آکادمیا کافه
تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2

تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - Zari - 28-04-2012

همونطور که می دونید، از مهمترین فاکتورهایی که در پذیرش نقش دارند، نمرات زبان شما هستند. معمولا هر دانشگاه می نیممی رو برای نمرات زبان تعریف می کنه. بسیاری از اپلیکنت ها (به ویژه دوستان تازه کار) تصور می کنند که با داشتن یک رزومه نسبتا خوب و کسب حداقل نمره ذکر شده از سوی دانشگاه، می تونند مجوز ورود به دانشگاه مورد نظر رو کسب کنند اما حقیقت این هست که معمولا میانگین نمرات زبان پذیرفته شده ها در دانشگاه های متوسط و خوب، فراتر از حداقل نمره ذکر شده از سوی اونها هست.
در لینک زیر، با کلیک بر روی نام دانشگاه، می تونید میانگین نمرات زبان پذیرفته شده های دانشگاه های مختلف امریکا رو به همراه برخی اطلاعات مفید دیگر پیدا مشاهده کنید.
http://www.greexplorer.com/Average-Score.html

(در صورتی که انجمن مناسب تر یا تاپیک مرتبط با این موضوع قبلا ایجاد شده، دوستان مدیر زحمت انتقال این پست رو بکشند).
ممنون

[جداشده] IELTS Score DataBase - pooooya - 24-10-2012

دوستان عزیز امیدوارم که سوالم رو جای مناسبی پرسیده باشم، با توجه به سطح زبان انگلیسیم و صحبت با 2 ، 3 نفر از دوستانم که این آزمون رو دادن، به این نتیجه رسیدم که حدودا در مجموع میتونم نمره ای بین 6.5 تا 7 رو بگیرم در صورتی که همه چی درست پیش بره. حالا میخوام بدونم که این نمره چقدر میتونه توی گرفتن پذیرش یا بورسیه برای مقطع دکترا در رشته آی تی تاثیر گذار باشه!؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و اطلاعاتی در این زمینه بهم بدید.

تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - Pejman - 24-10-2012

(24-10-2012, 06:50 PM)pooooya نوشته: دوستان عزیز امیدوارم که سوالم رو جای مناسبی پرسیده باشم، با توجه به سطح زبان انگلیسیم و صحبت با 2 ، 3 نفر از دوستانم که این آزمون رو دادن، به این نتیجه رسیدم که حدودا در مجموع میتونم نمره ای بین 6.5 تا 7 رو بگیرم در صورتی که همه چی درست پیش بره. حالا میخوام بدونم که این نمره چقدر میتونه توی گرفتن پذیرش یا بورسیه برای مقطع دکترا در رشته آی تی تاثیر گذار باشه!؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و اطلاعاتی در این زمینه بهم بدید.
سلام دوست عزیز، سوال شما جواب مشخصی نداره. دانشگاه ها و کشورهای مختلف نمرات متفاوتی برای مینیمم نمره زبان تافل یا آیلتس دارن و بستگی داره شما برای چه جاهایی می خواهید اپلای کنید. ولی به طور کلی نمره 7 در رشته شما خوب هست و نباید برای هیچ جا مشکلی داشته باشه. اما با نمره 6.5 ممکنه مینیمم بعضی دانشگاه ها بخصوص در کشور کانادا رو نیارید.

RE: تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - pooooya - 25-10-2012

(24-10-2012, 07:29 PM)Pejman نوشته: سلام دوست عزیز، سوال شما جواب مشخصی نداره. دانشگاه ها و کشورهای مختلف نمرات متفاوتی برای مینیمم نمره زبان تافل یا آیلتس دارن و بستگی داره شما برای چه جاهایی می خواهید اپلای کنید. ولی به طور کلی نمره 7 در رشته شما خوب هست و نباید برای هیچ جا مشکلی داشته باشه. اما با نمره 6.5 ممکنه مینیمم بعضی دانشگاه ها بخصوص در کشور کانادا رو نیارید.

با تشکر از پاسختون ترجیح من به کشورهایی که تحصیل در اونها رایگانه مثل آلمان هست، یا اینکه لااقل توی اون کشور اجازه کار داشته باشم(مثل استرالیا)، فکر نمیکنم کشوری مثل آمریکا به من پذیرش بده اما خوب مسلمه که دوست دارم شانسم رو براش امتحان کنم

RE: تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - بهمن - 25-10-2012

درود.پرسش من در مورد گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپاست.میخواستم بدونم در کل نمره عالی آیلتس چقدر میتونه بقیه ضعفهای رزومه رو پوشش بده؟مثلا آیا کسانی بودند که با نمره 8 یا بالاتر به خاطر رضایت بخش نبودن باقی موارد نتونستن پذیرش بگیرن؟!سپاس بسیار.

RE: تاثیر نمرات زبان در گرفتن پذیرش - Babak - 25-10-2012

(25-10-2012, 11:10 AM)بهمن نوشته: درود.پرسش من در مورد گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپاست.میخواستم بدونم در کل نمره عالی آیلتس چقدر میتونه بقیه ضعفهای رزومه رو پوشش بده؟مثلا آیا کسانی بودند که با نمره 8 یا بالاتر به خاطر رضایت بخش نبودن باقی موارد نتونستن پذیرش بگیرن؟!سپاس بسیار.
طبیعتا بالا بودن نمره‌ها می‌تونه شانس پذیرش رو بالاتر ببره، اما به نظر من نمره زبان انگلیسی به تنهایی نمی‌تونه ضعف‌های رزومه رو بپوشونه. اگر نمره بالای زبان برای پوشش ضعف‌های رزومه کافی می‌بود و دونستن زبان انگلیسی ملاک خیلی مهمی تلقی می‌شد، اون وقت باید افرادی که زبان مادریشون انگلیسی بود خیلی راحت پذیرش می‌گرفتند. در صورتی که این طور نیست و مثلا دانشجویان هندی که معمولا نمره‌های خیلی بالایی در امتحان‌های زبان انگلیسی میارند اگر رزومه خوبی نداشته باشند نمی‌تونند راحت پذیرش بگیرند.
البته این رو هم اضافه کنم که تجربیات من عمدتا در مورد امریکاست و مطمئن نیستم که در اروپا هم شرایط به همین صورت باشه.

[جداشده] بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - delgonjeshki - 16-04-2013

با سلام
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش مکانیک خاک و پی هستم
پایان نامه ارشد بنده کار آزمایشگاهی بوده است و به دنبال گرفتن فاند به عنوان research assistant می باشم
می خواستم بدانم که چقدر داشتن مدرک زبان برای گرفتن فاند در یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا یا استرالیا مهم می باشد؟ آیا می توان بعد از گرفتن فاند و ورود به این کشورها برای گرفتن مدرک زبان اقدام کرد یا نه؟
سوال دیگرم این است که برای من که در زبان فرانسه در حد صفر هستم چقدر طول میکشد تا بحدی برسم که برای آزمون فرانسوی آماده شوم و آیا این مدرک برای گرفتن فاند در دانشگاهی در شهر کبک کانادا کافی است به تنهایی یا باید تافل هم داشت؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Simon2007 - 16-04-2013

اكثر دانشگاه ها اگر مدرك زبان نباشه به مدارك شما نقص مدارك ميزنن و اصلا بررسي نميشه. براي اونا مهمه كسي كه ميخوان پول خرجش كنن از سطح زبان خوب و رو به بالايي برخوردار باشه تا دردسر كمتري داشته باشن. [img]images/smilies/shy.gif[/img]شادزي

RE: [جداشده] بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - فرید - 17-04-2013

(16-04-2013, 10:05 PM)'delgonjeshki' نوشته: با سلام
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش مکانیک خاک و پی هستم
پایان نامه ارشد بنده کار آزمایشگاهی بوده است و به دنبال گرفتن فاند به عنوان research assistant می باشم
می خواستم بدانم که چقدر داشتن مدرک زبان برای گرفتن فاند در یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا یا استرالیا مهم می باشد؟ آیا می توان بعد از گرفتن فاند و ورود به این کشورها برای گرفتن مدرک زبان اقدام کرد یا نه؟
سوال دیگرم این است که برای من که در زبان فرانسه در حد صفر هستم چقدر طول میکشد تا بحدی برسم که برای آزمون فرانسوی آماده شوم و آیا این مدرک برای گرفتن فاند در دانشگاهی در شهر کبک کانادا کافی است به تنهایی یا باید تافل هم داشت؟

تعداد درخواست های فاند که زبان قوی دارند اونقدر زیاد که بدون نمره زبان شانسی ندارید علاوه بر اون آمریکا GRE خیلی مهم
در مورد کبک فکر نکنم مدرک زبان  دانشگاههای فرانسوی زبان بخوان و تو مصاحبه میفهمن چقدر فرانسوی بلدی (شاید برای ویزا گرفتن لازم باشه)

[برش] انتخاب بین iBT و PBT - josph92 - 02-10-2013

یه سوال .چرا اصلا توفل یا ایلتز؟چرا مدارک CAE,CPEیا حتی FCE دانشگاه کمبریج نه[عکس: sad.gif]؟مگه غیر اینه که سطح CAE یه سرو گردن از توفل بالاتره.یا CPE با نمره ی 9 ایلتز برابری میکنه.تازه مدارک دانشگاه کمبریج expiration date  نداره.اینا هم گزینه های خوبین .یه سری بهشون بزنین گناه دارن[عکس: wink.gif] .تنهان.البته اینو بگم که بسته به دانشگاتون داره که چه مدرکی میخواد.خیلی هم دلشون بخواد.از سرشونم زیادیه[عکس: tongue.gif].من خودم اگه خدا بخواد میخوام بهار سال بعد cae original رو بدم. مدرک,مدرکه دیگه چه فرقی میکنه.جفت ادمایی که این مدارکو میگیرن زبانشون خوبه دیگه.(البته بچه های کمبریج قویترن[عکس: thumbsup.gif].)