آکادمیا کافه
معافیت کفالت والدین و غیره - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت کفالت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA)
+---- موضوع: معافیت کفالت والدین و غیره (/Thread-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - Pejman - 19-03-2012

اعلام شرايط جديد معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت

گروه ناجا- درمقررات جديد خدمت وظيفه عمومي در معافيت كفالت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت ، سن پدراز 59 سال تمام به 65 سال تمام تغيير يافت. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا "سرهنگ محمد رضا اكبرحلوايي" معاون مشمولان و امورمعافيت هاي اين سازمان بااشاره به اجرايي شدن شرايط جديد مربوط به معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمندمراقبت گفت :برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ، شرط بهره مندي مشمولان غير غايبي كه يگانه مراقب و نگهدارنده پدر مي باشند ، نيازمندي پدر به مراقبت است كه بايد از سوي شوراي پزشكي احراز گردد و اشخاصي كه داراي كهولت سن باشند نيازي به طرح پرونده آنان در شوراي پزشكي نمي باشد.
سرهنگ محمدرضا اكبر حلوايي افزود: برابر بررسي هاي صورت گرفته توسط ستادكل نيروهاي مسلح اتمام 65 سالگي بعنوان كبر سن تعيين گرديده و در نتيحه از پنجم فروردين ماه سال 91 مشمولان غير غايبي كه پدر آنان وارد 66 سالگي شود بدون طرح پرونده در شوراي پزشكي ، مورد رسيدگي قرار خواهندگرفت و درخصوص پدران كمتراز 65 سال تمام ، اعطاي معافيت منوط به تعيين نيازمندي پدر مشمول به مراقبت توسط شوراي پزشكي مي باشد.
وي درخصوص رسيدگي به درخواست هايي كه مربوط به مقررات سابق يگانه مراقب پدر بالاي 59سال بوده اعلام داشت : افرادي كه درخواست خود را تا پايان روزچهارم فروردين ماه سال91دردفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) به ثبت رسانيده باشند مشروط به اينكه هنگام ثبت در خواست در سن مشموليت بوده و واجد شرايط معافيت بوده باشند رسيدگي به درخواست آنان برابر مقررات سابق يعني سن 59 سال تمام پدر بلامانع است.

منبع خبر

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - spt - 19-03-2012

پژمان جان یه سوال خیلی فنی و شاید تنها امید من برای معاف شدن!!
من دو تا داداش دارم که هر دو بالای 18 سال هستن... سن بابام هم هست 66 سال...
اگه من داخل ایران باشم و دو تا داداش هام هر دو خارج از ایران باشن شانسی برای معاف شدن دارم؟!!!
یکی از داداش هام معافیت پزشکی گرفته و اونیکی هم مثل من مشمول هست با معافیت تحصیلی...

تو رو خدا یه خبر خوب بده!!!

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - rulany - 19-03-2012

(19-03-2012, 07:59 PM)spt نوشته: پژمان جان یه سوال خیلی فنی و شاید تنها امید من برای معاف شدن!!
من دو تا داداش دارم که هر دو بالای 18 سال هستن... سن بابام هم هست 66 سال...
اگه من داخل ایران باشم و دو تا داداش هام هر دو خارج از ایران باشن شانسی برای معاف شدن دارم؟!!!
یکی از داداش هام معافیت پزشکی گرفته و اونیکی هم مثل من مشمول هست با معافیت تحصیلی...

تو رو خدا یه خبر خوب بده!!!
با اجازه پژمان عزیز
ببین شاهین جان من و یکی از دوستام که 1 ماه پیش برای گرفتن پاسپورت رفتیم نظام وظیفه دوستم در مورد کفالت مادرشون سوال پرسیدن.شرایطش اینطوری بود که پدر ایشون فوت کرده بودن و 2تا برادر بزرگتر از خودشون دارن که هر دو ازدواج کرده اند و جدا زندگی میکنن.این دوست ما و مادرشون هم تنها باهم زندگی میکنن.وقتی پرسید بهش گفتن که معافیت کفالت فقط در صورتی داده میشه که طرف فرزند دیگه ی پسر بالای 18 سال نداشته باشه. حالا بازم در مورد شما نمیدونم.
در ضمن یه سوالی.وقتی شما کفالت پدرتون رو بگیرین مطمئنی بدون دردسر میتونی از کشور خارج شی؟

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - Pejman - 20-03-2012

شاهین جان راستش تا جایی که من هم خبر دارم اولین شرط گرفتن معافیت کفالت اینه که یا تک پسر باشید، یا اینکه برادرانتون زیر 18 سال باشن.. البته من در مورد قوانین جدید خیلی اطلاع ندارم. دوستانی که بیشتر در جریان هستند می تونند بیشتر کمک کنند. در هر حال امیدوارم بتونی معاف بشی!

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - rise - 24-03-2012

سلام
من اگه بخوام برای معافیت پدر نیازمند مراقبت اقدام کنم دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ چند تا پزشک پدرم رو معاینه خواهند کرد و نظر نهایی برای معافیت رو چه کسی میده؟(البته تهران نیستم)
دوستان لطفا راهنمایی کنین که بهترین راه برای این نوع معافیت چطوری طی میشه؟(از اونجایی که شاید پدرم واقعا نیازمند مراقبت نباشه)
واقعا میشه با پرونده سازی یا داشتن بند*ی در بهزیستی یا نظام وظیفه این کار رو پیش برد؟

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - MaMi - 24-03-2012

(24-03-2012, 05:07 PM)rise نوشته: واقعا میشه با پرونده سازی یا داشتن بند*ی در بهزیستی یا نظام وظیفه این کار رو پیش برد؟
دوست من...تجربه نشون داده که طبق فرموده ناپلئون: غیرممکن غیرممکن است....!

نقل قول:من اگه بخوام برای معافیت پدر نیازمند مراقبت اقدام کنم دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ چند تا پزشک پدرم رو معاینه خواهند کرد و نظر نهایی برای معافیت رو چه کسی میده؟(البته تهران نیستم)
۲۳- اگر پدر یا مادری معلول باشند آیا میتوانند یک فرزند خود را معاف کنند؟
بله، مشروط بر آنکه معلولیت به تائید شورای پزشکی بهزیستی و شورای پزشکی در وظیفه عمومی برسد و مشمول قبل از معلولیت فاقد غیبت باشد.
(منبع)

نقل قول:دوستان لطفا راهنمایی کنین که بهترین راه برای این نوع معافیت چطوری طی میشه؟(از اونجایی که شاید پدرم واقعا نیازمند مراقبت نباشه)
۶ – آیا پدر زیر ۵۹ سال* که بیمار باشد در قواره معافیت کفالت قرار میگیرد؟
بلی، مشروط بر آنکه در شورای پزشکی رای نیاز به مراقب اخذ نماید
(منبع)

*
البته الان این سن به 65 سال تمام تغییر پیدا کرده است...
(منبع)

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - fs_life89 - 26-03-2012

سلام

من یک دانشجو هستم و تک پسر هستم پدر من 60 سال دارد پدر من دارای 12 سال پرونده پزشکی بیماری قلبی است اما عمل باز نکرده ولی تحت درمان بوده و است و کلیه پرونده های او و کلیه مدارک تحت نظر بودن او هر دو ماه یکبار و مصرف دارو های او در این 12 سال موجود است ودارای حقوق باز نشستگی نیست بعد از تغییر قانون از 59 سال به 65 سال بنده به علت افزایش سن به 65 سال دیگر نمی توانم از طریق سن پدرم اقدام کنم آیا ممکن است از طریق این پرونده پزشکی که توضیح دادم از کار افتادگی پدرم را ثابت کنم و معافیت یگانه فرزند پدر از کار افتاده بگیرم .... ممنون و سپاسگزارم اگر هر چه سریعتر جواب این پیغام من را بدهید
با احترام

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - amin_mb - 26-03-2012

دوست عزیزم با عرض سلام و تبریک بابت سال جدید!

همچنین ورودتون را به فروم خودتون خوش آمد میگم!
برای گرفتن معافیت کفالت پدر نیازمند به مراقبت، نیازی به عمل قلب باز نیست و شما می تونید تشکیل پرونده بدهید!
در نگاه اول، متاسفانه 12 سال پرونده های پزشکی پدرتان، برای پیش برد پرونده معافیت شما کافی هست اما باز تصمیم نهایی با کمسیون پزشکی خواهد بود و تصمیمات این کمیته به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست!
پیشنهاد می کنم با یک دکتر متخصص آشنا مشورتی کنید که نکات کلیدی و مهم پرونده پزشکی پدرتان را مشخص کنند و بعد از اون به پلیس +10 بروید و تشکیل پرونده دهید! معافیت کفالت پدر نیازمند به مراقبت!

ممنون میشم اگر اطلاعاتی که در این زمینه در ادامه پروسه دریافت کردید برای سایر دوستان در اینجا به اشتراک بگذارید!
موفق باشید!

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - MaMi - 26-03-2012

(26-03-2012, 12:28 PM)fs_life89 نوشته: من یک دانشجو هستم و تک پسر هستم پدر من 60 سال دارد ....
دوست من با تبریک ورودتون به جمع دوستان AC، یک سوال دارم، شما چرا در دوران تحصیل (وقتی که 59 سال پدرتون تموم شد) اقدام نکردید؟
به هر روی، همون طور که دوست عزیزم امین جان گفتند، دریافت معافیت پزشکی بستگی زیادی به حال و روز اون روز اعضای کمیته پزشکی داره! شاید شما با شنیدن این خنده کنی ولی واقعیتی است که وجود داره! Sad به نظر من هم اگر بتونید قبل از اقدام با پزشکی مشورت کنید عالی خواهد بود...امیدت رو از دست نده دوست من Smile

RE: معافیت کفالت والدین و غیره - fs_life89 - 26-03-2012

با تشکر از امین عزیز ... mamiجان دوست عزیز پدر من 15 فروردن 59 سالش تمام می شود متاسفانه ... بنده بعد از تعطیلات پیگیر پرونده پزشکی پدرم می شوم و اقدام میکنم .... و اگر به نتیجه مثبتی رسیدم به همه خبر میدهم ... شما دوستان هم اگر خبر جدیدی داشتید بابت این موضوع خبر دهید ... با احترام