آکادمیا کافه
چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%AC%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - Torkan - 24-03-2016

(24-03-2016, 08:04 PM)acronia نوشته: سلام،

آقا من جای دیگه پیدا نکردم اینجا تجربه مو مینویسم چون قبلا دبی ریجکت شدم. این تجربه برای کسانیکه اروپا اقدام میکنن مفید خواهد بود (البته قسمت مصاحبه اش)

محل مصاحبه : سفارت بسیار زیبای رم امروز صبح
من Confirmation Page‌ رو پرینت نکردم به همین دلیل از کله سحر در به در دنبال کپی استور میگشتم یعنی اون چیزی که یافت می نشود در رم!
ساعت 9:30 رفتم تو صف جلوی در با یه مشت ایتالیایی و دو تا کره ای و یه زن سیاه پوست آمیکایی. برای روحیه دادن به خودم یه آهنگ متال که یه هندی داده بود بهم رو با صدای بلند گوش میکردم و خدا پدرش را بیامرزاد که چه تاثیری داشت. بعد گفتن گوشی ها رو بذارید تو پلاستیک. نه تنها استرس نداشتم، بلکه داشتم با آمریکاییه راجع جنگ های داخلی آمریکا و تاثیر اون بر مردم اوکلاهوما بحث میکردم. بعد یادم افتاد صبحونه نخوردم. یه مربا با نون از کیفم آوردم بیرون و توی صف شروع کردم به مصرف. نمیدونم چی شد یه هویی مربا رو ریختم رو لباسم و یه کمش هم رو صورتم دستمالم نداشتم از خجالت یه هویی مجبور شدم با اسکناس 10 یورویی جمع و جورش کنم. خلاصه یه کثافت کاری شد که ملت سفارتو ول کرده بودن و منو نگاه میکردن حتی گارد های مسلح.
بعد رفتم تو همه چیزو گشتن و داشتم میرفتم تو سالن که یارو گفت کمربندتو درار و با بقیه چیزا گذاشت تو سبد و داد بهم. همونجوری فرستادنم تو سالن. گیج شده بودم و خجالت زده که آخه این چه وضعشه؟! اگه کمربند رو باید درارم پس چرا همینجوری منو باهاش میفرستید تو؟!
سالن خیلی کوچیکی بود و باجه هاشم شبیه دبی. شمارمو صدا زد برا انگشت نگاری. سبدو گذاشتم جایی که نشسته بودم و رفتم.یارو ایتالیایی بود و اول ایتالیایی حرف زد گفتم بلد نیستم گفت انگلیسی که بلدی؟ بعد زد زیر خنده و گفت Just Kidding‌. من نخندیدم و کم مونده بود بگم این چیه داری میخندی بهش؟ میخوای به زور به من روحیه بدی مثلا؟! بعد . . .

گفت کارت پایان خدمتت رو بده!!! 5 ثانیه سکته کردم و بعد به خودم گفتم یا خدا! اینا دیگه چی میگن و برای یک لحظه فکر کردم تو آنکارا هستم و کی حالا به این یارو داستان وثیقه رو توضیح میده!؟
گفتم :Student can go abroad without fulfilling their military duty. And that is why I am here.
بسیار آفیسر کودنی بود و لهجه بدی داشت.
گفت:!! Answer my question please. This is not what I asked
گفتم: No No, you don't understand . . .
تا من توضیح بدم رفت همکار آمریکاییشو صدا کرد و چه همکاری ؟!! خانومه با صدای وحشت انگیز گفت ANSWER MY COLLEAGUES QUESTION, OR ELSE YOU WILL HAVE ISSUES WITH YOUR VISA.
گفتم: Of course, I am sorry. I have not been in military ma'am.
بعد رفتن همه آفیسر ها با هم صحبت کردن انگار که به یک کیس به شدت عجیب برخورد کردن و بعد 2 دقیقه که من سه بار آیة الکرسی رو با حضور قلب خوندم اومد گفت اوکی و یه لبخند ملیحی زد و منم یه نگاه عمیقی بهش کردم که زهر مار با اون خنده مسخرت.
بعد صدام زدن واسه خود مصاحبه. رفتم جلو باجه و دیدم ای بابا باز من به یه مو بور خوردم:
Me: Hello sir
Officer: Hello, how are you
Me: Fine
Officer: Tell me why you want to go to U.S
Me: To pursue my studies, sir
Officer: Very well, I see you have been in Dubai, why were you refused a visa
Me: The Officer did not give me a clear answer, but I think it was because I didn't have a research plan
Officer:What are you doing here, then?d
Me:I am a student here
Officer: How long have you been here?d
Me: For nearly 6 months
Officer: Have you taken the courses? I mean are you officially enrolled?d
Me: Yes, but I have not taken any exams
Officer: What do you mean?d
Me: What do you mean what do I mean? I have been serious about this whole thing and because of that I have not taken any exams here
Officer: Why are you leaving here?d
بعد من گفتم تو ایران دانشگاه امریکایی رو بیشتر میشناسن و کورس الانم به مهندسی برق نزدیکه که من ازش سر در نمیارم. و اینکه تو دپارتمان زبون انگلیسیشون خوب نیست و من با این مشکل دارم .
Officer: What about your military service?d
Me: I am temporarily exempted . we put a specific amount of money as a guarantee that we will get back to the country.
Officer: Can you show me any document proving that?d
Me: No sir. But no one in Dubai asked me for such a thing.
Officer: You are making my point. You see, I can only evaluate applications regarding Italian students. For example to see if they have ties to their country. You do not have any ties to Italy. You should have applied to Yerevan Embassy where we have experts there to evaluate Iranian cases. Also I still cannot figure how drastically you changed your mind from Italy to US
دیگه کلی توضیح داذم ولی قبول نکرد که نکرد. خیلی از دوستان به من گفته بودن مدت کم تو ایتالیا بودن تاثیر مثبت میذاره ولی نذاشت. هیچ برگه ای بهم نداد. و گفت اگه جای تو بودم دیگه اینجا اپلای نمیکردم. گفتم چقدر صبر کنم؟ گفت بلافاصله میتونی بری چون من اینجا نوشتم وضعیتت اینجوریه. فک کنم میخواست کمک کنه. آفیسر خوبی بود.
از در سفارت که اومدم بیرون یکی از گارد ها رو دیدم و ازش پرسیدم میتونم بعد از اینکه کارش تموم شد ببینمش که فکر کنم میتونید حدس بزنید چی گفت . . .! یکی نبود بگه آخه با دربون سفارت چیکار داری؟ همونت مونده بود؟ برو فکر بدبختیتو بکن. رفتم نشستم دم کولوسئو و به فکر های عمیقی فرو رفتم.

دوستان چی فکر میکنن؟ به نظرتون برم دبی یا ارمنستان مجدد تا دیر نشده؟

درود

عجب اتفاقاتی...
یه سوالی دارم. شما یا افرادی مثل شما که وثیقه میذارن آیا مدرکی دال بر اون میبرم به سفارت؟چون اگر اینطوری نباشه خوب اون موقع اصلا معلوم نمیشه واسه افسر که اصلا ممکنه سرباز رفته باشین!؟
قبلا آنکارا رفتین؟
از شرایط تون نگفتید. فول فاندید؟

بااحترام،
ترکان

RE: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - usphys - 24-03-2016

(23-03-2016, 01:00 PM)usphys نوشته: مستر مجدد رشته فیزیک ولی با فاند کامل چه سفارتی توصیه می شود؟

(24-03-2016, 06:41 PM)Torkan نوشته: آنکارا

بااحترام،
ترکان

خیلی ممنون از جواب شما. خودم هم تقریبا دستگیرم شد که آنکارا میتونه خوب باشه. ولی الان یک نفر توی اون یکی فروم بهم گفته توی 160-DS ننویسم که مستر خوندم!
راستش من مدرک مستدل برای توجیه مشکل شخصی دارم اگه بپرسه چرا میخوای دوباره بخونی و اگر خالی بذارم هم چیزی برای ارائه مثلا سابقه کار ندارم (شاید بتونم از یک جایی جور کنم ولی بعیده).
به نظرتون ممکنه خیلی اذیت کنند؟
با تشکر فراوان Heart

RE: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - Torkan - 24-03-2016

(24-03-2016, 10:12 PM)usphys نوشته: خیلی ممنون از جواب شما. خودم هم تقریبا دستگیرم شد که آنکارا میتونه خوب باشه. ولی الان یک نفر توی اون یکی فروم بهم گفته توی 160-DS ننویسم که مستر خوندم!
راستش من مدرک مستدل برای توجیه مشکل شخصی دارم اگه بپرسه چرا میخوای دوباره بخونی و اگر خالی بذارم هم چیزی برای ارائه مثلا سابقه کار ندارم (شاید بتونم از یک جایی جور کنم ولی بعیده).
به نظرتون ممکنه خیلی اذیت کنند؟
با تشکر فراوان Heart

درود

متاسفانه من با ادمهایی که تشویق به چنین کارهایی میکنند کلا مخالفم. به خصوص که بحث اون یکی فروم میشه و بسیاری از آدمهای پشت پرده وارد عمل میشن! بگذریم:
با این حال ببینید دیگرانی که این کار رو کردند و نکردند آیا به مشکلی خوردند یا نه؟ اگر سفارت مدرکی نداشته باشه که بدونه شما مستر خوندید خیر مشکلی پیش نمیاد، با این حال بودن آدمهایی که گفتن و مشکلی پیش نیومده.

بااحترام،
ترکان

RE: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - acronia - 25-03-2016

(24-03-2016, 08:40 PM)Torkan نوشته: درود

عجب اتفاقاتی...
یه سوالی دارم. شما یا افرادی مثل شما که وثیقه میذارن آیا مدرکی دال بر اون میبرم به سفارت؟چون اگر اینطوری نباشه خوب اون موقع اصلا معلوم نمیشه واسه افسر که اصلا ممکنه سرباز رفته باشین!؟
قبلا آنکارا رفتین؟
از شرایط تون نگفتید. فول فاندید؟

بااحترام،
ترکان

منو میشناسید شما. قبلا زیاد در مورد ویزا راهنمایی کردید منو. والا یه بار تو دبی رد شده بودم و اونجا وثیقه نخواستن از من. پس گفتم حتما اینجا هم نمیخوان دیگه ولی خیلی پیله کردن به این موضوع. یه TA دارم واسه مسترز دارم میرم.
     حالا پیشنهاد شما چیه؟ وثیقه ببرم؟ اصلا اپلای کنم  به نظر شما مجدد؟ این دو بار ریجکتی چقدر تاثیر داره.
   ممنون

RE: چه آیتم هایی می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی امریکا شود؟ - Torkan - 25-03-2016

نقل قول نمیکنم تا دوستان دیگر هم نظر بدن. واللا تاثیر که داره. اولین سوالی که ازتون میکنن به جای سلام احوالپرسی میگن چرا رد شدید!
در ضمن خوب آدمای زیادی به من پیام میدن روزانه و متاسفانه کیس ها برخلاف آفیسرهای سفارت در ذهن من نمیمونه! شما که آنکارا نرفتید درسته؟ یکبار رم یکبار هم دبی؟
واللا هنوز شانس دارید به نظر من. اگر دکترا بتونید position پیدا کنید که شانستون زیادتر میشه ولی واسه مستر مجدد همیشه شانس حرف اول و اخر رو میزنه. اینی که میگن چنان حرف بزن و فلان طور افسر رو نگاه کن و فلان طور صحبت کن ویزا میدن همش حرفه. شانس حرف اول و اخر رو میزنه.
اگر آنکارا نرفتید احتمالا میتونم بگم تنها جایی که میتونین ویزا بگیرین اونجاست. اگر ایروان نرفتید اونجا هم خوبه ولی کلا گیرش زیاده.

بااحترام،
ترکان