آکادمیا کافه
منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%88-%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - anis - 23-07-2015

لطفا راهنمایی کنید گفته شده که به تعداد دانشگاه های که اپلای میکنیم باید توصیه نامه بگیریم یعنی مثلا اگر برای 3 تا یونی اپلای میکنیم باید 3 تا توصیه نامه یکسان از استاد بگیریم ؟و اینکه اگه بخواهیم انلاین بفرستیم چکار باید بکنم

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - blur - 23-07-2015

(23-07-2015, 01:20 PM)anis نوشته: لطفا راهنمایی کنید گفته شده که به تعداد دانشگاه های که اپلای میکنیم باید توصیه نامه بگیریم یعنی مثلا اگر برای 3 تا یونی اپلای میکنیم باید 3 تا توصیه نامه یکسان از استاد بگیریم ؟و اینکه اگه بخواهیم انلاین بفرستیم چکار باید بکنم

خیلیاشون سیستمشون رو آنلاین کردن که در اینصورت معمولا یا میل اساتید رو می گیرن و خودشون یک فرم رو می فرستن که اساتید میتونن آنلاین یا آفلاین پر کنن و یا اینکه شما باید یک فرم رو بگیرید و به استاد مربوطه بدین که پر کنه و به میل دانشگاه ایمیل کنه. حتی گاها وقتی هم امکان پست رو به شما بدن باز هم باید فرم خاصی رو پر کنن. بنابراین گرفتن تعداد زیادی توصیه نامه ساده فایده ای نداره. شما باید قوانین دانشگاه رو ببینید و طبق اون توصیه نامه بگیرید.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - anis - 24-12-2015

سلام میشه لطفا راهنمایی کنید که برای توصیه نامه رشته معماری چه نکاتی ذکر شه بهتر است و اگر نمونه هست لطفا برام بزارین

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - mah.ssa - 28-12-2015

با سلام
من برای دوتا دانشگاه میخوام اپلای کنم. یکیش نوشته که ایمیل استاد باید باشه حتما. 
یکی دیگه اش نوشته که ترجیحا ایمیل استاد باشه ولی اگر نداره میتونید فایل رو دانلود کنید و پرینت کنید تا استاد پر کنه و در پاکت برای ما بفرستید

من مشکلی که دارم اینه که استادهای من هیچکدوم ایمیل رسمی دانشگاه ندارن و ایمیل شخصی دارن و مشکل بعدی اینه که خیلی هم نه اهلش هستن و نه حوصله اش رو دارن و به من گفتن که من خودم نامه رو بنویسم و بدم اونا امضا کنن. 
با توجه به درخواست دانشگاه من اصلا نمیدونم چه کار باید بکنم فرم رو بدم استاد امضا کنه و بعد تو چه پاکتی بذارم ؟ پاکت معمولی یا پاکت باید از دانشگاه خودم باشه و مهرو موم بشه (یعنی رو درش مهر بشه)
اون یکی دانشگاه که کلا فقط ایمیل خواسته با اون چی کار کنم
لطفا راهنمایی کنید. ممنون

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Torkan - 28-12-2015

(28-12-2015, 08:58 PM)mah.ssa نوشته: با سلام
من برای دوتا دانشگاه میخوام اپلای کنم. یکیش نوشته که ایمیل استاد باید باشه حتما. 
یکی دیگه اش نوشته که ترجیحا ایمیل استاد باشه ولی اگر نداره میتونید فایل رو دانلود کنید و پرینت کنید تا استاد پر کنه و در پاکت برای ما بفرستید

من مشکلی که دارم اینه که استادهای من هیچکدوم ایمیل رسمی دانشگاه ندارن و ایمیل شخصی دارن و مشکل بعدی اینه که خیلی هم نه اهلش هستن و نه حوصله اش رو دارن و به من گفتن که من خودم نامه رو بنویسم و بدم اونا امضا کنن. 
با توجه به درخواست دانشگاه من اصلا نمیدونم چه کار باید بکنم فرم رو بدم استاد امضا کنه و بعد تو چه پاکتی بذارم ؟ پاکت معمولی یا پاکت باید از دانشگاه خودم باشه و مهرو موم بشه (یعنی رو درش مهر بشه)
اون یکی دانشگاه که کلا فقط ایمیل خواسته با اون چی کار کنم
لطفا راهنمایی کنید. ممنون

درود

مشکلی نداره. من هم این کار رو کردم. خودتون بنویسید بدین فقط ایشون امضا کنن فقظ پشت نامه بالا سمت راست نام دانشگاه و دانشکده و ادرس و تلفن رو بنویسید. همچنین اون قسمتی که در نامه یا پاکت میچسبه رو امضا کنن و اگر شد مهر وگرنه اصلا لازم نیست مهر کنن. یکی از دانشگاههایی که من اپلای کرده بودم هم یادم هست خیلی گیر بود ولی اصلا چیزی نگفتن.
در مورد دومی با دانشگاه مربوطه یا استاد خودتون مذاکره کنید! اگر ایمیل حوصله داشتن! که خوب تمومه وگرنه به دانشگاه بگید میتونید نامه بفرستید به جای ایمیل؟(معمولا قبول نمیکنن)

بااحترام،
ترکان

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - maryam.m - 07-01-2016

سلام
چند سوال از خدمت دوستان دارم.
برای توصیه نامه ها، لزوما همه اساتید باید از یک دانشگاه باشند یا اگر استادی مدعوی از دانشگاه دیگری بود و فرد باهاش درس داشت هم می تواند یکی از اساتید مورد نظر باشد.
برای  دانشگاه های مختلف، لزومی به نوشتن توصیه نامه های مختلف که وجود ندارد؟ سه توصیه نامه ای که در ابتدا داشته ایم تکثیر و به تعداد دانشگاه ها ارسال کنیم، کفایت می کند؟
این امکان وجود دارد که چارچوب توصیه نامه هر دانشگاه متفاوت باشد و نیاز به نوشتن توصیه نامه جدید؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Matinking - 07-01-2016

(07-01-2016, 12:02 AM)maryam.m نوشته: سلام
برای توصیه نامه ها، لزوما همه اساتید باید از یک دانشگاه باشند یا اگر استادی مدعوی از دانشگاه دیگری بود و فرد باهاش درس داشت هم می تواند یکی از اساتید مورد نظر باشد.
برای  دانشگاه های مختلف، لزومی به نوشتن توصیه نامه های مختلف که وجود ندارد؟ سه توصیه نامه ای که در ابتدا داشته ایم تکثیر و به تعداد دانشگاه ها ارسال کنیم، کفایت می کند؟
این امکان وجود دارد که چارچوب توصیه نامه هر دانشگاه متفاوت باشد و نیاز به نوشتن توصیه نامه جدید؟

سلام

1- بله... ممکنه... منتها باید مطمئن بشید اون استاد می تونه (به واسطه تدریس یک درس به شما) به خوبی شخصیت و توانایی شما رو تصویر کنه یا خیر... اگر جواب مثبت بود، ایشون می تونند گزینه بالقوه ای برای LoR باشند...

2- نه الزاما... اگر LoR خیلی اختصاصی نوشته بشه، نمیشه... فرض کنید در دانشگاه A مرکز تحقیقاتی هست که حیلی با زمینه تحقیقاتی شما قرابت داره... اگر reference در LoR مثلا اشاره کنه که شما رو با وجود چنین مرکز مجهزی به apply برای این دانشگاه ترغیب کردهف اون وقت این قسمت LoR اساسا فقط برای case این دانشگاه کاربرد داره... به طور کلی به این صورت customized نوشتن LoR به خواننده اینطور القا می کنه که reference واقعا به دنبال هدایت ذهن خواننده در مورد applicant هست...
ولی اگر LoR فاقد موضوعات اختصاصی از این دست باشه، می تونه برای همه موارد یکسان درد نظر گرفته بشه... 

3- بله... بعضی دانشگاه ها ممکن هست نکات خاصی رو طلب کنند که در LoR های عادی نباشه... (مثلا دیده شده که از reference خواستن با توجه به شناختی که از applicant داره، آینده ای که برای اون در ذهنش مجسم می کنه رو به طور کلی شرح بده ) هر چند بعید هست ولی بهتر هست reference پیش از composition بخش LoR از application requirement رو دقیقا مطالعه کنه و از وجود احتمالی چنین مواردی مطمئن بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - nasim1234 - 07-01-2016

(07-01-2016, 12:02 AM)maryam.m نوشته: سلام

در مورد سوال اول بله میتونید از استاد دیگه ی که شما رو میشناسه هم توصیه نامه بگیرید اما بهتره ایشون در ریکام بنویسن که چقدر باهاشون کار کردین و چرا دارین ازشون ریکام میگیرین. مثلا اگر استاد راهنمای پروژه بودن حتما بنویسن.
در حال حاضر اکثر دانشگاه ها سیستم اپلایشون آنلاین هست. در بخش ریکام هم شما ایمیل آکادمیک اساتید رو میزنید از طرف دانشگاه براشون ایمیل میره و استاد فرمی رو آنلاین یا آفلاین پر می کنن و به عنوان ریکام میفرستن. در نتیجه اینکه یه نامه بگیرید تکثیر کنید میسر نیست تقریبا.

در مورد چارچوب هم بله بعضی دانشگاه ها یک نامه میخوان بعضی دانشگاه ها ریکام دهنده باید فیلدهایی رو مثل فرم پر کنه

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Atlantis - 20-01-2016

با سلام خدمت شما دوستان

دو تا از استادهام از من خواستند که پیش نویس توصیه نامه خودم رو بنویسم. الان که نوشتم میبینم هر دو حدود 450 کلمه شده، میخواستم ببینم آیا این حجم نوشته معمول هست؟

خیلی متشکرم

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Matinking - 20-01-2016

(20-01-2016, 12:49 AM)Atlantis نوشته: با سلام خدمت شما دوستان

دو تا از استادهام از من خواستند که پیش نویس توصیه نامه خودم رو بنویسم. الان که نوشتم میبینم هر دو حدود 450 کلمه شده، میخواستم ببینم آیا این حجم نوشته معمول هست؟

خیلی متشکرم

سلام

LoR های "موثر" معمولا برای توصیف دقیق applicant هدف حجم خیلی کمی ندارند... من حتی به شخصا مورد 1000 کلمه ای هم دیده ام!!!
نکته مهم این هست که در طول LoR اصلا نباید مطلبی تکراری بیان بشه... اگر از این جهت تعداد کلمات بالا بره، باید LoR رو حتما edit کرد...
با این حساب اگر تمام point های موجود در LoR های شما نسبت به هم unique هستند، نیازی به نگرانی در مورد حجم وجود نداره...

براتون آرزوی موفقیت دارم