آکادمیا کافه
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - milad137302 - 01-08-2018

(08-11-2016, 12:47 AM) نوشته: به نظرم با توجه به تعهد نامه مراجعت به موقع مشمول(ویژه سفرهای زیارتی) که تو سایت نظام وظیفه گذاشته شده، با توجه به قسمتی که می‌گوید "صرفا جهت اخذ گذرنامه اقدام نمایم" غیر قانونی است و منجر به ضبط وثیقه می شه.

تعهدنامه مراجعت به موقع مشمول (ویژه سفرهای زیارتی) 
اینجانب متعهد میگردم از این مجوز فقط برای سفر زیارتی ثبت شده استفاده نموده و پس از خروج از کشور، در موعد مقرر به کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایم.  
همچنین تقبل مینمایم چنانچه به هر دلیلی در زمان تعیین شده به کشور مراجعه نکرده و یا به شهر غیر زیارتی سفر کنم و یا صرفا جهت اخذ گذرنامه اقدام نمایم، مبلغ وجه الضمان به نفع دولت ضبط شده و سایر قوانین مقرر مانند محدودیت خروج مجدد در مورد من اعمال گردد و حق هیچ گونه اعتراض و یا اقامه دعوی علیه سازمان را دراین خصوص نخواهم داشت.

تحصیل در خارج کشور بدون سربازی - Dongsun_9_9 - 07-12-2018

سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
بنده در حال حاظر در حال گرفتن کارشناسی خودم هستم
میخواستم بعد از فارغ التحصیلی به خارج کشور برم و با بورسیه ادامه تحصیل بدم
مشکل اینجاس که سربازی نرفتم و معافیت نیز ندارم
بخاطر همین نه میتونم پاسپورت بگیرم نه میتونم به خارج کشور به مدت ۶ سال برم
خواهشا اونایی که چیزایی در این مورد میدونن کمک کنن و حتما پاسخ بدن
مراحل گرفتن پاسپورت رو بگید واقعا خوشحال میشم
میگن ضمانت نامه میدن اونم کسی میدونه چیه و ضبط شدنش چجوریه
با تشکر از حضار گرامی

RE: تحصیل در خارج کشور بدون سربازی - automotive - 08-12-2018

(07-12-2018, 12:32 PM)Dongsun_9_9 نوشته: سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
بنده در حال حاظر در حال گرفتن کارشناسی خودم هستم
میخواستم بعد از فارغ التحصیلی به خارج کشور برم و با بورسیه ادامه تحصیل بدم
مشکل اینجاس که سربازی نرفتم و معافیت نیز ندارم
بخاطر همین نه میتونم پاسپورت بگیرم نه میتونم به خارج کشور به مدت ۶ سال برم
خواهشا اونایی که چیزایی در این مورد میدونن کمک کنن و حتما پاسخ بدن
مراحل گرفتن پاسپورت رو بگید واقعا خوشحال میشم
میگن ضمانت نامه میدن اونم کسی میدونه چیه و ضبط شدنش چجوریه
با تشکر از حضار گرامی

سلام
موضوع زیر را مطالعه کنید.
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل
هم میتونید پاسپورت بگیرید و هم به موقع از کشور خارج بشید، برگشتتون هم مهم نیست، دیرتر هم برگردید مشکل خاصی پیش نمیاد.
بحث ضمانت هم بارها گفته شده در همان موضوع پاسخ آن وجود دارد اگر نبود از وبسایت سازمان نظام وظیفه مبلغ وثیقه را مشاهده کنید.

پی نوشت: بهترین مورد برای دریافت گذرنامه اگر خیلی عجله دارید سفر به کربلا در اربعین هستش.

RE: بابا اینا من گیج کردن یکی میگه میشه یکی میگه نه؟ - Dongsun_9_9 - 14-12-2018

(03-04-2012, 03:15 PM)MaMi نوشته: دوست من، چند بار چند جای دیگه هم بیان شد که:
1- شما در هر سال با توجه به مقطع تحصیلی ات (در صورت اقدام از طریق معافیت تحصیلی) محدودیت خواهی داشت (ارشد هر ترم 1 بار، کارشناسی سالی 1 بار)
2- در صورت اقدام به صورت کاری/تفریحی، محدودیتی برای خروج در یک سال نخواهی داشت ولی برای هر بار خروج از کشور باید تمام مراحل رو از ابتدا طی کنی (تامین وثیقه > نظام وظیفه > گذرنامه)

طبق گفته شما من این نتیجه رو میگیرم که میتونم از کشور واسه تحصیل برم خارج کشور ولی تا کی؟ واسه ارشد میخوام برم حدود ۳ سال طول میکشه بازم تا مدرکو بگیرم یعنی کافیه؟
میشه بازه زمانی که اگر میدونین عنایت فرمایین؟
یا کسی که اقدام کرده میتونه کمکم کنه؟
میخوام پاسپورت رو از طریق تفریحی بگیرم ولی دغدغه من اینکه اونی که سربازی رفته نمیتونه بره خارج کشور واسه تحصیل

RE: بابا اینا من گیج کردن یکی میگه میشه یکی میگه نه؟ - ForeverBlue - 16-12-2018

(14-12-2018, 09:37 AM)Dongsun_9_9 نوشته: طبق گفته شما من این نتیجه رو میگیرم که میتونم از کشور واسه تحصیل برم خارج کشور ولی تا کی؟ واسه ارشد میخوام برم حدود ۳ سال طول میکشه بازم تا مدرکو بگیرم یعنی کافیه؟
میخوام پاسپورت رو از طریق تفریحی بگیرم ولی دغدغه من اینکه اونی که سربازی رفته نمیتونه بره خارج کشور واسه تحصیل

دوست گرامی، شما درخواست معافیت تحصیلی برای تحصیل در مقطع ارشد می‌دهید و پس از انجام امورات ویزا و ...، تا زمانی که مشغول به تحصیل در خارج هستید امکان سفر را خواهید داشت.

RE: بابا اینا من گیج کردن یکی میگه میشه یکی میگه نه؟ - Dongsun_9_9 - 19-12-2018

(16-12-2018, 09:57 PM)ForeverBlue نوشته: دوست گرامی، شما درخواست معافیت تحصیلی برای تحصیل در مقطع ارشد می‌دهید و پس از انجام امورات ویزا و ...، تا زمانی که مشغول به تحصیل در خارج هستید امکان سفر را خواهید داشت.

واسه معافیت تحصیلی مگه نامه‌ای از دانشگاه لازم نیست مگه؟؟؟
که فُلانی در رشته فلان در مقطع در دانشگاه فلان درحال تحصیل هست...
مدارک لازم برای کسانی که میخوان به خارج کشور برن و همه‌چی رو نوشته
https://www.msrt.ir/file/download/service/1533530977-sodor-moafiat-tahsili-kharej.pdf
منظور از دفترچه اعزام به خدمت این هست که برم درخواست بدم واسه خدمت بعد اونو بدم واسه معافیت ?
خواهشا یکی میتونه مرحله به مرحله بفرماید که واسه خروج کشور بدون کارت پایان خدمت واسه تحصیل چه کارا باید انجام بدم؟ کجاها برم و چه مدارکی رو بگیرم؟
نحوه پاسپورت گرفتن رو واقعا ممنونم که واضح توضیح دادید اگر میشه دوستان تو اینم کمک کنین که سال بعد لازمش دارم از حالا اقدام کنم
(پاسپورت-مدرک زبان-ترجمه مدرک لیسانس) رو میدونم بقیه موردهارو میتونید بگید؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - automotive - 22-12-2018

(14-12-2018, 09:37 AM)Dongsun_9_9 نوشته: طبق گفته شما من این نتیجه رو میگیرم که میتونم از کشور واسه تحصیل برم خارج کشور ولی تا کی؟ واسه ارشد میخوام برم حدود ۳ سال طول میکشه بازم تا مدرکو بگیرم یعنی کافیه؟

برای ارشد شما معافیت تحصیلی 3 ساله دارید و به هر تعدادی که دوست داشته باشید میتوانید به کشور وارد شوید و دوباره از کشور خارج شوید.
اون کسی که سربازی رفته چرا نتونه از کشور خارج بشه؟ کارت داره راحت تر خارج میشه که، بدون محدودیت.

(19-12-2018, 11:30 AM)Dongsun_9_9 نوشته: واسه معافیت تحصیلی مگه نامه‌ای از دانشگاه لازم نیست مگه؟؟؟
که فُلانی در رشته فلان در مقطع  در دانشگاه فلان درحال تحصیل هست...
مدارک لازم برای کسانی که میخوان به خارج کشور برن و همه‌چی رو نوشته
https://www.msrt.ir/file/download/service/1533530977-sodor-moafiat-tahsili-kharej.pdf
منظور از دفترچه اعزام به خدمت این هست که برم درخواست بدم واسه خدمت بعد اونو بدم واسه معافیت ?
خواهشا یکی میتونه مرحله به مرحله بفرماید که واسه خروج کشور بدون کارت پایان خدمت واسه تحصیل چه کارا باید انجام بدم؟ کجاها برم و چه مدارکی رو بگیرم؟
نحوه پاسپورت گرفتن رو واقعا ممنونم که واضح توضیح دادید اگر میشه دوستان تو اینم کمک کنین که سال بعد لازمش دارم از حالا اقدام کنم
(پاسپورت-مدرک زبان-ترجمه مدرک لیسانس) رو میدونم بقیه موردهارو میتونید بگید؟

نامه نیاز هستش.
تا آنجا که من اطلاع دارم خیر، توجه کنید، شما اگر مشمول باشید نمیتوانید معافیت تحصیلی دریافت کنید، یعنی اگر از بازه ی مجاز (6 ماه پس از انصراف) یا 1 سال اگر سقف مجاز پر نشده باشد از فارغ التحصیلی شما گذشته باشد، حتی اگر نامه ی دانشگاه را به نظام وظیفه تحویل بدهید باز هم معافیت سربازی شامل حال شما نمیشود باید ابتدا سرباز شوید و بلافاصله برای معافیت اقدام کنید که ایست خدمت شامل حال شما شود.

برای اطمینان باز هم از نظام وظیفه سوال کنید، روال تا آنجا که من اطلاع دارم همینگونه است، بدون نامه ی اشتغال به تحصیل غیر ممکن است بتوانید گذرنامه دریافت کنید.