آکادمیا کافه
سفر به ایروان برای دریافت ویزا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: سفر برای گرفتن ویزای آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: سفر به ایروان برای دریافت ویزا (/Thread-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7)

صفحات 1 2

سفر به ایروان برای دریافت ویزا - m.ost - 06-06-2012

لطفا سوالات و نکات مفید در ارتباط با سفر به ایروان برای دریافت ویزا را در این تاپیک مطرح کنید.

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - m.ost - 06-06-2012

پرواز به ایروان با هواپیمایی آسمان روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه
ساعت رفت: 18:50
ساعت برگشت: 20
ارزان ترین نرخ بلیت رفت و برگشت در حال حاضر: 452000
در صورتی که بلیت رو به صورت رفت و برگشت تهیه کنید به صرفه تر خواهد بود. اگر مجبور به تغییر تاریخ بازگشت شدید با مراجعه به دفتر هواپیمایی آسمان در ایروان و پرداخت 40000 تومان نسبت به تغییر تاریخ برگشت اقدام نمایید.

پرواز آرماویا به ایروان
رفت: روزهای سه شنبه 20:30
برگشت: روزهای جمعه 17:30
http://www.aas-co.org/

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - m.ost - 06-06-2012

اپیلکیشن فی برای مصاحبه ویزا باید در یکی از شعب Armeconombank پرداخت بشه. تو همون صفحه مربوط به شعب به ارمنی نوشته شعب در طول هفته 9 تا 18 باز هستن، شنبه 10 تا 14 و یکشنبه 11 تا 16.
من با بانک (bank@aeb.am) مکاتبه کردم گفت که شنبه ها بعضی شعب باز هستن ولی یکشنبه ها باز نیستن اصلا. در حالی که وقتی به یکی از شعب
metax@aeb.am
ایمیل زدم این جواب رو داد:
You can pay the visa application fee on Sundays from 10.00 AM to 14.00 PM in
Metax branch , add:Sebastia 23a,Yerevan, tel 510910 # 2106
Shengavit branch, Arabkir branch, Tigran-Mets branch, Khorhrdayin branch
Kenton branch from10.00 to 18.00

Armeconombank Metax branch
از طرفی وقتی به خود سفارت ایمیل زدم و موضوع رو مطرح کردم این جواب رو داد:
Dear
Please be advised that the non-immigrant visa application fee should be paid prior to your interview at any branch of Armeconom bank. So you may pay the fee on Monday morning and come for an interview the same day till 11:30 am
حالا من نمیدونم این ریسک رو بکنم و با پرواز شنبه شب برم و صبح یکشنبه برم ببینم میشه جایی پرداخت کرد یا همون دوشنبه صبح برم سریع پرداخت کنم یا بدم به یکی از این آژانس ها قبلش پرداخت کنه هرچند که خیلی اعتماد ندارم.
نظرتون چیه در این مورد؟ ممنون
** یادم رفت اینو بگم: مصاحبه صبح دوشنبه ساعت 9 هست و برنامه پرواز ها رو هم بالا نوشتم.
------------------------------
دلیل ویرایش: اضافه کردن اطلاعات

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - ShahdaD - 06-06-2012

(06-06-2012, 07:33 PM)m.ost نوشته: اپیلکیشن فی برای مصاحبه ویزا باید در یکی از شعب Armeconombank پرداخت بشه. تو همون صفحه مربوط به شعب به ارمنی نوشته شعب در طول هفته 9 تا 18 باز هستن، شنبه 10 تا 14 و یکشنبه 11 تا 16.
من با بانک (bank@aeb.am) مکاتبه کردم گفت که شنبه ها بعضی شعب باز هستن ولی یکشنبه ها باز نیستن اصلا. در حالی که وقتی به یکی از شعب
metax@aeb.am

Dear
Please be advised that the non-immigrant visa application fee should be paid prior to your interview at any branch of Armeconom bank. So you may pay the fee on Monday morning and come for an interview the same day till 11:30 am
حالا من نمیدونم این ریسک رو بکنم و با پرواز شنبه شب برم و صبح یکشنبه برم ببینم میشه جایی پرداخت کرد یا همون دوشنبه صبح برم سریع پرداخت کنم یا بدم به یکی از این آژانس ها قبلش پرداخت کنه هرچند که خیلی اعتماد ندارم.

شاید بهترین گزینه رفتن شنبه شب باشه، من در خیلی موارد دیدم افراد غیر مطلعی توی آزانس ها هستند پس شاید سپردن کارتون به آژانس ریسک بیشتری داشته باشه، به جز اینکه آزانسی رو بشناسید که این کار رو بارها انجام داده باشه و به نوعی رکورد خوبی داشته باشه.

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - Babak - 08-06-2012

(06-06-2012, 07:33 PM)m.ost نوشته: اپیلکیشن فی برای مصاحبه ویزا باید در یکی از شعب Armeconombank پرداخت بشه. تو همون صفحه مربوط به شعب به ارمنی نوشته شعب در طول هفته 9 تا 18 باز هستن، شنبه 10 تا 14 و یکشنبه 11 تا 16.
metax@aeb.am

Dear
** یادم رفت اینو بگم: مصاحبه صبح دوشنبه ساعت 9 هست و برنامه پرواز ها رو هم بالا نوشتم.
------------------------------
دلیل ویرایش: اضافه کردن اطلاعات

من جای شما بودم خیلی به آژانس‌ها اعتماد نمی‌کردم، مگر این که به قول شهداد آژانس خیلی مطمئنی سراغ داشته باشید. راه بهترش همینه که با پرواز شنبه شب برید و سعی کنید که یکشنبه جایی رو پیدا کنید و پرداخت کنید و اگر نشد همون دوشنبه صبح پرداخت کنید. به نظرم با توجه به این که وقت مصاحبه‌اتون ساعت ۹ صبح هست و بانک هم ساعت ۹ صبح باز می‌شه، ایمیل سفارت رو پرینت کنید و با خودتون ببرید که اگر احیانا بهتون گفتند چرا دیر رسیدید بهشون نشون بدید و بگید که هماهنگ کردید و بهتون اجازه دادن که تا ساعت ۱۱:۳۰ خودتون رو برسونید.

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - m.ost - 22-06-2012

برای اقامت در ایروان میتونین برین هتل، هاستل و یا اینکه آپارتمان اجاره کنید. برای کسایی که به صورت گروهی و یا خانوادگی میرن اجاره یک آپارتمان به صرفه تر.

*در این دو سایت (لینک ، لینک) اطلاعات بسیار زیادی در مورد ایروان وجود داره و علاوه بر اون میتونین برای پیدا کردن هتل ها و یا آپارتمان از آن استفاده کنید.

*در این لینک میتونین آپارتمان مورد نظرتون رو با در نظر گرفتن گزینه هایی مثل خیابانی که در آن واقع شده، حداقل و حداکثر قیمت، و تعداد اتاق پیدا کنید.

* این لینک هم هتل های ایروان رو با هم مقایسه کرده و حاوی اطلاعات خوبی در مورد آنهاست.

* این سایت هم برای پیدا کردن هاستل

**بهتر هست که سعی کنید محلی که برای اقامت انتخاب می کنید به سفارت (واقع در 1 American Avenue) نزدیک باشه.

نقشه سفارت آمریکا در ایروان

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - waterfall - 10-06-2013

سلام
ببخشید هیچ کس تا حالا برای گرفتن ویزای دانشجویی ارمنستان رفته که بتونه جزئیات سفرش رو توضیح بده؟ ظاهرا اطلاعات در مورد این سفر خیلی زیاد نیست.

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - Mehrdoost - 05-04-2014

دوستان عزیز سلام . من نیاز دارم که اطلاعاتی در مورد هزینه های سفر به ارمنستان و محیط آن شهر بدونم. همچنین اگه کسی برای ویزای توریستی اقدام کرده اطلاعاتی کسب کنم.ممنون میشم اگه کسی این اطلاعات رو داره در اختیار ما بگذاره.

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - sara-dz - 28-12-2014

من آگوست 2014 ایروان بودم ، چن تا از دوستان  سوال پرسیدن انگار کسی پاسخ نداده هرچن الان دیره اما ممکنه در آینده به سایرین کمک کنه.
با پرواز ماهان از تهران روز4شنبه رفتم ایروان : پرواز خوبی بود و ازش راضی بودم وقتی برای تهیه بلیط مراجعه میکنید حتما از آژانس بپرسید که پرواز ماهان کی هست چ روزایی  چون اغلب آژانس ها اطلاعات پرواز آسمان رو در اختیارتون قرار میدن، هتل هم از booking گرفتیم   هتل هرازدان که نزدیک رودخانه ای به همین نام قرار گرفته برای رفتن به سفارت از هتل ما تاکسی گرفتیم و شد هزار درام .
همونطور که میدونید برای ارمنستان باید ویزا بگیرید توی فرودگاه که شما اگه فرمش رو از قبل توی اینترنت گیر بیارید پر کنید کارتون ی کم سریعتر راه می افته اونجا هم رفتید سریع برید صرافی و درام بخرید که بر اساس گفته دوستان قیمت ویزا به درام به صرفه تر از دلار میشه ، اگه با تور رفتید که راحت هستید هم ترانسفر دارید هم سیم کارت بهتون میدن اما من تور نگرفتم و سیم کارت رو از یکی از دوستانم که یک هفته قبل ارمنستان بود قرض گرفتم . هزینه تاکسی به هتل هم نهایتش 4000 هزار درام هست اما از اول طی کنید باهاشون که کلاه گشاد سرتون نذارن.  اگرم تاکسی گرفتید که تاکسی متر داره چه بهتر بهش اشاره کنید که روشن کنه ، شهر کوچیکی هست کلا ایروان معماری سیاهی داره شاید در بدو ورود ی کم دلتون بگیره
این هتل هرازدان که گفتم جز ساختمون های بلند شهر هست ما ساکن طبقه 11 بودیم هتل 3 ستاره هست ، صبحونه خیلی خوب و متنوعی داره نسبتا تمیزهsafebox نداره اتاقاش  استخر رو باز داره برای تابستون عالیه  ،view خوبی به شهر داره، recepctionist هتل میتونه انگلیسی صحبت کنه و خیلی هم سعی میکنن کمک کنن اسم میدون جمهوری هم ازشون بپرسید به ارمنی چی میشه چون اگه به راننده تاکسی بگید ریپابلیک اصلا متوجه نمیشه ، هزینه تاکسی هم از هتل تا جمهوری بین 700 تا 1000 درام هست.خیابون رو به روییش یک کلیسای قدیمی داره که شما بهش مشرف هستید.  10 دقیقه پیاده روی داره تا یک مسجدی که اسمش به فارسی مسجد کبود هست blue masque   که زیر نظر سفارت ایران هست قدمت آنچنانی نداره، ما ماه رمضان اونجا بودیم اگه اهل مراسم مذهبی هستید میشه اینجا رفت رو به روش هم یک شاپینگ مال بسیار بزرگه که انواع و اقسام لباس های خوشگل مارکدار رو دارن اما خیلی گرونه و کلا ایروان اصلا مقصد خوب خرید نیست. از هتل حدود 15 تا 20   دقیقه پیاده روی تا میدون جمهوری
بیشتر جاهای دیدنیش دور و بر میدان جمهوری هست یا همون republic square ، توی همین میدون هر شب رقص نور و آب بود با موزیک فک کنم از ساعت 8 تا 10 هست که خیلی جالبه حتما برید.
مغازه های با کلاس هم اطراف همین میدون جمهوری هست که البته همه اجناس گرون هست ، سمت کلیسای جامع که برید که اونم از میدون جمهوری مشخصه مغاره هایی پیدا میکنید که جنس های ارزون دارن البته چینی هست . بعضی ها متوجه انگلیسی میشن و به لطف رفت و آمد زیاد بعضی مغازه دار ها در حد  4 تا 5 کلمه فارسی هم بلد هستن .
بنای یادبود که توی تابستون بسته بود و در حال تعمیر بود. جای دیگه دیدنی گاسکاد یا بنای هزار پله هست که با پله برقی میشه سریع به بالاترین نقطه شهر رسید و نمای زیبایی رو دید .
غذا هم شاورما و هات پیتزا قیمت مناسب دارن ، رستورانی که اغلب ایرانی ها میرن پروانا هست که نزدیک همون هتل هرازدان هست قیمت غذاش مثل رستوران توی ایران میشه که کلی هم باید پول مالیات و سرویس داد. توی تابستون ظاهرا بیشتر شب ها میرن ما ظهر رفتیم و فقط خودمون و دو نفر دیگه مشتریش بودیم [img]images/smilies/dodgy.gif[/img] راستی در مورد هتل ها من توی سایت بوکینگ دیدم که برای هتل شیراک reviw بد زیاده و انگار راست هم بود چون ی آقای ایرانی که دم سفارت دیدیم اونجا اقامت داشت توی اون گرمای تابستون میگفت airconditionar ندارن و اذیت شده بود .
در کل ما هزینه بلیط ، هتل ، اقامتمون شد نفری 2 میلیون . کسایی هم که با اتوبوس اومده بودن خیلی اذیت شده بودن میگفتن انگار توی BLENDRE بودیم . و از وضعیت جاده های ارمنستان ناراضی بودن. باز چند نفر هم دیدم که با پرواز آسمان اومده بودن ناراضی بودن

RE: سفر به ایروان برای دریافت ویزا - mina_kh - 03-05-2015

دوستان مگه غیر از sevis fee چیز دیگه ای باید تو بانک ارمنستان پرداخت کنیم؟
این اپلیکیشن فی برای مصاحبه ویزا چیز دیگه ای هست؟