آکادمیا کافه
منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%88-%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - maryam4312 - 27-10-2012

درود
توصیه نامه ها رو میشه با یک عنوان کلی نوشت یا اسم دانشگاه مورد نظر بطور خاص باید اورده بشه؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Shahrouz - 27-10-2012

نه معمولا اسمی از دانشگاه در توصیه نامه نیازی نیست آورده بشه.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - MaMi - 27-10-2012

(27-10-2012, 07:24 PM)maryam4312 نوشته: درود
توصیه نامه ها رو میشه با یک عنوان کلی نوشت یا اسم دانشگاه مورد نظر بطور خاص باید اورده بشه؟
اینکه اسمی از دانشگاه مورد نظر ذکر بشه یا نه، بستگی به این موضوع داره که توصیه نامه اون دانشگاه به چه صورت است. چون معمولا دانشگاه ها فرم های توصیه نامه مخصوص به خودشون رو دارند. یعنی به عنوان مثال شما نمیتونی توصیه نامه دانشگاه Purdue رو برای دانشگاه North Carolina ارسال کنی یا بر عکس. چون تا جایی که من دیدم، خیلی از دانشگاه ها تاکید کرده اند که حتما Recommendation Letter رو طبق فرمت اون دانشگاه ارسال کنید

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Nasim67 - 04-11-2012

همونطور که اطلاع دارید، بعضی دانشگاه ها فرم های خاصی به عنوان توصیه نامه دارند که استاد مورد نظر شما، باید به جای نوشتن توصیه نامه مجزا، فقط همون فرم رو تکمیل کنه. من در زیر یک نمونه فرم توصیه نامه دانشگاه Illinois at Chicago رو آپلود می کنم اما هدفم اینه که توجهتونو به مواردی که برای ادمیشن کامیتی مهم هستند، جلب کنم.

اگر شما فایل های پیوست پست های قبلی رو مطالعه کنید، به همین نکات می رسید اما در فرم زیر، تمام آن ها به صورت طبقه بندی شده مشاهده می شوند و به نوعی می تونه نقش یه چک لیست رو براتون بازی کنه.

باز هم تکرار می کنم که موقع نوشتن توصیه نامه توجه کنید که این موارد در نامه نوشته شده ذکر شده باشند تا توصیه نامه پربار تری داشته باشید.
موفق باشید

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - rulany - 22-11-2012

سلام
این که استادی در توصیه نامه برای دانشجو درخواست فاند و یا حداقل یه جمله ای که بشه اینطور برداشت کرد که استاد درخواست دادن فاند برای دانشجویش رو داره مرسوم هست؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Nasim67 - 22-11-2012

(22-11-2012, 03:33 PM)rulany نوشته: سلام
این که استادی در توصیه نامه برای دانشجو درخواست فاند و یا حداقل یه جمله ای که بشه اینطور برداشت کرد که استاد درخواست دادن فاند برای دانشجویش رو داره مرسوم هست؟
سلام
من در نمونه های توصیه نامه، چندین بار به یه همچین جمله هایی با املای مشابه جمله زیر، دیدم:
I strongly recommend him/her for the X program in your graduate school with full financial support.
اما خودم به شخصه نمی پسندم یه همچین جمله ای رو. چون انگار یه حالت دستوری و تعیین تکلیف کردن برای دانشگاه مقصد داره! اگه دانشگاه مقصد بخواد ساپورت بکنه منتظر فرمایش استادای ما نمیشهBig Grin

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Pejman - 23-11-2012

(22-11-2012, 03:33 PM)rulany نوشته: سلام
به نظر من استادی که توصیه نامه می نویسه در جایگاهی نیست در این مورد نظر بده و یا درخواست بده! استاد در توصیه نامه ویژگی ها و نکات مثبت شما رو ذکر می کنه، درخواست فاند برای دانشجو رو من به شخصه ندیدم... در کل به نظر من ذکر نشه بهتره.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - QUPHAS - 11-12-2012

The following questions should be answered by the letter (if possible and appropriate):I

♦ How would you rate the candidate’s overall intelligence?
♦ How well does the candidate learn and retain information?
♦ How skilled is the candidate in analysis and logic?
♦ Is the candidate able to deal with complex and abstract issues?
♦ Is the candidate creative?
♦ What is the candidate’s breadth and knowledge of the field to which they are applying?
♦ Does the candidate have field and/or research experience?
♦ Does the candidate have appropriate laboratory techniques?
♦ Can the candidate effectively communicate verbally and in writing in a clear, forceful, well-organized manner?
♦ Is the candidate efficient and diligent?
♦ Is the candidate motivated?
♦ Can the candidate work independently?
♦ Is the candidate sufficiently mature for graduate study?
♦ Does the candidate have specialized skills in the field?
♦ How would you rate the candidate compared to others?
♦ Are there any situations that have affected the candidate’s academic record?
(Remember, the candidate must be asked before this information can be included.)

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - MaMi - 11-12-2012

دوستان فایلی رو که پیوست در این ارسال مشاهده میکنید، فایل نمونه توصیه نامه دانشگاه Oregon State University است (البته من ویرایش کردمش) شما میتونید به راحتی این فایل رو با برنامه Adobe Acrobat Pro یا برنامه های مشابه که قادر به ویرایش فایل های PDF هستند، ویرایش کنید. یعنی تمامی فیلدهای این فایل توصیه نامه قابل ویرایش است، به این ترتیب میتونید اسم خودتون، دانشگاه مقصدتون و اسم شخص پر کننده فایل توصیه نامه رو به صورت تایپی داشته باشید. متن توصیه نامه هم تقریبا تمام مواردی است که دانشگاه از یک Recommender انتظار داره تا در مورد دانشجو بیان کند.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - soilman - 29-07-2013

در مورد توصیه نامه ها نکته ای که هست از شما سوال میشه که ایا از حق خودتان برای دیدن توصیه نامه میگذرید یا خیر
فرض کنید شما ریجکت شده اید...دو سناریو هست:
اگر اری بزنید که هیچ صحبتی نیست و شما گذشت کردید!
اگر خیر بزنید باز هیچ فرقی نمی کنه!چون دانشگاه های امریکایی این وسط کلاه شرعی دارند که بر اساس همون قانون Family education right and privacy شما را از دیدن متن نامه منع می کنند بدون اینکه بگویند و یا در فرم اپلیکیشن ذکر شده باشه...بدون اینکه حتی قید کنند مشروط به قبولی!در واقع یه کلکی است که خیلی راحت طراحی شده!

بهترین کار به نظرم اینه که همیشه از اساتیدتون نسخه ی دستی داشته باشید تا دستتون بیاد چجور ممکنه براتون بنویسه...

البته استادها این وسط هم غیر قابل پیش بینی هستند و دسترسی هم بهشون دشوار...ولی حتی داشتن یه نسخه ی دستی حتی فرض بگیرید که همه انلاین خواهند خواست خیلی می تونه به شما کمک کنه....