آکادمیا کافه
گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: سفر برای گرفتن ویزای آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Behnoush - 07-04-2012

برای گرفتن ویزای ترکمنستان جهت سفر به عشق آباد پس از اینکه از سفارت امریکا وقت گرفتید و تاییدیه رو هم دریافت کردید، پرینت وقت سفارت امریکا رو میبرید سفارت ترکمنستان در تهران اونا صحت وقت شما رو از سفارت امریکا استعلام میکنن بعد پاسپورت و کپی رو به همراه یه فرم که باید اونجا پر کنید یک قطعه عکس و 55 دلار ( برای ویزای فوری و اگه اشتباه نکنم 35 دلار برای معمولی) تحویل میدید و ویزای ترکمنستان رو بهتون میدن.
گرفتن ویزای ترکمنستان حدود پنج روز الی یک هفته طول میکشه . کسانی که از سفارت امریکا وقت دارن نیازی نیست از طریق آژانس ها دعوت نامه تهیه کنند ولی اگه همراهی دارید که وقت سفارت نداره باید از طریق آژانس ها براش دعوتنامه تهیه کنید تا بتونن ویزای ترکمنستان بگیرن.
از طریق کنسول مشهد هم میتوان برای ویزای ترکمنستان اقدام کرد ولی از طریق سفارت در تهران سریعتر انجام میشه.

آدرس سفارت ترکمنستان در تهران:
فرمانیه، خ دکتر لواسانی، خ وطن پور، خ براتی، شماره 5

نام کنسول: آقای دولت مراد

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Nasim67 - 03-04-2013

ممنون از بهنوش عزیز برای توضیحات. 
فقط به این علت که روند کار هر چند ماه یک بار تغییر می کنه، من یک بار دیگه جزئیات رو تا الان می گم. بازم تکرار می کنم به تاریخ پست ها توجه داشته باشید تا خدای نکرده گمراه نشید. چون واقعا ممکنه حتی چند ماه دیگه روال عوض بشه!

گرفتن ویزای ترکمنستان نیاز به دو مرحله مراجعه حضوری به سفارت( به همون آدرس پست اول) داره. در مراجعه اول شما باید مدارک زیر همراهتون باشه:
1- پرینت ایمیل تایید وقت سفارت
2- کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت
3- 1 قطعه عکس 4*3
4- خودکار برای پر کردن فرمی که به Invitation form معروف هست.
5- چسب مایع
یادتون باشه که اونجا هیچی پیدا نمی شه!! پس حتما خودکار و نیز چسب برای الصاق عکستون فراموش نشه!! 

بعد از اینکه این موارد رو تحویل دادید، فرم دیگری به شما می دن که باید با خودتون به منزل بیارید و پر بکنید و برای مراجعه دوم ( که زمانش یک هفته تا ده روز بعد از مراجعه اول هست) همراهتون ببرید. فقط تاریخ مراجعه اولتون رو به خاطر بسپارید چون برای مراجعه دوم، شما رو به تاریخ مراجعه اولتون می شناسن و نه به اسم و غیره! 
گاهی کنسول محترم یادشون می ره فرم دوم رو به شما بدن! سعی کنید یادتون باشه خودتون بهش بگید! البته بازم جای نگرانی نیست اگر هر دو فراموش کردید، برای مراجعه دوم دوباره موارد 2 تا 5 رو به همراه اصل پاسپورتتون همراتون ببرید و فرم رو همونجا پر بکنید. همچنین دیگه ویزای 35 دلاری ندارن و همه باید همون 55 دلار رو در مراجعه دوم به صورت نقدی همونجا در سفارت بپردازید. تا مهر رو در پاسپورتتون بزنن. 

امسال صحبتی از اقدام از طرف آژانس مسافرتی برای "همراه" نبود. یعنی کسی که همراه داره، می تونه همزمان همون فرم رو برای همراهش هم پر کنه و با مدارک فوق الذکر، همراه مدارک خودش به کنسول تحویل بده. اونجا بگید که شما همراه دارید! البته اگر اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آوردم حتما به اشتراک خواهم گذاشت. 

روز و ساعات کار سفارت ترکمنستان:
جمعه و شنبه تعطیل 
یکشنبه: 11- 9:30 
دوشنبه الی چهارشنبه: 11-9

موفق باشید

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Simon2007 - 04-04-2013

ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در مورد همراه بدست آورديد هر چه زودتر اطلاع رساني كنيد. دوستاني هستند كه شديدا در اين مورد مشكل دارن و كمك ميخوان. ممنون. شادزي [img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Nasim67 - 04-04-2013

(04-04-2013, 05:15 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته: ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در مورد همراه بدست آورديد هر چه زودتر اطلاع رساني كنيد. دوستاني هستند كه شديدا در اين مورد مشكل دارن و كمك ميخوان. ممنون. شادزي [img]images/smilies/shy.gif[/img]

simon جان خوش آمدید.
من اگر خدا بخواد هفته دیگه ویزام آمادس و چون برای همراهم هم از همونجا تقاضا دادم، قطعا می تونیم با توجه به ویزای همراه من به یه نتایجی برسیم. بعد از گرفتن ویزا (هفته آینده) بلافاصله اطلاع خواهم داد.

نسيم جان سپاس از لطفتون 
منظورم همراهي نست كه با شخص درخواست ويزا داده . منظورم همراهيه كه شخص ميخواهد با خودش ببره عشق آباد كه تنها نباشه. برخي دوستان الزاما مجبورند با خانواده برن و ميخوان بدونن با همين ميزاي خودشون كه دانشجوييه ميشه يا بايد اونها توريستي اقدام كنند. بازم سپاس اگر اطلاعاتي بدست آورديد. شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Nasim67 - 04-04-2013

(04-04-2013, 10:19 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:  نسيم جان سپاس از لطفتون 
منظورم همراهي نست كه با شخص درخواست ويزا داده . منظورم همراهيه كه شخص ميخواهد با خودش ببره عشق آباد كه تنها نباشه. برخي دوستان الزاما مجبورند با خانواده برن و ميخوان بدونن با همين ميزاي خودشون كه دانشجوييه ميشه يا بايد اونها توريستي اقدام كنند. بازم سپاس اگر اطلاعاتي بدست آورديد. شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

بله منم منظورم همراهی هست که وقت سفارت نداره و فقط برای تنها نموندن فردی که مصاحبه داره، میاد. چون من اونجا از همون آقای دولت پرسیدم که برای همراهم هم می شه از همین جا اقدام کنم یا جای دیگه باید برم و ایشون گفتن نه مشکلی نیست مدارکشو بده! برای همین یکم شک کردم! و چاره ای جز صبر نیست تا ببینم به ایشون ویزا می دن یا نه. اگر بدن که یعنی نیازی به اقدام از نوع توریستی فرد همراه نیست. اطلاع می دم حتماSmile

ممنون . احتمالا ويزاي همراهتون OK باشه چون سياست تركمنستان اينه كه مجرد راه نميده و فرماليته هم كه شده بايد فرض شه شخص با همراه ميره. حالا چون دانشجويي فرق داره با اين مورد برخورد نكردن دوستان. وگرنه توريستي به سختي مجرد پذيره خصوصا براي ايراني ها. اميدوارم ويزاتون سريع حاضر شه و تو مصاحبه موفق باشيد. منتظر خبرهاي خوب شما هستيم. شادزي [img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Nasim67 - 10-04-2013

من امروز به راحتی برای همراهم (که وقت سفارت نداشت و فقط برای تنها نبودن من همراهیم خواهم کرد) هم ویزای ترکمنستان دریافت کردم.
پس نتیجه اینکه اگر می خواید همراه ببرید نیازی به اقدام از طریق آژانس های مسافرتی و پرداخت مبالغ گزاف نیست! با همون 55 دلار ویزا دریافت شد.

در ضمن فرمی که برای مراجعه دوم باید پر کنید رو هم به ضمیمه ارسال کردم، تا درصورتیکه آقای دولت فراموش کردن فرم رو بهتون بدن، خودتون به صورت پشت و رو ( یعنی در یک ورق) پرینت بگیرید و پر کنید و همراهتون ببرید. 

شاد باشید

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - Simon2007 - 10-04-2013

(10-04-2013, 12:30 PM)'Nasim67' نوشته: من امروز به راحتی برای همراهم (که وقت سفارت نداشت و فقط برای تنها نبودن من همراهیم خواهم کرد) هم ویزای ترکمنستان دریافت کردم.
پس نتیجه اینکه اگر می خواید همراه ببرید نیازی به اقدام از طریق آژانس های مسافرتی و پرداخت مبالغ گزاف نیست! با همون 55 دلار ویزا دریافت شد.
در ضمن فرمی که برای مراجعه دوم باید پر کنید رو هم به ضمیمه ارسال کردم، تا درصورتیکه آقای دولت فراموش کردن فرم رو بهتون بدن، خودتون به صورت پشت و رو ( یعنی در یک ورق) پرینت بگیرید و پر کنید و همراهتون ببرید. 
شاد باشید

نسيم عزيز 
ممنون از اطلاع رسانيتون. فقط 55 دلار براي هر نفر يا يك 55 دلار براي هر دو نفر؟ راستي محدوديت نفر هست؟ مثلا امكانش هست شخص با پدر و مادر بره يا فقط يك نفر مجازه؟‌شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: گرفتن ویزای ترکمنستان برای مصاحبه سفارت امریکا - MaMi - 10-04-2013

(10-04-2013, 05:43 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته: نسيم عزيز 
ممنون از اطلاع رسانيتون. فقط 55 دلار براي هر نفر يا يك 55 دلار براي هر دو نفر؟ راستي محدوديت نفر هست؟ مثلا امكانش هست شخص با پدر و مادر بره يا فقط يك نفر مجازه؟‌شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
در مورد محدودیت نفرات اطلاعی ندارم ولی 55 دلار برای هر نفر هست، یعنی دو نفر باید 110 دلار پرداخت کنند.