آکادمیا کافه
ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

ترجمه دیگر مدارک (به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Saeid - 05-04-2012

در این تاپیک در مورد ترجمه مدارک (به استثنای ریزنمرات و دانشنامه) بحث خواهدشد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به عنوان اولین سوال من 2 سال سربازی رو در آموزش و پرورش بودم. میخام ببینم که اگر نامه ای از آموزش و پرورش در ارتباط با تدریسم بگیرم تو سربرگ مترجم و مهر مترجم و دادگستری بهش میخوره تا ارزش حقوقی داشته باشه همچین نامه ای؟؟

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - AVA - 05-04-2012

(05-04-2012, 01:08 PM)Saeid نوشته: در این تاپیک در مورد ترجمه مدارک (به استثنای ریزنمرات و دانشنامه) بحث خواهدشد.

به عنوان اولین سوال من 2 سال سربازی رو در آموزش و پرورش بودم. میخام ببینم که اگر نامه ای از آموزش و پرورش در ارتباط با تدریسم بگیرم تو سربرگ مترجم و مهر مترجم و دادگستری بهش میخوره تا ارزش حقوقی داشته باشه همچین نامه ای؟؟
درسته سعید جان. وقتی شما این گواهی رو در سربرگ آموزش و پرورش با مهر و امضای مسوول مربوطه می گیری قابل ترجمه رسمی میشه ( مدرک توسط دادگستری و وازرت امور خارجه تایید میشه)

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 05-04-2012

(05-04-2012, 01:08 PM)Saeid نوشته: به عنوان اولین سوال من 2 سال سربازی رو در آموزش و پرورش بودم. میخام ببینم که اگر نامه ای از آموزش و پرورش در ارتباط با تدریسم بگیرم تو سربرگ مترجم و مهر مترجم و دادگستری بهش میخوره تا ارزش حقوقی داشته باشه همچین نامه ای؟؟
خوب سعید جان، اگر از لحاظ حقوقی برخورد کنیم، وقتی نامه رسمی از کارگزینی آموزش و پرورش (در سر برگ و با مهر سازمان استان مربوطه) دریافت کنیم، دارالترجمه اون رو به صورت رسمی و حتی با مهر وزارت خارجه هم ترجمه میکند (چون نامه مذکور سند رسمی دولتی است)

پ.ن
راستی یادت نره که نامه رو که گرفتی، فتوکپی برابر با اصل هم کنی...شاید به درد جایی خورد Smile

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Saeid - 18-04-2012

دوستان عزیزم. سرباز معلم به انگلیسی چی میشه که این آفیسر محترم ملتفت بشه ما در مدرسه به بچه ها درس دادیم؟ Big Grin

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 18-04-2012

(18-04-2012, 02:18 PM)Saeid نوشته: دوستان عزیزم. سرباز معلم به انگلیسی چی میشه که این آفیسر محترم ملتفت بشه ما در مدرسه به بچه ها درس دادیم؟
سعید جان فکر کنم بهش توضیح بدی جریان رو بهتر باشه تا اینکه بخوای فقط یک کلمه بگی بهش...

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - Saeid - 18-04-2012

(18-04-2012, 02:38 PM)MaMi نوشته: سعید جان فکر کنم بهش توضیح بدی جریان رو بهتر باشه تا اینکه بخوای فقط یک کلمه بگی بهش...
توضیح که میدم محمد جان. ولی اگر مدرکی خواست باید نشون بدم و نامه ای که از اداره گرفتم اینجوری نوشته. حالا مترجم چی باید ترجمه کنه؟

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 18-04-2012

(18-04-2012, 02:44 PM)Saeid نوشته: توضیح که میدم محمد جان. ولی اگر مدرکی خواست باید نشون بدم و نامه ای که از اداره گرفتم اینجوری نوشته. حالا مترجم چی باید ترجمه کنه؟
مگه شما باید به مترجم بگی چی ترجمه کنه؟!؟ در نامه آموزش و پرورش هم اگر ذکر کنه "سرباز معلم"، میشه به دارالترجمه گفت که کلمه "سرباز معلم" رو فقط "معلم" ترجمه کنه...این چیزی بود که به ذهن من رسید!

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ice - 18-04-2012

(18-04-2012, 02:18 PM)Saeid نوشته: دوستان عزیزم. سرباز معلم به انگلیسی چی میشه که این آفیسر محترم ملتفت بشه ما در مدرسه به بچه ها درس دادیم؟ Big Grin
Teaching in lieu of military service
یک کلمه نمی شه ولی به نظر بد نیست Tongue

ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - ahmadpashaei - 03-05-2012

اینا واسه خودشون بنگاه درست کردن.اون از وضع قیمت آزمونهای زبان و اینم تا دیدن دانشجوها زیاد شدن فوری یه کنتور بستن برای مهر زدن!!! بد به حال ما بی پولها.حالا رسما قیمتی از طرف وزارت اعلام نشد ولی همونطور که گفتم خیلی بالا هست.مدارک فنی و حرفه ای منم باید ترجه رسمی با مهر وزارت خانه ها (هردو تا)بشه؟

RE: ترجمه دیگر مدارک( به غیر از ریزنمرات و دانشنامه) - MaMi - 03-05-2012

(03-05-2012, 08:14 PM)ahmadpashaei نوشته: ....مدارک فنی و حرفه ای منم باید ترجه رسمی با مهر وزارت خانه ها (هردو تا)بشه؟
بله دوست من، اگر بخواهی اون مدارک رو ارائه بدی، باید هر دو تا با مهر وزارت خانه های مربوطه باشد (امورخارجه و کار)