آکادمیا کافه
گرفتن گواهینامه در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرفتن گواهینامه در آمریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

گرفتن گواهینامه در آمریکا - Saeid - 30-03-2012

در این تاپیک در مورد گرفتن گواهینامه در آمریکا و مسایل پیرامون آن بحث خواهد شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------
به عنوان اولین سری سوال میخاستم بدونم
1- هزینه گرفتن گواهینامه چقدره؟؟
2-آیا گواهینامه یک ایالت در ایالت دیگه اعتبار داره؟؟
3-گرفتن گواهینامه سخته؟؟ من از سال 83 که گواهینامه گرفتم اصلا رانندگی نکردم Big Grin
4-گواهینامه ایران آیا تو آمریکا به درد میخوره اصلا؟؟
5-گواهینامه بین المللی و یا ترجمه گواهینامه به درد میخوره؟؟

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - Babak - 30-03-2012

۱. هزینه گرفتن گواهینامه بسته به ایالت متغیره، اما معمولا هزینه خیلی زیادی نیست و مثلا در ایالت کالیفورنیا ۳۱ دلاره.

۲. بله، شما می‌تونید با گواهینامه یک ایالت در ایالت دیگه‌ای به صورت موقت رانندگی کنید، ولی اگر محل زندگی‌تون رو تغییر بدید حداکثر شش ماه فرصت دارید که گواهینامه ایالت جدید رو دریافت کنید و بعد از اون نباید با گواهینامه ایالت دیگه رانندگی کنید، اما خوب معمولا تاریخ دقیق انتقال به ایالت جدید مشخص نیست و در نتیجه این قانون خیلی دقیق قابل اجرا نیست.

۳. گرفتن گواهینامه در امریکا به نظر من خیلی ساده‌تر از ایرانه و معمولا خبری از پارک دوبله و سنگ‌چین و این حرف‌ها نیست، اما لازمه که قوانین رو خوب بدونید و به هر حال رانندگی در حد معمول رو باید بلد باشید.

۴. به درد رانندگی نمی‌خوره، اما گاهی با استفاده از گواهینامه ایران می‌شه سابقه رانندگی‌تون رو به امریکا منتقل کنید. سابقه رانندگی باعث می‌شه بیمه اتومبیل شما ارزون‌تر بشه.

۵. راستش هیچ وقت به درد من نخورد، اما به نظر داشتنش خوبه. اوایل رسیدن به امریکا می‌شه اگر لازم شد با گواهینامه بین‌المللی رانندگی کرد چون ظاهرا در امریکا هم اعتبار داره.

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - lavender - 18-03-2013

'Saeid' pid='16206' dateline='1333051186'
در این تاپیک در مورد گرفتن گواهینامه در آمریکا و مسایل پیرامون آن بحث خواهد شد.
به عنوان اولین سری سوال میخاستم بدونم
1- هزینه گرفتن گواهینامه چقدره؟؟ بستگی به ایالت داره. مریلند 45 دلار بود( نمی دونم الان چنده دقیقاً)
2-آیا گواهینامه یک ایالت در ایالت دیگه اعتبار داره؟؟ بستگی به ایالت داره اما اکثر ایالت ها قبول می کنن فقط NC قبول نمی کنه.
3-گرفتن گواهینامه سخته؟؟ من از سال 83 که گواهینامه گرفتم اصلا رانندگی نکردم  .  نه سخت نیست فقط باید به علامت stop خیلی توجه کنید چون اگه است کامل و چند ثانیه ای نباشه درجا رد هستید. توی مریلند پارک دوبل می گیرن که 3 دقیقه زمان می دن باید پارک کنید. دنده عقب و دور دوفرمونه هم می گیرن... باید از DMV بپرسید چیا شامل امتحان شهر هست.
4-گواهینامه ایران آیا تو آمریکا به درد میخوره اصلا؟؟بله بله. هم اصلش رو بیارید هم ترجمش و هم بین المللی. برای مدارک لازم هست. البته باز هر ایالتی فرق داره.
5-گواهینامه بین المللی و یا ترجمه گواهینامه به درد میخوره؟؟  بله

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - lavender - 19-04-2013

من چند روز پیس یه پلیس رو تو خیابون پیدا کردم و کلی سئوال پیچش کردم ![عکس: 176719_47b20s0.gif]
 پرسیدم که گواهی بین المللی چقدر اینجا معتبره؟
گفت اولاً بستگی به ایالت داره... دوماً باید سریع تر هر شخصی بره گواهی نامه ی امریکاییش رو بگیره... فقط به عنوان یه مدرک هست که بدونن شما تجربه ی رانندگی دارید. مثلاً اگه دارید تمرین رانندگی می کنید برای امتحان همراهتون باشه و همینطور باید یه نفر که گواهینامه ی امریکایی داره کنارتون باشه.
همینطور باید ویزاتون همراهتون باشه I-20 و.... 
چون ID اینجا یه مدرک شناسایی هست.
در ضمن گفت چند توع گواهی نامه ی بین المللی داریم[عکس: 150519_297.gif] (اینو دیگه فرصت نکردم ازش بپرسم...رسیدیم سره چها راه مسیرمون عوض شد!)

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - lavender - 20-04-2013

مدارک کلی برای گواهینامه ی رانندگی در امریکا:
1- پاسپورت
2- ویزا 
3- SSN#
4- گواهی نامه ی اصل ( فارسی)
5- گواهی نامه ی بین المللی
6- ترجمه ی گواهینامه ( که روی کاغذه)
7- تست الکل ( بعضی ایالت ها دارن و یه امتحان کتبیه)
8- مدارک رزیدنسی 3 تا( فیش آب و برق و بانک و مراکز دولتی) که باید آدرستون روش باشه.

* بعضی از ایالت ها ممکنه بدون ssn  هم گواهینامه بدن فقط بهشون باید بگیئ که اقدام کردید و تو راهه
** تست الکل یه امتحان کتبی در مورد میزان تخلفات برای افرادی که از دراک  یا الکل موقع رانندگی استفاده می کنن هست.
*** پاکت های نامه هایی که در بدو ورود به دستتون می رسه رو حتماً نگه دارید.
**** بعضی از ایالت ها اگر آیین نامه یا امتحان شهر رو رد شید ازتون یه وجهی رو می گیرن. هواستون باشه

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - mahyarelc - 20-04-2013

با تشکر از lavender عزیز بخاطر اطلاع رسانیشون
همونطور که گفتن این مدارک میتونه ایالت به ایالت فرق داشته باشه؛ چند مورد فکر میکنم در لیستشون الزامی نیست

در تکمیل صحبتهای ایشون ، این مدارک تا اونجا که میدونم در اکثر ایالتها الزامیه:
1- پاسپورت 
2 - SSN - درصورتیکه SSN ندارید (که برای دوستان بدون فاند به این صورته...یا دوستانی که با ویزای F2 میان)، اول از دانشگاه یه SSN denial letter میگیرید و اون نامه رو به social security office میبرید ، با تایید وضعیت شما در اونجا ، اونا یه SSN denial letter میدن که میتونید برای ارائه به مرکز گواهینامه از اون استفاده کنید
3 -  کلیه مدارک status شما در امریکا (شامل I20 , ...)
4 - proof of address  که نشوندهنده ی اینه شما کجا زندگی میکنید... میتونید از بانکی که در اون حساب دارید این مورد رو بگیرید؛ یا همون فیش تلفن (درصورتیکه فیش دارین و پرداخت آنلاین انحام نمیدید)

پ.ن: به نظر میرسه جدیدا کمی گرفتن گواهی نامه بیشتر طول میکشه (مطمئن نیستم در تمام ایالتها اینطوری باشه)...الان در صورت قبولی در امتحان آیین نامه، مرکز Dpartment of Motor Vehicles (یا بطور خلاصهDMV) وضعیت status شما رو بطور جداگانه باز چک میکنه (بصورت مستقیم و بدون دخالت شما) که این پروسه ممکنه تا یک هفته طول بکشه، بعد گواهینامه شما صادر میشه (قبلا ای چک وضعیت وجود نداشت)

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - lavender - 20-04-2013

من اینو یادم رفت بگم...از بلایای طبیعی که سره خودم اومد. روزی که می رید برای ارائه ی مدارکتون که بعدش امتخان آیین نامه بدید همه ی مدارک رو وارد سیستم می کنن و اسکنش رو نگه می دارن....بعد از امتحان شهر می رید و میگید قبول شدید و گواهینامه رو یا در حا بهتون می دن یا پست می کنن. اینجانب از اونجا که بسیـــــــــار شانسعلی هستم، اسکن مدارکم رو گم کرده بودن! و گفتن برو فردا بیار همش رو که وارد سیستم کنیم! مدارکتون همیشه همراهتون باشه.در ضمن بهتون بر نخوره اگه توی DMV باهاتون بد برخورد کردن کلاً مدلشونه.

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - ahmadpashaei - 21-07-2013

در چند سالگی میشه در آمریکا گواهینامه گرفت؟

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - Babak - 22-07-2013

در کالیفورنیا ۱۵ سال و نیمه می‌شه گواهینامه محدود گرفت. این نوع گواهینامه یک سری محدودیت‌هایی داره از جمله این که در برخی شرایط باید حتما یک نفر که سنش بالای ۲۵ ساله و گواهینامه داره در ماشین باشه. گواهینامه بدون محدودیت رو می‌شه در سن ۱۸ سالگی گرفت. البته همه ایالت‌ها قوانین راهنمایی و رانندگی‌شون یکسان نیست و سن گرفتن گواهینامه هم ممکنه متفاوت باشه.

RE: گرفتن گواهینامه در آمریکا - Torkan - 25-10-2013

(22-07-2013, 11:42 AM)'Babak' نوشته: در کالیفورنیا ۱۵ سال و نیمه می‌شه گواهینامه محدود گرفت. این نوع گواهینامه یک سری محدودیت‌هایی داره از جمله این که در برخی شرایط باید حتما یک نفر که سنش بالای ۲۵ ساله و گواهینامه داره در ماشین باشه. گواهینامه بدون محدودیت رو می‌شه در سن ۱۸ سالگی گرفت. البته همه ایالت‌ها قوانین راهنمایی و رانندگی‌شون یکسان نیست و سن گرفتن گواهینامه هم ممکنه متفاوت باشه.

علاوه بر محدودیت سنی محدودیت خاص از نظر international بودن وجود نداره که؟یعنی لازم نیس حتما اقامت دایم گرفته باشیم و ...
دانشجو هم باشیم میدن دیگه گواهینامه رو؟
لطفا اگر از حدود هزینه ها هم جدیدا اطلاع دارین بگین
فک کنم از دانشگاه هم باید نامه ای ببریم به مرکز امتحان یا چیزی شبیه اون تا اونجا که شنیدم و خوندم.

ویرایش توسط MaMi به دلیل درخواست کاربر