آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Chemical.Eng - 02-08-2016

سلام 

آیا راهی برای دسترسی جداگانه  به بخش listening منبع tpo (فایل های صوتی ) وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - 1sogand - 15-10-2016

من نمره تافلم اومد و واقعا سرخورده شدم
R:27
L:26
S:20
W:20
من نمیدونم واقغا بااین دونمره اخرم چه کنم. برای تسک دو رایت 350 تا لغت نوشتم و برای تسک 1 تمپلیتی نداشتم و فک میکنم تسک یکو خوب نوشته بودم. برای اسپیک هم سه هفته سوالای 3-6 نصفه تی پی او هارو کار کرده بودم البته برای رایت با اینکه کلاس رفتم هیچ تاثیری نداشته چون میگن لغتهای سخت و گرامر پیچیده و واقعا من نمیرسم تویه اون زمان کم
واقعا نمیدونم باید چه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید این دوتارو به 25 برسونم

@raminz

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 15-10-2016

(15-10-2016, 01:22 PM)1sogand نوشته: من نمره تافلم اومد و واقعا سرخورده شدم
من نمیدونم واقغا بااین دونمره اخرم چه کنم. برای تسک دو رایت 350 تا لغت نوشتم و برای تسک 1 تمپلیتی نداشتم و فک میکنم تسک یکو خوب نوشته بودم. برای اسپیک هم سه هفته سوالای 3-6 نصفه تی پی او هارو کار کرده بودم البته برای رایت با اینکه کلاس رفتم هیچ تاثیری نداشته چون میگن لغتهای سخت و گرامر پیچیده و واقعا من نمیرسم تویه اون زمان کم

@raminz

باز دوستمون رامین کامل میکنن ولی قول میدم با نگاه کردن به نت فول ویدیوهاش البته پاورپونت هم داره و تمرین کردن با کتاب mastering skill for the toefl ibt و در نهایت بقیه tpo های باقی مانده نمرتون 25 میشه. گرامر پیچیده ایتا اصلا لازم نیس.
من خودم رایتینگ کامل شدم ساده ترین گرامر رو بکار بردم. مهمتر از پیچیدگی متن، داشتن دلایل خوب هست.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 15-10-2016

(15-10-2016, 01:22 PM)1sogand نوشته: من نمره تافلم اومد و واقعا سرخورده شدم

@raminz

سلام،

ببین دوست عزیز در مورد رایتینگ تجربه ای که من از امتحان خودم و چند تا از دوستان و آشنایان دارم اینه که به هیچ وجه احتیاج به لغات و گرامر سخت و پیچیده نیست. من میتونم یه نمونه رایتینگ خودم رو برات بفرستم که ببینی با چه سطح رایتینگی من 29 گرفتم. ولی! 2 تا نکته خیلی مهم وجود داره: اول اینکه غلط گرامری نداشته باشه متنت و مهمتر از اون اینکه به سوالی ازت پرسیده شده خوب و مستدل جواب بدی. این که شما 20 شدی میتونه چندتا دلیل داشته باشه. شاید غلط گرامری زیاد داشتی یا سوال رو خوب متوجه نشدی و یا اینکه دلایلی که آوردی از نظر مصححین مناسب نبوده.

برای اسپیکینگ قضیه یه کم فرق میکنه. همه چی بستگی به سطح زبان شما داره چون انصافاً برای گرفتن نمره بالا اسکیل سختی محسوب میشه. این که 3 هفته تمرین کردی فقط نمیدونم کافیه یا نه چون من خودم با حدود 2 ماه تمرین 24 شدم در صورتیکه فکر میکردم بیشتر میشم. این که بخوای اسپیکینگ رو ببری بالای 25 فکر میکنم کار سختی داشته باشی ولی در حد 23-24 شدن که اکثر بچه ها هم تو این رنج هستن خیلی سخت نیست.
در مورد رایتینگ بالای 25 شدن به مراتب راحت تر از اسپیکینگه.

اگه نمونه های اسپیکینگ و رایتینگت رو هم میزاشتی بچه ها ببینن بهتر میتونستن کمکت کنن.
ضمن اینکه نمره ریدینگ و لیسنینگت نشون میده سطح زبان خوبی داری. اگه دستت بیاد که به سوالای اسپیکینگ و رایتینگ چجوری باید جواب بدی مطمئن باش نمره دلخواهتو میگیری.

Keep up the good work  Smile

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - szeinalilathori - 16-10-2016

(15-10-2016, 02:11 PM)raminz نوشته: سلام،

ببین دوست عزیز در مورد رایتینگ تجربه ای که من از امتحان خودم و چند تا از دوستان و آشنایان دارم اینه که به هیچ وجه احتیاج به لغات و گرامر سخت و پیچیده نیست. من میتونم یه نمونه رایتینگ خودم رو برات بفرستم که ببینی با چه سطح رایتینگی من 29 گرفتم. ولی! 2 تا نکته خیلی مهم وجود داره: اول اینکه غلط گرامری نداشته باشه متنت و مهمتر از اون اینکه به سوالی ازت پرسیده شده خوب و مستدل جواب بدی. این که شما 20 شدی میتونه چندتا دلیل داشته باشه. شاید غلط گرامری زیاد داشتی یا سوال رو خوب متوجه نشدی و یا اینکه دلایلی که آوردی از نظر مصححین مناسب نبوده.

برای اسپیکینگ قضیه یه کم فرق میکنه. همه چی بستگی به سطح زبان شما داره چون انصافاً برای گرفتن نمره بالا اسکیل سختی محسوب میشه. این که 3 هفته تمرین کردی فقط نمیدونم کافیه یا نه چون من خودم با حدود 2 ماه تمرین 24 شدم در صورتیکه فکر میکردم بیشتر میشم. این که بخوای اسپیکینگ رو ببری بالای 25 فکر میکنم کار سختی داشته باشی ولی در حد 23-24 شدن که اکثر بچه ها هم تو این رنج هستن خیلی سخت نیست.
در مورد رایتینگ بالای 25 شدن به مراتب راحت تر از اسپیکینگه.

اگه نمونه های اسپیکینگ و رایتینگت رو هم میزاشتی بچه ها ببینن بهتر میتونستن کمکت کنن.
ضمن اینکه نمره ریدینگ و لیسنینگت نشون میده سطح زبان خوبی داری. اگه دستت بیاد که به سوالای اسپیکینگ و رایتینگ چجوری باید جواب بدی مطمئن باش نمره دلخواهتو میگیری.

Keep up the good work  Smile
دوست عزیز سلام

امکانش هست یک نمونه از رایتینگهات رو اینجا بزاری تا بشه به یه براورد برای نحوه ی نوشتن رایتینگ، با توجه به تمام نکاتی که اشاره کردی، رسید؟

ارادتمند
الهام

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 16-10-2016

(16-10-2016, 10:54 AM)szeinalilathori نوشته: دوست عزیز سلام

امکانش هست یک نمونه از رایتینگهات رو اینجا بزاری تا بشه به یه براورد برای نحوه ی نوشتن رایتینگ، با توجه به تمام نکاتی که اشاره کردی، رسید؟

ارادتمند
الهام

سلام،

از هر دو تا تسک 1 و 2 میزارم شاید مفید باشه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 25-11-2016

سلام دوستان
در قسمت اسپیکینگ سوال 5, وقتی که راه حل انتخابی مون رو میگیم و می خواهیم که دلایلمون رو هم براش بگیم, میشه به جای گفتن دلایل مرتبط با اون گزینه انتخابی, از دلایل اون یکی گزینه استفاده کنیم مثلا یکیش و بگیم که این راه حل انتخابی من اون مشکل مربوط به اون یکی راه حل رو نداره؟ یا یه دلیل از خودمون بگیم؟
ممنون

دیگه اینکه من سوالات 4 و 6 اسپیکینگ رو تا الان اصلا تونستم توی زمان بگم و همیشه بیشتر از یه دقیقه میشه مثلا 80 دقیقه..... شما هم همینطور بودید؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 25-11-2016

(25-11-2016, 01:00 AM)soniasa نوشته: سلام دوستان
در قسمت اسپیکینگ سوال 5, وقتی که راه حل انتخابی مون رو میگیم و می خواهیم که دلایلمون رو هم براش بگیم, میشه به جای گفتن دلایل مرتبط با اون گزینه انتخابی, از دلایل اون یکی گزینه استفاده کنیم مثلا یکیش و بگیم که این راه حل انتخابی من اون مشکل مربوط به اون یکی راه حل رو نداره؟ یا یه دلیل از خودمون بگیم؟
ممنون

ترجیحا بهتر هست از justification های جدید استفاده کنید... چون در این صورت مصحح این رویه رو به این حساب خواهد گذاشت که توان composition زبانی مستقل ندارید و طبیعتا بخشی (احتمالا قابل توجهی) از نمره رو از دست خواهید داد...

نقل قول:دیگه اینکه من سوالات 4 و 6 اسپیکینگ رو تا الان اصلا تونستم توی زمان بگم و همیشه بیشتر از یه دقیقه میشه مثلا 80 دقیقه..... شما هم همینطور بودید؟

معمولا همه با تمرین زیاد از پس fit کردن نکاتی که مد نظر دارند در زمان تعیین شده بر میان...
نکته خیلی مهم این هست که در حین خوندن متن و شنیدن tape ها، موارد متضاد و موارد هم پوشان رو مثل note taking عادی روی کاغذ ننویسید... بلکه  در ساختار جدولی روبروی هم وارد کنید تا زمان بیانشون، برای پیدا کردن ارتباطات نیازی به تلف کردن زمان اضافه نداشته باشید...

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 25-11-2016

(25-11-2016, 04:02 AM)Matinking نوشته: ترجیحا بهتر هست از justification های جدید استفاده کنید... چون در این صورت مصحح این رویه رو به این حساب خواهد گذاشت که توان composition زبانی مستقل ندارید و طبیعتا بخشی (احتمالا قابل توجهی) از نمره رو از دست خواهید داد...

معمولا همه با تمرین زیاد از پس fit کردن نکاتی که مد نظر دارند در زمان تعیین شده بر میان...
نکته خیلی مهم این هست که در حین خوندن متن و شنیدن tape ها، موارد متضاد و موارد هم پوشان رو مثل note taking عادی روی کاغذ ننویسید... بلکه  در ساختار جدولی روبروی هم وارد کنید تا زمان بیانشون، برای پیدا کردن ارتباطات نیازی به تلف کردن زمان اضافه نداشته باشید...
ممنون از شما, من منظورتون رو از justification های جدید متوجه نشدم.... میشه لطفا بیشتر توضیح بدید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 25-11-2016

(25-11-2016, 08:09 AM)soniasa نوشته: ممنون از شما, من منظورتون رو از justification های جدید متوجه نشدم.... میشه لطفا بیشتر توضیح بدید.

وقتی مثلا lecturer موضوعی رو بیان می کنه که نقیض اعلان reading هست، صرفا عین جمله lecturer و reading رو نیارید و بینشون یک however قرار بدید (کار عام و نسبتا ساده)... اولا سعی کنید هر دو طرف رو کاملا paraphrase کنید... ثانیا اگر در جایی از دو طرف در مورد مقایسه فعلی، نکته ای مضاعف گفته شده، اون رو هم بیارید... این باعث میشه که تحلیل مقایسه ای تون اساسا همه جای متن و lecture رو پوشش بده...