آکادمیا کافه
نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%AD-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - حافظ - 02-05-2012

بچه ها به نظر من تا می تونین تو ایران به تحصیلات دانشگاهیتون ادامه بدین. من خودم خیلی در این مورد تحقیق کردم. برای ما ایرانی ها بهترین جا برای درس خوندن همین ایرانه. در ضمن فکر نکنین خارج خبریه. آواز دهل شنیدن از دور خوش است. شاید فکر کنین اونجا برین دیگه خیلی خوش به حالتون میشه. باور کنین همین کشورمون ایران حتی با این مشکلات اقتصادی هنوز جای بدی برای زندگی نیست.

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - Pejman - 02-05-2012

(02-05-2012, 03:51 PM)حافظ نوشته: بچه ها به نظر من تا می تونین تو ایران به تحصیلات دانشگاهیتون ادامه بدین. من خودم خیلی در این مورد تحقیق کردم. برای ما ایرانی ها بهترین جا برای درس خوندن همین ایرانه. در ضمن فکر نکنین خارج خبریه. آواز دهل شنیدن از دور خوش است. شاید فکر کنین اونجا برین دیگه خیلی خوش به حالتون میشه. باور کنین همین کشورمون ایران حتی با این مشکلات اقتصادی هنوز جای بدی برای زندگی نیست.

دوست عزیز ضمن خوشامدگویی به شما،

تجربه نشون داده این تصمیم بر اساس فاکتورهای خیلی زیادی توسط افراد گرفته می شه و پیچیدن یک نسخه کلی در مورد این موضوع منطقی نیست. در این فروم افراد فرهیخته ای حضور دارند که در خارج از ایران تحصیل کرده یا می کنند و در این زمینه کاملاً موفق هستند. من توصیه می کنم به جای اینکه بگیم ایران موندن خوبه یا بد، یه بحث کاملاً آکادمیک و مستدل داشته باشیم که چرا دانشگاه های ایران به دانشگاه های خارج از ایران رو ترجیح می دیم یا نمی دیم.

کسی که برای ادامه تحصیل می ره خارج از ایران لزوماً به این معنی نیست که می خواد برنگرده. خیلی ها بودند که رفتند و برگشتند. دلایل موافق و مخالف در مورد برگشتن یا ماندن رو در این تاپیک دنبال کنید.

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%9F

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - Mike - 03-05-2012

(02-05-2012, 03:51 PM)حافظ نوشته: بچه ها به نظر من تا می تونین تو ایران به تحصیلات دانشگاهیتون ادامه بدین. من خودم خیلی در این مورد تحقیق کردم. برای ما ایرانی ها بهترین جا برای درس خوندن همین ایرانه. در ضمن فکر نکنین خارج خبریه. آواز دهل شنیدن از دور خوش است. شاید فکر کنین اونجا برین دیگه خیلی خوش به حالتون میشه. باور کنین همین کشورمون ایران حتی با این مشکلات اقتصادی هنوز جای بدی برای زندگی نیست.
دوست عزیز!
من الان آمریکا هستم. ۱سال می‌شه که اینجام. شما یا تا بحال تو ایران درس نخوندی یا اگرم خوندی تا بحال نخواستی ۱ کار علمی‌ بکنی‌! فقط برات بگم استاد من اینجا از کل استادا‌ی دانشکده مهندسی‌ صنایع شریف بیشتر مقاله داده! باضافه اینکه من اینجا گوشتو پوندی ۳ $ میخرم شما ۱۵ $! حالا بازم ایران خوب نه؟

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - ahmadpashaei - 03-05-2012

در اینکه خارج خبریه من که یک ایل فامیل مذهبی و نیمه مذهبی و معمولی دارم تو اروپا و کانادا و آمریکا میگم شک نکنید خبری هست، اما بحث ما آکادمیک هست و اگر شرایط زندگی هم بحث میشه در راستای آشنایی با شرایط اونجا برای کمک به دوستانی مثل من هست.مردم اونجا دیگه شورش رو درآوردن میریزن تو خیابون،اینا رو باید بیارن ایران تا روحشون افسرده و نابود بشه و نتونن به هیچی بجز خرج فردا فکر کنن. امروز تو لبنان و افغانستان مشکل مسکن نیست ولی تو ایران ثروتمند با چندرغاز جمعیت و این وسعت دیگه فکر خرید خونه توسط یک زوج جوان بدون کمک هیچکس رویا هم نیست! تهران،خانی آبادنو متری 1800 تا 2000م. اسلامشهر هم 1500 و اگر بری نزدیک رباط کریم متری 900 حداقل مطلقش هست. من نمیدونم چند سالتونه ولی حرف شما خام هست،ناراحت نشید . در ضمن من اینجا آدمایی رو میبینم که در بالاترین سطح هوشی در بهترین دانشگاه های ایران درس خوندن و رفتن اونجا و موفق بودن و دارن تجربه خودشون رو در اختیار میذارن،گمون نکنم بشه بهشون برچسب ایران گریز زد حتی اگر برنگردن.من آرزومه تو دانشگاه های خوب درس بخونم تا مقطع دکترا و دانشمند شدن رو لمس کنم نه صرفا دکترا گرفتن رو.امیدوارم متوجه شده باشین منظور منو. از طرف خودم میگم که من از روی عشق درس میخونم اگرچه شرایط مالی هم مهمه ولی فعلا عطش من درس هست نه پول ولی میدونم بعدا پول خوبی هم در میاد اگر لیاقتم رو نشون بدم.من هم عاشق ایرانم هم عاشق مذهب شیعه،ولی این دلیل نمیشه واقعیت اینکه اونجا برای علم و گسترش دادنش برای استفاده و رفاه بشریت زحمت میکشن،انکار کنم.در حالیکه در همون لحضات در عراق و پاکستان و افغانستان شیعه میکشن تا برن بهشت. میدونم بقیه دوستان هم کم و بیش موافق حرفام هستن. نباید فکر کنید که اینجا توسط آدمهای بی تجربه که از ایران رفتن تا حجاب نداشته باشن یا آزادی اونجا رو داشته باشن اداره میشه. همانطور که آقا پژمان گفت:
در این فروم افراد فرهیخته ای حضور دارند که در خارج از ایران تحصیل کرده یا می کنند و در این زمینه کاملاً موفق هستند

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - Karim - 03-05-2012

درود،
همانطور که دوستان گفتند تصمیم شخصی است و اگه کسی فکر می کنه که ایران شرایط مساعدی داره و زندگی بهش خوش میگذره( بر اساس ملاک های خودش) دلیلی نداره مهاجرت کنه.
در مورد اینکه ایران چرا خارج به داخل ترجیح داده میشه واقعا اینطور نیست که الان فک کنیم همه دانشجویان ایرانی دارن به خارج رفتن فکر می کنند وهمه دارند خودشون رو آماده می کنند به خارج برن . خیلی ها حتی فوق دیپلم رو میگرن و در ایران دنبال کار می روند و اینطور هم نیست که هوش ادامه تحصیل در در خارج نداشته باشند ولی در ایران به زندگیشون ادامه می دهند و راضیم هستند.
در مورد سطح علمی، اینطور نیست که ما در ایران داغون باشیم، هفتاد میلیون نفر دارن با همین سطح علمی زندگی می کنند. مثال می زنم در رشته های پزشکی بالینی ما در ایران به جرات می تونم بگم که در سطح خوبی هستیم از نظر مهارت وعلم . درسته ممکنه یک پزشکه ایرانی که استاد دانشگاه هم هست به اندازه یک پزشک و استاد دانشگاه در مثلا جان هاپکینز مقاله نداشته باشه اما از نظر طبابت و جراحی( که بیشتر به مهارت و هوش فرد بر می گرده نه تعداد مقاله) چه بسا که یک پزشک و استاد دانشگاه در یک شهرستان ایرانی سطح بالاتری هم داشته باشه . ولی در تحقیقات علوم پایه پزشکی ضعیفیم که اونم بخاطر اینه که نیاز کشور فعلا چیزهای مهمتر ی هست یعنی الان ما در ایران نیاز نداریم که بدونیم چرا فلان سلول داره بد کار می کنه بلکه الان با حجم عظیمی از بیماران مواجه هستیم که به بیمارستان و تخت نیاز دارند دولت هم مجبوره به ترتیب اولویت عمل کنه بیمارستان بسازه و بعد اگه پولی اضاف اومد خرجه تحقیقات کنند! مثلا شما هر وقت وزیر بهداشت ایران به یک شهر سفر می کنند اگه اخبار رو پیگیری کنید می بیند که فقط بیمارستان افتتاح می کنند چون اولویت کشور فعلا با نیازهای درمانی هست تا تحقیقاتی. سه چهار روز قبل در مازندارن یک بیمارستان به هزینه 25 میلیارد تومن افتتاح کردند. اخیرا یک بیمارستان و مرکز جراحی قلب در شیراز که شنیدم خیلی مجهز هم هست افتتاح شد ولی از مراکز تحقیقاتی به اون صورت خبری نیس. یا اینکه اخیرا من شنیدم که ساخت یک بیمارستان جراحی مغزو اعصاب در تهران با همکاری پروفسور سمیعی معروف که در هانوفر هست در تهران قراره شروع بشه و خود پروفسور سمعیی هم گفتند که بزودی یکی از بزرگترین مراکز جراحی مغز دنیا را در تهران خواهیم داشت.

خوب با این توضیح اگه کسی بخواد رشته های بالینی ادامه بده بنظرم ایران بهتره چون بهر حال وضعیت علمی خوبه و از همه مهمتر همین که بتونه چند تا بیمار هموطن رو با حداکثر تلاشش از بیماری ومرگ نجات بده خیلی ارزش داره درآمدشون هم خوبه. ولی رشته های علوم پایه پزشکی (نه بالینی) نه اینکه بگم اوضاع اسفناکه ولی جالب نیس و خارج بنظره من اولویت داره .

موفق باشید

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - akbar_saeedi - 03-05-2012

سلام دوست عزیز
هرازگاهی دیدن این پست های جنجالی هم بد نیست Big Grin ولی فقط در حد شوخی نه بیشتر!!

به نظر من یکی از قشنگی های زندگی اینه که آدمها در فاکتورهای مختلف روحی،اهداف،علایق،شرایط و ..مثل اثر انشگشتاشون با هم کلی فرق دارن و جالب اینه که هرکس میتونه از اطلاعات و تجارب خودش و دیگران برا پیدا کردن هدفش استفاده کنه ولی در نهایت خود اونه که باید مسئولیت درستی تصمیمات مهمشو به عهده بگیره و وقتی ما در مورد دنیای آدمهایی با این سطح تفاوت میخواییم صحبت کنیم چطور میتونیم بگیم مثلا خارج رفتن بده و همه در ایران خوشبختن؟ Huh

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - Saeid - 03-05-2012

شاید منظور این دوستمون این بوده که بچه ها فقط برا تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور برن که میتونه تا حدی منطقی باشه.
ولی اگر در حال کلی باشه من با نظرشون موافق نیستم.

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - ali55543435 - 04-03-2014

سلام به همه دوستان من خودم 4 سال در انگلستان درس خوندم دندانپزشکی سوای درس خوندن اصلا زندگی در خارج از ایران یه چیز دیگس نمیخوام بکم ایران بده یا اونجا خوبه اصلا قضیه فرق داره ایران برای بعضی ها مثل بهشت میمونه ولی اروپا و آمریکا و کلا کشورهای توسعه یافته برا همه مثل بهشت میمونه شما در ایران درس میخونی 4 سال یا در بعضی رشته ها پنج سال و بیشتر و در تمام مدت تحصیل به فکر اینی که کار گیرت میاد یا نه آیا بعد از 5 سال من رشته خودم رو میگم دندان میتونی مثلا تو یه گوشه ا تهران مطب بزنی یا نه قبول دارم درآمد دندانپزشکی خوبه ولی برا اونایی که سابقه دارن یه قانون تو نظام پشکی هست که میگه شما نمیتونی وقتی فارق التحصیل شدی بری مثلا زعفرانیه مطب بزنی که مثلا 4 تا دندون پر کنی 3 میلیون باید 18 ماه بری طرح بعد از اون هم بری مناطق محروم 2 سال تا بتونی مثلا سید خندان مطب بزنی که اونم الان دیگه نمیشه از بحث دور شدم ولی در خارج اینجوری نیست شما نگرانکار نیستی اصلا هیچ کسی رو شما نمیتونی پیدا کنی که با تحصیلات خوب و بدرد بخور مانند حقوق . پزشکی.پرستاری .تمام رشته های مهندسی. و حتی فلسفه بیکار باشه ایناییم که میگن بیکاری 10 درصد و فلان یارو به قول گفتنی کلاس 6 بوده داشته تو یه کارخونه کار میکرده الان دیگه میکنه شما در ایران هم پزشک بیکار نمیبینیم اونایی که بیکارن یا به ضرب کلاس خصوصی شدن پزشک یا سهمیه بودن با احترام به همه پزشکان عرض کردم چون پزشک خوب هم داریم که با سهمیه اومده و کارش از همه بهتر سوای همه اینا شما در خارج ا کشور تازه معنی زندگی رو میفهمی که زندگی یعنی چی اگر قبلا مثلا یه سفر اروپا با کلی دشواری همراه بئد انگار که میخوای بری کره ماه الان دیگه مثلا میتونی اگه فرانسه درس میخونی با یه بلیت 30 یورویی بری المان و برگردی و کلا 200 یورو با هتل و همه چی خرجت بشه ولی تو ایران اینجوری نیست که دیگه همه میدونن چه جوریه لازم به توضیح نیست مورد بعد مردم هستند در ایران تمام افراد به کار همدیگه کار دارن البته شاید کلی نباشه ولی جز فرهنگ ماست بدونیم بقیه دارن چیکار میکنن و کجان مثلا اگر کسی یه ماشین بخره یا سرشو یه مدلی کوتاه کنه همه بهش میگن که اإإإإإإ سرتو این مدلی زدی اگه فلان مدلی میزدی بهتر بود اینا مثالایی که همه میدونن مورد بعد مدرکه مثلا در ایران فقط دو شاخه  دارای احترام و ارزش هست که همه میدونن چیه پزشکی و بعضی رشته های مهندسی مهم اینه به بگن دکتر یا مهندس مهم این نیست که چقدر سواد داری بازار کار رشته ای که خوندی چیه یا اصلا علاقه داری یا نه فقط اسم مهمه ولی اروپا و امریکا اینجوری نیست شما اگه یه مکانیک باشی زیاد فرقی با یه مثلا استاد دانشگاه نداری از لحاظ احترام (در ضمن بده منظورم کل جامعه هستش نه استثناعاتی مثل نابغه ها و بقیه که مخترعن یا خیلی بهره هوشی بالایی دارن که هر جایی برن احترام دارن منظور اکثریت جامعه هست ) و آخرین مورد شادی هست که مردم در اروپا و آمریکا دارن و در ایران باید حتما پول داشته باشی یعنی به مقدار زیاد نمیشه مثل اینجا با ماهی 2000 پوند بهترین زندگی رو داشته باشی 
تموم شد ممنون از اینکه اینو خوندید

اپلای کردن اشتباه هست ! - kamran70 - 07-08-2015

درود بر دوستان

در نت به وبلاگی بر خوردم که طبق نظر نویسنده مجموعه ای از دانشجویان هستند که از بدی های اپلای و تحصیل در خارج از کشور میگویند . بنده هم قصد دارم برای آلمان اپلای کنم ولی از آنجایی که هیچ دوستی و کسی را انجا را ندارم و طبق نظر خودم دوست دارم اپلای کنم ، با مشاهده این وبلاگ خشکم زد !!
گر چه اعتقاد کامل دارم برای اپلای تنها هدف مهم هست ولی با چیزهایی که این دوستان در وبلاگ نوشتند دانشجوی با هدف هم به فنا میره ! از شما خواهشمندم علی خصوص دوستانی که اپلای کردن نظرشون را در رابطه با وبلاگ بگویند و بفرمایند تا چقدر صحیح هست ؟؟

نقل قول:http://tahsiil.blogfa.com/

RE: نظرات کلی در مورد ترجیح ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران - mgorji - 07-08-2015

دوستان لطفا یک سری به سایت سازمان سنجش بزنید و رشته ها و منابع اعلام شده آزمون دکتری رو که بعد از کلی استرس وارد کردن به بچه ها و حرف های ضد و نقیض اعلام کردند ببینید که چه طور گروه ها رو به صورت کاملا غیر منطقی با هم ادغام کردند و ...
اون وقت نطرتون رو راجع به دکتری خوندن در ایران اعلام کنید
سپاس