آکادمیا کافه
ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ahmadpashaei - 03-05-2012

(03-05-2012, 09:11 PM)MaMi نوشته: بله دوست من، اگر بخواهی اون مدارک رو ارائه بدی، باید هر دو تا با مهر وزارت خانه های مربوطه باشد (امورخارجه و کار)
وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری کافی نیست؟!!!!!!! وزارت کار دیگه چرا؟مطمئنید واجبه؟دارالترجمه میدونه باید به وزارت کارم ببره؟

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 03-05-2012

(03-05-2012, 09:35 PM)ahmadpashaei نوشته: وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری کافی نیست؟!!!!!!! وزارت کار دیگه چرا؟مطمئنید واجبه؟دارالترجمه میدونه باید به وزارت کارم ببره؟
احمد جان شما مدارک فنی و حرفه ای رو باید از وزارت کار تائیدیه بگیری، وزارت امورخارجه که یک روند روتین است ولی دادگستری دیگه لازم نیست، چون مهر دارالترجمه رسمی به منزله تائید توسط دادگستری است، مثل دفتر خانه های رسمی اسناد (دوستان لطفا اگر اشتباه میکنم، اصلاح کنند)

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Pejman - 04-05-2012

MaMi جان ترجمه رسمی که انجام می شه، مهر دادگستری می خوره روی مدارک. بدون مهر دادگستری، وزارت خارجه تایید نمی کنه تا جایی که من می دونم. چون زمانی که مهر دادگستری نخورده باشه، یعنی ترجمه جنبه رسمی و قانونی پیدا نکرده.

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 04-05-2012

(04-05-2012, 10:44 AM)Pejman نوشته: MaMi جان ترجمه رسمی که انجام می شه، مهر دادگستری می خوره روی مدارک. بدون مهر دادگستری، وزارت خارجه تایید نمی کنه تا جایی که من می دونم. چون زمانی که مهر دادگستری نخورده باشه، یعنی ترجمه جنبه رسمی و قانونی پیدا نکرده.
ممنونم پژمان جان...پس روندی که در این مورد در ذهن من بود، نادرست بوده...ولی مگر نه اینکه دارالترجمه های رسمی مورد تائید دادگستری هستند و مهر برجسته معروف رو روی مدارک ترجمه شده می زنند؟
ولی در مورد "مدارک فنی و حرفه ای" چطور؟ چون میدونم که سازمان فنی و حرفه ای زیر مجموعه وزارت کار است

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Pejman - 04-05-2012

(04-05-2012, 10:54 AM)MaMi نوشته:
ممنونم پژمان جان...پس روندی که در این مورد در ذهن من بود، نادرست بوده...ولی مگر نه اینکه دارالترجمه های رسمی مورد تائید دادگستری هستند و مهر برجسته معروف رو روی مدارک ترجمه شده می زنند؟
ولی در مورد "مدارک فنی و حرفه ای" چطور؟ چون میدونم که سازمان فنی و حرفه ای زیر مجموعه وزارت کار است
در مورد مدارک فنی و حرفه ای من خیلی اطلاع ندارم. ولی اگر مثل وزارت علوم باشه، تایید مدارک توسط ارگان مربوطه قبل از ترجمه لازم هست نه بعدش. برای دانشگاه های سراسری تا وزارت علوم تایید نکنه، دارالترجمه اصلاً ترجمه رسمی نمی کنه. احتمال می دم برای فنی و حرفه ای هم اینطور باشه.

در مورد بخش اول صحبتتون هم اینجا توضیح دادند.

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ahmadpashaei - 04-05-2012

کلا برای تایید اینکه هر مدرکی کپی برابر اصله حتما حتما مهر دادگستری لازمه.حالا برای مدرک فنی و حرفه ای نمیدونم مزارت امور خارجه هست یا ....

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ahmadpashaei - 07-06-2012

من همه تاپیکها و تک تک پستها رو خوندم ولی چیزی راجع به مدارک دیگه که لازمه نبود!! ببینید من باید شناسنامه،کارت ملی،کارت معافیت/پایان خدمت و احیانا سو پیشینه هم بگیرم و ترجمه کنم؟ البته دو مورد آخر رو شنیدم استرالیا لازم داره! برای هر دانشگاهی که اپلای میکنیم باید یکسری از شناسنامه و کارت ملی مخصوصا،بذاریم تو پاکت؟ و برای مکاتبه اینترنتی چی؟لازمه اسکن شده رسمی رو ارسال کنیم؟

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Saeid - 07-06-2012

(07-06-2012, 07:56 PM)ahmadpashaei نوشته: من همه تاپیکها و تک تک پستها رو خوندم ولی چیزی راجع به مدارک دیگه که لازمه نبود!! ببینید من باید شناسنامه،کارت ملی،کارت معافیت/پایان خدمت و احیانا سو پیشینه هم بگیرم و ترجمه کنم؟ البته دو مورد آخر رو شنیدم استرالیا لازم داره! برای هر دانشگاهی که اپلای میکنیم باید یکسری از شناسنامه و کارت ملی مخصوصا،بذاریم تو پاکت؟ و برای مکاتبه اینترنتی چی؟لازمه اسکن شده رسمی رو ارسال کنیم؟
شما هر دانشگاهی میخایید اپلای کنید باید سربزنید به سایتشون و ببنید چی میخان. بعضیها کارت شناسایی میخان که معمولا پاسپورت میشه ولی اگر کسی نداشت به جاش شناسنامه رو ترجمه میکنه. کارت معافیت و اینا بیشتر تو مصاحبه ویزا به درد میخوره. سوء پیشینه و ترجمه پایان خدمت هم معمولا تو مهاجرت به درد میخوره.
در کل شما باید اول ببینید کجا میخایید برید و اپلای کنید بعد مدارک رو ترجمه کنید.

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Pejman - 08-06-2012

من هم با سعید موافقم. بستگی به دانشگاه و کشورش داره. من برای آمریکا یادم نمیاد جایی ازم کارت ملی یا شناسنامه یا بقیه مدارکی که گفتید رو بخواد. ولی مثلاً ایتالیا یادم هست که اسکن ترجمه کارت ملی یا شناسنامه رو می خواست. به هر حال برای اپلای کارت معافیت/پایان خدمت و سو پیشینه بعید می دونم هیچ جایی نیاز بشه.

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ahmadpashaei - 08-06-2012

من آمریکا-کانادا و اسکاندیناوی هدفم هست. کم و بیش دیده بودم ولی نت برداری نکرده بودم و یادم رفته Angry الانم به حدی سرم شلوغه وقت ندارم بگردم و مزاحم شما شدم که همه رو حفظین.حالا بخوام خورد خورد ترجمه کنم تا فشار نیار بهم چه از نظر سرسام گرفتن و چه اشتباه ترجمه ای و ... فکر میکنید بهتر نیست ریزنمرات کاردانی و گواهی موقت کاردانی رو ترجمه کنم؟البته گواهی موقت رو نمیدونم باید چکار کنم و باید در تاپیک خودش ببینم چه جوابی دادین!
ممنون از جوابهاتون