آکادمیا کافه
زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT (/Thread-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%88-IT)

صفحات 1 2 3 4 5

زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - marziyeh - 18-04-2012

با سلام

در این تاپیک زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای مختلف مهندسی کامپیوتر و IT، معرفی خواهند شد.

مطمئناً اطلاع از این زمینه های نوین، کمک شایانی به دوستانی که تمایل به انتخاب پروژه های لیسانس و فوق لیسانس منطبق با موضوعات روز دنیا دارند، خواهد نمود!
===============================================================================
سلام
خوبین؟
شرمنده من ارشد IT شبکه می خونم
واسه درس امنیت شبکه موضوع می خواهم
اگه ممکنه دو تا موضوع خیلی خوب همراه چند تا مقاله واسم بفرستین تا استادم تایید کنه
مر30

ویراش شده توسط amin_mb، دلیل: تبدیل فینگلیش به فارسی
کسی پیشنهاد خاصی نداره !؟ مخصوصا در مورد امنیت چه موضوعاتی داغ هست ؟
بعید می‌دونم که سایر کاربران بتونند به شما موضوعی در این حد تخصصی پیشنهاد کنند که به‌روز و مناسب باشه.به نظرم اگر به دنبال موضوعات داغ هستید باید نگاهی به مقالات کنفرانس‌های مهم در امنیت بیاندازید و ببینید که این مقالات روی چه مواردی بیشتر تمرکز کرده‌اند.
به عنوان مثال در این لینک می‌تونید لیست کنفرانس‌های امنیت رو ببینید و تعدادی از مقالات اخیری که در بعضی از این کنفرانس‌ها چاپ شده رو نگاه کنید تا دید بهتری برای انتخاب موضوع پروژه پیدا کنید.
تو زمینه امنیت موضوع خیلی زیاده . ولی دادن مقاله خوب تو این زمینه کار هرکسی نیست شما اول باید بگید بیشتر تو کدوم زمینه علاقه و تخصص دارید:
network security,web application security , software security, cryptography
علاقه من Network Security هست ! فعلا دارم لکچر کلاس ها نگاه میکنم اما انتخاب موضوع و تخصصی مانده ام !
دوسته عزیز این موضوع شما دیگه جای کار نداره این صحبت بر اساس صحبت من با اساتید دانشگاه امیرکبیر از جمله دکتر فلاح و.. من خودم میخواستم رو این موضوع کار کنم اما گفتن الان خیلی از ژورنال ها دیگه این موضوع را قبول ندارن البته من رو امنیت اش میخواستم کار کنم که گفتن اگه میخوای رو امنیت کار کنی امنیت نرم افزار بهتره و به روز تر
الن بحث سنسورها هم خیلی داغ (البته برای ارشدو دارم میگم )
البته یادم رفت بگم بحث انرژی سنسورها الان خوبه
خیلی از اساتید دانشگاه های برتر دنیا موضوع امنیت شبکه کار میکنند حتی روی امنیت سرویس دهنده ها ! پروفایل اساتید من چک کردم یعنی بروزرسانی نشدن ؟
دوسته عزیز نمیدونم
اما من چیزی را که پرس و جو کردم را دارم میگم
چون من خودم میخواستم روش کار کنم هم با فلاح هم با یکی دیگه اسمشو یادم نیست چند جلسه حرف زدم اینجوری به من گفتن
نظر شخصی من اینه که امنیت نرم افزار و سنسورها و پردازش تصویر اینا موضوعاتی که خیلی جای کار هست برای تز ارشد

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - amin_mb - 04-05-2012

سلام دوستان عزیز!

با عرض پوزش از خدمت شما!
در حین انجام امور مدیریتی، اشتباهی رخ داده و همه پست ها در پست اول ادغام شده اند! متاسفانه کاری نمیشه کرد!

از همکاری و حسن توجه شما سپاسگزارم!
امین،مدیریت انجمن برق و کامپیوتر

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - mr.persian - 05-05-2012

اینطور نیست ، خیلی خیلی خیلی جای کار داره بنده چندین سال دارم روی این زمینه کار می کنم. هم در زمینه امنیت نرم افزار و هم در زمینه امنیت شبکه واقعا جای کار زیاده .
در زمینه امنیت شبکه شما می تونید روی زمینه بهبود بخشیدن به سیستم های تشخیص نفوذ (IDS) ، بحث anonymousing در شبکه، بحث تشخیص و بهبود پروتکل های امنیتی شبکه و ... کار کنید.
این رو اضافه کنم که معتبرترین دانشگاه های دنیا تو این زمینه به شدت فعال هستن.
واقعا جای کار زیادی داره.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - masi7 - 15-08-2012

سلام دوستان
کسی هست که اطلاعاتی در مورد software security بهم بده , اسلاید و یا مقاله ای در مورد این موضوع
این موضوع خیلی کلی هستش
ممنون میشم کمک کنید

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - Babak - 15-08-2012

مقاله در زمینه software security خیلی زیاده و از تقریبا دو دهه گذشته تا به حال مقالات زیادی در این زمینه چاپ شده و مبحث گسترده‌ایه. به همین خاطر من نمی‌دونم شما در چه زمینه‌ای از این مبحث می‌خواهید کار کنید، ولی به عنوان مثال می‌تونید این مقاله رو ببینید و برای پیدا کردن مقالات بیشتر در این زمینه به قسمت مراجع همین مقاله مراجعه کنید.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - masi7 - 15-08-2012

ممنون بابت راهنماییتون
یه مقاله می خواستم که کلی همه چیزو توضیح داده باشه

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - Babak - 16-08-2012

بعید می‌دونم که مقاله‌ای پیدا کنید که «همه چیز» رو در مورد software security توضیح داده باشه. مقاله‌های مروری وجود دارند که تکنیک‌های مقابله با یک نوع حمله خاص رو جمع‌آوری کرده باشند، ولی این جور مقالات باز هم روی یک مورد خاص تمرکز دارند و اون چیزی که شما می‌خواهید نخواهد بود.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - ma.bahoosh - 06-11-2012

سلام.
میخواستم بدونم دوستانی که در زمینه شبکه تخصص دارن کلاً ورای امنیت در شبکه، چه موضوعات داغی یا به اصطلاح Hot Topic ی واسه کار پژوهشی الان هستش که بشه روش کار کرد؟
مرسی.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - mthr.hojjati - 12-03-2013

wsn  موضوع مناسبي براي پايان نامه  دوره مهندسي كامپيوتر هست ؟

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT - Babak - 13-03-2013

به نظر من Sensor Networkها موضوع مناسبی برای کار تحقیقاتی و پایان‌نامه هستند و همچنان تحقیقات نسبتا زیادی روشون انجام می‌شه.