آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 08-12-2013

(08-12-2013, 09:01 PM)'elec-star' نوشته: سلام دوستان من زبانم متوسط رو به خوب هست برای ازمون کتاب دلتا رو تهیه کردم 504 رو هم خوندم و میخام لغات تافلو شروع کنم
برای شروع خوندن دلتا و لغات تافل مناسبه؟ و به نظرتون من سریعترین زمان ممکن که سفت و سخت روی زبان تمرکز کنم میتونم خودم رو برای ازمون اماده کنم چقدر هست؟ الان من ریدینگم خوبه، نوشتم تقریبا متوسطه، اسپیگینگم متوسطه رو به بده، و لیسنینگم متوسطه
و اینکه تاریخ برگزاری ازمون ها رو از کجا باید ببینم؟

بله دوست عزیز دلتا و 504 و essential words برای شروع خوبه...ببینین کسی نمیتونه با این حدود تقریبی که شما سطحتون رو گفتید بهتون بگه چه زمانی لازم دارین تا برای آزمون آماده شین ولی بعد از اینکه دلتارو تموم کردید شما دو سه تا TPO بزنید (آزمون های تافل سال های گذشته- تو کتابخونه فروم هم هست) دستتون میاد که نقاط ضعفتون بیشتر کجاهاست و پیشرفتتون چطوره و میتونید یک برنامه ریزی نسبی داشته باشین. به لینکی هم که دوست قبلی داد یه سری بزنید. تاریخ ها و سنترهای برگزاری آزمون رو از اینجا ببینید. موفق باشید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Michael - 09-12-2013

(18-11-2013, 04:34 PM)'siavash_2210' نوشته: سلام در مورد منابع آزمون iBT بايد چه كتابايي رو بخونم واسه نمره تاپ؟ من تو انجمن سرچ كردم ولي خيلي نرم افزار و جزوه و كتاب مختلف بودن،،من يه سري منبع خوب و قابل اطمينان ميخوام كه كل آزمونو پوشش بده و بشه از كتاب فروشيا تهيه كرد و اگرم نرم افزار خاصي لازمه كه باش كار كنم ممنون ميشم اسمشو بگين.

سلام دوست عزیز،

سوالتون خیلی کلی هست چون سطحتون و منابعی که تا حالا کار کردین رو نگفتین اما تمام سعیمو میکنم که به بهترین نحو جواب سوالتونو بدم.
اینطوری شروع میکنیم که واسه موفقیت توی تافل باید حداقل روی چه بخشهایی کار بشه و سپس راجع به منابع مناسب برای هر بخش صحبت میکنیم.
افزایش دایره لغات
گرامر
ریدینگ
لیسنینگ
اسپیکینگ
رایتینگ

افزایش دایره لغات:
به این منظور دو تا کار میتونیم انجام بدیم: 1- خوندن لغات از کتابهای لغات 2-  در آوردن لغات در موقع مطالعه مون در طی آماده شدن برای امتحان در بخشهای مختلف، از قبیل لغاتی که در ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و حتی رایتینگ برخورد کرده و معنیشونو نمیدونیم و یا لغاتی که در رایتینگ عموما با استایل صحبتمون استفاده میکنیم و تبدیل کردنشون به فلش کارت.
گاهی افراد دوست دارند که بدون خواندن کتاب لغات مستقیما روی خواندن کتابهای تافل برند و گاهی افراد ترجیح میدند که ابتدا کمی دامنه لغات رو با کتابهایی که اختصاصا لغاتی که در تافل درگیر میشند رو آوردند بالا ببرند و بقیه را در طی مطالعشون در متون و لیسنینگها بیاموزند. در هر صورت به نظرم اگه یه راهکار موازی برای این موضوع در نظر بگیرین یعنی همزمان با کتابهای لغت کتابهای تافل رو هم بخونین بهتر و مناسب تر است. از لحاظ اهمیت به نظرم منابع کتب لغات برای تافل :
1-essential words for the toefl
2- 400 must
3- 504
هستند که به همین ترتیب همراه با کار کردن منابع تافل خونده بشند به نظرم بهتره. ضمنا در لینکی که بهتون دادم با فلش کارتهای آماده این کتابها که برا نرم افزار انکی هست خیلی راحت میتونین لغات رو فرا بگیرند.
خب اگه بخواهیم در مورد سوالتون راجع به بهترین و موثق ترین منابع لغات مخصوص تافل جواب بدیم میتونیم با همین ترتیبی که بالا اومده ترتیب اهمیتشونو بگیم. ضمنا اگه مایلید که کتابهاشون رو بگیرین هم در بازار موجوده.

گرامر:
برخی افراد ترجیح میدهند که برای تافل روی گرامر اختصاصا کار نکنند، به نظر بنده این یه موضوع لازم و ضروری هست که برای گرامر ما یک حداقل هایی رو بدونیم، وگرنه رفتن مستقیم روی منابع تافل ما رو اذیت میکنه. هر چند نباید زیاد روی این بخش وقت اختصاصی گذاشت، اما بازم تاکید میکنم که یادگیری حداقلها برای این بخش بسیار ضروری هست. به نظرم برای امتحان تافل یه منبع بسیار خوب خوندن کتاب grammar in use نوشته مورفی و سطح intermediate هست. دقت کنید که خوندن intermediate کاملا نیازهای شما رو برای تافل مرتفع میکنه و نیازی نیست که اگه وقتتون دو یا سه سال نیست (یعنی وقتتون خیلی زیاد نیست) سطح advance رو بخونین، هر چند خوندن سطح ادونس واسه تافل به نظر شخصیم لازم نیست. این کتاب رو با همین اسم grammar in use سطح intermediate میتونین از هر کتابفروشی تهیه کنید.
برای خوندن، چون تعداد درسها و صفحات این کتاب زیاد هست، اگه همراه با منابع تافل و به طور موازی بخونین خیلی بهتر است تا اینکه یکی دو ماه فقط روی این کتاب کار کنین و بعد روی منابع تافل برین. من خودم اونموقع هر روز 5 تا از درسهاشو میخوندم و بقیه وقت روزمو روی منابع تافل میذاشتم. البته میتونین ابتدا از داخل فهرست گرامرهای خیلی ضروری تر مثل زمانها، مجهول و غیره رو پیدا کنید و از لحاظ ترتیب و اهمیت خوندن ابتدا اونها رو توی برنامه خوندنتون بزارین و بعد سر فصلهای دیگه رو که اهمتشون کمتره رو مطالعه کنید.

قبل از اینکه روی چهار بخش دیگه بریم و راجع به منابعشون صحبت کنیم گفتن یه نکته ضروری است، اینکه چرا ما اسم چند کتاب رو به ترتیب و به طور کلی برای تافل نام نبردیم که شما تهیه کنید (اینجوری که راحتتر بود!!!)؟ چه دلیلی برای تفکیک چهار بخش امتحان و سپس معرفی منابعشون وجود داشت؟ دلیلش اینه که هر کتاب و منبعی در برخی بخشها بسیار عالی کار کرده و در برخی دیگر ضعیف و گاها دور از فرمت امتحان اصلی عمل کرده، بنابراین این موضوع حائز اهمیت است که ما ابتدا بدونیم که کدوم منبع در چه قسمتی قوی عمل کرده و در نهایت عصاره خوبیها مطالعه بشه، نه اینکه به علت ندونستن کلی از وقت برای مطالعه یک قسمتی مثل رایتینگ از یه کتابی که در این قسمت ضعیف و دور از فرمت امتحان کار کرده تلف شود. روی این حساب ما میاییم میگیم که برای بخشهای مختلف امتحان کدوم کتاب و منبع بهترین برای مطالعه هستند. داخل پرانتز عرض میکنم که در آخر کار میگیم که تنها یک منبع مطالعاتی وجود دارد که در همه چهار بخش ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ کامل و منطبق بر امتحان و اصلا خود امتحان هست. بنابراین شما باید اینکار رو انجام بدین که منابع مختلف رو تهیه و یا از کتابخونه دانلود کنید و از هر منبع تنها بخش یا بخشهایی از اون منبع رو که در زیر میگیم واسه امتحان عالیه رو بخونید، پسhere we goooooooooooooooo Laugh

ریدینگ:
ما این بخش تافل رو به 2 قسمت کلی تقسیم میکنیم:
1- آشنایی با بخش ریدینگ تافل
2- تمرین برای تقویت بخش ریدینگ تافل
 در قسمت آشنایی با ریدینگ تافل باید جواب سوالات زیر برای ما مشخص شود و یک تمرین اولیه برای بخش ریدینگ انجام گیرد:
1- بخش ریدینگ تافل از چند passage  تشکیل میشود؟ اینکه میگیم ریدینگ لانگ خوردیم یعنی چی؟ و در یک کلام ماهیت بخش ریدینگ تافل؟ یعنی با خواندن یکسری منابع باید این اطلاعات کلی را کسب کنیم که بخش ریدینگ تافل یا از 3 passage و یا از 4 passage تشکیل میشود. زمانی که در آزمونمان با ریدینگی مواجه شدیم که شامل 4 passage بود, یعنی ریدینگ لانگ خوردیم (سابقا در موقع لانگ خوردن 5 passage داشتیم که الان توسط ETS به 4 passage تبدیل شده است)، اما همواره 3 تا passage هستند که در نمره دهی حساب میشوند. بنابراین اگه ریدینگ لانگ خوردیم باید در هر 4 تا passage با نهایت انرژی و تلاش کار کنیم چون نمیدونیم کدام یک از این 4 تا passage هست که بخش اضافی بوده و در نمره دهی حساب نمیشود و عملا حذف میشود.
2- آشنایی با نوع سوالاتی که در هر Passage از بخش ریدینگ با اونها روبرو میشیم. یعنی باید بفهمیم که یک passage در تافل از 13 الی 14 سوال تشکیل شده است. و از این تعداد سوالات، 4 سوال همواره به سوال لغات اختصاص میابد, یک سوال معروف به سوال insert است, یک سوال معروف به سوال summary است, یک سوال معروف به سوال EXEPTION است و یک سوال معروف به سوال Highlight است و باقیمانده سوالات را سوالات چهار گزینه ای معمولی تشکیل میدهند.
3- نحوه نمره دهی به انواع سوالات (یا به نوعی بارم هر نوع سوال چقدر هست)، زیرا گاهی سوالات تنها یک جواب دارند و گاهی چند جواب و قاعدتا میزان نمره اون سوالاتی که چند جواب دارند بیشتر از یک نمره است که ما باید با این نوع سوالات و میزان نمره ای که هر نوع سوال داره آشنا شویم.
4- به دست آوردن برخی Skillهای کلی برای نحوه پاسخ دهی به تستهای بخش ریدینگ, و تواما کار کردن روی برخی passage های کوتاه برای افزایش دامنه لغات + افزایش برخورد با متون آکادمیک در موضوعات مختلف آکادمیک.
معرفی منابع برای قسمت آشنایی با بخش ریدینگ تافل:
به نظر بنده برای مرتفع شدن تمامی چهار مورد بالا به ترتیب زیر منابع رو مطالعه فرمایید:
1 – کتاب Barron’s، فصل دوم ( Review of TOEFL iBT sections) بخش ریدینگ که چند صفحه رو بیشتر در بر نمی گیره.
2- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل اول (Introducing the TOEFL iBT)، بخش ریدینگ
3- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل دوم (TOEFL iBT Reading)
4- کتاب DELTA  ، PART1-Reading که درکتابی که من دارم از صفحه 7 تا 180 رو شامل میشه.
5- کتاب Cambridge  ، PART 2 BUILDING SKILLS ، بخش Reading که درکتابی که بنده دارم از صفحه137 تا 231 رو شامل میشه.
6- دیدن ویدئوهای کنتون (Kenton) ، مربوط به بخش ریدینگ.
معرفی منابع برای قسمت تمرین برای تقویت بخش ریدینگ تافل:
 در این قسمت شما با زدن کامپلت تستهای منابع مختلف همراه با تایمینگ سعی دربه حد اعلی رسوندن قدرتتون در بخش ریدینگ و آماده امتحان اصلی شدن میکنید.
از کامپلت تستهای منابع زیر برای این قسمت استفاده کنید، اما حتما در نظر بگیرید که چون بنده سختی و راحتی منابع رو در نظر میگیرم، به همان ترتیبی که در زیر بیان میشود از کامپلت تستهای منابع برای تست زدن استفاده کنید:
1 – Longman
2- DELTA  
3- Mastering Skills
4- Cambridge  
5- TPO (این منبع مهمترین منبع مطالعاتی تون نه تنها در بخش ریدینگ، بلکه درهرچهاربخش امتحان یعنی ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ است) که از 30 امتحان کامل تشکیل شده است.

لیسنینگ:

مانند بخش ریدینگ به دو قسمت کلی تقسیم میکنیم:
1- آشنایی با بخش لیسنینگ تافل
2- تمرین برای تقویت بخش لیسنینگ تافل
معرفی منابع برای قسمت آشنایی با بخش لیسنینگ تافل (منابع را بترتیب مطالعه فرمایید):
1 – کتاب Barron’s، فصل دوم ( Review of TOEFL iBT sections) بخش لیسنینگ
2- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل اول (Introducing the TOEFL iBT)، بخش لیسنینگ
3- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل سوم (TOEFL iBT Listening)
4- کتاب Cambridge  ، PART 2 BUILDING SKILLS ، بخش Listening که درکتابی که بنده دارم از 249 تا 299 رو شامل میشه.
 5- دیدن ویدئوهای کنتون (Kenton) ، مربوط به بخش لیسنینگ.
معرفی منابع برای قسمت تمرین برای تقویت بخش لیسنینگ تافل (از کامپلت تستهای منابع زیراستفاده کرده و منابع را بترتیب مطالعه فرمایید):
1 – DELTA  
2- Barron’s  
3- Mastering Skills
4- Cambridge  
5- 30 امتحان TPO

اسپیکینگ:
مانند بخشهای قبلی به دو قسمت کلی تقسیم میکنیم:
1- آشنایی با بخش اسپیکینگ تافل
2- تمرین برای تقویت بخش اسپیکینگ تافل
معرفی منابع برای قسمت آشنایی با بخش اسپیکینگ تافل (منابع را بترتیب مطالعه فرمایید):
 1 – کتاب Barron’s، فصل دوم ( Review of TOEFL iBT sections) بخش اسپیکینگ
2- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل اول (Introducing the TOEFL iBT)، بخش اسپیکینگ که 2 صفحه بیشتر نیست.
3- دیدن ویدئو note full (از جوزف میراندا)، و آشنایی با هر کدام از 6 سوال اسپیکینگ و نوشتن تمپلیتهای ارائه شده توسط جوزف برای پاسخ گویی به هر سوال در یک کاغذ. بعدا که کمی راه افتادین میتونین تمپلیتهای جوزف را با کلمات و گرامر زیباتری که با شما مچ باشد جایگزین کنید ولی در ابتدای راه لازم هست که به عنوان یک الگوی خط دهنده از تمپایت جوزف بهره بگیرید.
4- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل چهارم (TOEFL iBT Speaking)
5- پاور پوینتهای note full
6- ویدئو کنتون (Kenton) بخش اسپیکینگ. این ویدئو را با دقت ببینید چون بهتون میگه که صحبت کردنتون به چه شکلی باشه حداکثر نمره رو میگیرین و چه چیزهایی به نوعی زائد است. به نوعی میفهمین که پیوستگی در صحبت کردن بدون من من و مکث زیاد و نشان دادن فلوانت بودنتون خیلی بهتر از دلایل کوبنده و محکم، نمرتونو افزایش میده و خیلی مسائل دیگر.
معرفی منابع برای قسمت تمرین برای تقویت بخش اسپیکینگ تافل:
برای سوال 1 و 2 اسپیکینگ:
1 – Longman
2- DELTA
3- Barron’s
4–  Cambridge
5- Mastering Skills
6- 30 امتحان TPO
برای سوال 3، 4، 5 و 6 اسپیکینگ:
چون هیچ منبعی منطبق بر امتحان اصلی در این چهار سوال بهتر از TPO وجود نداره، فقط و فقط از 30 تا امتحان TPO برای این چهار سوال بهره بگیرید.

رایتینگ:
مانند بخشهای قبلی به دو قسمت کلی تقسیم میکنیم:
1- آشنایی با بخش رایتینگ تافل
2- تمرین برای تقویت بخش رایتینگ تافل
در ابتدا باید بدونیم که رایتینگ در تافل از دو قسمت integrated و independent تشکیل شده است.
دوست دارم کمی در مورد integrated صحبت کنم تا دلیل اینکه میگیم فلان منبع منطبق بر امتحان است و فلان منبع منطبق نیست رو بهتر متوجه بشین:
در بخش اینتگریتد رایتینگ به ما حدود 3 دقیقه زمان میدهند که یک متنی رو بخونیم، سپس این متن از صفحه مانیتور حذف شده و به ما آماده باش میدهند که منتظر شنیدن یک لکچر باشیم که در آن پروفسور نظر خود را درباره نظراتی که در ریدینگ آمده بیان میدارد، بعد از شنیدن لکچر و تموم شدنش دوبار متن ریدینگ در صفحه مانیتور ظاهر میشود. در متنی که در ابتدا خواندیم، مولف متن یک نظری را در مورد یه پدیده یا هر موضوع دیگری بیان میکند و برای گفته خود سه دلیل میاورد. این متن از چهار پاراگراف تشکیل شده است. در پاراگراف اول مولف متن یه عقیده یا نظری رو به طور کلی راجع به یه موضوعی بیان میکند و سپس در سه پاراگراف بعدی به طور جداگونه در هر پاراگراف یک دلیل برای حرف خود بیان میکند. جمله اول پاراگراف های 2 و 3 و 4 شالوده دلیل مولف هستند و در ادامه جملات بعدی این پاراگرافها بسط دادن اون دلیل رو برعهده دارند. آنچه که حائز اهمیت است این موضوع میباشد که همواره و همواره در لکچری که بعد از خواندن متن منتظر شنیدن آن هستیم، پروفسور بدون استثناء و بدون استثناء و بازم بدون استثناء نظر مولف متن را رد میکند و در این حین به طور تک به تک و بترتیب هر یک از سه دلیل متن را با یه دلیل از خودش رد میکند. این لکچر را طوری میشنویم که انگار همون ساختار نوشتاری متن ریدینگی که خوندیم با همون نظم در حال اجرا میباشد. یعنی ابتدا پروفسور در یک توضیح مختصر میاد کلیت نظر مولف ریدینگ را رد میکند. سپس وارد دلیل اول میشود، با یک جمله دلیل اول رو رد میکند و با جملات بعدی ای که میگوید این رد کردن را بسط میدهد. وقتی میخواهد سراغ رد کردن دلیل دوم برود، در حد بسیار اندکی صبر میکند، انگار نقطه سر خط و آغاز پاراگرافی جدید در حال اتفاق است. بعد یک مکث بسیار کوچک با یک جمله دلیل دوم را رد میکند و با جملات بعدی بسط میدهد. همین داستان برای دلیل سوم اتفاق میفتد.
خب، کل این داستانو گفتیم که بگیم هیچ منبع منطبق در بازار مثله TPO برای بخش اینتگریتد رایتینگ برای کار کردن وجود نداره. چون در منابع دیگر دیده میشه که گاها چروفسور یکی دو تا دلیلو رد میکنه و یکی دو تا شو میپذیره و ساپورت میکنه، که این حالت کاملا دور از فرمت امتحان هست. فرمت امتحان اصلی اینه که بدون چون و چرا هر سه دلیل باید حذف بشند، همین.
معرفی منابع برای قسمت آشنایی با بخش رایتینگ تافل:
1- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل اول (Introducing the TOEFL iBT)، بخش رایتینگ.
2- کتاب official guide to the TOEFL test  مربوط به ETS، فصل پنجم (TOEFL iBT Writing)
3- دیدن ویدئو note full
4- The Complete Guide to the TOEFL Test, Writing نویسنده: Bruce Rogers
5-  ویدئو کنتون (Kenton) بخش رایتینگ. (من در کتابخونه فروم ویدئوی مربوط به بخش رایتینگو که الان چک میکنم نمیبینم، شاید دارم اشتباه میکنم، ولی شما میتونین ویدئوی این بخش رو از youtube ببینین یا توی گوگل سرچ کنید و پیدا کنین)
معرفی منابع برای قسمت تمرین برای تقویت بخش رایتینگ تافل:
فقط و فقط 30 امتحان TPO
همزمان میتونین روزی یک انشاء از کتاب 185 انشاء (Sample Essays for the TOEFL Writing Test (TWE ، رو فقط به صورت روخونی بخونین تا از لحاظ ایده داشتن برای رایتینگ ایندیپندنت غنی بشین.

دیگه چشام همه جارو آلبالو گیلاس میبینه و نمیتونم در حال حاضر در مورد اهمیت TPO چیزی بنویسم، ولی همین قدر عرض کنم که TPO حکم Bible رو برای تافل داره Laugh

موفق و موید باشید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - soniasa - 09-12-2013

سلام
من به تازگی آزمون تعیین سطح یکی از اموزشگاه های معتبر تافل رو دادم بدون اینکه چیزی دقیق و حساب شده خونده باشم و اولین بار امتحان دادم (35 دقیقه هم دیر رسیدم متاسفانه) و خلاصه نمره ام 72 شد.

1- می خواستم نظر شما دوستانم رو در خصوص این نمره بدونم ( از نظر وضعیت زبانم ) با این فرض که من می خوام نمره بالای 100 رو تلاش کنم و به امید خا حتما بدست بیارم.
2- اینکه آیا به نظرتون 3 ماهه زمستون برای رسوندن نمره 72 به بالای 100 کافیست یا نه؟

تشکر از توجهتون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - فرید - 09-12-2013

(09-12-2013, 03:28 PM)'soniasa' نوشته: سلام
من به تازگی آزمون تعیین سطح یکی از اموزشگاه های معتبر تافل رو دادم بدون اینکه چیزی دقیق و حساب شده خونده باشم و اولین بار امتحان دادم (35 دقیقه هم دیر رسیدم متاسفانه) و خلاصه نمره ام 72 شد.
1- می خواستم نظر شما دوستانم رو در خصوص این نمره بدونم ( از نظر وضعیت زبانم ) با این فرض که من می خوام نمره بالای 100 رو تلاش کنم و به امید خا حتما بدست بیارم.
2- اینکه آیا به نظرتون 3 ماهه زمستون برای رسوندن نمره 72 به بالای 100 کافیست یا نه؟
تشکر از توجهتون

سلام
من خودم این تجربه داشتم و این بستگی به میزام مطالعتون و نمرات هر اسکیل داره. مثلا اگر توی ریدینگ نمرتون شده 18 ولی لغات اسنشیال نخونده بودید یا خیلی متن کار نکرده باشید به راحتی با خوندن این کتاب ها و یک مقدار کار کردن نمرتون تو این اسکیل به 26 و 27 می تونید برسونید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 09-12-2013

(09-12-2013, 03:28 PM)'soniasa' نوشته: سلام
تشکر از توجهتون

دوست عزیز اسپیکینگ بالا بردن نمرش یکم سخته ولی ریدینگ و به خصوص رایتینگ با تمرین میتونین به راحتی نمره رو بالا ببری
البته نقش listening همونطور که michael گرامی هم گفت خیلی مهمه چون نصف امتحان در واقع لیسینینگ هستش/...شما تمرکزت بیشتر روی اون باشه و رایتینگ تا نمره رو بالا بکشی
اینکه 3 ماه کمه رو نمیشه گفت ولی باید زمان زیاد بذاری
یکی ممکنه 10 ساعت کار کنه یکی 1 ساعت در روز
در ضمن امتحان  ازمایشی بیشتر به خاطر این هست که استرس کم بشه تو امتحان اصلی وگرنه خود من یادمه اون زمون لیسینینگ امتحان ازمایشی شد نمره رایتینگ امتحان اصلیم و رایتینگ امتحان اصلیم شد لیسینینگ ازمایشی!Big Grin
در ضمن tpo یادت نره که معجزس

[برش] منابع جامع (در بردارنده هر چهار مهارت) برای iBT - stifler - 13-01-2014

درود بر اساتید.

من میخوام برای سال 2016 اپلای کنم ، (تا اخر 2015 تافل رو بگیرم).

حتما باید روی بازه 105 تا 110 نمره بگیرم.

از همین هفته میخوام استارت بزنم .

چه منابعی رو پیشنهاد میدید.