آکادمیا کافه
نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%AD-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - ashkan0011 - 31-10-2015

(31-10-2015, 04:49 PM)Torkan نوشته: درود

با توجه به اینکه بنده در مورد استرالیا اطلاعات کمی دارم و همچنین وقتی بحث به لیسانس میکشه باز اطلاعات کم و کمتر میشه چون خیلی از دوستان دیگه لیسانس رو ایران خوندن، ولی میدونم دو راهی به نسبت سختیه ولی از دوراهیها یا حتی چهارراهیهایی مثل لب مرز بودن بودجه و وابستگی و اقامت و اینجور چیزا سخت تر نیست.
اگر عجله ندارید واسه رفتن، دقت کنید این نظر منه، لیسانس رو سعی کنید در یک دانشگاه خوب در ایران بخونید و بعد اپلای کنید برید. من دقیقا شرایط رفتن به لیسانس رو نمیدونم ولی این رو مطمین هستم اگر کوچکترین مشکل مالی ندارین عمر گرانبهاتون رو بهتره در میان دیوارها تلف نکنید!
اگر نمیخواهید برگردید که دیگه بهتر. هر چه در سنین پایینتری برید بهتره. از ما گفتن. ممکنه همین جمله ساده من 6 سال از عمرتون رو save کنه براتون.

بااحترام،
ترکان
درود.
من اتفاقا به خاطر اینکه سنم پایین هست میخوام برم استرالیا که پیش عمم باشم وگرنه اگر بزرگتر شم و در یک دانشگاه ایرانی با توجه به راهنمایی های شما مقدمات رو بخونم مقرون به صرفه تر هست درسته؟؟و بعدش به کشوری دیگه ای مانند امریکا یا کانادا برم.قصد برگشت هم ندارم اگه برم فقط نیاز به راهنمایی دوستان بزرگواری همانند شما جناب ترکان و دوستان دیگر دارم که مقدمات کار رو به من بگه
با تشکر

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - foreigner FOX - 13-02-2019

سلام
من سال اینده می خوام برای تحصیل در خارج (امریکا/کانادا)البته برای مهندسی اقدام کنم.
سوالی هایی که از دوستان دارم.ایا انتخاب درستیه که از ایران مهاجرت کنم؟کدامیک بهتره امریکا یا کانادا؟(اروپا به رو چندان دوست ندارم چون زمانی که بابام امریکا تحصیل می کرد می گفت اروپایی ها از امریکایی ها چیپ ترند)ایا در زمان تحصیل فشار تحصیلی زیاده همونطور که میدونین در ایران به خاطر کنکور همه خیلی درس می خونن ایا امریکا یا کانادا هم اینطوریه؟دانشگاه های پیشنهادی از هرکدوم از این دو کشور از نظر شما چیه؟
خواهشا از روی تعصب نظر ندید
به امید موفقیت هر ایرانی

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - automotive - 13-02-2019

(13-02-2019, 01:41 AM)foreigner FOX نوشته: سلام
من سال اینده می خوام برای تحصیل در خارج (امریکا/کانادا)البته برای مهندسی اقدام کنم.
سوالی هایی که از دوستان دارم.ایا انتخاب درستیه که از ایران مهاجرت کنم؟کدامیک بهتره امریکا یا کانادا؟(اروپا به رو چندان دوست ندارم چون زمانی که بابام امریکا تحصیل می کرد می گفت اروپایی ها از امریکایی ها چیپ ترند)ایا در زمان تحصیل فشار تحصیلی زیاده همونطور که میدونین در ایران به خاطر کنکور همه خیلی درس می خونن ایا امریکا یا کانادا هم اینطوریه؟دانشگاه های پیشنهادی از هرکدوم از این دو کشور از نظر شما چیه؟
خواهشا از روی تعصب نظر ندید
به امید موفقیت هر ایرانی

سلام
پاسخ پرسش اول به شخص خود شما، علایق و اولویت هاتون بستگی داره، حتما موضوع زیر را مطالعه کنید.
تجربیات بیش از یک دهه زندگی در خارج از ایران

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - ترلان - 06-09-2019

سلام من ۱۹ سال دارم و معدل دیپلم ام ۱۸ و خورده ای هست سطح زبانم نسبتا خوبه و امسال برای دوره های ایلتس اقدام کردم
رشته ام تجربی هست و میخوام برای پزشکی مهاجرت تحصیلی کنم
بدلیل اینکه وضع مالی مون معمولیه احتیاج به بورسیه دارم و کشوری که هم به زبان انگلیسی تدریس میکنه و هم بورسیه میده و فرهنگ اش نسبتا به ما نزدیکه ایتالیا هستش

امریکا, کانادا و انگلیس خیلی برام گرونن و المان هم به زبان المانی تدریس میشه و کشورهای اسیایی مثل هند یا ترکیه رو بخاطر کیفیت تحصیل یا امنیت نمیخوام قبول کنم

میخواستم بدونم اگر من در ایتالیا بورسیه بشم باز هم نیازه کار ازاد کنم ؟ چون شنیدم بورسیه اش اکثر هزینه ها رو پوشش میشه
من چون یک دختر جوون هستم خیلی میترسم تو یه کشور غریب هرجایی برم کار کنم
از طرفی میخواستم نظرتون رو درمورد کیفیت مدرک و دانشگاه های ایتالیا بهم بگید.

باتشکر.