آکادمیا کافه
توصيه نامه كاري - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: توصيه نامه كاري (/Thread-%D8%AA%D9%88%D8%B5%D9%8A%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D9%8A)

صفحات 1 2 3

توصيه نامه كاري - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز، در این تاپیک فقط مباحث مختلف پیرامون موضوع « توصيه نامه كاري » بررسی خواهند شد.

توصيه نامه كاري - Cortex - 10-04-2011

AVA جان:
ممنون بابت جوابتون؛ دوپست بالاتر بابک عزیز گفته بودند که RL که ارزش آکادمیک نداره نمی تونه موثر واقع شه؛ حال اینکه شما می گید اگر از رئیس کارم RL بگیرم می تونه کمک کنه...
رئیس کار من مهندس برق هست و به تخصص من هم واقفه اما این تخصص درسته که در زمینه برق هست اما می تونه کمکی واسه زمینه اکادمیک من بکنه؟
آشنایی اساتید برق با یک دانشجوی لیسانس نمی تونه اونقدر زیاد باشه، چون دانشجویان لیسانس استاد راهنما، و استاد مشاور و استاد مقاله که ندارن...
ممنون می شم روشن کنید این مسئله رو...
باتشکر

توصيه نامه كاري - AVA - 10-04-2011

(10-04-2011, 12:20 PM)Omid نوشته: AVA جان:
ممنون بابت جوابتون؛ دوپست بالاتر بابک عزیز گفته بودند که RL که ارزش آکادمیک نداره نمی تونه موثر واقع شه؛ حال اینکه شما می گید اگر از رئیس کارم RL بگیرم می تونه کمک کنه...
رئیس کار من مهندس برق هست و به تخصص من هم واقفه اما این تخصص درسته که در زمینه برق هست اما می تونه کمکی واسه زمینه اکادمیک من بکنه؟
آشنایی اساتید برق با یک دانشجوی لیسانس نمی تونه اونقدر زیاد باشه، چون دانشجویان لیسانس استاد راهنما، و استاد مشاور و استاد مقاله که ندارن...
ممنون می شم روشن کنید این مسئله رو...
باتشکر
در سایت بعضی از دانشگاهها نوشته شده که می تونید علاوه بر اساتید از Employer هم توصیه نامه بفرستید. ضمنا برای افرادی که بین فارغ التحصیلی و زمان اقدام اونها برای اپلای فاصله زمانی زیادی وجود داره یه توصیه نامه از طرف محل کار می تونه نشون ده که در زمینه تخصصی خودتون مشغول به کار بودین. ضمنا توصیه نامه ای که از طرف محل کارتون به شما داده میشه می تونه معرف شما در زمینه توانمندیهای شخصیتی، توانایی شرکت در فعالیتهای گروهی یا حتی توانمندی شما در طراحی پروژه باشه.

توصيه نامه كاري - Cortex - 10-04-2011

پس بصورت ایده آل می تونه از 3تا توصیه نامه: دوتاش هیئت علمی(هم رشته و هم گرایش) و یکی رئیس کار باشه...
اما با جمع بندی از حرفهای بابک عزیز هم می شه اینطوری نتیجه گرفت که حالا که چیزی بنام Over Qualified نداریم؛ 3تا هیئت علمی داشته باشیم و یکی هم Employer...یعنی 4تا. فکر کنم اینطوری خیلی خوب باشه...
بالاتر گفته بودید که میزان و نوع همکاری شما با استاد مذکور معمولاً نوشته می شه؛ ابن واقعاً واسه من سوال هست. دانشجوی لیسانس چجور همکاری می تونه با اساتید داشته باشه که RL بگیره؟
آیا دانشجوی صرف بودن هم موثره؟
ممنون

توصيه نامه كاري - AVA - 10-04-2011

(10-04-2011, 08:10 PM)Omid نوشته: پس بصورت ایده آل می تونه از 3تا توصیه نامه: دوتاش هیئت علمی(هم رشته و هم گرایش) و یکی رئیس کار باشه...
اما با جمع بندی از حرفهای بابک عزیز هم می شه اینطوری نتیجه گرفت که حالا که چیزی بنام Over Qualified نداریم؛ 3تا هیئت علمی داشته باشیم و یکی هم Employer...یعنی 4تا. فکر کنم اینطوری خیلی خوب باشه...
بالاتر گفته بودید که میزان و نوع همکاری شما با استاد مذکور معمولاً نوشته می شه؛ ابن واقعاً واسه من سوال هست. دانشجوی لیسانس چجور همکاری می تونه با اساتید داشته باشه که RL بگیره؟
آیا دانشجوی صرف بودن هم موثره؟
ممنون

اگه می تونید از 3 نفر از اساتید خودتون توصیه نامه گیرین که خیلی بهتره. ضمنا فقط به تعدادی که از شما خواسته شده توصیه نامه بفرستید نه بیشتر چون تاثیری در بالا بردن احتمال اخذ پذیرش نخواهد داشت. با توجه به اینکه شما در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستید معمولا در این سطح از دانشجو انتظار نمیره که بتونه پروژه طراحی کنه یا در طرحهای تحقیقاتی بزرگ فعالیت کنه. به همین دلیل می تونید از اساتید خودتون بخواین که برای نوشتن توصیه نامه با توجه به واحدهای عملی یا دوره های کارورزی ( اگه در رشته شما جزو قسمتی از آموزش رسمی محسوب میشه) صحبت کنند. ضمنا توصیه دوستانه من اینه که به سایت دانشگاههای مختلف سر بزنید و نمونه فرمهای توصیه نامه ها رو مطالعه کنید تا این موضوع برای شما شفاف تر بشه

توصيه نامه كاري - Babak - 10-04-2011

من فقط این رو اضافه کنم که در پست قبلی گفته بودم توصیه نامه کاری «خیلی ارزش آکادمیک نداره». منظور من این نبود که هیچ ارزشی نداره، منظور اینه که برای گرفتن پذیرش ارزشش کمتر از توصیه‌نامه‌ای که استاد برای شما می‌نویسه.
حرف AVA رو هم تایید می‌کنم و برای دانشجویان لیسانس استاد معمولا در مورد درس‌هایی که دانشجو باهاش گذرونده و پروژه‌هایی که در اون درس‌ها انجام داده می‌نویسه.

RE: توصيه نامه كاري - m.kordi - 16-04-2014

سلام دوستان؛
پستاتون واقعا عالی بود و من رو آگاه کرد، واقعا ممنونم.
میتونم ی خواهش داشته باشم از کلیه دوستان... این امکان وجود داره ک ی نمونه توصیه نامه کاری رو هم بزارید؟
قبلا ممنونم [img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: توصيه نامه كاري - pama - 16-04-2014

(16-04-2014, 12:16 PM)'m.kordi' نوشته: سلام دوستان؛
پستاتون واقعا عالی بود و من رو آگاه کرد، واقعا ممنونم.
میتونم ی خواهش داشته باشم از کلیه دوستان... این امکان وجود داره ک ی نمونه توصیه نامه کاری رو هم بزارید؟
قبلا ممنونم [img]images/smilies/smile.gif[/img]

سلام، به فروم خوش اومدین.
دوست من شما میتونید در این ارسال بابک عزیز، یک نمونه توصیه نامه کاری رو ببینید. علاوه بر اون وب سایتهای معرفی شده در
این تاپیک  هم میتونه کمکتون کنه.
موفق باشید Smile

[برش] منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - KMP - 10-06-2014

سلام
دوستان توصیه نامهٔ کاری باید توسط شخصی که می‌نویسه امضا شه یا مدیره شرکت...؟ کسی‌ که نامه رو برام مینویسه مدیره فنی شرکت هست... و عضو هیئت مدیره.. اما مدیر عامل شخص دیگه ای هست که همهٔ امضاهای شرکت توسط ایشون انجام می‌شه...

اگه مکنه راهنمایی بفرمایید.
علاوه بر این توصیه نامه،اگه نامه ای دیگه ای از شرکت تهیه کنم با این مضمون که شرکت یه پوزیشن خیلی بالایی برام در نظر گرفته که بعد از برگشت مشغول به کار شم و اینکه در مدت تحصیلم ماهانه مبلغی رو برام بعنوان ساپورت در نظر گرفته میتونه مفید باشه ؟؟

[برش] منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - soilman - 10-06-2014

توصیه نامه توسط هر کسی که نوشته میشه باید امضا بشه و مشخصات اون فرد رو داشته باشه
در مورد سوال دومتون هم به این نامه job offer میگن که به سفارت میشه نشونش داد و میتونه مفید باشه
(10-06-2014, 12:55 PM)'KMP' نوشته: سلام
دوستان توصیه نامهٔ کاری باید توسط شخصی که می‌نویسه امضا شه یا مدیره شرکت...؟ کسی‌ که نامه رو برام مینویسه مدیره فنی شرکت هست... و عضو هیئت مدیره.. اما مدیر عامل شخص دیگه ای هست که همهٔ امضاهای شرکت توسط ایشون انجام می‌شه...
اگه مکنه راهنمایی بفرمایید.
علاوه بر این توصیه نامه،اگه نامه ای دیگه ای از شرکت تهیه کنم با این مضمون که شرکت یه پوزیشن خیلی بالایی برام در نظر گرفته که بعد از برگشت مشغول به کار شم و اینکه در مدت تحصیلم ماهانه مبلغی رو برام بعنوان ساپورت در نظر گرفته میتونه مفید باشه ؟؟