آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 07-12-2016

سلام دوستان
من چند روز دیگه آزمون دارم ولی ب شدت توی نوت برداری مشکل دارم . بهمین دلیل این مساله باعث شده، اسپیکینگ + رایتینگ تسک اول رو نتونم خوب مدیریت کنم. در واقع اگه این مشکل من حل بشه، شاید بتونم هر دو رو نمره بالایی بگیرم.

لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم؟ من جا می مونم از بخث موقع نوشتن نوت و این تمرکز من رو بهم میریزه ضمن اینکه بشدت دچار استرس می شم.

سپاس

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 07-12-2016

(07-12-2016, 02:57 AM)soniasa نوشته: سلام دوستان
من چند روز دیگه آزمون دارم ولی ب شدت توی نوت برداری مشکل دارم . بهمین دلیل این مساله باعث شده، اسپیکینگ + رایتینگ تسک اول رو نتونم خوب مدیریت کنم. در واقع اگه این مشکل من حل بشه، شاید بتونم هر دو رو نمره بالایی بگیرم.

لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم؟ من جا می مونم از بخث موقع نوشتن نوت و این تمرکز من رو بهم میریزه ضمن اینکه بشدت دچار استرس می شم.

سپاس

علت می تونه این باشه که بیش از حد لازم نوت برمیدارید... و همین باعث میشه که از tape عقب بمونید...
نوت برداری باید خلاصه باشه... تا حد امکان از علائم استفاده بشه و البته مهمتر از همه مفید باشه... به این معنی که وقتی بعد از شنیدن یک tape با سوالات برخورد کردید، نوت هاتون مثلا 70 درصد به کار جواب دادن به سوالات بخوره... نه اینکه صرفا اطلاعات بی فایده ای رو روی کاغذ اورده باشید... باید بنا به تجربه (که حین کارکردن با task های متنوع حاصل میشه) بتونید حدس بزنید کدوم قسمت tape بیشتر هدف سوال می تونه باشه و تمرکزتون رو حین نوت بردای بیشتر معطوف به اون بکنید و برعکس خیلی در قید و بند مطالب کم اهمیت نباشید...

راستش من اگه فقط کلمه خاص  رو نوت بردارم، موقع استفاده نمی تونم تمرکز کنم که گفته پشت اون کلمه چی بود .... برای همین، صفات، قیود، افعال رو + کلمه های خاص می نویسم و این باعث میشه که جا بمونم..... نمی دونم دیگران هم اینطور بودن از اول یا این منم که فقط اینطوری هستم !!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 07-12-2016

(07-12-2016, 03:18 AM)soniasa نوشته: راستش من اگه فقط کلمه خاص  رو نوت بردارم، موقع استفاده نمی تونم تمرکز کنم که گفته پشت اون کلمه چی بود .... برای همین، صفات، قیود، افعال رو + کلمه های خاص می نویسم و این باعث میشه که جا بمونم..... نمی دونم دیگران هم اینطور بودن از اول یا این منم که فقط اینطوری هستم !!

به جای اینکه به ازای هر مفهومی که می شنوید و مهم احساسش می کنید یک کلمه به کار ببرید، از علائم برای توصیف مفهوم استفاده کنید...
مثلا اگر tape داره در مورد انواع خودرو حرف می زنه و حدس می زنید که ممکن هست این خودرو ها در سوالات مطرح بشه، دلیلی نداره همزمان که lecturer میگه mitsubishi و ferrari و general motors و kawasaki همه رو عینا به همین صوزت بنویسید که جا بمونید... جای اون بنویسید car و فقط حروف اول هر مورد رو یادداشت کنید: m، f، g و k... به این ترتیب اگر سوالی از این اسامی بیاد همین سبک کد کردن دقیقا کمکتون می کنه تا جواب درست رو از دست ندید و به علاوه در نوت برداری هم سریع و موثر عمل کردید...

از این دست تکنیک ها زیاده...
اگر از خلاقیت خودتون هم کمک بگیرید می تونید خیلی از روش های این شکلی رو به راحتی به کار بگیرید...

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 07-12-2016

(07-12-2016, 03:18 AM)soniasa نوشته: راستش من اگه فقط کلمه خاص  رو نوت بردارم، موقع استفاده نمی تونم تمرکز کنم که گفته پشت اون کلمه چی بود .... برای همین، صفات، قیود، افعال رو + کلمه های خاص می نویسم و این باعث میشه که جا بمونم..... نمی دونم دیگران هم اینطور بودن از اول یا این منم که فقط اینطوری هستم !!

بستگی داره منظورت نت برداریِ کدوم قسمته. در مورد لیسنینگ که خب بهترین راه استفاده از علایم اختصاری و فلش و ... هست. ضمن اینکه بالای 99% بعد نت برداری دیگه بهش مراجعه نمیشه و بیشتر به حفظ تمرکز کمک میکنه. ولی در مورد اسپیکینگ و رایتینگ قضیه فرق میکنه چون باید از کلمه هایی که نوشتی استفاده کنی. تو نت برداری لیسنینگ تقریباً اصلاً احتیاج نیست از فعل ها نت برداری بشه و بیشتر اسامی اهمیت دارن. ضمن اینکه تو لیسنینگ گاهی وقتا فارسی نت برداشتن هم کمک میکنه. ولی تو اسپیکینگ چون باید جمله بسازی فعل مهمترین بخشه. اگه تو نت برداشتن اسپیکینگ بخوای از علایم اختصاری یا معادل فارسی استفاده کنی، چون وقت خیلی کمه ممکنه به مشکل بخوری. مثلاً فعل مورد نظر increase بوده و تو موقع نت برداری به جاش یه فلش به سمت بالا زدی. اگه موقع آماده شدن اون لغت یادت نیاد ممکنه کل سوال رو از دست بدی. تو اسپیکینگ هم نمیخواد همه کلمات رو نت برداری. تا جایی که میتونی نت بردار با تکیه بر این اصل که مهمترین بخشها فعل و فاعل هستن واسه جمله سازی. تو رایتینگ هم مثل اسپیکینگ چون خودت باید جمله بسازی بهتره فعل و فاعل رو بدونی. با این تفاوت که اینجا اگه از علائم اختصاری و فارسی هم برای نت برداری استفاده کنی ممکنه مشکلی پیش نیاد چون 20 دقیقه زمان داری برای پیدا کردن لغت مناسب.

(07-12-2016, 09:49 AM)raminz نوشته: بستگی داره منظورت نت برداریِ کدوم قسمته. در مورد لیسنینگ که خب بهترین راه استفاده از علایم اختصاری و فلش و ... هست. ضمن اینکه بالای 99% بعد نت برداری دیگه بهش مراجعه نمیشه و بیشتر به حفظ تمرکز کمک میکنه. ولی در مورد اسپیکینگ و رایتینگ قضیه فرق میکنه چون باید از کلمه هایی که نوشتی استفاده کنی. تو نت برداری لیسنینگ تقریباً اصلاً احتیاج نیست از فعل ها نت برداری بشه و بیشتر اسامی اهمیت دارن. ضمن اینکه تو لیسنینگ گاهی وقتا فارسی نت برداشتن هم کمک میکنه. ولی تو اسپیکینگ چون باید جمله بسازی فعل مهمترین بخشه. اگه تو نت برداشتن اسپیکینگ بخوای از علایم اختصاری یا معادل فارسی استفاده کنی، چون وقت خیلی کمه ممکنه به مشکل بخوری. مثلاً فعل مورد نظر increase بوده و تو موقع نت برداری به جاش یه فلش به سمت بالا زدی. اگه موقع آماده شدن اون لغت یادت نیاد ممکنه کل سوال رو از دست بدی. تو اسپیکینگ هم نمیخواد همه کلمات رو نت برداری. تا جایی که میتونی نت بردار با تکیه بر این اصل که مهمترین بخشها فعل و فاعل هستن واسه جمله سازی. تو رایتینگ هم مثل اسپیکینگ چون خودت باید جمله بسازی بهتره فعل و فاعل رو بدونی. با این تفاوت که اینجا اگه از علائم اختصاری و فارسی هم برای نت برداری استفاده کنی ممکنه مشکلی پیش نیاد چون 20 دقیقه زمان داری برای پیدا کردن لغت مناسب.

ضمن تشکر مجدد, میشه لطف کنید و یکی دو نمونه از نوت هاتون رو برای بخش های اسپیکینگ و رایتینگ ارسال کنید اگه وقتتون اجازه میده؟
و سوال دوم من از شما دوست گرامی آینه که برای آماده شدن برای بخش رایتینگ هر دو تسک, چقدر زمان گذاشتید تا به امتحان برسید؟ چون انشاهای خیلی خوبی نوشتید که جای تبریک داره. امیدوارم که منم بتونم بزودی مثل شما در نوشتن انشا قوی بشم.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 07-12-2016

(07-12-2016, 10:37 AM)soniasa نوشته: ضمن تشکر مجدد, میشه لطف کنید و یکی دو نمونه از نوت هاتون رو برای بخش های اسپیکینگ و رایتینگ ارسال کنید اگه وقتتون اجازه میده؟
و سوال دوم من از شما دوست گرامی آینه که برای آماده شدن برای بخش رایتینگ هر دو تسک, چقدر زمان گذاشتید تا به امتحان برسید؟ چون انشاهای خیلی خوبی نوشتید که جای تبریک داره. امیدوارم که منم بتونم بزودی مثل شما در نوشتن انشا قوی بشم.

خواهش میکنم. والا من حدوداً یکسال پیش امتحان دادم و الان دیگه ندارم نمونه نت ها رو Sad

در مورد رایتینگ هم من تقریباً 1.5 تا 2 ماه قبل از آزمون شروع و فقط با TPO کار کردم. روزی 1 دونه از هر تسک مینوشتم. من اگر اشتباه نکنم نمونه انشای شما رو یه جایی دیدم و یکیش رو که خوندم به نظرم شما رایتینگت خیلی بهتر از منه. تا وقتی که به سوالی که ازت پرسیده میشه درست و قانع کننده جواب بدی مطمئن باش نمرت عالی میشه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 08-12-2016

دوستان
رایتینگ اول, بخش های مربوط به ریدینگ رو میشه عینا از متن بنویسیم و پارافریز نکنیم؟ چون اول هر پاراگراف باید به ریدینگ اشاره کنیم دیگه....

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 08-12-2016

(08-12-2016, 12:08 AM)soniasa نوشته: دوستان
رایتینگ اول, بخش های مربوط به ریدینگ رو میشه عینا از متن بنویسیم و پارافریز نکنیم؟ چون اول هر پاراگراف باید به ریدینگ اشاره کنیم دیگه....

والا تا اونجایی که یادمه من پارافریز (به اون صورت که مرسوم و معروفه) نکردم. شاید 100% کپی نمیکردم ولی 80-90% همون جمله های ریدینگ رو با یه کوچولو تغییر مینوشتم و از این نظر مشکلی پیش نیومد. در مورد تعداد لغت (میدونم سوال نشده ولی) هم بگم که زیاد نوشتن برخلاف چیزی که بعضی دوستان میگن برای این تسک امتیاز منفی نداره. یادمه حدود 350 تا نوشته بودم برای تسک 1 تو امتحان اصلی.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 08-12-2016

(02-08-2016, 10:22 AM)Chemical.Eng نوشته: سلام 

آیا راهی برای دسترسی جداگانه  به بخش listening منبع tpo (فایل های صوتی ) وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام
وقتی که نرم افزار ت پ او رو نصب می کنید فولدری به نام resources در محل نصب بوجود میاد که تمامی فایلهای لیستنیگ رو داره.