هم پول گرفتن ( از ساعت 9:30 تا 2:30 هم اونجا بودم )
ایشالله 1.2 ماه دیگه هم کارت معافیرو هم میگیرم
موفق باشید

درود

پس از قرار معلوم معرفی نامه شما رو خودشون فرستادن اونجا
هر معاینه ای 34 تومن هزینشه
2 متخصص معاینتون کردند شده 68 تومن
الان جواب معاینشون میره کمسیون
ایشالا معاف میشی
موفق باشید

معافیت پزشکی - amirrezamdn - 13-09-2015

سلام دوستان، چند وقت پیش من دچار بیماری ای به اسم "رینود نوع اول" شدم . این بیماری در برخی از مواقع یه سری علائم شدید از خودش نشون میده مثل بی حسی دست و پا ، زخم های تناسلی و مشکلات گوارشی، اما متاسفانه اسمش تو لیست بیماری های معافیت نیست. به نظرتون میشه اعتراض داد و درخواست معافی کرد؟ کسی تجربه مشابه من داشته، راستی قلب من به طور مادرزادی صدای اضافه داره اما تا حالا به خاطر این موضوع دچار مشکل نشدم، می تونم از طریق قلبم درخواست معافی کنم؟

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 13-09-2015

دوستان درخواست معافیت من ناپایداری کتف هام هستش به صورتی که اگه بخوام میتونم کتف هام رو از حالت معمول به  بیرون در بیارم . یکم سخته توضیحش ولی دکتری که +10 فرستاد رفتم گفت این جزء موارد نادر و شامل مشکلات پیش بینی نشده هستش . میخوام بدونم تا حالا کسی رو دیدید این مشکل رو داشته باشه ؟
میخوام روزی که رفتم بیمارستان یکم فیلم بازی کنم بگم موقع فعالیت ها کتف هام درد شدیدی میگیره و خیلی اذیت میکنه Big Grin
راستی این نامه معرفی به بیمارستان 1  ماه گذشته ولی نرسیده دستم ولی رفتم تو سامانه سازمان نظام وظیفه تاریخ 1 ماهه پیشو زده بود که باید برم بیمارستان بقیت الله کد سخا رو هم که زدم وضیعت زده معرفی به بیمارستان. چیکار کنم به نظرتون ؟