آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - AVA - 08-05-2012

(08-05-2012, 10:10 PM)bzz نوشته: میسی از راهنماییتون
من چون از کامپیوتر نمیتونم چیزی بخونم به خاطر همین میخرم
برای skil ها میشه بگید چی بخرم
چون این قدر چیزهای متنوع زحمت کشید معرفی کردید واقعا من نمیدونم چیکار کنم
برای writing ... همین امتحان هارو بزنیم کافی نیسیت به نظرتون؟
بد 1 سوال دیگه به نظرتون خوبه من تا مهر بشینم برای gre بخونم فقط بدش برای ibt چون تا اونجایی که متوجه شدم کد زیاد باز میشه برایibt

بعضی از این کتابهایی که در فروم برای آزمون تافل معرفی شده در کتابفروشیها هم هست . بقیه موارد و هم می تونید پرینت بگیرین. اگه هر دو امتجان و هم زمان بخونید بهتره. چون به هر حال به تقویت زبان شما کمک می کنه. البته اگه در همه بخش های تافل مهارت نسبی دارین می تونید با یکی دوماه تاخیر خوندن کتابهای تافل و شروع کنید ولی چون معمولا تقویت هر یک از مهارتها به تدریج و با تمرین مکرر امکان پذیره پس بهتره هر چه زودتر مطالعه رو شروع کنید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 10-05-2012

سلام AVA جان صبح به خیر
در تاپیک منابع برای هر 4 مهارت ibt کتابهایی مثل BARRON'S,DELTA,LONGMAN,PRINCETON,CAMBRIDGE و .... رو علی آقا (PINK FLOYD) و شما آوردین البته ورژنشون کمی از بازار پایینتره که طبیعیه ولی سوال من اینه که :
1- اصولا برای گرفتن نمره بالای 103 (که معادل 7.5 آیلتس هست طبق بار sliderکه گذاشتن تو ETS) باید پس از داشتن GENERAL ENGLISH در حد انتهای UPPER که از ملزوماته به نظرم، باید چند تا از این کتابها رو خوند یا فقط یکیش هم کافیه؟ در مورد این کتابهای کلی 4 مهارت،چجوری و به عنوان چندمین کتاب باید خوند؟ اولی یا بین یا ...
2- کلا برای خواندن IBT به نظر خودتون باید چه منابعی رو برای نمره های بالا به ترتیب خوند؟
3- چه منابع کمکی میتونه کمک شایانی بکنه غیر از منابع اصلی؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - AVA - 10-05-2012

(10-05-2012, 07:31 AM)ahmadpashaei نوشته: سلام AVA جان صبح به خیر
در تاپیک منابع برای هر 4 مهارت ibt کتابهایی مثل BARRON'S,DELTA,LONGMAN,PRINCETON,CAMBRIDGE و .... رو علی آقا (PINK FLOYD) و شما آوردین البته ورژنشون کمی از بازار پایینتره که طبیعیه ولی سوال من اینه که :
1- اصولا برای گرفتن نمره بالای 103 (که معادل 7.5 آیلتس هست طبق بار sliderکه گذاشتن تو ETS) باید پس از داشتن GENERAL ENGLISH در حد انتهای UPPER که از ملزوماته به نظرم، باید چند تا از این کتابها رو خوند یا فقط یکیش هم کافیه؟ در مورد این کتابهای کلی 4 مهارت،چجوری و به عنوان چندمین کتاب باید خوند؟ اولی یا بین یا ...
2- کلا برای خواندن IBT به نظر خودتون باید چه منابعی رو برای نمره های بالا به ترتیب خوند؟
3- چه منابع کمکی میتونه کمک شایانی بکنه غیر از منابع اصلی؟
سلام دوست عزیز

در مورد ورژن کتابها، سعی من و دوستان بر این هست که آخرین ورژنی که در نت قابل دانلود هست به اعضای فروم معرفی بشه. حتی تعداد زیادی از کتابهایی که در بخشهای مختلف مخصوصا زبان انگلیسی و آزمونها گذاشته میشه، آخرین ورژن موجود در کتابفروشیها هست ( کتابهایی که تاریخ چاپ اونها 2010 یا حتی 2011 هست ) . البته این فایلها یی که آخرین ورژن منابع نیستند برای آزمونها همچنان قابل استفاده و مفید هستند.

در مورد سوالات: هیچ محدودیت و مرزی برای مطالعه وجود نداره. برای بخش های مختلف تافل از علوم مختلف، فایلهای متنی و صوتی برای سنجش مهارتهای زبانی آزمودنی طراحی میشن به همین دلیل تا اونجا که براتون امکان داره بهتره منابع موجود رو مطالعه کنید. ترتیب مطالعه هم بسته به محتوای کتاب فرق می کنه. بهتره اول کتابهایی که جنبه آموزشی دارن در ابتدا خونده بشه تا با نحوه پاسخگویی به سوالات تافل آشنا بشین. بعد از کتابهای سبک تر شروع کنید و همینطور که مهارت بیشتری پیدا کردین کتابهایی رو بخونید که به سطح امتحان نزدیک تر هستند. ترتیبی که من پیشنها میدم اینه ( البته ممکنه دوستان نظر دیگه ای داشته باشن ):

• Delta's Key to the TOEFL Test
  • Longman Preparation Course for the TOEFL® Test: iBT
  • The Official Guide to the TOEFL iBT
  • Kaplan TOEL IBT
  • BARRON'S TOEFL iBT
  • Cambridge Preparation for the TOEFL Test

البته پیشنهاد بعضی از دوستان اینه که official guide قبل از بارونز خونده بشه

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 30-05-2012

سلام

من 25 تیر امتحان دارم. امتحان قبلیم نمره ها این طور بودن (L:19, S:16, righting:20, reading: 23). ضمنا لغات هم Essential words و کتاب دیگه must have words رو خوندم. دلتارو خوندم .الان دارم کمبریج رو میخونم. ضمنا چند ماه قبل لانگمن روهم خوندم. یه نگاه گذری هم به آفیشل گاید کردم. میخوام بدونم الان مفید ترین منابع تو این وقت چی هستن؟ بعد کمبریج تامسون رو کار کنم خوبه؟ برا رایتینگ بارونز رو بخونم؟ البته نمی دونم وقت بشه یا نه، و بعد برم فکر کنم سراغ کامپلیت تست ها! الان لطفا بهترین حالتو بهم بگین. به نظرتون اینا خوبن یا ترتیب دیگه رو پیشنهاد می کنید؟ راستش نگرانم و نمی خوام اشتباه کنم....

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Pejman - 30-05-2012

دوست عزیزم من پیشنهاد می کنم 504 رو هم برای لغت بخونید. نباید زیاد وقتی ازتون بگیره. در ضمن سعی کنید یه مروری روی کتابهای لغتی که قبلاً خوندید داشته باشید که لغاتی که یادتون رفته مجدداً یادتون بیاد.

بعد شما باید ببینید نقطه ضعف هاتون کجاست و بر اساس اون برنامه ریزی کنید. کلاً وضعیت پایه زبانتون چطوره؟ آیا گرامرتون ضعیف هست یا دامنه لغاتتون کمه؟ یا هر مشکل دیگه ای که خودتون فکر می کنید ممکنه وجود داشته باشه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Pink Floyd - 30-05-2012

درود
بنظر من این مدت دو تا کار انجام بده یکی کمپلیت تست بزن یکی هم اسپیکینگ رو تقویت کن نمره ی قبلی اصلاً خوب نیست و براحتی میتونی تا 25 بالا بیاریش.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ENG - 31-07-2012

با سلام و عرض ادب!
بنده 1 ماهی میشه که از تزم دفاع کردم و الان میخوام اقدام کنم (اگه خدا بخواد).
زبانم نسبتا خوبه (کلاس های سفیر سطح Upper-intermediate که خودش 6 سطح هست، تا آخر سطح 3 تموم کردم).
خواستم بدونم برای Toefl ibt خوندن، چقدر زمان باید گذاشت، چه کتابایی رو بخونم و به چه ترتیبی؟ (با هدف نمره 100)
در ضمن اگه بخوام استاد جهت تدریس خصوصی بگیرم چقدر بازدهی داره؟ اصن توصیه میشه؟ هزینه هاش تو چه رِنجی هست؟
با تشکر و تقدیم احترام

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 31-07-2012

(31-07-2012, 07:59 PM)ENG نوشته: با سلام و عرض ادب!
بنده 1 ماهی میشه که از تزم دفاع کردم و الان میخوام اقدام کنم (اگه خدا بخواد).
زبانم نسبتا خوبه (کلاس های سفیر سطح Upper-intermediate که خودش 6 سطح هست، تا آخر سطح 3 تموم کردم).
خواستم بدونم برای Toefl ibt خوندن، چقدر زمان باید گذاشت، چه کتابایی رو بخونم و به چه ترتیبی؟ (با هدف نمره 100)
در ضمن اگه بخوام استاد جهت تدریس خصوصی بگیرم چقدر بازدهی داره؟ اصن توصیه میشه؟ هزینه هاش تو چه رِنجی هست؟
با تشکر و تقدیم احترام
با عرض سلام و خوشامدگویی
چندتا پست بالاتر در ارسال #73 اتفاقا خودم این سوال رو پرسیده بودم که AVA خانم زحمت پاسخ دهی رو کشیده بودن.منم 402 سفیرم و 5 ترم داره و بقیه سطوح پایینترش 6 ترمه هستن!! منم میخواستم نمره 105 بیارم ولی فهمیدم با این زبان عمومی نمیشه و معمولا در دوره advanced یا همون CAE میشه به این نمره ها رسید ولی بازم طی دوره یا با اتمام UPPER و حداقل 4 ماه زمان برای خوندن خود کتابهای تافل میشه امیدوار به رسیدن به نمره های 90،95 بود.البته الان من راحت حرف میزنم ولی skill و accuracy مهمه و میدونم برای نمره های بالای 95 نیاز به تمرین خیلی بیشتر و خودخوانی در کنار کلاس و نیز و داشتن پارتنر و تمرین CHALLENGING هست.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ENG - 01-08-2012

(31-07-2012, 11:57 PM)ahmadpashaei نوشته: با عرض سلام و خوشامدگویی
چندتا پست بالاتر در ارسال #73 اتفاقا خودم این سوال رو پرسیده بودم که AVA خانم زحمت پاسخ دهی رو کشیده بودن.منم 402 سفیرم و 5 ترم داره و بقیه سطوح پایینترش 6 ترمه هستن!! منم میخواستم نمره 105 بیارم ولی فهمیدم با این زبان عمومی نمیشه و معمولا در دوره advanced یا همون CAE میشه به این نمره ها رسید ولی بازم طی دوره یا با اتمام UPPER و حداقل 4 ماه زمان برای خوندن خود کتابهای تافل میشه امیدوار به رسیدن به نمره های 90،95 بود.البته الان من راحت حرف میزنم ولی skill و accuracy مهمه و میدونم برای نمره های بالای 95 نیاز به تمرین خیلی بیشتر و خودخوانی در کنار کلاس و نیز و داشتن پارتنر و تمرین CHALLENGING هست.
البته من زمانی که سفیر میرفتم کتاب Natural English رو تدریس میکردن برای Upper که 6 سطح داشت از NE1 تا NE6 که من NE3 رو تموم کردم، بعد سر NE4 یه سری مشکلات شخصی برام پیش اومد که دیگه از وسطاش ول کردم بعدم پایان نامه و...
بگذریم.
یعنی از نظر شما self-study جواب نمیده و حتما نیاز به وجود یه پارتنر هست؟
خب...
اگه یه استاد خصوصی باهام کار کنه چی؟ اون چطوریه به نظرتون؟ (من فکر میکنم اگه یه استاد باشه آدم رو برنامه ریزی جلو میره و اجبارا طبق برنامه مطالعه میکنه ولی اگه خودت باشی ممکنه اصولی جلو نری یا مثلا بعد یه مدت تنبلی کنی و...)

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 01-08-2012

(01-08-2012, 01:35 AM)ENG نوشته: البته من زمانی که سفیر میرفتم کتاب Natural English رو تدریس میکردن برای Upper که 6 سطح داشت از NE1 تا NE6 که من NE3 رو تموم کردم، بعد سر NE4 یه سری مشکلات شخصی برام پیش اومد که دیگه از وسطاش ول کردم بعدم پایان نامه و...
بگذریم.
یعنی از نظر شما self-study جواب نمیده و حتما نیاز به وجود یه پارتنر هست؟
خب...
اگه یه استاد خصوصی باهام کار کنه چی؟ اون چطوریه به نظرتون؟ (من فکر میکنم اگه یه استاد باشه آدم رو برنامه ریزی جلو میره و اجبارا طبق برنامه مطالعه میکنه ولی اگه خودت باشی ممکنه اصولی جلو نری یا مثلا بعد یه مدت تنبلی کنی و...)
آها پس اون موقع میرفتین! الان english result درس میدن تا آخر upper و در CAE هم Landmark Advanced+CAE Pack+oxford word skill advanced که وحشتناکن! شما نیاز دارید حتما زبان عمومی خودتون رو بازبینی کنید چون ممکنه یادتون رفته باشه.کی قصد امتحان دادن یا اپلای دارید؟ کدوم شعبه سفیر می رفتین؟