آکادمیا کافه
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - Mahmoudb - 25-07-2012

مرسی محمد جان
الان من قبل از 28 مرداد دفاع کنم یعنی فارغ التحصیل بشم تکلیف چی میشه؟ چون اون مجوز خروج برای کسایی هست که معافیت تحصیلی دارن و با فراغت از تحصیل عملا معافیت تحصیلیم تموم میشه!

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 25-07-2012

(25-07-2012, 08:13 AM)Mahmoudb نوشته: مرسی محمد جان
الان من قبل از 28 مرداد دفاع کنم یعنی فارغ التحصیل بشم تکلیف چی میشه؟ چون اون مجوز خروج برای کسایی هست که معافیت تحصیلی دارن و با فراغت از تحصیل عملا معافیت تحصیلیم تموم میشه!
محمود جان، شما وقتی گذرنامه رو گرفتی (به همراه مجوز خروج) فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی برای اطمینان، به نظرم بد نباشه که شما یک سوالی از نظام وظیفه هم داشته باشی Smile

پ.ن: لطفا ما رو هم از نتیجه سوالی که میپرسی مطلع کن

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - ashkanatut - 25-07-2012

خیلی ممنون از پاسخای کاملتون
فقط میخواستم بدونم پاسپورتی که برای کربلا میگیریم با پاسپورتی که برای ترکیه میگیریم فرقی نداره که ؟
یعنی بعدن میشه از همین پاسپورت برای سفر به ترکیه یا هرجای دیگه استفاده کرد؟
بازم ممنون ..

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 25-07-2012

(25-07-2012, 10:18 AM)ashkanatut نوشته: فقط میخواستم بدونم پاسپورتی که برای کربلا میگیریم با پاسپورتی که برای ترکیه میگیریم فرقی نداره که ؟
یعنی بعدن میشه از همین پاسپورت برای سفر به ترکیه یا هرجای دیگه استفاده کرد؟
دوست من، گذرنامه همون گذرنامه است و هیچ فرقی نداره و شما از همون گذرنامه استفاده خواهی کرد تا زمانی که اعتبار دارد (5 سال)

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - keiwan - 26-08-2012

با سلام...و خسته نباشید خدمت دوستان...
من تازه فردا (6 شهریور) مدارکم و به پلیس + 10 میدم...امروز افسرش رفته بود نشد...امروزم 15 میلیون ودیعه رو گذاشتم و دیگه از خوان نظام وظیفه رد شدم...حالا با توجه به اینکه مهلت خروجم از 19 تا 25 شهریور هستش...- جدایی از اینکه اصلا برسم به سفر برم یا نه...دیگه واسم مهم نیست...من بیشتر برای یه کاره دیگه پاس می خواستم تا سفر!!- اول اینکه پاسم حدودا کی به دستم میرسه یعنی تا 19 ام؟...تاخیرهای دانشگاه خیلی کار دستم داد...تا 31 مرداد تعطیل بود ایرانشهر...تازه من از یکم شهریور پروسه رو راه انداختم...
و اینکه اگه پاسم تا پایان مهلت خروجم یعنی 25 شهریور به دستم نرسه (یا اینکه سفری نرم و توو پاسم مهری نخوره) تاثیری میتونه تو روال استرداد ودیعه داشته باشه؟؟؟اونجا یه وقت شر نشه واسم...بگن پاست کجاست و ...؟؟؟یه وقت خدایی نکرده دردسر درست بشه...
سوال آخر...من میتونم زودتر از 25 اقدام کنم برای استرداد ودیعه...یا حتما بعده پنج روز؟یه تیکه کاغذه کوچولو دادن دست ما در ازای 15 میلیون...
--------------
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...آیا مورده مشابهی بوده...

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 26-08-2012

(26-08-2012, 04:09 PM)keiwan نوشته: من تازه فردا (6 شهریور) مدارکم و به پلیس + 10 میدم...امروز افسرش رفته بود نشد...امروزم 15 میلیون ودیعه رو گذاشتم و دیگه از خوان نظام وظیفه رد شدم...حالا با توجه به اینکه مهلت خروجم از 19 تا 25 شهریور هستش...- جدایی از اینکه اصلا برسم به سفر برم یا نه...دیگه واسم مهم نیست...من بیشتر برای یه کاره دیگه پاس می خواستم تا سفر!!- اول اینکه پاسم حدودا کی به دستم میرسه یعنی تا 19 ام؟...تاخیرهای دانشگاه خیلی کار دستم داد...تا 31 مرداد تعطیل بود ایرانشهر...تازه من از یکم شهریور پروسه رو راه انداختم... و اینکه اگه پاسم تا پایان مهلت خروجم یعنی 25 شهریور به دستم نرسه (یا اینکه سفری نرم و توو پاسم مهری نخوره) تاثیری میتونه تو روال استرداد ودیعه داشته باشه؟؟؟اونجا یه وقت شر نشه واسم...بگن پاست کجاست و ...؟؟؟یه وقت خدایی نکرده دردسر درست بشه...
سوال آخر...من میتونم زودتر از 25 اقدام کنم برای استرداد ودیعه...یا حتما بعده پنج روز؟یه تیکه کاغذه کوچولو دادن دست ما در ازای 15 میلیون...
سلام و ضمن خوشامد به جهت پیوستن به فروم Smile
دوست من، گذرنامه نهایتا 15-10 روزه به دست شما خواهد رسید بنابراین نگران نباشید از این بابت. اگر شما سفر بری و مهر خروج از کشور در گذرنامه تون زده بشه، هر زمان که از سفر برگشتید میتونید اقدام کنید برای استرداد وثیقه ولی اگر در اون بازه زمانی سفر نرفتید، حتما باید تا 25 شهریور صبر کرده و 26 شهریور با کارت شناسایی (کارت ملی) و گذرنامه تون تشریف ببرید نظام وظیفه برای آزاد کردن وثیقه.

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - keiwan - 15-09-2012

با سلام و نه خسته خدمت دوستان...
خدا رو شکر پاسم دو روزه اومد!!(البته با لطف یه دوست)...خیلی زودتر از اوون زمانی که می خواستمش...فقط می خواستم باهاش یه آزمون بدم...
نظام وظیفه یه تیکه کاغذ کوچولو داده دست من که باید 5 روز بعده پایان مهلتت (25 شهریور) بیای برای پس گرفتن اوون پول ودیعه...امروز 25 ام...حالا من چیکار کنم...فردا برم دیگه؟...البته در پست قبل مدیر سایت راهنمایی کردن 26 ام برم...اما می خوام بدونم این 5 روز قبلا هم بوده یا جدید سبز شده توو قوانین؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...مرسی از مدیریت سایت

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 15-09-2012

(15-09-2012, 09:33 AM)keiwan نوشته:
با سلام و نه خسته خدمت دوستان...
خدا رو شکر پاسم دو روزه اومد!! (البته با لطف یه دوست)...خیلی زودتر از اوون زمانی که می خواستمش...فقط می خواستم باهاش یه آزمون بدم...
نظام وظیفه یه تیکه کاغذ کوچولو داده دست من که باید 5 روز بعده پایان مهلتت (25 شهریور) بیای برای پس گرفتن اوون پول ودیعه...امروز 25 ام...حالا من چیکار کنم...فردا برم دیگه؟...البته در پست قبل مدیر سایت راهنمایی کردن 26 ام برم...اما می خوام بدونم این 5 روز قبلا هم بوده یا جدید سبز شده توو قوانین؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...مرسی از مدیریت سایت
دوست من، شما اگر اعتبار مدت زمان خروج در گذرنامه ات تا 25 شهریور است و مهر خروج در گذرنامه شما زده نشده، باید روز 26 شهریور به همراه گذرنامه و کارت ملی تشریف ببری نظام وظیفه. اونجا گذرنامه شما رو نگاه میکنند و بعد با دریافت همون رسیدی که اشاره کردی، نامه ای به شما خواهند داد که با استفاده از آن میتونی وثیقه ای که در بانک گذاشتی رو آزاد کنی.
اگر درست متوجه شده باشم، به شما رسیدی داده اند که در آن ذکر شده، 5 روز پس از پایان اعتبار مدت زمان خروج گذرنامه، به نظام وظیفه مراجعه کنید؟ زمانی که من از این طریق از کشور خارج شدم، چنین چیزی وجود نداشت و من روز بعد از بازگشت، با مراجعه به نظام وظیفه مراحل آزادسازی وثیقه ام رو طی کردم.

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - ostokhan - 25-10-2012

دوستان یک سوال داشتم. من میخوام اقدام کنم به گرفتن پاسپورت از نوع تفریحی.منتها زمان دقیق سفر من مشخص نیست. حالا اگه من رفتم نظام وظیفه و اون برگه مخصوصشون که کشور مقصدت رو پر میکنی یه تاریخ تقریبی رو بزنم مشکلی پیش نمیاد؟چون هدف اصلی من الان فقط گرفتن پاس هست. ممنون میشم پاسخ بدید. در ضمن اگه میشه در مورد اون وثیقه سند ملک توضیح بدید چون من الان اصلا اون مقدار پول رو ندارم. اون سند باید شرایط خاصی رو داشته باشه؟ از سفته و چک نمیشه استفاده کرد؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 25-10-2012

(25-10-2012, 02:04 AM)ostokhan نوشته: دوستان یک سوال داشتم. من میخوام اقدام کنم به گرفتن پاسپورت از نوع تفریحی.منتها زمان دقیق سفر من مشخص نیست. حالا اگه من رفتم نظام وظیفه و اون برگه مخصوصشون که کشور مقصدت رو پر میکنی یه تاریخ تقریبی رو بزنم مشکلی پیش نمیاد؟چون هدف اصلی من الان فقط گرفتن پاس هست. ممنون میشم پاسخ بدید. در ضمن اگه میشه در مورد اون وثیقه سند ملک توضیح بدید چون من الان اصلا اون مقدار پول رو ندارم. اون سند باید شرایط خاصی رو داشته باشه؟ از سفته و چک نمیشه استفاده کرد؟
ضمن خوشامد به جهت پیوستن به فروم Smile
نه دوست من، مشکلی نیست. شما میتونید از طریق تفریحی (15 میلیون) یا از طریق زیارت عتبات عالیات (500 هزار تومان + ضمانت ضامن) پاسپورت دریافت کنید. البته در مورد زیارت عتبات عالیات باید از یک آژانس مسافرتی مورد تائید سازمان حج و زیارت، نامه دریافت کنید (مبنی بر اینکه آقای X از تاریخ فلان تا فلان، عازم کشور عراق است). بنظر من این راه سفر زیارتی رو دنبال کنید راحت تر خواهد بود تا سند ملکی. ضمن اینکه میتونید موراد مربوط به وثیقه ملکی رو در این تاپیک دنبال کنید.