آکادمیا کافه
چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+---- موضوع: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ (/Thread-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%DB%8C-%D8%A2%D8%B1-%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%D9%86%D8%AF%D8%9F%D8%9F)

صفحات 1 2

چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - Karim - 27-04-2012

درود،

خوشبختانه یا متاسفانه جی ار یی جنرال یکی از فاکتور های بسیار سرنوشت ساز در ورود به مقاطع تکمیلی دانشگاههای آمریکاست و بجرات می توان گفت کسانی که نمره خیلی خوبی بویژه در بخش وربال و انشا این آزمون کسب می کنند برگ برنده بسیار مهمی را در دست دارند. اما اینطور که معلومه دانشجویان ایرانی چندان در این آزمون بویژه بخش وربال و انشا موفق نیستند.!حال بنظر شما چرا ایرانی هاکمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟
بلکم بشه یه جور این معضل واکاوی کنیم و را ه حل های مناسب ارایه شود.
دلایلی که من به ذهنم میرسند (با توجه به اینکه خودمم تا الان یکی از قربانیان جی آری جنرال هستم!!)

1- عدم اعتماد بنفس ، به گونه ای که تفکر غالب بین متقاضیان ایرانی اینه که از بخش وربال بویژه سبک جدید نباید انتظار زیادی در کسب نمره اید ه آل داشت! یعنی یه جورایی وربال یک مشکل لاینحل(!)تصور شده و این تصورهم داره سینه به سینه به ارث می رسد متاسفانه!

2- نداشتن منابع مناسب، من یک سرچ در سایت آمازون در مورد کتاب های جی آریی جنرال کردم، تعداد بسیار زیادی کتاب دیدم . بنظرم منابعی که در ایران واسه جی آر جنرال استفاده میشه بروز نیست! و این حلقه نداشتن منابع مناسب داره نسل به نسل به ارث میرسه ، و باید این مشکل هم یه جوریی حل بشه.حدس میزنم بچه های دیگر کشور ها منابع بهتری در اختیار دارند. اکثر ما فک می کنیم که باید لغت خوند که این یک تفکر اشتباه است چرا که انگلیسی بیش 500 هزار لغت({ بلکم بیشتر داره}) و من حساب کردم با توجه به اینکه هر لغت چند تا معنی ممکنه داشته باشه تسلط به لغات در انگلیسی از توانایی یک انسان خارج است!! مگر اینکه از زمان تولد تا موقع مرگ لغت بخونه! این دامنه گسترده لغات در انگلیسی خود اهمیت داشتن منابع معتبر را دو چندان می نماید.

شاد ، سربلند و استوار باشید

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - M0TRIX - 27-04-2012

سلام.

شما اول يه امار كلي از كل كشور ها بزار ببينيم كيا چقدر قوي اند و كيا ضعيف !

مرسي

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - Karim - 27-04-2012

(27-04-2012, 02:23 AM)M0TRIX نوشته: سلام.

شما اول يه امار كلي از كل كشور ها بزار ببينيم كيا چقدر قوي اند و كيا ضعيف !

مرسي
چنین آماری که من ندارم!باید از ets گرفت. ولی آمار غیررسمی (تجربه دوستان) می گوید که مثلا هندی ها و حتی چینی ها قوی ترند در این زمینه!

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - soilman - 27-04-2012

کریم جان دلایلی رو گفتی
ولی به نظر من هندی ها بیشتر به خاطر اینکه در سیستم آموزشی شون زبان انگلیسی به درست تدریس میشه(خوب مستعمر انگلیس بودن) و خوب چینی ها هم میگن زیاد می خونن و احتمالا منابع خوبی دارن و البته تقلب رو نباید فراموش کرد که تک و توک شنیده میشه....
زمان رو هم نباید فراموش کرد....آشنایی با رمز و رموز هر امتحان رو هم نباید فراموش کرد....

ولی رنج های آزمون های اخیر رو نگاه می کنم به نظرم زیاد رنج نمرات هم بد نیست....مخصوصا در ایران که کاغذی هست و رنج نمرات خیلی بهتر هست...

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - amin_mb - 27-04-2012

من با دو سه تا هندی برخورد داشتم، با اینکه یکی از باهوش ترین نژادهای دنیا هستند، ولی همه چیز را حفظ هستند!
مثلا ما در شیمی جدول مندلیف را باید به زور حفظ می کردیم، ولی اونها 4 ، 5 تا جدول دیگه هم حفظ بودند! با اینکه اساتید آمریکایی هیچ کدوم را حفظ نیستند و از روی کتاب نگاه می کنند!
در ریاضیات برا من جالب بود که دو تا از هندی ها جدول لگاریتم را کامل حفظ بودند!
بنابراین در کنار این که زبان حرف زدنشون انگلیسی هست ولی فکر کنم، این قدرت حفظ کردنشون هم به یادگیری لغات فراوان خیلی کمک بکنه!
جامعه آماری من خیلی زیاد نیست ولی نمره آیلتس دو تا هندی را که می دیدم، با توجه به زبان انگلیسیشون، 7 شده بودند! ولی نمره GRE اونها خیلی بالا بود در حد 1500!

از دوستان خودم، کسانی که مستمر برای GRE خوندند نتیجشون خیلی بهتر از اونهایی بود که مثلا دو ماه به کشت فقط GRE و لغت خوندند!

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - Cortex - 27-04-2012

بغير از دلايل soilman و amin كه هردو كاملاً درست هستند يك دليل واضح ديگه بالا بودن سطح موفقيت اون دو كشور (هند و چين) جمعيت بالاي اوناست. اگر ديده ميشه تعداد كساني كه نمره بالا ميارن هندي و چيني هستن اگر نسبت به جمعيتشون بگيري بعيد مي دونم تفاوت زيادي ديده شه...

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - Behnoush - 27-04-2012

به نظر من اگه برای وربال وقت بذاریم میشه نمره خوب ازش گرفت . ریاضی رو ایرانیا اکثرا خیلی خوب میزنن چون اون مباحثی که توی امتحان میاد همیشه براشون تکرار شده . به نظرم اگه همین تمرین و تکرار برای بخش لغت هم باشه نمره بالای وربال دست نیافتنی نیست . اکثرا حوصله مون نمیشه که حالا بشینیم 3500 بارونز یا کاپلان رو بخونیم و خیلی سخت به نظرمون میاد . به نظرم اگه از شش ماه قبل با روزی بیست سی لغت شروع کنیم و در عین حال مرتب لغت ها رو تکرار کنیم سعی کنیم توی جملات انگلیسی ازشون استفاده کنیم و متضاد و مترادف های انگلیسیشونو یاد بگیریم تاحد زیادی میشه بخش وربال رو قوی کرد. برای ریدینگ هم اگه واقعا وقت بذاریم و برامون عادت بشه که روزی نیم ساعت یه متن از یکی از همین مجله های معروف رو بخونیم خیلی توی درک و سرعت عمل تاثیر میذاره.
جدای دانش لغوی سرعت عمل و منطق هم خیلی تاثیر داره . بخصوص در مورد ریدینگ خیلی وقتا باید از قوه منطق و استدلال استفاده کرد و جواب رو بیرون کشید بر خلاف تافل که در بیشتر موارد جواب سوال توی متن مستقیم بهش اشاره شده.
من امسال از خیلی ها شنیدم که میگفتن به نظر ما بخصوص با فرمت جدید دیگه لغت حفظ کردن فایده ای نداره اما من مخالفم چون در مورد خودم اینجور نبود و فکر میکنم هرچقدر لغت بیشتر بلد باشیم درک متن هم راحتتره ولی باید به شیوه درست لغت هارو یاد گرفت وگرنه سریع فراموش میشن .

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - m0h3n - 27-04-2012

در خصوص بحث مطرح شده،

هندی ها همینطور که گفته شده سیستم آموزش زبان انگلیسی اونها از پایه بسیار خوب هست. این مسئله خیلی مهمه.
اگر با کسی انگلیسی صحبت کنی متوجه میشی که این صحبت کردن مربوط به انگلیسی هست که از بچگی بار اومده و یا اینکه 5-6 ماهه برای آیلتس یا تافل بوده. تجربه شخصی من میگه هندی ها انگلیسی شون خیلی خوب هست.

در مورد چینی ها، انگلیسی خوبی ندارند ولی من چند تا دوست چینی دارم که اتفاقا همین سوال رو ازشون کردم که چرا شما نمرات جی آر ای تون بالا هست. در جواب به من گفتند اول: تکنیک های تست زدن (حذف گزینه مخصوصا برای وربال) و دوم مطالعه زیاد

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - Karim - 28-04-2012

در ادامه صحبت دوستان:
هندی ها و چینی ها مثال بودند و ما آماری(حتی غیر رسمی) از دیگر کشور ها مثلا کشور های آمریکای لاتین ، کره جنوبی ،پاکستان،و بقیه آسیایی ها و حتی اروپایی هایی نداریم و چون هند و چین جمعیتشون زیاده ما رقبای بالقوه می دونیم . بهر حال بنظر میرسه نباید به رقبا زیاد تو جه کرد و هرکسی با خودش رقابت کنه و واسه حداکثر نمره ممکنه تلاش کنه
چندتا نکته دیگه باید اضاف کنم
1- دامنه لغت درسته مفیده ولی آخه لغات انگلیسی که سقف نداره، غنی ترین زبان دنیاس از نظر لغت!(بیش از 500 هزار لغت در دیکشنری وبستر) هر لغت کلی معنی و مشتق و کاربرد داره تازه این لغات عمومی هست ! لغات تخصصی رشته هی متعدد علمی هم اضاف بشن که دیگه وا مصیبت هر لحظه داره یک واژه جدید علمی در هر رشته وارد این زبان میشه!. هر چقدر هم لغت بدونی دوباره یک متن بخونی بازم لغات جدید!( لغات عمومی منظورمه)
2- تمرین قدرت استدلال ومنطق و یه جورایی تست زنی زیاد از منابع معتبر، بنظرم مهمتر از لغت هست!
مثلا لینک زیر رو ببنید در سایت آموزون تعداد زیادی منبع هست. حدس میزنم چینی ها منابعشون کاملتر و مفیدتر از ما هست!
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=gre+general#/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=GRE+general+VERBAL&rh=i%3Aaps%2Ck%3AGRE+general+VERBAL
3- باید واقعاوقت گذاشت، بقول یکی از بچه ها مثله یک کنکور ارشد بلکم بیشتر باید واسش خوند.

مرسی

RE: چرا ایرانی ها کمتر در جی آر یی جنرال موفقند؟؟ - ahmadpashaei - 28-04-2012

هندی ها خیلی هم انگلیسی خوبی ندارن!! در ضمن لهجه و اصطلاحات مزخرفم زیاد گذاشتن تو انگلیسی!! اونها در نظام آموزشیشون مثل ما زبان نمیخونن که.ما 6 سال انگلیسی خوندیم ولی چیزی یاد نگرفتیم که به درد بخوره.تازه من که زبانم در حد توپ بود نمیدونستم چهار مهارت بعنی چی و چکار باید کرد!!!!!! شما میدونستین؟ و این به دلیل نوع و متد آموزش هست که فارسیه.ما بهترین مدرسه و پیش دانشگاهی مازندران بودیم ولی بازم معلم فارسی حرف میزد.باید متد آموزشی مثل آموزشگاه ها بشه،اگر اینطور بشه در آخر پیش دانشگاهی همه مثل nativeها میتونن حرف بزنن بعد از -الان که 7 سال شده- اینهمه سال انگلیسی خوندن.