آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 30-08-2015

(30-08-2015, 08:10 PM)20Moon نوشته: سلام دوستان

من سه ماه دیگه امتحان تافل دارم . علی رغم کار کردن بر روی writing هنوز از ضعف هام به حساب میاد و باهاش مشکل دارم Confused . اگر می شه دوستان راهنمایی کنند چه راهکاری برای بهتر شدن writing هست؟

درود

فقط نوشتن میتونه کمک کنه. بنویسید اشکالاتتون در بیاد. ساختار رو باید بدونید چطوریه.
قسمت اول البته بیشتر listening هست تا writing! حتما اونجا هم ضعف دارید.
دو توصیه دارم قویا توصیه میکنم:
1- نوت فول رو دانلود کنید ببینید نحوه نوشتن چطوریه
2- کتاب mastering skill for the toefl ibt به خصوص برای قسمت integrated دقیقا عین امتحانه!

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 02-09-2015

سلام آیا برای تافل علاوه بر 504 400 و اسنشال
125 لغات اضافی آخر 504 را باید خووند یا نه؟
خیلی ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Emir - 02-09-2015

(02-09-2015, 10:25 AM)fatima204 نوشته: سلام آیا برای تافل علاوه بر 504 400 و اسنشال
125 لغات اضافی آخر 504 را باید خووند یا نه؟
خیلی ممنون

با سلام . 
دوست من هر چه شما دامنه لغات رو افزایش دهین همونقدر در ریدینگ و لیسینگ موفق خواهی شد . اکثرا فقط کتابایی که نوشتین رو به عنوان منبع استفاده میکنند ولی این به این معنی نیست که تافل محدود به این منابع هستش . هر چه میتونین دامنه لغات رو.ببیرین بالا ولی اگر وقتتن محدوده اول سعی کنین متابعی رو که نوشتین یاد بگیرین و بعد به دنبال یادگیری ۱۲۵ و از این قبیل باشین . 
با تشکر

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 02-09-2015

من بشخصه تا حدی مخالف خوندن کتاب های لغت متعدد هستم. من یک بار این تجربه رو داشتم و به نظرم خوب جواب نداد، اقلا برا من نه! متوجه شدم که به اندازه وقتی که برای خوندن لغت از کتاب ها صرف می کنم پیشرفت خاصی در ردینگ و لسینینگ ندارم. در عوض خوندن ردینگ بیشتر و گوش دادن لسینینگ ها و یاد گرفتن لغات پرتکرار اونها تو زمینه خودشون مفیدتره. البته خب مسلما در مرحله بعد از ساختن حد معقولی از دایره لغات، این معنی پیدا می کنه. فکر می کنم یادگیری لغات tpo ها، علی الخصوص لغات پرتکرارش هم بسیار مفیده، البته بعد از اینکه آزمون رو کار می کنید! ضمنا بهتره لغات رو با نرم افزار یاد بگیرید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 20-10-2015

سلام دوستان

من حدود 7 ماه دیگه باید تافل امتحان بدم... الان دارم کتاب ETS رو می خونم ولی راستش از هر passage  به طور متوسط 3 یا شاید 4 تا اشتباه دارم البته بدون زمان بندی.....

خلاصه وضعیت خیلی جالب نیست و کمی نگرانم... گفتم کتاب دلتا رو شروع کنم که به فکرم رسید باهاتون مشورت کنم.... برم سراغ دلتا یا لانگمن؟خیلی ها به من گفتند که لانگمن ارزش خوندن نداره چون این کتاب تقریبا اولین هست در مقایسه با بقیه کتب دوست دارم نظر شما رو با توجه به اینکه تجربه آزمون تافل رو دارید ،بدونم... راستی قبل از اینا لغت می خوندم ولی دیدم هر چی می خونم خیلی تاثیری در ریدینگ و بهترشدنش برام نداره...

سپاس

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 20-10-2015

(20-10-2015, 01:32 AM)soniasa نوشته: سلام دوستان

من حدود 7 ماه دیگه باید تافل امتحان بدم... الان دارم کتاب ETS رو می خونم ولی راستش از هر passage  به طور متوسط 3 یا شاید 4 تا اشتباه دارم البته بدون زمان بندی.....

خلاصه وضعیت خیلی جالب نیست و کمی نگرانم... گفتم کتاب دلتا رو شروع کنم که به فکرم رسید باهاتون مشورت کنم.... برم سراغ دلتا یا لانگمن؟خیلی ها به من گفتند که لانگمن ارزش خوندن نداره چون این کتاب تقریبا اولین هست در مقایسه با بقیه کتب دوست دارم نظر شما رو با توجه به اینکه تجربه آزمون تافل رو دارید ،بدونم... راستی قبل از اینا لغت می خوندم ولی دیدم هر چی می خونم خیلی تاثیری در ریدینگ و بهترشدنش برام نداره...

سپاس

دلتارو بخونید. البته اونم بجز متن های آخرش، تکست های مشکلی نداره. ولی به نوع سوالات و استراتژی ها برای پاسخ دادن دقت کنید. اگر درست یادم باشه خود کتاب ETS هم باید اشاره به نوع سوالات کرده باشه. این قضیه هم کمک کننده ست. البته چاره کار تمرین بیشتره و زمان رو هم سعی کنید رعایت کنید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Ali.ch.since - 31-10-2015

سلام.من سطح زبان الان درحد advanceهست وفقط باید روی لیستنینگ و گرامر بیشتر کار کنم.دقیقا یک سال هم زمان دارم تا زمان آزمون و میخام حتما بالاترین نمره رو بگیرم مثل 120.خب وقتم زیاده.ولی الان نمیدونم چطور شروع کنم.رفتم تعیین سطح بهم گفتن میتونم خودم کتابای تافل ibt رو سلف استادی کنم.←←فقط یه مشکلی دارم.به نظرتون اول کتاب لانگمن prepration رو بخونم بعد برم کتاب تافل مهارت ها رو بخونم؟؟؟؟لطفا کمک کنیو

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 31-10-2015

(31-10-2015, 09:31 PM)Ali.ch.since نوشته: سلام.من سطح زبان الان درحد advanceهست وفقط باید روی لیستنینگ و گرامر بیشتر کار کنم.دقیقا یک سال هم زمان دارم تا زمان آزمون و میخام حتما بالاترین نمره رو بگیرم مثل 120.خب وقتم زیاده.ولی الان نمیدونم چطور شروع کنم.رفتم تعیین سطح بهم گفتن میتونم خودم کتابای تافل ibt رو سلف استادی کنم.←←فقط یه مشکلی دارم.به نظرتون اول کتاب لانگمن prepration رو بخونم بعد برم کتاب تافل مهارت ها رو بخونم؟؟؟؟لطفا کمک کنیو

سلام،
یک سال بازه زمانی خیلی خوبی برای آمادگی آزمون تافل هست. اینکه سطح زبانتون خوبه هم تاثیر بسزایی در موفقیتتون داره اما باید توجه داشته باشید که تافل یه آزمون مهارت محوره و تنها به دانش زبان متکی نیست و نقش تکنیک و مهارت پاسخ دهی خیلی خیلی مهمه. اگر سطح زبانتون خوبه می تونید لانگمن مطالعه نکنید و از همون دلتا برای آشنایی با ساختار آزمون و شروع استفاده کنید البته برای مهارت های ریدینگ و لیسنینگ. در کنارش لغت های ضروری برای تافل حفظ کنید. برای آشنایی با نوع سوالات و نحوه پاسخ دهی به سوالات بخش اسپیکینگ و رایتینگ ویدئوهای نوت فول ببینید. با توجه به زمانتون می تونید کتب امادگی ازمون دیگه رو هم مطالعه کنید و دو ماه مونده به آزمون تست های TPO رو با زمان بندی کار کنید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elec-star - 02-11-2015

سلام دوستان

من کلاس زبان های عمومی که میرم سطحم ترم اول upper هست، شش ماه وقت دارم برای ازمون دادن و در ضمن تمام وقتم ازاد نیست برای زبان، کتاب دلتا رو تهیه کردم و میخوام شروع کنم، لغات تافل رو با نرم افزار انکی شروع کردم، تمام tpo ها رو هم گرفتم که بخونم
ولی یکم در برنامه ریزی خوندنم گیج هستم که الان چی رو بخونم و مثلا هر روز چی بخونم کتاب های grammer va vocab in use  رو هم تهیه کردم ولی نمیدونم چقدر با این وقت خوندنشون واجبه
میشه در برنامه ریزی خوندنم کمکم کنین ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 02-11-2015

(02-11-2015, 10:28 AM)elec-star نوشته: سلام دوستان

من کلاس زبان های عمومی که میرم سطحم ترم اول upper هست، شش ماه وقت دارم برای ازمون دادن و در ضمن تمام وقتم ازاد نیست برای زبان، کتاب دلتا رو تهیه کردم و میخوام شروع کنم، لغات تافل رو با نرم افزار انکی شروع کردم، تمام tpo ها رو هم گرفتم که بخونم
ولی یکم در برنامه ریزی خوندنم گیج هستم که الان چی رو بخونم و مثلا هر روز چی بخونم کتاب های grammer va vocab in use  رو هم تهیه کردم ولی نمیدونم چقدر با این وقت خوندنشون واجبه
میشه در برنامه ریزی خوندنم کمکم کنین ممنون

سلام، زمان خوبی برای آماده شدن دارید. به نظرم یک ماه اول به حفظ لغات ضروری تافل بپردازید. بعد کتاب  Official guide  و دلتا رو مطالعه کنید برای آشنایی با ساختار آزمون. در ادامه می تونید تا دوماه مونده به امتحان، بخش های ریدینگ و لیسنینگ بقیه کتاب های آموزشی موجود برای آمادگی تافل رو هم تمرین کنید و complete test ها رو با زمان بندی پاسخ بدید. در این بازه زمانی ویدئوهای نوت فول رو هم ببینید تا با ساختار سوالات اسپیکینگ و رایتینگ هم آشنا بشید و شروع به تمرین این بخش ها هم کنید. مخصوصا زمان بندی رو حتما مدنظر داشته باشید. هرچی بیشتر تمرین کنید پیشرفت بیشتری خواهید داشت. اگر هم براتون امکان پذیره برای این دو مهارت یه کلاس فشرده برید تا اشکالاتتون تصحیح بشه. TPO ها رو دوماه مونده به امتحان و حتما به سبک امتحان و با زمان بندی کار کنید. و حتما بعد از هر آزمونی اشکالاتتون برطرف کنید. ترجیحا هم از تست های آخر شروع کنید. 
به نظر من لزومی به مطالعه جداگانه کتاب گرامر نیست چون کلاس زبان می رید و گرامر رو تا حد زیادی آموزش دیدید. می تونید برای رفع اشکالات گرامری اسپیکینگ و رایتینگ از این کتاب کمک بگیرید و بهش مراجعه کنید.