آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: تجربیات آزمون‌های iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-iBT)
+------ موضوع: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - Pejman - 23-01-2011

سوالات خود را که مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT هستند در این تاپیک مطرح کنید.

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - boshra - 17-06-2011

در مورد رفتن به ارمنستان برای دادن امتحان تافل ایا کسی نظری نداره؟

قبلا برای ایلتس اونجا خیلی بهتر بود وو به اسپیکینگ نمره بهتری میدادند اما الان برای تافل چه نظری دارید؟

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - Pejman - 17-06-2011

(17-06-2011, 12:35 PM)boshra نوشته: در مورد رفتن به ارمنستان برای دادن امتحان تافل ایا کسی نظری نداره؟

قبلا برای ایلتس اونجا خیلی بهتر بود وو به اسپیکینگ نمره بهتری میدادند اما الان برای تافل چه نظری دارید؟
از اونجایی که آزمون تافل iBT با کامپیوتر انجام می شه و موقع Speaking کسی مقابل شما نیست (جز کامپیوتر که صدای شما رو ضبط می کنه!) و اینکه مستقل از مرکز برگزاری آزمون، همه پاسخ ها به ETS فرستاده می شه برای تصحیح و نمره دادن، در نتیجه خود مراکز برگزاری به جز در کیفیت برگزاری آزمون هیچ تفاوتی با هم ندارند و نمره دهی اونها خارج از اون مرکز و همگی در ETS انجام می شه.
مراکز موجود در ایران از کیفیت نسبتاً خوبی در برگزاری iBT برخوردارند و به نظر من با توجه به بحث زمان و هزینه ها، به صرفه تر هست که داخل ایران آزمون بدید. موفق باشید.

سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - Pasha - 17-08-2011

میخواستم بپرسم که شما کدوم مرکز را برای ثبت نام پیشنهاد میکنید؟ مرکز "علامه سخن" به محل ما نزدیک تر است ولی نظرتون رو در مورد تمام مرکزهای بگید. از جمله مرکز "سنجش" و مرکز "امیر بهادر". به خصوص در مورد "علامه سخن".

میتونید در این موارد نظر بدین:

-خوراکی میشه برد داخل یا نه؟
-مانیتورها لامپی است یا ال سی دی؟
-کیفیت تجهیزات مثل صفحه کلید و هد فون
-سر و صدا و شلوغی، به خاطر نزدیکی به خیابون
-فاصله مناسب میزها، که باعث نشه قسمت مکالمه، صدای اطرافیان حواس شما را پرت کنه

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - Pejman - 17-08-2011

(17-08-2011, 10:36 PM)Pasha نوشته: میخواستم بپرسم که شما کدوم مرکز را برای ثبت نام پیشنهاد میکنید؟ مرکز "علامه سخن" به محل ما نزدیک تر است ولی نظرتون رو در مورد تمام مرکزهای بگید. از جمله مرکز "سنجش" و مرکز "امیر بهادر". به خصوص در مورد "علامه سخن".

من خودم تجربه سنجش رو فقط دارم. امیر بهادر هم تعریفش رو زیاد شنیدم و فکر می کنم اکثراً راضی هستند. اما خیلی از علامه سخن تعریف نشنیدم و به نظرم ترجیحاً یکی از اون دو تا رو انتخاب کنید بهتر باشه.

در مورد سنجش:

1- خوراکی می شه برد. البته در زمان استراحت که از سالن آزمون خارج می شید، آب میوه و کیک براتون هست.
2- لامپی هست و به صورت تقریباً خوابیده در برابر شما قرار داره. می تونم بگم تنها ایراد سنجش همینه. البته من به شخصه مشکلی نداشتم، اما بعضی ها اذیت می شند.
3- خوبه و راضی کننده است.
4- از این بابت سکوت مطلق هست.
5- به هر حال این مورد هیچ جا به صفر نمی رسه، اما با مقایسه ای که با دوستان دیگه داشتم فکر می کنم این مورد در سنجش قابل قبول باشه و شما رو اذیت نکنه.

موفق باشید.

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - AVA - 18-08-2011

(17-08-2011, 10:36 PM)Pasha نوشته: میخواستم بپرسم که شما کدوم مرکز را برای ثبت نام پیشنهاد میکنید؟ مرکز "علامه سخن" به محل ما نزدیک تر است ولی نظرتون رو در مورد تمام مرکزهای بگید. از جمله مرکز "سنجش" و مرکز "امیر بهادر". به خصوص در مورد "علامه سخن".

سنجش و امیر بهادر به ترتیب از دیگر مراکز برگزار کننده بهتر هستند . می تونید خوارکی ببرین. البته از طرف مرکز، پذیرایی مختصری از شرکت کننده ها میشه ولی با توجه به این که آزمون حدود 4 ساعت طول می کشه و طی این مدت به شما فقط 10 دقیقه قبل از speaking برای استراحت وقت داده میشه بهتره همراتون آب و یه مقدار شیرینی ببرین. از لحاظ تجهیزات همه چیز خوبه و صدای خیابون وارد سالن آزمون نمیشه. فقط چون کابین ها نزدیک به هم هست و speaking بعضی ها ممکنه زودتر از شما شروع بشه ممکنه برای چند لحظه اول تمرکز شما رو به هم بزنه. به همین دلیل بهتره در سکوت مطلق برای آزمون مطالعه نکنید تا در موقع آزمون صدای بلندبعضی افراد باعث پرت شدن حواس شما نشه

مرکز آزمون مجتمع فنی - Pasha - 15-10-2011

دوستانی که در مرکز آزمون مجتمع فنی واقع در خیابان سرو سعادت آباد، امتحان داده اند، تفاوت بین مرکز A و مرکز B، از لحاظ محیط امتحان، در چیست؟
Tehran Institute of Technology STN11671A

Tehran Institute of Technology STN11671B

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - Nimaa - 15-12-2011

دوستان من یک بار در سال 87 در سازمان سنجش و یکبار هم در سال 89 در مرکز علامه سخن امتحان دادم. یکبار هم آزمون آزمایشی امیر بهادر رو در سال 87 شرکت کردم. در هر سه جا مانیتور از نوع CRT بود با کمی انحنا که البته شاید الآن عوض کرده باشن اما فکر میکنم اینکه LCD ندارن یه جور هماهنگ سازی از ETS هست.
در سنجش که اوضاع خیلی خراب بود. تمام خانومهایی که دور تا دور من بدبخت رو احاطه کرده بودن انقدر برای بخش Speaking شون فریاد زدن که اصلاً تمرکزی برای Writing نداشتم. هر کدوم هم یه Task رو تموم میکرد نفر بعدی تازه شروع میکرد و کلاً اولین Writing رو خراب کردم. اما امیربهادر و علامه سخن از این نظر بسیار عالی بودن. توجه کنین که فاصله امتحان دهندگان از هم زیاد نیست، اما در سنجش کسی به این خانومها تذکر نمیداد.
اینو برای دوستانی که با امتحان تافل آشنایی ندارن بگم که در این آزمون هر کسی زمان خودش رو داره و اگه مثل من Direction ها رو زود رد کنین و گوش ندین، از بقیه میافتین جلو.
من در کل علامه سخن رو خیلی خوب دیدم ضمن اینکه کلاً نزدیک 20 نفر در اتاق آزمون بودیم و آرامش حکمفرما بود.

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - bzz - 11-03-2012

سلام
من چون تا الان تجربه ای در امتحانات زبان ندارم میپرسم این sسوالو
اینکه 3 مرکز نام برده شده هرکدام سایت جداگانه دارن برا ثبت نام یا اینکه نه؟
اگه سایت جداکانه دارن لطف میکنیدlinkl اشو اگه دارید بدید؟
تاریخ اشون مسلما باید یکی باشه دیگه درسته؟

RE: سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT - amin_mb - 11-03-2012

سلام دوست خوبم، با یک سرچ ساده می تونید آدرس سنتر ها را پیدا کنید!!

بفرمایید:

سازمان سنجش
موسسه امیربهادر
دانشگاه صنعتی اصفهان
علامه سخن

خودتون هم می تونید مستقیما به سایت ETS بروید و از اونجا به دنبال سنتر ها و تاریخ های برگزاری باشید!

موفق باشید!

دلیل ویرایش: اصلاح لینک علامه سخن