آکادمیا کافه
Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع (/Thread-Mike-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9)

صفحات 1 2 3 4

Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - Mike - 14-05-2012

سلام،
مختصری دربار من:
در حال حاضر در مقطع تحصیلات تکمیلی در کشور آمریکا مشغول به تحصیل می‌باشم. رشته من مهندسی‌ صنایع و سیستم هاست و گرایش مورد علاقه خودم OR و Fuzzy Logic.
در طو‌ل زندگی‌ اکادمیکم به هیچ چیز به اندازه OR علاقه نداشتم!

اگر به صورت جدی قصد گرفتن پذیرش از آمریکا رو دارید، خوشال میشم در طی‌ کردن این راه سخت و فرسایشی به شما کمک کنم.

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - akbar_saeedi - 14-05-2012

سلام دوست عزیز
تمام موفقیتاتون رو بهتون تبریک میگم،انشالله همچنان پرانرژی و پرطراوت ب مسیر شیرینتون ادامه بدید
ی سوالای کلی و سخت دارم براتون
خب نسبتا مشخصه ک قبل رفتن ب امریکا در مورد اون کشور چی فکر میکردید،ولی الان ک اونجایید امریکا رو از نزدیک چطور دیدید؟یعنی چقدر با اون چیزایی ک فکر میکردید فاصله داره...مثبت یا منفی؟ویزای خاص امریکا یجورایی اذیت نمیکنه؟چقدر دلتون برا خونه تنگ میشه؟
چند سال برا رفتن برنامه ریختید؟کدوم مرحله از همه سختتر بود؟

و اینکه کاش هرازگاهی هروقت وقت کردید تجارب خودتون و پیشنهاداتتون رو برای افرادی مثل من ک هدف چندسالشون امریکاس،اینجا قرار بدید...

سپاس

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - Mike - 14-05-2012

(14-05-2012, 10:52 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوست عزیز
تمام موفقیتاتون رو بهتون تبریک میگم،انشالله همچنان پرانرژی و پرطراوت ب مسیر شیرینتون ادامه بدید
ی سوالای کلی و سخت دارم براتون
خب نسبتا مشخصه ک قبل رفتن ب امریکا در مورد اون کشور چی فکر میکردید،ولی الان ک اونجایید امریکا رو از نزدیک چطور دیدید؟یعنی چقدر با اون چیزایی ک فکر میکردید فاصله داره...مثبت یا منفی؟ویزای خاص امریکا یجورایی اذیت نمیکنه؟چقدر دلتون برا خونه تنگ میشه؟
چند سال برا رفتن برنامه ریختید؟کدوم مرحله از همه سختتر بود؟

و اینکه کاش هرازگاهی هروقت وقت کردید تجارب خودتون و پیشنهاداتتون رو برای افرادی مثل من ک هدف چندسالشون امریکاس،اینجا قرار بدید...

سپاس
سوال شما خیلی‌ کلیه و من اگر بخوام همش رو با هم جواب بدم باید ۱ ساله شبو روزمو براتون بگم. حقیقتش بعضیاشم دوست ندارم جواب بدم. آخه زندگی‌ شخصیمه.
اما خلاصه بگم:
۱- من ۳.۵ سال شبانه روز زحمت کشیدم. خانواده ثروت مندی نداشتم که کمکم کنه و خرج اپلی‌ کردن هم که خیلی‌ زیاد. من فقط ۵۰۰ $ پول TNT دادم! نزدیک ۷۰۰$ فقط پول ترجمه مدرک و ۲ بار GRE دادم! همه اینها به اضافه هزینهٔ ویزا و اپلیکیشن دانشگاها و . . . خودش کلی‌ پول میشد پس از ترم ۳ دانشگام رفتم سر ۱ کاری و تا هفته آخر حضورم در ایران اونجا کار کردم 17000 $ وثیقمو خودم گذاشتم بانک!
گرفتن پذیرش کار زیاد سختی‌ نیست! اما مساله فقط پذیرش نیست! مساله فاند هستش! و فاند رو هم به هر کسی‌ نمی‌دند! اینجا چینی‌‌ها و هندیها همه کاری میکنند تا کسی‌ جز خودشون این فاندو نگیره!
پس کلی‌ باید زحمت بکشی! دادن مقاله ISI تو لیسانس کار ساده ای نیست! من ۲ تا چاپ کردم تو لیسانسم! کلند زحمت داره و کلی‌ توکل و هدف‌ و اعتماد به نفسو از این موضوعات می‌خواد!
۲- اینجا بهشت نیست اما از ایران بهتره. من از همون اول که رسیدم اینجا فهمیدم که ۱ جاهایی‌ اشتباه کردم! فک می‌کردم خیلی‌ بهتر از این باشه. جوری که همون ماه اول خواستم بر گردم اما بعدش که ترمم شروع شد و افتادیم تو کار تحقیق دیدم که اوه! فرقش خیلی‌ زیاد! تنها استاد من به تنهایی‌ تعداد مقالاتش از استادای شریف بیشتره!
۳- سخت‌ترین مرحله برام بخش فاند بود که اصلا راحت نبود. بعدش ویزا و کلیرنس و از همه بدتر نظام وظیفه که مثل حیون با من رفتار کردن!
۴- هیچ وقت دلم برا خونمون تنگ نمی‌شه! اینجام به هیچ وجه با ایرانی‌‌ها رابطه خوبی‌ ندارم و به ندرت با کسی‌ فارسی حرف بزنم مگر با ۱ کی‌ از استادای مقیم اینجا که سنش از من خیلی‌ بیشتره!
امیدوارم کافی‌ بود باشه

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - Mike - 16-05-2012

من زبانم خوب بود. وقتی‌ کنفرانس میرفتم هم خیلی‌ خوب جلسرو هندل می‌کردم. اما وقتی‌ اومدم آمریکا ۱-۲ ماه اول ۱ کم گیج بودم! دلیلشم این بود که اینا مس من حرف نمیزدند!‌ها ها ها. نه من مس اینا حرف نمی‌زدم. اینها زیاد کتابی‌ صحبت نمی کنند. خیلی‌ برام جالب بود همون روز اول تو فرودگاه فهمیدم که با اینکه این همه زبان خوندم و چیز میز به انگلیسی نوشتم هنوز فک می‌کنم و بعدش حرف میزنم. آخری ترم اولم که یواش یواش حس کردم دیگه فک نمیکنم و حرف میزنم و کلمات اتوماتیک از دهانم بیرون پرت می‌شند.

این موضوع رو گفتم که بدونید یاد گرفتن زبان به نمره تافل و کلاس نیست.

خود من اینجا که رسیدم ۱ کی‌ از ایرانیا خیلی‌ اصرار کرد که باهاش خونه بگیرم. منم پامو کردم تو ۱ کفش که نمی‌خوام! نتیجه ش این شد که ۱۹ روز تو چمن و آزمیشگاه و مسجد کلیسا خوابیدم اما آخر سر ۱ همخونه امریکایی باحال گیر آوردم. الان همون ایرانیه که می‌خواد زنگ بزنه ماشین کرایه کنه یا با بانک حرف بزنه میاد پیش من و من از طرفش بهاشون حرف میزنم. تفاوت لهجه من، دامنه لغات و نوعی که حرف میزنم زمین تا آسمون فرق داره با اونا. بعدشم فرهنگ اینارو یاد گرفتم. چیزی که اکیپ ایرانی‌های اینجا زیاد توش مهارت ندارند! Big Grin Big Grin هرچند اسم منو گذاشتند وطن فروش یا مغرور یا . . .

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - ahmadpashaei - 16-05-2012

dear Mike
?You mean that we must expect to face with numerous problems.Am I right
?What's your opinion about American- based English books like TopNnotch,American English File,etc
How could you had found an American roommate?Is that possible for everyone who get admission and travel there? Becuase I think that would be so useful for our language.It sounds great,doesn't it?

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - sara88m - 29-05-2012

سلام دوست عزیز

من مدت زیادیه که به فکر اپلای کردن هستم ولی راستش بخاطر مسائل مالی دنبال فاند هستم بنظر شما باشرایطی که الان میگم میتونم به پیدا کردن فاند امیدوار باشم؟ضمنا برای مستر و PHD (پیوسته) دنبال فاند هستم.

لیسانس دانشگاه آزاد (مهندسی صنایع-تحلیل سیستم) 17.35

دانشجوی ارشد سیستم و بهره وری آزاد (دولتی هم مدیریت قبول شدم)

2تا مقاله کنفرانس خارجی

4-5تا داخلی

5-6سال سابقه مفید و مرتبط در شرکت های معتبر ایران

زبانم هم خوبه ولی فعلا تافل ندارم(4-5 ماه کار داره)

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - Mike - 29-05-2012

(29-05-2012, 02:59 PM)sara88m نوشته: سلام دوست عزیز

من مدت زیادیه که به فکر اپلای کردن هستم ولی راستش بخاطر مسائل مالی دنبال فاند هستم بنظر شما باشرایطی که الان میگم میتونم به پیدا کردن فاند امیدوار باشم؟ضمنا برای مستر و PHD (پیوسته) دنبال فاند هستم.

لیسانس دانشگاه آزاد (مهندسی صنایع-تحلیل سیستم) 17.35

دانشجوی ارشد سیستم و بهره وری آزاد (دولتی هم مدیریت قبول شدم)

2تا مقاله کنفرانس خارجی

4-5تا داخلی

5-6سال سابقه مفید و مرتبط در شرکت های معتبر ایران

زبانم هم خوبه ولی فعلا تافل ندارم(4-5 ماه کار داره)
سلام به شما هم رشته‌ای خودم
جواب کوتاه من اینه که بله حتما چرا که نه!
اما جواب تفصیلی من:
۱- در فوق لیسانس در آمریکا احتمال گرفتن فاند بسیار پایین هستش. حتا در صورت وجود هم مقدارش خیلی‌ کم هست لذا اصلا گزینه خوبی‌ برای شما نخواهد بود.
۲- با توجه به رزومه یی که دارید اصلا احتیاجی‌ به فوق لیسانس دوم نیست! چیزی به شما اضافه نخواهد کرد و فقط عمر شمارو تلف می‌کنه! پیشنهاد من به شما تکمیل فقتن و اومدن بینجا برای دکتری هستش. البته شما به من نگفتید که ترم چنده ارشد هستید اما در هر صورت ادامه بدید و تمومش کنید.
۳- برای اینکه وارد مقطع دکتری بشید باید ۱ سری حداقل هارو پاس کنید که همون حد نصاب نمرهGRE هستش پس روی اون کار بکنید. این مورد هرچی‌ بیشتر بشه بهتره.
۴-معمولا ساله اول در دکتری فاند‌ها به صورت TA هستش تا شما امتحان جامع رو بدید و بعدش برای رساله هستش که بشما RA میدند. لذا قسمت تحقیقاتتون که گفتید مقاله دارید اینجا به دارد شما میخوره. استادای اینجا بیشتر دنبال مقاله هستند تا نمره زبان!
۵- تو این فرصتی که دارید حتما تلاش کنید مقالهاتون رو ژورنال کنید! این موضوع خیلی‌ تاثیرش زیاد خواهد بود.
من خودم فاندی که گرفتم بابت RA اصلا با کمک مقالهای جورنالیم بود. استادم کلی‌ منو بست به سوال و مقاله‌هایی‌ که داشتمو شخم زد! تا آخر سر راضی‌ شد و داد.
روی هم رفته رزومه خوبی‌ دارید و به نظر من شانستون خوبه و اگر اقتصادی ما اینجا بهتر بشه حتما میتونید به فاند خوب فکر کنید.

اگر بازم سوال داشتید بپرسید تا بگم Big Grin

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - yaghoub - 30-05-2012

سلام
یک سوال درباره توصیه نامه هایی که باید از استادامون بگیریم.
من ترم دیگه ارشدم تموم میشه و احتمالا بعدش دیگه استادامو نبینم.اگه توصیه نامه هامو بگیرم و مثلا دو سال دیگه بخوام برای دکترا اقدام کنم مشکلی پیش میاد؟یعنی توصیه نامه ها از نظر زمانی اعتبار محدودی دارن؟و سوال دیگه اینکه باید قبل از گرفتن توصیه نامه دانشگاهی که قصد دارم برم مشخص باشه؟
مثلا برای ارشد که میخواستم بیام ترکیه بعد از اینکه نامه پذیرشم به دستم رسید رفتم پیش دوتا از استادای کارشناسیم و ازشون توصیه نامه گرفتم و اونا هم بالای برگه نام دانشگاه و انستیتویی رو که میخواستم برم نوشتن.مثلا به دانشگاه .... انستیتوی ... سوالم اینه که برای دکترا هم باید اول دانشگاه مقصد معلوم باشه بعد توصیه نامه ها رو بگیریم یا اینکه میشه متنش رو جوری تنضیم کرد که چه چیز عمومی باشه و بشه به هر دانشگاهی ارائه کرد.
شاید سوالم مشکل داشته باشه ولی چون اطلاعی ندارم میپرسم.

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - MaMi - 30-05-2012

(30-05-2012, 01:10 PM)yaghoub نوشته: مثلا برای ارشد که میخواستم بیام ترکیه بعد از اینکه نامه پذیرشم به دستم رسید رفتم پیش دوتا از استادای کارشناسیم و ازشون توصیه نامه گرفتم و اونا هم بالای برگه نام دانشگاه و انستیتویی رو که میخواستم برم نوشتن.مثلا به دانشگاه .... انستیتوی ... سوالم اینه که برای دکترا هم باید اول دانشگاه مقصد معلوم باشه بعد توصیه نامه ها رو بگیریم یا اینکه میشه متنش رو جوری تنضیم کرد که چه چیز عمومی باشه و بشه به هر دانشگاهی ارائه کرد.
شاید سوالم مشکل داشته باشه ولی چون اطلاعی ندارم میپرسم.
این بستگی داره به فرمت توصیه نامه هایی که دانشگاه های مقصد دارند، به عنوان مثال، بعضی از دانشگاه ها وقتی شما apply میکنی، به صورت الکترونیکی فرم توصیه نامه رو برای اساتیدی که معرفی میکنید ارسال می کنند، در بعضی دیگر فرم توصیه نامه از سایت دانشگاه قابل دریافته و شما باید فرم رو پرینت بگیری و بدی به اساتیدت تا پر کرده و در پاکت مهر و موم شده ارسال کنند (این بخش ارسال رو معمولا خو دانشجو انجام میدهد) بعضی دانشگاه ها حساس هستند به تاریخی که قید می شود روی توصیه نامه (که خیلی قدیمی نباشه)...

RE: Mike:مجرب در گرفتن پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی کشور آمریکا و رشته مهندسی‌ صنایع - Mahmoudb - 30-05-2012

سلام مایک
به خاطر مصیبتی که سر تافل برام ایجاد شد از دو دانشگاه امریکا که اپلای کردم ریجکت شدم (یکیشون اصلا اپلیکیشنم نرفت دپارتمان). نمره زبانم 530 بود و مینیمم 550. الان دارم برای iBT میخونم احتمالا سپتامبر امتحان بدم. با این اوصاف یه پوزیشن تو اروپا برام تقریبا اوکی شده. یکی هم تو استرالیا احتمالش زیاده. ولی هدف اول و اخر من اومدن به امریکا هست. سه تا کار میتونم بکنم: 1- کلا بیخیال غیر امریکا بشم و بعد تافل اسپرینگ و فال 2013 اپلای کنم امریکا
2- برم اروپا بعد یک یا دو ترم یا ترنسفر کنم یا پذیرش امریکا از اونجا بگیرم بیام امریکا
3- برم اروپا دکترامو تبدیل کنم به مستر مجدد (اگه بشه!) و با یه مستر دیگه مجدد اپلای کنم امریکا (فک کنم احمقانه ترین کار ممکن این راه باشه!!)

و اما سوالاتی که برام پیش اومده:
دکترای اروپا رو ول کنم برم سفارت امریکا سر ویزا گیر میدن؟ ایا تو امریکا همچین کیس هایی دیدید؟ (کیس های ایرانی)
من ایران دارم مستر میخونم. اگه مستر مجدد امریکا پذیرش بگیرم نظام وظیفه رو نمیشه درستش کرد؟ (من سربازی معاف نیستم)

ممنون از وقتی که میزاری