آکادمیا کافه
ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

[برش] کدام دارالترجمه را توصیه می‌کنید؟ - mohammadgalvani - 10-08-2014

سلام 
[align=right] اگر فرم قرارداد کارو بدیم واسه ترجمه واسه سفارت آیا دارالترجمه استعلام می‌کنه یا نه فقط ترجمه می‌کنه ؟ یعنی اگه یک قرارداد صوری بنویسیم که ققط جنبه بردن به سفارت داشته باشه واسه مصاحبه (ویزا دیدار خانواده) پیگیری میکنن ؟
[align=right]در ضمن اگر مهر دادگستریو بخوایم اونو واسه استعلام میده ‌یانه 

RE: کدام دارالترجمه را توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 10-08-2014

(10-08-2014, 05:12 PM)'mohammadgalvani' نوشته:
سلام 
 اگر فرم قرارداد کارو بدیم واسه ترجمه واسه سفارت آیا دارالترجمه استعلام می‌کنه یا نه فقط ترجمه می‌کنه ؟ یعنی اگه یک قرارداد صوری بنویسیم که ققط جنبه بردن به سفارت داشته باشه واسه مصاحبه (ویزا دیدار خانواده) پیگیری میکنن ؟
در ضمن اگر مهر دادگستریو بخوایم اونو واسه استعلام میده ‌یانه 

سلام
اگر نامه سابقه کار شما روی سربرگ شرکت و با مهرش باشه مشکلی پیش نمیاد.اونا به صوری و واقعی بودنش کار ندارن و استعلامی در کار نیست،اینم که باید تو سربرگ باشه به خاطر دارالترجمه نیست، بخاطر رسمی بودن کار شماست و چیزی که رو سربرگ نباشه هیچ اعتباری نداره طبعا.
همین قانون برای مهر وزارت امور خارجه و دادگستری صادقه و استعلامی در کار نیست.اونها اصلا مسئول بررسی صحت مدارک نیستند بلکه مسئول بررسی صحت ترجمه مترجم رسمی خودشون و نیز چک کردن موجود بودن نسخه موجه فارسی هستند. به این پست من (اون جمله دوم انگلیسی)نگاه کنید.

RE: کدام دارالترجمه را توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 10-08-2014

'mohammadgalvani dateline='' نوشته:
سلام 
 اگر فرم قرارداد کارو بدیم واسه ترجمه واسه سفارت آیا دارالترجمه استعلام می‌کنه یا نه فقط ترجمه می‌کنه ؟ یعنی اگه یک قرارداد صوری بنویسیم که ققط جنبه بردن به سفارت داشته باشه واسه مصاحبه (ویزا دیدار خانواده) پیگیری میکنن ؟
سلام دوست جدید
اگر شما قصد مهاجرت دارید که باید علاوه بر ترجمه سوابق کاری ترجمه سوابق بیمه را هم ارایه دهید که طبعا سوابق بیمه و کاری شما زمانی توسط دادگستری تایید می شود که واقعی باشند و بعد از تایید دادگستری هم وزارت خارجه ان را تایید می کند عموما در این قبیل موارد اگر سوابق کار مربوط به شرکت باشد کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت را هم می خواهند.
اما در وضعیتی که شما توریستی یا تحصیلی قصد سفر دارید ترجمه رسمی توسط مترجم بدون مهر دادگستری و خارجه کفایت می کند بنابراین بعدا سفارت استعلام نمی کند چون قصد مهاجرت ندارید. دادگستری زمانی مهر مترجم را تایید می کند که یا شما حکم کارگزینی ببری یا روزنامه رسمی ثبت شرکت که بنظر من چون قصد اقامت یا مهاجرت ندارید احتیاجی به اینهمه دردسر ندارید

[برش] کدام دارالترجمه را توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 10-08-2014

سلام 

سلام
تا جاییکه اطلاع دارم سابقه کاری که بیمه پشتش نباشه معتبر نیست و رسمیت نداره. شما اگر یک مدرک اضافی میخواهدی که بنا بر صداقت بر سابقه کار شما صحه گذاشته شه اینکار رو میتونید بکنید اما اگر جایی که میدونه سابقه کار چیه و در ایران به چه صورت معتبره ازتون بخواد منظورش با رد شدن بیمه خواهد بود انوقت باید علاوه بر نامه ی سر برگ دار شرکت دفترچه بیمه ی معتبر به دارالترجمه بدید وگرنه نمیتونه مهر های لازم رو بگیره و اون ترجمه ایی که به شما بده رسمی نیست و صوریه. استعلامی در کار نیست وقتی از بیمه سوابق ارائه کنید. در خقیقت این خودش نوعی استعلامه.
شادزی

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - mohammadgalvani - 10-08-2014

`Simon2007` pid=`65162` dateline=`1407680014` نوشته:
سلام
تا جاییکه اطلاع دارم سابقه کاری که بیمه پشتش نباشه معتبر نیست و رسمیت نداره. شما اگر یک مدرک اضافی میخواهدی که بنا بر صداقت بر سابقه کار شما صحه گذاشته شه اینکار رو میتونید بکنید اما اگر جایی که میدونه سابقه کار چیه و در ایران به چه صورت معتبره ازتون بخواد منظورش با رد شدن بیمه خواهد بود انوقت باید علاوه بر نامه ی سر برگ دار شرکت دفترچه بیمه ی معتبر به دارالترجمه بدید وگرنه نمیتونه مهر‌های لازم رو بگیره و اون ترجمه ایی که به شما بده رسمی نیست و صوریه. استعلامی در کار نیست وقتی از بیمه سوابق ارائه کنید. در خقیقت این خودش نوعی استعلامه.
شادزی

من تواین این شرکتی که کار می‌کنم سابقه بیمه هم برام رد می‌شه اما نه به اون مبلغی که توقراردادم هست
من یکی‌ از دوستم هست که می‌تونه تواین سر برگه همین شرکت هواپیمای که توش کار می‌کنم قرارداد سوری بزنه برام که مثلا 2500 حقوق میگیرم که واسه سفارت قابل قبول باشه که من درامد کافی‌ دارم
اما اگر بخوان استعلام بگیرن بی‌چاره میشم
راستی‌ اگه مبلغ بیمه با مبلغ قرادادم فرق بکنه شک نمیکنن ؟؟
در ضمن دعوتنامه من فامیلی هستش
من نمی‌خوام که به این افسر آتو بدم که ایراد بگیر
راستی‌ اگه مبلغ بیمه با مبلغ قرادادم فرق بکنه شک نمیکنن ؟؟
در ضمن دعوتنامه من فامیلی هستش
من نمی‌خوام که به این افسر آتو بدم که ایراد بگیر

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - mahya.honey - 19-11-2014

سلام دوست عزیز
بهتره که چیزی رو دروغ نگید چون اینجوری هم استرس کمتری دارید هم با خیال راحت تر میرید مصاحبه.
در ضمن برای تایید مدارک هم گاهی فیش واریز مالیات هم می خوان پس بهتره همون مبلغی رو که بر اساسش بیمه میدین بنویسین.

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - mahya.honey - 19-11-2014

سلام 

سلام دوست عزیز
شما برای تایید قرارداد به بیمه و گاهی هم فیش واریز مالیات نیاز دارید بنابراین نوشتن قرارداد صوری کمک زیادی نمی کنه مگر در موارد خاص که نیازی به تاییدات نداشته باشید.

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - GIS90 - 28-12-2014

سلام دوستان،
من پژوهشگر برتر دانشگاه و پایان نامه برتر دانشکده شدم. ولی دارالترجمه گفت که احتمال داره دادگستری تاییدش نکنه، به نظرتون چیکار کنم؟
ممنون

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Andre - 29-12-2014

(28-12-2014, 10:23 PM)'GIS90' نوشته: سلام دوستان،
من پژوهشگر برتر دانشگاه و پایان نامه برتر دانشکده شدم. ولی دارالترجمه گفت که احتمال داره دادگستری تاییدش نکنه، به نظرتون چیکار کنم؟
ممنون

هر چیزی که وزارت علوم و مترجم تأیید کنند، مراجع هم تأیید می کنند (نه لزوماً).  دیگر اینکه، این موارد چیزی نیستند که بخواهید الزاماً تایید رسمی داشته باشید. می‌تونید این مسأله رو به عنوان نامه از دانشکده‌تون به انگلیسی دریافت کنید که اعتباری تقریباً یکسان با همان تأییدات رسمی دارد.

RE: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - gene - 15-04-2015

با سلام .من طی چند سال اخیر در یک دبیرستان غیرانتفاعی رشته تحصیلی ام را تدریس می کردم. بیمه و فیش حقوقی ندارم. چون از سال فارغ التحصیلی ام تا الان حدود 4 سال گذشته شنیده ام که برای دکترانیاز دارم که ثابت کنم طی این مدت کار مرتبط با رشته ام انجام می دادم. از مدیر دبیرستان خواستم به من نامه بدن که ببرم برای ترجمه . از من پرسیدن نامه را خطاب به کجا می خواهی؟حالا سوالم اینست که متن این نامه باید به چه شکل باشد که به عنوان سابقه کار برای ترجمه و ارائه ارزش داشته باشد؟ و اینکه ایا من الان باید نامه را بگیرم یا بعد از گرفتن پذیرش خود دانشگاه مکاتبه می کند و نیازی نیست من الان نامه ای داشته باشم؟ با تشکر از راهنمایی شما  

الان صد در صد نمی دونم نامه را برای چه کشوری باید بگیرم احتمالا کانادا . و در ضمن ایا نامه باید انگلیسی باشد یا فارسی؟ ایا می تونم نامه ای خطاب به مثلا دانشگاه تربیت مدرس بگیرم و بعد همون را ارائه بدم؟