آکادمیا کافه
نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

RE: MIT, Stanford, Berkeley - Babak - 04-10-2016

(30-09-2016, 07:40 PM)nanock نوشته: سلام و خسته نباشید به همه عزیزان،

آقا من یه سوالی برام پیش اومده ... آیا واسه ما هیچ راهی برای پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاههای فوق وجود نداره؟ MIT, Stanford, Berkeley, Caltech
یعنی المپیادی نباشیم، رتبه یک کنکور نباشیم، معدل بییییست نباشه نمی شه.... یعنی هیچ راهی نیست؟
مثلا نمیشه بری یه کشور دیگه با پول یه دو سال اونجا ارشد بخونی یا حتی فاند ارشد بگیری بعد واسه دکترا بری یه همچین جاهایی؟ منظورم اینه که مشکل فقط واسه ما ایرانیهاست یا نه؟
فرض مسئله اینه که من یه دانشجوی معمولی هستم ولی شانس مقاله خوب تافل خوب و جی آر ای خوب رو دارم والسلام!!!!!

ممنون

قطعا سختی گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌ها تنها منحصر به ایرانی‌ها نیست. رفتن به این دانشگاه‌ها برای بسیاری از امریکایی‌ها هم ممکن نیست. این دانشگاه‌ها از جمله بهترین دانشگاه‌های جهان هستند و طبیعیه که رقابت برای ورود بهشون خیلی زیاد باشه. دانشجوی معمولی با شرایط خوب معمولا نمی‌تونه از این دانشگا‌ه‌ها پذیرش بگیره. برای رفتن به بهترین‌های دنیا باید در حد بهترین‌های دنیا باشید. باید دانشجوی عالی با شرایط عالی باشید تا بتونید از این دانشگاه‌ها پذیرش بگیرید.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - over - 05-12-2016

حالا من به درخواست دوستان شروع می کنم به امید اینکه دید بقیه باز تر بشه
حدود یک سال پیش جمع اوری اطلاعات رو برای پذیرش شروع کردم توی این مسیر سوال هایی هم از دوستان پرسیدم ولی همیشه مایه ی ناامیدی بود جواب هاشون، البته من از همه ی اونا تشکر می کنم که جواب دادن به سوال هام
نظر دوستان اینه که این عامل ها در پذیرش تاثیر داره:
1- در درجه اول معدل
2- در درجه دوم اسم دانشگاه
3- در درجه سوم مقاله
4- در درجه چهرم نمرات زبان
( خیلی گیر نیدید حدودی درست گفتم )
یه ولی بزرگ داره اونم اینه که دوستان باید توجه کنند که این معیار ها برای کشور های جهان اوله و کشور های جهان سوم  همین معیار ها رو داره ولی اولویت ها عوض میشه
اینا برای جهان سومه:
1- در درجه اول مقاله و بک گراند پژوهشی
2- در درجه دوم  نمرات زبان خیره کننده
3- در درجه چهارم معدل
4- در درجه اخر هم اسم دانشگاه
البته من تاکید می کنم که فقط شریف شناخته شده است تا حدودی ولی من با استادم که جزوه کمته پذیرش هم بوده ازش پرسیدم و بهم گفت که سه تا شریفی هم اپلای کردند و ما کلا 2 دانشجو گرفتیم از خاور میانه که یکیش شما بودی و جالب اینجا است با این که من در دانشگاه ازاد شهرستان درس خوندم و معدل هم می تونید در نتایج پذیرش ببینید تونستم خودمو به جای یه شریفی بذارم!!!!!
خوب اون دوستان شریفی اولا مقاله نداشتند ولی معدل بالا تر داشتند
اسم دانشگاه به خودی خود کاری نمیکنه و طی مصاحبه ای که به استاد داشتم از طریق اسکایپ تونستم به قول بچه ها مخشو بزنم این روش خیلی مهمه و باید یادبگیرید هر چند که استاد من چینیه و میدونم پدرمو در میاره از بس ازم کار میکشه!
در مورد موارد بالا  برای جهان سوم اولی و دومی باید پر رنگ باشه و بعدی ها در حد معمول خوبه مثلا معدل 16 لیسانس خوبه به شرطی که نوسان نمره زیاد نداسته باشی مثلا پنج تا درس رو 10 نگیری پنج تای دیگه رو 20 همه تو یه رنج 14 تا 18 باشند حالا اگه چند تا نوسان دار هم داشتی اشکال نداره ولی کمیته پذیرش وقتی ریز نمرات رو نگاه میکنه و میبینه تو دینامیک اوردی11.5 ولی ارتعاشات اوردی 19 خوب شک میکنه که این نمره ها چه جوری به دست اومده به خصوص که این دینامیک پیش نیاز ارتعاشات هم هست.
این جور دانشگاه ها به تنوع نژادی دانشجو ها هم اهمیت میدهند ( البته بین خودمون بمونه اینو استادم بهم گفت و گفت به کسی نگم ولی من قاچاقی این جا میگم ).
کلا من ادمی هستم که جنون علم دارم و به کم قانع نیستم برا هین هم دارم تلاش می کنم که بتونم همون جا استاد شم ولی بدونید که ادمی هم تو استنفورد وجود داره که شوت بیاد بیرون.
ایطور که من متوجه شدم کلا نظر اساتید دانشگاه های استنفورد وکلا کالیفرنیا نسبت به دانشجو های ایرانی خوبه و همه ساله می بینند که یه سهمیه از برکلی و استنفورد دارند ( حالا نرید به دلتون صابون بزنید اخ جون میرم بهترین دانشگاه میشینم درس می خونم )
جناب اعلم و خانم میزاخانی و ... بقیه اساتید در اون دانشگاه ها دارد دید رو هر روزه نسبت به دانشجوی ایرانی بهتر می کنند
من قبول دارم که پنج تا انگشت مثل هم نیستند و ممکنه تو ایرانی ها هم دانشجوی بد باشه ولی این جور برداشت نشه که صرفا با داشنجوی ایرانی بودن می تونید برید اونجا، باید فاکتور های جهان سوم رو هم داشته باشید.
این هزار مرتبه : اسم دانشگاه مهم نیست اگر نه من که دانشگاه ازاد شهرستان بودم یه دفعه چه جوری 1000 پله رفتم بالا ( شاید بشه که یکی معرفیت کنه ولی من کسی رو نداشتم و به قول ارش میشم کریستف کلمب فامیل )
در ضمن یکی از دوستان در پیام خصوصی گفته بود که فاند شما کامله یا نه؟ منم میگم که کامل هست ولی با توجه به شهریه دانشگاه و هزینه های جانبی باید حسابی صرفه جویی کنم
دیگه ذهنم یاری نمی کنه
قرار جواب ام ای تی و برکلی هم بیاد ولی نمیدونم کی...
امید وارم همه موفق بشند و اگر انتقادی به حرف های من واره من همشونو نخونده قبول می کنم چون اینا هم نظر اون شخصه و محترمه و من به خودم اجازه نمیدم بهش توحین کنم
ارادت مند شما
شهرام

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - mortezanear - 08-12-2016

نتایج معمولا نهایتا اواخر March میاد، ایشون کی اپلای کردند که نتایجشون الان اومده؟ والا تو grad cafe آدم میبینه MIT و Stanford بعضا آدم هایی با GRE=340 رو هم ریجکت کردند...

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - mortezanear - 29-12-2016

دوستان اگر موافق باشید و مدیر محترم اجازه بدن یک لیستی رو از دور و بری هایی که میشناختم یا CV شون رو دیدم که رفتن اینجورجاها ایجاد کنم و بذارم تو این تاپیک تا خود دوستان تصمیم بگیرند چه عاملی مهمتر هست.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - Torkan - 29-12-2016

(29-12-2016, 12:47 AM)mortezanear نوشته: دوستان اگر موافق باشید و مدیر محترم اجازه بدن یک لیستی رو از دور و بری هایی که میشناختم یا CV شون رو دیدم که رفتن اینجورجاها ایجاد کنم و بذارم تو این تاپیک تا خود دوستان تصمیم بگیرند چه عاملی مهمتر هست.

درود

اگر از پذیرششون مطمین هستید لطف میکنید قرار بدید منتهی به صورت منظم و در قالب فایل pdf باشه خیلی خوبه.
همچنین لطفا در قسمت نتایج پذیرش هم وارد کنید.

ارادت
ترکان

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - mortezanear - 19-02-2017

تجربه ی من برا مکانیک MIT :

1-LOR+SOP
2-UG GPA + Research experience+papers
3-GGPA + Uni. reputation
4-GRE (not sure if it is even considered though!)
5-English (above minimum is enough)

نکته ی بسیار مهم:رشته به رشته، سال به سال و دانشگاه به دانشگاه شرایط متقاوته

ان شالله که همه موفق باشید و به هدفاتون برسید