آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-GRE-General)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Pink Floyd - 23-01-2011

درود
دوستان عزیز در این تاپیک میتوانید از سایر دوستان در مورد آمادگی برای امتحان GRE General مشاوره بگیرید.

-----------------------------------------
توجه داشته باشید که این تاپیک تنها برای گرفتن مشاوره کلی در مورد آزمون GRE General می باشد. برای هر بخش مجزای این آزمون (Verbal، Quantitative، و Analytical Writing) به تاپیک مرتبط با آن بخش در انجمن مربوطه مراجعه شود.
(مدیر انجمن)

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - ice - 15-02-2011

سلام
من می خواهم حدود 9 ماه دیگه امتحان بدهم ولی هیچ آشنایی درستی با مباحث موجود ندارم. یعنی سوالات و منابع را دیدم، ولی ممکنه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟ (معمولا برای رشته من این آزمون recommend بوده)
با سپاس

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Pejman - 15-02-2011

(15-02-2011, 01:40 PM)ice نوشته: سلام
من می خواهم حدود 9 ماه دیگه امتحان بدهم ولی هیچ آشنایی درستی با مباحث موجود ندارم. یعنی سوالات و منابع را دیدم، ولی ممکنه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟ (معمولا برای رشته من این آزمون recommend بوده)
با سپاس

من نفهمیدم بالاخره با نوع سوالات و بخش های مختلف آشنایی دارید یا نه؟ حرفتون متناقض بود.
در ضمن تا جایی که می دونم از آگوست سال دیگه آزمون به شیوه جدید برگزار می شه که کمی متفاوت با آزمون فعلی هست. این نکته رو مد نظر داشته باشید.
http://www.punditcloud.com/pf/thread-433.html

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - ice - 15-02-2011

(15-02-2011, 03:11 PM)Pejman نوشته: من نفهمیدم بالاخره با نوع سوالات و بخش های مختلف آشنایی دارید یا نه؟ حرفتون متناقض بود.
در ضمن تا جایی که می دونم از آگوست سال دیگه آزمون به شیوه جدید برگزار می شه که کمی متفاوت با آزمون فعلی هست. این نکته رو مد نظر داشته باشید.
http://www.punditcloud.com/pf/thread-433.html

منظورم این بود که سوالات و منابع را دیدم (نگاه کردم) ولی خیلی نمی فهمم چه کار باید کرد و از کجا شروع باید کرد؟Confused مثل سال آخری که بخواهد کنکور بدهد و بداند تست ها چه شکلی دارند (چهارگزینه) ولی در اصل قضیه مانده باشد.
از تغییر شیوه آزمون مطلع هستم ولی آن طور که خواندم تغییرات آنقدر نخواهند بود که چهاچوب آزمون عوض شود.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Pejman - 16-02-2011

به نظرم شما یه سری تست Big Book رو که تو همین سایت هم لینک دانلودش هست رو بزن تا دستت بیاد در چه وضعیتی هستی. با سوالات هم خوب آشنا می شی.

مهمترین بخش آمادگی برای GRE خوندن لغات بخش verbal هست که برای گرفتن نمره خوب (بالای 400) باید حداقل 2-3 ماه وقت بذارید. بسته به سطح زبانتون می تونید با کتابهای ابتدایی تر مثل 504 شروع کنید، بعد برید سراغ کتاب 1100 لغت بارونز که عمومی هست ولی خیلی به درد GRE می خوره. برای خود GRE هم کتابهای بارونز، کاپلان، نووا، و غیره همگی مفید هستند. می تونید یکیش رو بگیرید و با همون برید جلو. زدن تست های Big Book رو هم فراموش نکنید. در ضمن برای جلوگیری از فراموش کردن لغات می تونید از نرم افزارهای جعبه لایتنر استفاده کنید.

برای Quantitative بهتره جزوه Math Review مال ETS رو بخونید اول (لینکش موجوده تو همین سایت). بعد برید سراغ کتابهای دیگه که بالا اسم بردم. تا می تونید تست Big Book بزنید.

برای Analytical Writing من خودم آشنایی با مراجع ندارم زیاد. اما باز هم پیشنهادم اینه که این بخش رو از کتاب ETS رو بخونید (لینکش موجوده تو همین سایت) بعد برید سراغ منابع تخصصی تر. باید سعی کنید خودتون هم متن زیاد بنویسید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Iman - 04-07-2011

سلام دوستان
من برای امتحان GRE در تاریخ 15 اکتبر میخوام برنامه ریزی کنم. با توجه به مشغله کاری که الان دارم از آگست میتونم شروع کنم به خوندن یعنی حدود 2.5 ماه وقت دارم.
میخواستم راهنمایی کنید چه جوری بخونم و روی کدوم منابع متمرکز بشم. چون منابع خیلی زیاده و من مطمئننا نمیرسم همه رو بخونم.
در ضمن به دنبال نمره بالا هستم تا بتونم حتما فاند خوب بگیرم.
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Pejman - 04-07-2011

(04-07-2011, 06:49 PM)Iman نوشته: سلام دوستان
من برای امتحان GRE در تاریخ 15 اکتبر میخوام برنامه ریزی کنم. با توجه به مشغله کاری که الان دارم از آگست میتونم شروع کنم به خوندن یعنی حدود 2.5 ماه وقت دارم.
میخواستم راهنمایی کنید چه جوری بخونم و روی کدوم منابع متمرکز بشم. چون منابع خیلی زیاده و من مطمئننا نمیرسم همه رو بخونم.
در ضمن به دنبال نمره بالا هستم تا بتونم حتما فاند خوب بگیرم.
ممنون
ایمان جان در مورد سطح زبان و لغتت، پایه ریاضیاتت و آشنایی قبلی ات با این آزمون اگر بگی بهتر می شه راهنمایی کرد.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Iman - 04-07-2011

(04-07-2011, 07:11 PM)Pejman نوشته: ایمان جان در مورد سطح زبان و لغتت، پایه ریاضیاتت و آشنایی قبلی ات با این آزمون اگر بگی بهتر می شه راهنمایی کرد.
پژمان جان من الان یه ساله هلند زندگی میکنم و آیلتسم 2 سال پیش 7.5 بود. رشتم هم ریاضی بوده و پایم قویه تقریبا. ولی آشنایی ندارم با این آزمون و تازه نشستم خوندم و کمی فهمیدم که چه جوریه.
ممنونم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Pejman - 05-07-2011

(04-07-2011, 10:19 PM)Iman نوشته: پژمان جان من الان یه ساله هلند زندگی میکنم و آیلتسم 2 سال پیش 7.5 بود. رشتم هم ریاضی بوده و پایم قویه تقریبا. ولی آشنایی ندارم با این آزمون و تازه نشستم خوندم و کمی فهمیدم که چه جوریه.
ممنونم
با توجه به محدودیت زمانیت به نظرم باید حسابی وقت بذاری، چون 2.5 ماه به خصوص برای بخش Verbal، زمان زیادی نیست. روزی باید حداقل 5،4 ساعت وقت بذاری.

همونطور که می دونی، آزمون از آگوست به شیوه ای جدید برگزار می شه و نوع آزمون تغییراتی می کنه. ولی چون منابع زیادی برای اون وجود نداره تنها راه چاره استفاده از منابع قدیمی و جدید همزمان هست.

منابع آزمون جدید:
برای آشنایی این تاپیک رو بخون. فایل پست شماره 5 رو خیلی توصیه می کنم. خوندنش هم وقت زیادی نمی گیره. برای شروع و آشنایی کافیه. همینطور کتاب Official Guide to the GRE® revised General Test رو توصیه می کنم تهیه کن. بهترین منبع برای آزمون جدید هست.

منابع آزمون قدیم:
تستهای بیگ بوک تستهای واقعی آزمون های قبلی GRE هستند که به عنوان بهترین منبع تست هستند. می تونی از اینجا و اینجا دانلود کنی.

برای بخش Quantitave به نظرم کتاب بارونز خوب و کامل میاد. این کتاب رو می تونی از پست شماره 6 دانلود کنی. تا می تونی از تست های بیگ بوک هم بزن. رمز موفقیت تو این بخش سرعت عمل بالا و دقت زیاد هست، که با تمرین به دست میاد.

برای بخش Verbal تنوع منابع خیلی زیاده. کتاب کاپلان به نظرم خوبه. اگر وقت کردی کتاب 1100 رو هم که تو پست شماره 6 همون تاپیک هست بخون. می تونی از نرم افزار های جعبه لایتنر هم برای مرور و یادآوری لغات استفاده کنی.

برای بخش Analytical Writing هم می تونی همون بارونز یا نوا رو بخونی. فایل pdf پست شماره 2 رو هم توصیه می کنم حتماً بخونی.

---------------------

به نظرم اول با آزمون جدید آشنایی پیدا کن، بعد برو یکی دو دوره تست بیگ بوک رو بزن تا تفاوت ها و اشتراکات این دو نوع آزمون دستت بیاد. بعضی از نکات منابع آزمونهای قدیمی برای آزمون جدید کاربردی نداره. اما یادگیری لغات و رایتینگ و بخش عمده از قسمت Quantitative در هر دو آزمون وجود دارند و نحوه آماده سازی برای اونها یکسان هست. موفق باشی.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - dexoey - 20-07-2011

سلام دوستان.
من مهندس عمرانم.راهنمای رسمی ets برای ورژن جدید رو خوندم.نزدیک به 1500 لغت برای gre رو هم حفظ کردم.نمره تافلم 80 شد.تو بخش رایتینگ صفرک یلومترم.میخوام 4-6 هفته ای برنامه ریزی کنم و یک نمره خوب بگیرم.برای داشتن بهترین عملکرد شما پیشنهاد میکنید که در هر یک از بخش ها به ترتیب چه کتاب هایی رو بخونم؟

موفق باشید