آکادمیا کافه
نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) برای ویزای امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) برای ویزای امریکا (/Thread-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-Job-offer-letter-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) برای ویزای امریکا - Pejman - 14-04-2012

در این تاپیک سوالات مرتبط با نامه پیشنهاد کار که جزو مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی هست بحث می شه.

---------------------------------------------------------------------------------------

به عنوان اولین سوال:

جایی که در اون کار می کنیم اگر شرکت تحقیقاتی یا دانشگاهی نباشه، چه توجیهی داره که نشون بدیم بعد از اتمام درس می خوایم برگردیم این شرکت و با مدرک بالاتر اونجا کار کنیم؟

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Babak - 14-04-2012

راستش این قضیه پیشنهاد کار به نظر من خیلی فرمالیته است و فقط به این درد می‌خوره که احیانا اگر سفارت خواست شما همراه‌تون باشه، و گرنه بعید می‌دونم که خود سفارت هم خیلی توقع داشته باشه که یک شرکت یا حتی دانشگاه، چندین سال قبل از این که شما درس‌تون رو تموم کرده باشید بخواد بهتون پیشنهاد کار بده.

به هر حال اگر می‌تونید از موسسه تحقیقاتی یا یک دانشگاه پیشنهاد کار بگیرید که چه بهتر، در غیر این صورت از شرکتی که درش کار می‌کنید می‌تونید یک نامه بگیرید و توجیهش می‌تونه این باشه که شرکت برنامه طولانی مدتش اینه که در قسمت تحقیقات فعال‌تر بشه و نیروی متخصص بیشتری نیاز داره و به همین خاطر به شما پیشنهاد کار داده که بعد از اتمام تحصیلات بتونید به این شرکت برگردید و بیشتر در قسمت‌های تحقیقاتی فعالیت کنید.

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Pejman - 23-04-2012

به نظرتون گرفته نامه پیشنهاد کار از شرکتی که در اون مشغول کار هستم و البته مدیر عاملش پدر من هست، می تونه نشان دهنده tie باشه؟ اگر اعلام کنم من در این شرکت سهام دارم آیا باز هم روی tie اثر مثبت داره؟

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Babak - 23-04-2012

پژمان جان
موقعی که من سال ۲۰۰۴ اقدام کردم دو بار از دوبی رد شدم و از شرکت خودم که توسط خودم و تعدادی از دوستانم تاسیس شده بود و در زمانی که من برای ویزا اقدام کردم، حدود ۵۰ نفر کارمند داشت و شرکت خیلی کوچیکی محسوب نمی‌شد نامه گرفتم و مدارک سهامدار بودن و غیره رو هم همراه داشتم، ولی باز سر موضوع tie رد شدم. چیزی که آفیسر به من گفت این بود که You have the strongest economic ties, but you don't have social ties to your country.

به همین خاطر به نظر من این موضوع tie بیشتر یک بهونه است تا یک دلیل منطقی و اگر بخوان سر این موضوع رد کنند، شما احتمالا هر مدرکی هم ببری اون‌ها کار خودشون رو خواهند کرد. در عین حال نامه رو همراه داشته باشید، اگر احیانا لازم شد می‌تونید ارائه کنید.

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Behnoush - 08-05-2012

من با استاد راهنمای پایان نامه ارشدم در مورد job offer صحبت کردم ، ایشون رییس پارک علم و فناوری هم هستن و ازش خواستم اگه ممکنه یه نامه پیشنهاد کار از طرف پارک علم و فناوری برای من بنویسه چون پروژه های زیادی هم مرنبط با رشته و زمینه من دارن و بگن بعد از برگشت من تمایل به همکاری دارن Big Grin و ایشون هم گفت ایرادی نداره. حالا می خواستم بدونم کلا این نامه برای اینکه نقش job offer رو بازی کنه برای سفارت کافی هست؟ ایرادی نداره که ذکر بشه استاد راهنمای من هم بودن ؟
من تصمیم دارم این نامه رو فقط محض اطمینان همراه داشته باشم و اگه افیسر به این موضوع حساسیت نشون داد بعد نامه رو بهش بدم.

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Babak - 09-05-2012

بهنوش جان
فکر نمی‌کنم هیچ ایرادی داشته باشه که استاد راهنمای شما که رئیس موسسه دیگه‌ای هستند بهتون پیشنهاد کار داده و این پیشنهاد کار باید برای سفارت کافی باشه.

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - m.ost - 17-06-2012

سلام
پیشنهاد کار باید از شرکت یا جایی باشه که در زمینه تحقیقاتی که ما میخوایم تو دانشگاه کار کنیم فعالیت کنه؟ اگر در اون زمینه نباشه مشکلی ایجاد میشه؟ آفیسر نمیگه تو که داری میری تو این زمینه تحقیق کنی چطور از یک جایی که زمینه کاریش یک چیزه دیگست پیشنهاد کار داری؟
به خصوص در مورد کسی که سابقه کار نداره به نظرتون بهتر نیست برای tie مدرکی به غیر از پیشنهاد کار ارائه بشه؟
ممنون

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Armik - 17-06-2012

(17-06-2012, 11:29 PM)m.ost نوشته: سلام
پیشنهاد کار باید از شرکت یا جایی باشه که در زمینه تحقیقاتی که ما میخوایم تو دانشگاه کار کنیم فعالیت کنه؟ اگر در اون زمینه نباشه مشکلی ایجاد میشه؟ آفیسر نمیگه تو که داری میری تو این زمینه تحقیق کنی چطور از یک جایی که زمینه کاریش یک چیزه دیگست پیشنهاد کار داری؟
به خصوص در مورد کسی که سابقه کار نداره به نظرتون بهتر نیست برای tie مدرکی به غیر از پیشنهاد کار ارائه بشه؟
ممنون

مسلمن اگه در زمینه ای که کار می کنید باشه، خیلی بهتره ولی اگر نمیشه که چاره ای نیست ! برای کسی که سابقه کار نداره و برای PhD اقدام کرده بهترین Job Offer می تونه از طرف دانشگاه باشه !

RE: نامه پیشنهاد کار (Job offer letter) - Pejman - 17-06-2012

(17-06-2012, 11:29 PM)m.ost نوشته: سلام
ممنون
من استنباط شخصی خودم رو می گم:
1- لزوماً نباید مرتبط با زمینه کاری ات در دانشگاه مقصد باشه، ولی حتماً مرتبط با رشته ات باید باشه. شما ممکنه زمینه کاری ات در دانشگاه مقصد عوض بشه و هیچ تضمینی نیست از الان قطعی شده باشه. ولی رشت ات مشخص هست و بعید هست تغییر کنه.
2- به نظر من هر مدرکی ارزش خودش رو داره و اگر بتونید با مدارک کامل برید استرس خودتون هم کمتره. البته تجربیات دوستان (از جمله خودم) اخیراً نشون داده که خیلی از مدارک رو اصلاً نمی خوان و نگاه هم نمی کنن، ولی به هر حال اگر ببرید بهتره و ممکنه از شما بخوان. نظر من اینه که JO هم سعی کنید تهیه کنید و ببرید.

[جداشده] چگونه می توان ثابت کرد قصد بازگشت به ایران را داریم؟ - Star7 - 04-05-2013

سلام

بچه ها کسی نمونه ی job offer داره که اینجا بدیم یه شرکتی برامون بنویسه و بعد بگذاریمش توی مدارک سفارت؟
من شنیدم موثره...ممنون میشم اگه چیزی باشه که بشه ازش ایده گرفت

دلیل ویرایش: پینگلیش به بارسی