آکادمیا کافه
IELTS Speaking DataBase - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌های IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-IELTS)
+----- موضوع: IELTS Speaking DataBase (/Thread-IELTS-Speaking-DataBase)

صفحات 1 2

RE: IELTS Speaking DataBase - Mahla822438 - 06-03-2014

امتحان 4مارچ (14اسفند)- آیلتس دانشگاه آزاد
آقایی به نام مهدی توانا بود اگر اشتباه نکنم. من دوس داشتم یک نیتیو بود ولی.
از همون دم در پرسید آمادهای واسه امتحان و اینجوری پارت 1 شروع ش؛متاسفانه نتونستم تمرکز بگیرم علارغم تمرین زیاد و راحت بودن سوالات. خیلی تند تندو بدون یه ثانیه وقفه سوال می پرسید . فکر کنم امتحانم 10 مین بود. وسط صحبت هام چند بار خمیازه کشید و یه بارم صدای ی دختره از اتاق بغل اومد که داشت امتحان میداد متاسفانه.
سوالات: نام و درخواست واسه دیدنه پاسپورت. اهل کجایی؟- 
کار میکنی؟کجا؟راضی هستی؟قصد داری تا همیشه تو اون کار بمونی؟- نظرت در مورد برس دی چیه؟ چی یادت میاد از برس دی بچگیهات؟ آیا اینکه چه روزی تولدت باشه مهمه مثلا 22 یا 13؟ فامیلاتو چند وقت یه بار می بینی؟
پارت 2: درمورد یادگیری زبان جز زبان مادری: چه چیزهایی واسه یادگیری ی زبان جدید لازم هست؟ کجا خوندی؟ معلمت کی بوده؟ و با کیا مرفتی کلاس زبان؟
پارت3: ادامه یادگیری ی زبان خارجی بود و مزایای یادگیری و  اینکه ایا توصیه می کنی به اطرافیانت که زبان خارجی یاد بگیرند؟ یادگیری زبان الان ضروری تر است یا در گذشته؟ آیا در سنین جوانی یادگیری بهتر است یا میانسالی؟-

RE: IELTS Speaking DataBase - Bahram - 17-04-2014

• 5April 2014 - Macquarie University, Sydney

نام(درصورت اطلاع) یا مشخصات ممتحن:
ممتحنهای اینجا، اکثراً کسانی هستند که انگلیسی زبان مادریشون هست و با لهحه حرفه ای صحبت میکنند و کوچکترین اشتباه شما رو متوجه میشوند.
من سه هقته قبل از این آزمون هم یک آزمون دیگه داده بودم که متاسفانه بدلایلی از قبیل آهسته صحبت کردن، نداشتن ارتباط چشمی ثابت و عدم آمادگی و تمرین کافی و لازم نتونستم از عهده امتحان بربیام و همونطوری که حدس میزدم 6.5 شدم. آخر امتحان ممتحن ازم پرسید چرا اینقدر استرس داشتی و تند سعی میکردی حرف بزنی، حیفه که بذاری استرس بهت غلبه کنی! ما که کاریت ندازیم!!
ولی از شانس خوب من در امتحان دومی که دادم ممتحن یک خانم اهل اروپای شرقی بود و انگلیسی زبان اولش نبود و همین موضوع اعتماد بنقس من رو خیلی بالا برده بود که حتی حس میکردم بهتر از خودش میتونم صحبت کنم. سعی کردم خیلی رسا و شمرده و با صدای بلند صحبت کنم. ارتباط چشمی هم تا آخر جلسه سعی کردم حفظ بشه. دامنه لغات زیادی هم استفاده کردم که فکر کنم چند تاشو ممتحن معنیش رو نمیدونست.

سوالات و گفتگوها مطرح شده در بخش اول:
با تعداد کمی سوالات روزمره شروع شد، راجع به محل زندگیم و معایب و مزایای این محل، بعد راجع به دیکشنری ازم پرسید و اینکه چقدر استفاده میکنم، بعد اینکه اگه کسی بهت دیکشنری هدیه بده جه احساسی خواهی داشت، بعد موضوع باران رو به میان آورد و اینکه در ایران بارندگی چگونه است و چرا باران پدیده جالبیه در نظرت و چه حسی بهت میده.

سوالات و گفتگوها مطرح شده در بخش دوم:
ازم خواسته شده بود صحنه ای رو توصیف کنم که یک دوست قدیمی رو بعد از سالها بیخبری ملاقات کنم. منهم یک داستان جالب و کاملاً ساختگی رو تعریف کردم.

سوالات و گفتگوها مطرح شده در بخش سوم:
بیشتر راجع به رفاقت و آیین دوستی بود. من هم ضمن استفاده از دامنه بزرگ لغات و اصطلاحات ربط دهنده، سعی میکردم نکاتی رو لابلای حرفهام بگنجونم که جالب باشه و شنیدنش براش تازگی داشته باشه.

نمره پیش بینی شده و واقعی(در صورت اطلاع) شما:
من بعد از اینکه در امتحان اول در بخش اسپیکینگ شکست خوردم و هزینه و انرژیم هدر رفت، تصمیم گرفتم بیشترین انرژیم رو برای آمادگی این بخش صرف کنم. بنابراین خیلی روی این بخش حساب میکردم و انتظار داشتم 8-8.5 بگیرم. ولی دیدم 7.5 شدم و قبول این موضوع کمی برام سخت بود.

RE: IELTS Speaking DataBase - faeze23 - 26-08-2015

سلام
من ایلتس اکادمیک مورخ فوریه 2015 مشهد رو شرکت کردم و تجربه ام رو برای دوستان میزارم تا استفاده کنند:
نمره اسپیکینگ من 7.5 شد و چون تاریخ ازمونم مال چند ماه پیشه زیاد جزئیات سوالات یادم نیست ولی یک تجربه مهمی که داشتم اینه من از تو اینترنت لیست تمام تاپیکهای اسپیکینگ رو از سال 2009 گرفتم و پرینت کردم و با خودم تمرین کردم.
من حدود دوسال بود که دیگه کلاس نمیرفتم و چون فرانسه خونده بودم انگلیسیم یکم تو گفتارم افت کرده بود یعنی برای صحبت کرن یکم باید کلمات رو فکر میکردم تا پیدا کنم ولی یک عامل خیلی مهم این بود که با تمام این تفاسیر بواسطه کارم مجبور بودم با افراد انگلیسی ربان ارتباط داشته باشم کسهایی که زبان اولشون انگلیسی بود به همین دلیل ترس از صحبت کردن با یک خارجی نداشتم گرچه این ارتباطاتم هر روز هم نبود ولی اعتماد به نفسم رو بالا برده بود
سه ماه به ازمون کل تاپیکها رو از نت گرفتم و بیشتر از دوبار با خودم تمرین کردم تمام مطالب رو یعنی یک موضوع رو من چندبار با خودم تمرین کردم این خیلی مهمه که شما با موضوعات اشنا باشید چون معمولا موضوعات تکراریه
یک ماه به ازمون هر شب فیلم میدیم و رو دیالوگها مکث میکردم اینکار دامنه اصطلاحاتم رو بالا برد و اسلنگهای زیادی یاد گرفتم و خودم رو یک جور تو فضای انگلسی قرار دادم با اینکار. روزی دو تا سه تا فیلم میدیدم و اهنگ گوش میکردم
هیچ کلاسی نرفتم و معلم نگرفتم ولی تجربیات افراد تو اینترنت رو خوندم خوبهاش رو استفاده کردم بدهاش رو فراموش کردم با اعتماد به نفس رفتم سر جلسه و نود درصد سوالات همون مطالب تکراری ازمونهای قبل بود و در کمال ناباوری 7.5 شدم!!
رمز موفقیتم سه چیز بود: اعتماد بنفس، تمرین زیاد و فیلم همین!
موفق و شاد باشید.

RE: IELTS Speaking DataBase - poorya0071 - 24-09-2017

تاریخ امتحان9/9/2017 مکان ایرسافام تهران نمره 7
پارت 1
راجع به شغل و برنامه روزانه و مقایسه ایمیل و نامه
پارت 2
درباره یه گیاه که تو کشورتون رشد میکنه
پارت سه 
سولات درباره حفاظت از محیط زیست و نقش دولت و اشخاص
در مجموع هم سنتر عالی بود هم اگزمینر