آکادمیا کافه
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - amin_mb - 10-03-2012

با سلام خدمت دوستان!

در این تاپیک دوستان زحمت بکشند، هر گونه اطلاعات، تجربه یا راهکار که برای دوستانی که قصد سفر خارجی در حین تحصیل دارند، مفید باشد، را در این تاپیک به اشتراک بگذارند!

با تشکر
موفق باشید!
==================================================================

مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت مشمولان در حین تحصیل برای سفر تفریحی:

1) نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه (بازه زمانی برای خروج مشمول باید درون بازه اعتبار گواهی اشتغال به تحصیل باشد)

2) مراجعه به حوزه نظام وظیفه هر استان و گرفتن پوشه مربوط به سفرهای تفریحی
تو این پوشه سه تا فرم هست:
- معرفی نامه نظام وظیفه به بانک برای ضمانت نامه + فرمت قابل قبول برای نظام وظیفه
- نامه تعهد برگشت
- فرم اجازه خروج از کشور

3) مراجعه به شعبه مورد نظر و اخذ ضمانت نامه

4) مراجعه به حوزه نظام وظیفه با مدارک زیر
یک کپی از کارت ملی
گواهی اشتغال به تحصیل
یک کپی از آخرین قبض تلفن
فرم تکمیل شده تعهد خروج از کشور
فرم تکمیل شده اجازه خروج از کشور
ضمانت نامه بانکی

5) یک روز بعد، مراجعه به پلیس +10 و درخواست گذرنامه

تبصره:
دانشجویانی که قصد سفر برای دوره های علمی یا کنفرانس را دارند، در صورتی که معاونت دانشجویی دانشگاه محل تحصیلشان، دوره عملی یا کنفرانس مورد نظر را تایید نماید، وثیقه بانکی به 5 میلیون تومان کاهش خواهد یافت!
سفر خوبی داشته باشید!

اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی درحین تحصیل - rulany - 11-03-2012

با اجازه ی امین عزیز

فقط خواستم یه نکته ای رو بگم برای کسایی که مثل خودم مساله مالی شاید براشون مهم باشه.من خودم دقیقا از راهی که امین گفتن اقدام کردم برای گرفتن پاسپورت.اما یه تفاوت هایی هم داره.به نظرم ارزون ترین راه برای گرفتن پاسپورت کربلا هست فعلا. کار ساده تری هم داره.
تجربه ی شخصی رفتم یکی از این موسسه هایی که سفرهای زیارتی مکه کربلا میبرن.بهشون گفتم که یه نامه میخوام برای دانشگاه که توش شما لطف کنین قید کنین این اقا قراره از تاریخ xتا تاریخyبره کربلا با تور ما! یکی 2تا موسسه ناز میکردن که نامه ی شرکت بی اعتبار میشه و از این جور حرف ها.بالاخره با تلاش فراوان یکی از این موسسه ها راضی شد.
سرتونو درد نیارم. بردم دانشگاه اون نامه رو. بعدمباری دفتر مسئول نظام وظیفه دانشگاه تا دبیر خونه رو رفتم و برگشتم. دانشگاه نامه ای داد برای نظام وظیه ی استان رفتم اونجا پرونده تشکیل دادم.
فرقش با قصه ی امین جان از این جا شروع میشه.برای وثیقه 500تومان نقد گذاشتم بانک و 5 میلیون ضمانت دفتری.یعنی یه کسی باید ضامنت بشه که اگر این خوشتیب نیومد من 5میلیون غرامت میدم.خرجشم 60 70تومانی هست برای ثبت در دفتر خانه اسناد رسمی بعدش این دوتا وثیقه رو بردم دوباره نظام وظیفه و اونجا هم ان لاین یه نامه زد برای اداره گذرنامه.گفت برو اونجا یه نامه بگیر ببر پلیس +10. گفتم بابا بیخیال.حالا دیگه ان لاین نامه نگاری میکنین
رفتیم اداره گذر نامه.اونجام یه نامه نوشتن که خروج این اقا از تاریخ Xلغایت Yبلامانع میباشد.بردمش پلیس +10. کارهای مربوط به اونجارو انجام دادم.منتظرم که پاسپورت گرام تشریفشونو اهدا کنن دم در منزل گران قدر

ویرایش توسط MaMi دلیل: اصلاحات در چینش متن

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 12-03-2012

من تجربه شخصی خودم رو در مورد سفر به ترکیه در زمان تحصیل در کارشناسی ارشد در اختیار بقیه می گذارم:
1- تنظیم درخواست (نامه) خطاب به استاد راهنما جهت انجام تحقیقات و تکمیل آزمایشات مربوط به پایان نامه (راستش این یک نامه صوری بود و عزیمت من به ترکیه هیچ ارتباطی به پایان نامه نداشت (کاری بود))
موضوع مهم ذکر تاریخ است یعنی حتما باید قید بشود در درخواست که از تاریخ X تا تاریخ Y

2- روند عبورِ نامه: استاد > شورای گروه > شورای دانشکده > شورای پردیس* و روابط بین الملل پردیس > شورای آموزش دانشگاه (جمعا حدود 3 هفته طول کشید، چون نامه من یکبار برگشت خورد!)

*دوستان دانشگاه تهرانی با این پردیس آشنا هستند! فقط باعث عقب افتادن کارها میشه! Sad

3- شورای دانشگاه > نظام وظیفه (م سپاه، ساختمان 3، طبقه پایین، دست چپ) > بانک (ضمانت نامه بانکی 5 میلیون) > نظام وظیفه > اداره گذرنامه (خ شهرآرا) > مراجعه به پلیس +10 همراه با نامه اداره گذرنامه > دریافت پاسپورت > ... (جمعا حدود 3 هفته) > فرودگاه امام > دست تکون دادن برای همراهان > فرود در ترکیه...!

دوستان توجه داشته باشند که این وضعیت (دریافت پاسپورت در حین تحصیل و خروج) محدودیت دارد در هر ترم: اگر اشتباه نکنم، ارشدها (برای خروج علمی)، سالی 2 بار (ترمی یک بار) و کارشناسان عزیز سالی یک بار.
بعد همون طوری هم که میدونید، در پاسپورت قید می شود (فقط یک بار حق خروج از کشور را دارد)

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - rulany - 12-03-2012

(12-03-2012, 06:24 PM)MaMi نوشته: دوستان توجه داشته باشند که این وضعیت (دریافت پاسپورت در حین تحصیل و خروج) محدودیت دارد در هر ترم: اگر اشتباه نکنم، ارشدها (برای خروج علمی)، سالی 2 بار (ترمی یک بار) و کارشناسان عزیز سالی یک بار.
بعد همون طوری هم که میدونید، در پاسپورت قید می شود (فقط یک بار حق خروج از کشور را دارد)
با این مدل گرفتن پاسپورت میشه برای ویزای کشورهای خارجی اقدام کرد دیگه؟منظورم اینه که با اینجور پاسپورت گرفتن میتونم برای ویزای المان تیر ماه اقدام کنم دیگه؟

(12-03-2012, 06:48 PM)rulany نوشته: با این مدل گرفتن پاسپورت میشه برای ویزای کشورهای خارجی اقدام کرد دیگه؟منظورم اینه که با اینجور پاسپورت گرفتن میتونم برای ویزای المان تیر ماه اقدام کنم دیگه؟
بله دوست من، فقط حواست باید به محدودیت موجود برای مقطع تحصیلیتون باشه
اتفاقا یکی از دوستان دانشگاهی من از همین طریق برای شرکت در نمایشگاه Ligna در آلمان اقدام کرد و مشکلی هم نداشت چون سفارت فقط از شما پاسپورت (شماره پاسپورت) می خواهد و کاری ندارد که پاسپوت رو از چه طریقی تهیه کردید Wink

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - sina1302 - 30-03-2012

با سلام خدمت دوستان

با توجه به اینکه بعضی از دانشگاههای آمریکا برای صدور I20 به صفحه اول پاسپورت نیاز دارن و تازه بعد از صدور و رسیدن I20 میشه برای گرفتن وقت سفارت اقدام کرد و با توجه به این محدودیت که دانشجوهای کارشناسی سالی یکبار اجازه خروج دارند
میخواستم بدونم چطور میشه بدون دونستن زمان سفارت برای گرفتن پاسپورت اقدام کرد و کلا در این شرایط باید چیکار کرد؟ اگه کسی تجربه داره لطفا کمک کنه
و اینکه دانشگاه ما یکم رو این بحث دادن گواهی اشتغال به تحصیل برای نظام وظیفه گیره و خب سفر علمی رو به راحتی براش گواهی اشتغال نمیده
کسی میتونه راهنماییم کنه که چطوری میتونم برای مصاحبه ویزا از کشور خارج بشم و مراحلش رو بگه
پیشاپیش خیلی ممنون از لطفتون

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - hadi2050 - 01-04-2012

با سلام
با این محدودیت که گذاشتن کارم چی میشه اصلا راهی نیست هفته ای دوبار به کشور
مورد نظر برم و برگردم خوب ÷ول گرو گذاشتیم دیگه چرا این کارا رو می کنند من برای خروج
علمی نمی خوام کاری خیلی ضروری لطفا اونای راهنماییم کنید نمیشه ویثقه رو سنگین تر کرد؟
یا نمیشه یه نفر مارو همراه کنه در پاسپورت اش؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - amin_mb - 01-04-2012

(01-04-2012, 10:25 PM)hadi2050 نوشته: با سلام
با این محدودیت که گذاشتن کارم چی میشه اصلا راهی نیست هفته ای دوبار به کشور
مورد نظر برم و برگردم خوب ÷ول گرو گذاشتیم دیگه چرا این کارا رو می کنند من برای خروج
علمی نمی خوام کاری خیلی ضروری لطفا اونای راهنماییم کنید نمیشه ویثقه رو سنگین تر کرد؟
متاسفانه هیچ کاری نمیشه کرد!
قانون در مورد خروج از کشور مشمولان انعطاف پذیری نداره!
در ضمن، همون ترمی یکبار هم لطف کردند به مشمولان اجازه خروج دادند!

مطمئنا از نظر منطقی اینجوری میشه برداشت که :دانشجویی که در حین تحصیل هست، که نباید کار کند، در صورتی که نیاز به کار کردن دارد، نباید 2 بار در هفته از کشور خارج بشود!
وثیقه را هیچ کاریش نمیشه کرد!

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در حین تحصیل - MaMi - 01-04-2012

(01-04-2012, 10:25 PM)hadi2050 نوشته: با این محدودیت که گذاشتن کارم چی میشه اصلا راهی نیست هفته ای دوبار به کشور
مورد نظر برم و برگردم خوب پول گرو گذاشتیم دیگه چرا این کارا رو می کنند من برای خروج
این محدودیت ذکر شده به شرطی است که شما از طریق معافیت تحصیلی اقدام کنی (یعنی از دانشگاه نامه بگیری برای نظام وظیفه که برای کنفرانس و... میخواهم از تاریخ X تا تاریخ Y از کشور خارج بشوم)...که در پاسپورت شما ذکر خواهد شد، فقط یکبار از تاریخ X تا تاریخ Y حق خروج از کشور را دارید
در مورد سایر موارد (خروج به صورت تفریحی و...) شما باید مستقیما به نظام وظیفه مراجعه کنی، وثیقه مد نظر رو بگذاری و ... از کشور خارج بشوی...در این مورد هم فقط یک بار به ازای هر بار وثیقه گذاشتن میتونی از کشور خارج بشوی