آکادمیا کافه
تجربیات اپلای در اروپا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: تجربیات اپلای در اروپا (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7)

تجربیات اپلای در اروپا - Karim - 24-05-2012

درود بر شما
لطفا در این تاپیک تجربیات موفق یا ناموفق خود در اپلای اروپا را بیان کنید.

من خودم 2تا تجربه ناموفق داشتم! الیته متقاضی زیاد بودن

مهمترین نکته ای که در مورد اروپا دستگیرم شد اینه از آنجایی که اروپا آپلیکیشن فی نداره و بیشتر موارد هم مدارک آن لاین ارسال میشه و نیاز چندانی هم به تماس با استادنداره به همین دلیل متقاضیان برخلاف تصور همگان خیلی زیاده! و به همین دلیل داشتن مقاله های با کیفیت بالا خیلی تعیین کننده است. زیرا مثلا یک استاد یک پوزیشن خالی در گروهش داره و آگهی اون رو ابلاغ می کنه. این استاد بیش از هرچیز دنبال کسی هست که روی موضوعی که پروژه تعریف کرده تسلط کافی داشته و تصمیم گیرنده استاد است تا کمیته تحصیلات تکمیلی و به همین دلیل باید با مقالات خیلی خوب به استاد و گاهی هم اساتید اثبات کرد که شما یک محقق خیلی خوب هستید و این خیلی خوب بودن را فقط از طریق مقالات ژورنالی خیلی خوب میشه اثبات کرد!

موفق باشید

RE: تجربیات اپلای در اروپا - amin_mb - 24-05-2012

در تکمیل صحبت های کریم عزیز، بنده هم تجربه دو تا تلاش ناموفق برای پوزیشن های دکتری اعلام شده در اروپا را دارم.

یکی از اونها یکی از بهترین دپارتمان های کنترلی اروپا بود دانشگاه لوند سوئد که 78 نفر درخواست داده بودند، بنده 6 امین نفر از نظر امتیاز بودم. اونها 4 نفر را می خواستند، 3 نفر از اونها سوئدی بودند، یک نفر ایرانی، که اون ایرانیه هم موضوع پایان نامش خیلی به اون موضوع بی ربط بود، ولی چندین ماه تو همون گروه، مشغول به تحقیق در مورد موضوع جدید شده بود.
دانشگاه دوم NTNU بود که دیگه مطئن بودم اکسپ خواهم شد. ولی دانشجویی از گروه خودشون گرفتند.

به نظر بنده، مهم ترین فاکتور در موفقیت در پوزیشن های خالی دکتری، داشتن سابقه تحقیقاتی و چاپ مقالات معتبر در همون زمینه موضوع تعریف شده برای پروژه هست. یعنی تجربه بنده میگه از معدل و تعداد مقالات و دانشگاه محل تحصیل خیلی خیلی اهمیتش بیشتر هست.

دومین فاکتور که در کشورهای اروپایی دیدم، اکثرا یا در همون دانشگاه تحصیل می کردند یا از همون کشور بودند و یا اروپایی بودند.

و متاسفانه، به علت مشکلات اقتصادی که گریبانگیر اروپا شده، پوزیشن های دکتری کمتری نسبت به قبل باز میشه و خود این شانس خارجی ها را کمتر می کنه.

ارادت

RE: تجربیات اپلای در اروپا - Karim - 24-05-2012

(24-05-2012, 12:03 PM)amin_mb نوشته: در تکمیل صحبت های کریم عزیز، بنده هم تجربه دو تا تلاش ناموفق برای پوزیشن های دکتری اعلام شده در اروپا را دارم.

یکی از اونها یکی از بهترین دپارتمان های کنترلی اروپا بود دانشگاه لوند سوئد که 78 نفر درخواست داده بودند، بنده 6 امین نفر از نظر امتیاز بودم. اونها 4 نفر را می خواستند، 3 نفر از اونها سوئدی بودند، یک نفر ایرانی، که اون ایرانیه هم موضوع پایان نامش خیلی به اون موضوع بی ربط بود، ولی چندین ماه تو همون گروه، مشغول به تحقیق در مورد موضوع جدید شده بود.
دانشگاه دوم NTNU بود که دیگه مطئن بودم اکسپ خواهم شد. ولی دانشجویی از گروه خودشون گرفتند.

به نظر بنده، مهم ترین فاکتور در موفقیت در پوزیشن های خالی دکتری، داشتن سابقه تحقیقاتی و چاپ مقالات معتبر در همون زمینه موضوع تعریف شده برای پروژه هست. یعنی تجربه بنده میگه از معدل و تعداد مقالات و دانشگاه محل تحصیل خیلی خیلی اهمیتش بیشتر هست.

دومین فاکتور که در کشورهای اروپایی دیدم، اکثرا یا در همون دانشگاه تحصیل می کردند یا از همون کشور بودند و یا اروپایی بودند.

و متاسفانه، به علت مشکلات اقتصادی که گریبانگیر اروپا شده، پوزیشن های دکتری کمتری نسبت به قبل باز میشه و خود این شانس خارجی ها را کمتر می کنه.

ارادت

اره اتفاقا یک پوزیشن خالی که در دانشگاه هلسینکی بود فردی رو که گرفتند بک نیجریه ای بود ولی در آلمان مسترش رو گرفته بود. بنظرم اگه کسی در ایران مدرک بخصوص ارشد گرفته باشه همونطوری که امین جان اشاره کردند اگه بخواد وارد رقابت با متقاضیان اروپایی بشه چاپ مقالات ژورنالی با کیفیت بالا و البته مرتبط بسیار کمک کننده خواهد بود.

RE: تجربیات اپلای در اروپا - aryangolden - 19-12-2013

دوستان اینطوری که دیدم توی دانشگاههای دکترا پوزیشن های پی اچ دی رو میزنن! یعنی اگه پوزیشن هایی که خواستن با رشته شما مربوط نبود دیگه باید بیخیال اون دانشگاه شیم؟ منظورم اینه که ممکنه استادی بخواد دانشجو بگیره ولی اعلام نکنه یا همچین چیزی؟

RE: تجربیات اپلای در اروپا - Shihan - 22-12-2013

(19-12-2013, 07:11 PM)'aryangolden' نوشته: دوستان اینطوری که دیدم توی دانشگاههای دکترا پوزیشن های پی اچ دی رو میزنن! یعنی اگه پوزیشن هایی که خواستن با رشته شما مربوط نبود دیگه باید بیخیال اون دانشگاه شیم؟ منظورم اینه که ممکنه استادی بخواد دانشجو بگیره ولی اعلام نکنه یا همچین چیزی؟

دروود بر شما.
در حالت کلی روال به همین منواله اما من خودم دیدم که استاد در بخش دپارتمان مربوطه مورد شغلی رو اگهی کرده اما در بخش کلی دانشگاه که لیست پوزیشن ها رو میزنه وجود نداشته!! بنابراین من پیشنهاد میکنم علاوه بر لیست کلی موقعیت خالی دانشگاه، لیست کارهای پژوهشی اعلام شده توسط دپارتمان و تماس با کوردینیتور رشته رو هم مد نظر بگیرید.
ازاد اندیش باشی