آکادمیا کافه
نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل iBT بدون کلاس زبان رفتن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل iBT بدون کلاس زبان رفتن (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-iBT-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل iBT بدون کلاس زبان رفتن - akbar_saeedi - 09-05-2012

دوستان
سلام
افراد زیادی هستند مثل من بنده که به دلایل خاصی مثل اقامت در شهرهای کوچک و عدم دسترسی به کلاسهای مفید،عدم علاقه به کلاس رفتن و ...تصمیم گرفته اند بصورت self study برای ibt آماده شوند.
در این تاپیک سوالات مربوطه و تجربیات افرادی که با این روش موفق بوده اند و نقطه نظرات مربوطه صحبت خواهد شد
Smile
برای شروع افرادی که با این روش تونسته اند نمرات خوبی کسب کنند،بیان تجاربشونو توضیح بدن و بگن برای هر اسکیل چگونه برنامه ریزی کردند،چه منابعی رو خوندند و نقاط ضعف و قوتشون در این پروسه چه بود و پیشنهاداتتون برا ما چی هست...
سپاس

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - ahmadpashaei - 09-05-2012

(09-05-2012, 09:01 PM)akbar_saeedi نوشته: دوستان
سلام
افراد زیادی هستند مثل من بنده که به دلایل خاصی مثل اقامت در شهرهای کوچک و عدم دسترسی به کلاسهای مفید،عدم علاقه به کلاس رفتن و ...تصمیم گرفته اند بصورت self study برای ibt آماده شوند.
در این تاپیک سوالات مربوطه و تجربیات افرادی که با این روش موفق بوده اند و نقطه نظرات مربوطه صحبت خواهد شد
Smile
برای شروع افرادی که با این روش تونسته اند نمرات خوبی کسب کنند،بیان تجاربشونو توضیح بدن و بگن برای هر اسکیل چگونه برنامه ریزی کردند،چه منابعی رو خوندند و نقاط ضعف و قوتشون در این پروسه چه بود و پیشنهاداتتون برا ما چی هست...
سپاس
سلام سعید جان.من اینجا و AA از خیلی ها پرسیدم ولی همه اونها GENERAL ENGLISH رو تا حد UPPER رفته بودن.نمونش خانم M-OST که MODERATOR اینجا هستن.کلا باید در این سطح باشیم تا بتونیم خوب تشخیص بدیم و نحوه SELF STUDY کار کردن رو به درستی اجرا کنیم.این نظر منه

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - Pejman - 10-05-2012

اکبر جان من هم هیچ کلاسی نرفتم. همونطور که احمد گفت به نظر من هم برای تافل خوندن اگر شما پایه زبانتون خوب باشه می تونید self study بخونید. اما برای تقویت پایه زبان به نظر من کلاس در کل مفیدتر هست. پس نظر کلی من اینه که برای تقویت پایه زبان و بالا بردن سطح عمومی زبان از کلاس استفاده کنید، ولی برای خود تافل اگر که به حد مطلوبی رسیدید، خودتون بخونید. هرچند برای بعضی موارد مثل Speaking و Writing که نیاز به تصحیح و گرفتن فیدبک داره، کلاس می تونه مفید باشه.

در مورد نحوه آماده سازی برای تافل به صورت Self study به نظرم این تاپیک رو هم مطالعه کنید اطلاعات مفیدی درش هست.

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - akbar_saeedi - 10-05-2012

ممنون از دوستان
من ی کلاس عمومی ثبتیدم و رفتم به شدت زده شدم و چون در کل برنامه ریزی شخصی منسجمی دارم فک میکنم بتونم در تقویت پایه زبان هم موفق باشم،البته شاید در آینده به این نتیجه برسم ک باید کلاس برم...

برای تقویت پایه زبان از دوستان سوال کردم ک این جواب داده شد و فک کردم این جواب در این تاپیک باشه مناسبتره..

درود
برای اسپیکینگ American Accent Training
و Speak english like an american.
برای لیسنینگ این و خیلی توصیه میکنم: Listening Comprehension
ضمنا رادیو رو غافل نشید و خود منابع تافل هم لیسنینگ های خوبی داره.
برای رایتینگ که کتاب زیاد هست.
برای لغت علاوه بر کتاب های essential words & 504
The World of Words
400 Must Have Words For the TOEFL

Vocabulary In use - Upper-Intermediate

برای ریدینگ:
Select Reading خوبه ضمنا متن زیاد داریم تو نت.

برای گرامر: English Grammar in Use و communicate what u mean ( بغیر از فصل زمان هاش- چون گیج کننده است)
کسی نظر تکمیلی راجب تقویت پایه زبان بصورت self study داره اینجا بیان کنه..

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - ahmadpashaei - 10-05-2012

سعید جان هرچی هست همون زمانهاش هست که بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینه که میگم باید بری کلاس تا بعد متوجه بشی باید چجوری بخونیاااااا،از من گفتن.این کتابها فقط در لیستت هست و خواندنش در منزل کار سختیه واقعا.

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - Pejman - 13-05-2012

دوستان عزیز،

لطفاً سوالات مربوط به هر مهارت و یا مشاوره در مورد خوندن برای کل آزمون رو در تاپیک های مشاوره و رفع اشکال این بخش مطرح کنید و بحث های کلی و نظرات کلی در مورد اینکه می شه بدون کلاس رفتن برای تافل خوند یا نه، رو در همین تاپیک مطرح کنید. ممنون از همکاری شما.

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - akbar_saeedi - 22-05-2012

سلام دوستان
آخرین نتایجی ک من بهش رسیدم اینه ک میشه کلاس نرفت ولی خب باید نرفتن رو جبران کرد،نه اینکه کلا حذف کرد!!!
راهشم اینه ک یکی از سیستم های کلاسی رو آدم خودش جلو ببره. تا اونجایی ک من پرسیدم کلاس رفتن معجزه نمیکنه،فقط برنامه و نظم و پشتکار میده ....من ک نمیتونم کلاس برم باید همتمو بیشتر کنم
و اما من برا رسوندن سطح زبانم به حد مطلوب قبل از منابع پست های بالا، میخوام کتابهای تاپ ناچ رو خوب چند ماهی بخونم تا ببینیم چی میشه.

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - ahmadpashaei - 22-05-2012

(22-05-2012, 08:01 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان
آخرین نتایجی ک من بهش رسیدم اینه ک میشه کلاس نرفت ولی خب باید نرفتن رو جبران کرد،نه اینکه کلا حذف کرد!!!
راهشم اینه ک یکی از سیستم های کلاسی رو آدم خودش جلو ببره. تا اونجایی ک من پرسیدم کلاس رفتن معجزه نمیکنه،فقط برنامه و نظم و پشتکار میده ....من ک نمیتونم کلاس برم باید همتمو بیشتر کنم
و اما من برا رسوندن سطح زبانم به حد مطلوب قبل از منابع پست های بالا، میخوام کتابهای تاپ ناچ رو خوب چند ماهی بخونم تا ببینیم چی میشه.
بهتره اول در یکی دو موسسه معروف تعیین سطح بدی بعد شروع کنی سعید جان.فقط یادت باشه هم از گرامر و هم از کتاب های لغت و هم کورسهایی مثل تاپ ناچ استفاده کنید. پیشنهاد من پس از تعیین سطح:
1- تاپ ناچ به فرموده شما
2- Oxford word skills Basic
3- Oxford Practice Grammar Basic

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - bzz - 22-05-2012

دقیقا فرمایش آقای احمد درسته گرامرش واقعا خوبه
1 کتاب هم هست به فارسی نکات و اشتباهات رایج در آزمون گرامر تافل مولف رضادانشوری انتشارات جنگل
اینم در مراحل آخر حتما بخونید-word perfect ام خیلی خوبه تمام کلمات و که هو معنی هستند کنار هم جمع کرده
کتاب common mistakes eng هم عالی 1 کتاب کوچیکه قرمز رنگه

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - QUPHAS - 10-07-2012

مرسی اکبر جان برای این تاپیک
منم کلاً selt study کارم! بنظرم تو این راه باید کتاب هایی رو خوند که برای self study نوشته شده، کتابهایی مثل تاپ ناچ و اینتر چنج و ... خیلی از تمرین هاشون روی کارهای گروهیه که باعث میشه تو self study بازده پایین بیاد! مثلا grammar in use طراحی شده برای self study!
self study غیر ممکن نیست اما تلاش خیلی بیشتری می خواد و مشکلاتی هم داره! توی اسپیکینگ و رایتینگ یه مربی لازمه. واسه همین من در این دو مورد حیاتی ضعیفم! البته برای لغت و ریدینگ و لیسنینگ خیلی قوی میشه کار کرد.