آکادمیا کافه
نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا (/Thread-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - Babak - 02-02-2011

لطفا نتایج، تجربیات و سوال‌های خود در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا را در این موضوع مطرح نمایید.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۱ - amirHossein - 23-10-2011

۱۷ اکتبر خوشبختانه برگه زرد رو گرفتم اوضاع خیلی خوب بود تقریبا همه گرفتن. یه خانمی هم بدون کلیرنس گرفت.

ساعت ۱:۳۰ مصاحبه بود. از ساعت ۱ اونجا بودم. ۱:۴۵ رفتیم تو. انگشت نگاری سریع انجام شد. بعدش شروع کردن به مصاحبه با ترک ها . هیچ ایرونی رو مصاحبه نکردن تا ساعت۴ اینطورا. همه کانتر ها به جز ۲ تا بسته شد و آفیسر خوش تیپه شروع کرد به فارسی با توریستی ها مصاحبه کردن. سر صبر با همه ۱۵ دقیقه و تا ۲۰ دقیقه صحبت میکرد و به اکثرا میداد. برام جالب بود چه خوب فارسی صحبت میکرد و چه به دقت حرفای مردم رو کارشناسی میکرد.( برای تورسیتا میگم ) مثلا برای شغل به دقت میپرسید کارت چیه پستت چیه چه قدر حقوق میگیری شرکتت چیه و ..... .

کلا ۲ تا F1 بودیم. ساعت ۵:۱۵ اینطورا بود که اولین F1 که من بودم رو صدا زد . آفیسر مرد میان سالی سفیدی بود و کم مو . با یه گپ مختصر مصاحبه شروع شد. [عکس: smile.png]‌اوضاع خیلی خوب و آروم بود اصلا انتظار نداتم انقدر اوضاع خوب باشه. کلا ۲ روز آخر داغون شدم از استرس اما کلا اینطوری نباشید مثل من اوضاع خیلیییییییییییییی مساعد تر از اونیه که فکرش رو میکنیم.

با این سوال شروع کرد که چرا میخوای بری : گفتم برای مستر میرم. (‌من یه مستر دیگه دارم)‌.
خودم شروع کردم درباره اینکه چرا دارم رشته ام رو عوض میکنم توضیح اضافه دادم (نمیدونم درست یا غلط اما آفیسر با آرامش به دونه دونه حرفام گوش میداد )
همون لحظه رفت برگه زرد رو آورد گذاشت بغل دسنش. حالا منم چشمم بهش بود اما نمیدادش:‌دی
بعد از سربازی پرسید و گفتم من معاف شدم ترجمه ش رو خواست.
ریز نمره لیسانس و فوق لیسانس رو خواست. (‌من فوق لیسانسم ریسرچ بود یه نامه از استادم داشتم که توضیح داده بود توی همه چیز رو اون رو نشونش دادم. بعدش تزم رو گرفت شروع کرد چند خطش رو خوندن و از موضوعش دقیقا پرسید . مقاله هام رو گرفت و دید . و یه ذره که خوند گفت it seem like a serious stuff Big Grin
بعدگفت تجربه خارج از کشور درس خوندن هم داری . گفتم بله ۳ سال مالزی بودم.
گفت کی ساپورتت میکنه.
بعد CV من رو خواست و شروع کرد به دقت از روش خوندن و وارد کامپیوتر کردن.
همه هم عذرخواهی میکرد که من سرپا وایستادم و کارم داره طول میکشه.
بعد دوباره پرسید که بعدش میخوای چی گار کنی ؟‌
گفتم استاد بشم.
گفت یعنی نمیخوای توی کمپانی کار کنی/ گفتم اولویتم دانشگاهه اما اگه کمپانی هم شد میرم.
دوباره گفت فاند هم که داری گفتم آره.
باز شروع میکرد به تایپ کردن.
گفت اونجا کجا میخوای بری زندگی کنی/ گفتم شال اول رو حتما توی خود کمپس میرم. باز تایپ میکرد.
باز پرسید کسی رو داری امریکا ؟‌گفتم یه دایی دارم که ۳۵ سال پیش رفته اونم هیچی نپرسید.
گفت پدر مادرت چی کارن ؟ گفتم بازنشسته هستن و هر دو استاد بودن.
باز تایپ میکرد.
هم کارش هم یه سوالی ازش کرد که میکروفن رو قطع کرد . رفتن مشورت.
بعد دوباره اومد و عذر خواهی کردو گفت all the things seem OK/ اما الان نمیتونم ویزات رو صادر کنم. اما کیس نامبر میدم بهت توی سایت چک کن.
see you in four weeks
بعد گفت صبر کن یه سری مدارک رو بهت پس بدم.
به جز ریزنمره ها. مقالم و CV همه رو پس داد.
درضمن تافل و GRE هم نخواست

یه آقایی هم هم زمان با فرصت مطالعاتی میخواست بره که انگلیسی داغونی داشت حرف میزد آفیسر هم گیر داده بود It seems strange to me how your ministry of education, your government, is paying you to study in US.
آقاهه هم شدیدا داشت تلاش میکرد متقاعدش کنه. که بعدش آفیسر فارسی باهاش حرف زد ینی بهش حال داد. و ویزا رو گرفت.
بعد من هم یه خانومی بود که F1 مستر محیط زیست بدون کلیرنس ویزا گرفت (!)‌ به چشم خودم دیدم . کفم بریده بود.

در کل جو آروم و خوبیه. خونواده هایی هم که اونجان همه به آدم دلگرمی میدن میگن میگیرد و don't worry همه یه جواریی مادری میکنن.
حواستون باشه. خالی نبندید . تناقض توی کارتون نباشه .
امیدوارم همه بگیرید.
ارادتمند

نتایج و تجربیات مصاحبه امریکا سفارت در آنکارا - Saeid - 27-03-2012

میخاستم ببینم اگر آفیسر کارت پایان خدمت بخاد و بپرسه که کجا خدمت کردی (با توجه به اینکه کارتای جدید روش معلوم نیست کجا خدمت کردیم) گفتن اینکه سپاه بودیم ضروریه به نظرتون؟؟ با تشکر

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Babak - 30-03-2012

من شخصا همیشه ترجیح می‌دم که در فرم‌های سفارت راستش رو بنویسم، چون نمی‌خوام بعدها نگران این باشم که نکنه برام دردسر درست بشه. در عین حال، اگر در کارت پایان خدمت چیزی در مورد محل خدمت نباشه، بعید می‌دونم که آفیسر راهی داشته باشه که بفهمه محل خدمت شما کجا بوده.

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Saeid - 07-05-2012

دوستان سفارت آنکارا برای PhD تو رشته های فنی از بچه ها RESEARCH PLAN میخاد تو مصاحبه؟؟ من استادم هنوز مشخص نشده و TA گرفتم و نمیدونم برای آنکارا نیاز به RESEARCH PLAN دارم یا نه؟؟ با تشکر

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Mike - 07-05-2012

(07-05-2012, 05:01 PM)Saeid نوشته: دوستان سفارت آنکارا برای PhD تو رشته های فنی از بچه ها RESEARCH PLAN میخاد تو مصاحبه؟؟ من استادم هنوز مشخص نشده و TA گرفتم و نمیدونم برای آنکارا نیاز به RESEARCH PLAN دارم یا نه؟؟ با تشکر
من بردم. الان یادم نیستش که چی‌ شد. یادمه که جواب ۱ کی‌ از سوالای آفیسر رو با اون جواب دادم. باضافه اینکه یادمه واسه کلرینس هم همونو فرستادم. باعث کم شدن تل مدت کلیر می‌شه.

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Saeid - 07-05-2012

(07-05-2012, 09:24 PM)Mike نوشته: من بردم. الان یادم نیستش که چی‌ شد. یادمه که جواب ۱ کی‌ از سوالای آفیسر رو با اون جواب دادم. باضافه اینکه یادمه واسه کلرینس هم همونو فرستادم. باعث کم شدن تل مدت کلیر می‌شه.
یعنی شما میگید که اجباری نیست ولی در کاهش مدت زمان کلیرنس موثره؟؟

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Mike - 07-05-2012

(07-05-2012, 09:43 PM)Saeid نوشته: یعنی شما میگید که اجباری نیست ولی در کاهش مدت زمان کلیرنس موثره؟؟
دوست عزیز. من اونیو که میگم اون بالا فارسی نوشتم. تعبیر این موضوع به خودت مربوطه.

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Armik - 20-05-2012

دوستان، خداروشکر ویزای منم اوکی شد !

سوالاتی که از من پرسیده شد:

چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی ؟! درباره زمینه تحقیقاتی مستر و دکترا و پیاده سازی اونها سوال کرد ! بعد از دکترا می خوای چکار کنی ؟! آخرش درباره سربازی هم پرسید !

همه جزییات رو دوستان دیگه دقیق مطرح کردن توی تجربیاتشون، فقط من چند تا چیز اضافه می­کنم !

پاسپورت توی 3 تا 5 روز میاد ! کم هست تعداد افرادی که 2 روزه می گیرند ! من برای 2 روز بعد مصاحبه بلیت داشتم که پاسپورتم نیومد و مجبور شدم بلیت رو Reschedule کنم و حدود 100 دلار جریمه دادم ! نمیدونم میشه یا نه، ولی اگه بتونید بلیط برگشتتون رو از همین جا Open بگیرید بهترین کار هست !
توی آنکارا پر از بانک TEB هست، از ریسپشن هتل بپرسید نزدیکترینش رو بهتون میگه و توی بانک در کمتر از 5 دقیقه کارتون انجام میشه !
مدارکی که از من خواسته شد فقط ریز نمرات و BS بود !
اگه توی قید و بند نباشید، برای 1 نفر بطور متوسط روزی 20 لیر هزینه ناهار و شام و شبی 50 دلار هزینه هتل سه ستاره هست، کمترم میشه !

با تشکر از تمام دوستانی که از تجربیاتشون استفاده کردم، امیدوارم موفق باشید !

RE: نتایج، تجربیات و سوال‌ها در مورد مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Saeid - 20-05-2012

آرمیک جان ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتت. ریسرچ پلن نخواست؟؟ از دوستان دیگه ای که با شما بودن اطلاع ندارید؟؟ سربازی رفته بودین شما یا معاف بودین؟؟