آکادمیا کافه
زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6

زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - fluid-mech - 29-03-2012

فکر کنم ی خلاء بزرگ به نام فروم زمان های مهم وجود داره.البته ناگفته نماند که زمان انجام هر کاری از قبیل پذیرش و ایمیل به اساتید و ..... در فروم مخصوص به آن گفته شده ولی فرومی وجود ندارد که همه ی زمان های مهم دسته بندی کرده باشه،که این دسته بندی بر اساس کشور ها متفاوت است.پس از عزیزان با تجربه دعوت به پر کردن این زمان های مهم میشه.
ممنون

در ابتدا فکر کنم در موارد زیر،زمان های مهم را اعلام کنید(همچنین کشور هارا در صورت لزوم ذکر کنین)

زمان شروع برای ایمیل زدن به اساتید
زمان شروع پذیرش ها
زمان شروع جهت internship
زمان مناسب جهت ترجمه مدارک و ریز نمرات(حداکثر مهلت ذکر شود)
زمان مناسب جهت آزمون زمان(حداکثر مهلت ذکر شود)
و..................

RE: زمان های مهم - Saeid - 29-03-2012

(29-03-2012, 12:56 PM)fluid-mech نوشته: فکر کنم ی خلاء بزرگ به نام فروم زمان های مهم وجود داره.البته ناگفته نماند که زمان انجام هر کاری از قبیل پذیرش و ایمیل به اساتید و ..... در فروم مخصوص به آن گفته شده ولی فرومی وجود ندارد که همه ی زمان های مهم دسته بندی کرده باشه،که این دسته بندی بر اساس کشور ها متفاوت است.پس از عزیزان با تجربه دعوت به پر کردن این زمان های مهم میشه.
ممنون

در ابتدا فکر کنم در موارد زیر،زمان های مهم را اعلام کنید(همچنین کشور هارا در صورت لزوم ذکر کنین)

زمان شروع برای ایمیل زدن به اساتید
زمان شروع پذیرش ها
زمان شروع جهت internship
زمان مناسب جهت ترجمه مدارک و ریز نمرات(حداکثر مهلت ذکر شود)
زمان مناسب جهت آزمون زمان(حداکثر مهلت ذکر شود)
و..................
جواب این سوال تو قسمتهای مختلف مختلف فروم به صورت پراکنده هستش
زمان شروع به ایمیل زدن برا فال حدود اوایل شهریور ماه هستش
زمان شروع پذیرش هم متفاوته از اوایل بهمن شروع میشه و حتی تا اردیبهشت و خرداد هم ممکنه طول بکشه
زمان شروع internship هم بالاخره اول باید پذیرش بگیرید و تشریف ببرید آمریکا و الان خیلی زوده بحثش ولی نوامبر یا حداکثر دسامبر
زمان ترجمه هم زودتر بهتر من حدود شهریور ماه رو توصیه میکنم ولی باز متغیره با توجه به ددلاین دانشگاه
زمان آزمون هم GRE برا آخر آبان ماه هستش ولی من آخر مهر ماه رو توصیه میکنم.....تافل هم دیگه نهایتا آخر آبان ماه
پیشفرضم این بود که شما به ددلاین تمام دانشگاها میخایین برسین ولی مسلما ددلاین بعضی دانشگاها دیرتره

RE: زمان های مهم - fluid-mech - 29-03-2012

(29-03-2012, 02:00 PM)Saeid نوشته: جواب این سوال تو قسمتهای مختلف مختلف فروم به صورت پراکنده هستش
زمان شروع پذیرش هم متفاوته از اوایل بهمن شروع میشه و حتی تا اردیبهشت و خرداد هم ممکنه طول بکشه
زمان شروع internship هم بالاخره اول باید پذیرش بگیرید و تشریف ببرید آمریکا و الان خیلی زوده بحثش ولی نوامبر یا حداکثر دسامبر
زمان ترجمه هم زودتر بهتر من حدود شهریور ماه رو توصیه میکنم ولی باز متغیره با توجه به ددلاین دانشگاه
زمان آزمون هم GRE برا آخر آبان ماه هستش ولی من آخر مهر ماه رو توصیه میکنم.....تافل هم دیگه نهایتا آخر آبان ماه
پیشفرضم این بود که شما به ددلاین تمام دانشگاها میخایین برسین ولی مسلما ددلاین بعضی دانشگاها دیرتره
برا ازمون ایلتس چه زمانی پیشنهاد میکنین؟

(29-03-2012, 02:00 PM)Saeid نوشته: جواب این سوال تو قسمتهای مختلف مختلف فروم به صورت پراکنده هستش
برای مکاتبه با اساتید به نظرتون نباید از الان(فروردین) برا گرفتن فاند مکاتبه را شروع کرد؟

برای آیلتس نمیدونم ولی برا مکاتبه الان که خیلی دیره برا فال و نمیشه----برا اسپرینگ هم خیلی زوده---البته برا آمریکا رو گفتم----ولی برا پوزیشن های اروپا فرقی نمیکنه و اگر پوزیشنی باشه همیشه میشه ایمیل زد---توصیه من به شما اینه که الان بیشتر به فکر TOEFL و GRE باشید

RE: زمان های مهم - ahmadpashaei - 29-03-2012

ترجمه مدارک کلی هست یا در چند مرحله مجبوریم؟ روندش چقدری طول می کشه؟

(29-03-2012, 02:38 PM)Saeid نوشته: برای آیلتس نمیدونم ولی برا مکاتبه الان که خیلی دیره برا فال و نمیشه----برا اسپرینگ هم خیلی زوده---البته برا آمریکا رو گفتم----ولی برا پوزیشن های اروپا فرقی نمیکنه و اگر پوزیشنی باشه همیشه میشه ایمیل زد---توصیه من به شما اینه که الان بیشتر به فکر TOEFL و GRE باشید
برا اسپرینگ هم فکر کنم فاند ها کم باشه

(29-03-2012, 02:00 PM)Saeid نوشته: زمان شروع به ایمیل زدن برا فال حدود اوایل شهریور ماه هستش
یعنی برای فال سال دیگه(2013) باید از شهریور امسال شروع کنیم؟(برای ایمیل زدن به اساتید)

RE: زمان های مهم - ahmadpashaei - 29-03-2012

(29-03-2012, 03:17 PM)fluid-mech نوشته: یعنی برای فال سال دیگه(2013) باید از شهریور امسال شروع کنیم؟(برای ایمیل زدن به اساتید)
YES,Absolutely. Therefore we must find our research interests and proffesors from now!!!

(29-03-2012, 03:17 PM)fluid-mech نوشته: یعنی برای فال سال دیگه(2013) باید از شهریور امسال شروع کنیم؟(برای ایمیل زدن به اساتید)
بله......برا فال 2013 شما از شهریور امسال میتونید شروع به زدن ایمیل کنید. ولی هر چه قدر که جلوتر میرید احتمال جواب بیشتر میشه.....چون شاید برا بعضی استادا وضعیت فاند نامعلوم باشه