آکادمیا کافه
تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: تجربیات آزمون‌های iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-iBT)
+------ موضوع: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-iBT)

صفحات 1 2

تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - Pejman - 23-01-2011

برای پرسیدن سوالات خود در مورد اعتراض روی نمره iBT و بیان تجربیات خود در این مورد از این تاپیک استفاده کنید.

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - aliilab - 11-01-2012

سلام دوستان
میشه به نمره تافل اعتراض کرد؟
بره اعتراض با ید به خود ETS ایمیل زد؟
تا حالا کسی بوده که از اعتراض نتیجه بگیره؟ امکانش هست که نمره کمتر بشه؟

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - AVA - 12-01-2012

(11-01-2012, 10:47 PM)aliilab نوشته: سلام دوستان
میشه به نمره تافل اعتراض کرد؟
بره اعتراض با ید به خود ETS ایمیل زد؟
تا حالا کسی بوده که از اعتراض نتیجه بگیره؟ امکانش هست که نمره کمتر بشه؟

برای من تا به حال چنین موقعیتی پیش نیومده ولی بودن بعضی از دوستان که به نمره شون اعتراض داشتن و با ETS مکاتبه کردن. نمره عده ای بهتر شد ولی نمره بعضی ها پایین اومد !
با توجه به توضیحاتی که در سایت ETS اومده شما فقط می تونید حد اکثر 3 ماه بعد از تاریخ امتحان فقط برای بخش های Speaking & Writing اعتراض خودتون رو از طریق ایمیل به ETS ارسال کنید. توجه داشته باشین که آزمون شما در صورت اعتراض فقط یک بار از طرف ETS مورد بررسی قرار میگیره. پس بهتره برای هر دوبخش مذکور همزمان اعتراض خودتون رو بفرستین. هزینه هر کدوم هم 60 دلار میشه. یعنی در مجموع 120 دلار بابت هزینه بررسی مجدد نمرات در این دو بخش باید پرداخت کنید. نتیجه بررسی مجدد تا 3 هفته بعد از درخواست ، به شما گزارش خواهد شد. برای ارسال اعتراض باید فرمی که به پیوست آمده را پر کنید.
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر این صفحه رو مطالعه کنید.
موفق باشید

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - aliilab - 12-01-2012

معمولا تو چه بازه ای نمره ها زیاد یا کم می شن؟ یعنی نهایتا چند نمره؟

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - AVA - 12-01-2012

(12-01-2012, 05:24 PM)aliilab نوشته: معمولا تو چه بازه ای نمره ها زیاد یا کم می شن؟ یعنی نهایتا چند نمره؟

از قبل قابل پیش بینی نیست.

Rescore TOEFL - Karim - 20-07-2012

سلام بچه ها
rescore toefl یعنی چه؟ ایمیل زیر رو نوت فول واسم فرستاده
I wanted to write to let you know that as of July 1st, you're not going
to be able to request a rescore for the speaking and the writing in
exactly the same way as you have before. There are some important
changes that I want you to read about. I included a link below to a
detailed description of what changes have occurred. Please check it out
and let me know if you have any questions.

TOEFL Scoring Changes Outline And How To Be Prepared

Sincerely,

Joseph Miranda

NoteFull

P.S. Make sure that you review the link above or click here to view the page.
In fact, I think this is so important that I decided to make this the
focus of our newsletter. I also included some tips from one of our
previous students who earned a 105 on the TOEFL with a 26 on the
speaking and a 25 on the writing.

1606 Bolton Street, Baltimore, MD 21217, USA

To unsubscribe or change subscriber options visit:

http://www.aweber.com/z/r/?TIwMjGwM7...RGtIysDMyMjKxs

RE: rescore toefl - blur - 20-07-2012

rescoring اصلاح دوباره نمرات رایتینگ و اسپیگینک هست که به درخواست test-taker که به نمراتش اعتراض داره انجام میشه و هزینه ای داره و البته باید در یک محدوده زمانی مشخص بعد از آزمون درخواست بدین وگرنه ترتیب اثر داده نمیشه. که طبق این لینک شما، هم هزینه ش رفته بالا هم محدوده زمانیش کم شده....
چیزی که جالب بود این بود که نوشته 10 -25% از شاگرداشون با این روش نمرات ایده آلشون رو تو این دو بخش می گیرن...آمار جالبیه!

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - فرید - 19-02-2014

من بخاطر اینکه نمره اسپیکینگ خیلی پایین شده بود تصمیم گرفتم در خواست ری اسکور بدم. بعد از بررسی کردن متوجه شدم که در قسمت رایتینگ تغییر نمره زیاد محسوس نیست و خیلی از افراد نتیجه خوبی نمی گیرند. ولی برعکس در قسمت اسپیکینگ تفاوت خیلی زیاد مثلا 15 شده 19 و حتی برعکسش 19 شده 15. منم چون نمرم حداقل بود و بعید بود دیگه کمتر بشه و بقیه قسمتها هم نمره خوبی گرفته بودم تصمیم گرفتم 80 دلار بدم شاید که فرجی بشه. من به یکی از دوستان در امریکا بود گفتم که فرم براشون فکس کنه. بعد 2 هفته دیدم خبری نشد زنگ زدم گفتن فکس بدستشون نرسیده. دومرتبه این بار از یک شرکت تو امریکا فکس کردم و دو سه روز بعد زنگ زدم بازم گفتن نرسیده. من دیگه پیگیر نشدم و تصمیم گرفتم دوباره امتحان بدم. اگر می خواهد ری اسکور کنید خیلی سریع در خواست بفرستید و حتما با تلفن پیگیر بشید تا مطمئن بشید فرم گرفتن و پول کم کردن.

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - Michael - 19-02-2014

(19-02-2014, 01:59 PM)'فرید' نوشته: من بخاطر اینکه نمره اسپیکینگ خیلی پایین شده بود تصمیم گرفتم در خواست ری اسکور بدم. بعد از بررسی کردن متوجه شدم که در قسمت رایتینگ تغییر نمره زیاد محسوس نیست و خیلی از افراد نتیجه خوبی نمی گیرند. ولی برعکس در قسمت اسپیکینگ تفاوت خیلی زیاد مثلا 15 شده 19 و حتی برعکسش 19 شده 15. منم چون نمرم حداقل بود و بعید بود دیگه کمتر بشه و بقیه قسمتها هم نمره خوبی گرفته بودم تصمیم گرفتم 80 دلار بدم شاید که فرجی بشه. من به یکی از دوستان در امریکا بود گفتم که فرم براشون فکس کنه. بعد 2 هفته دیدم خبری نشد زنگ زدم گفتن فکس بدستشون نرسیده. دومرتبه این بار از یک شرکت تو امریکا فکس کردم و دو سه روز بعد زنگ زدم بازم گفتن نرسیده. من دیگه پیگیر نشدم و تصمیم گرفتم دوباره امتحان بدم. اگر می خواهد ری اسکور کنید خیلی سریع در خواست بفرستید و حتما با تلفن پیگیر بشید تا مطمئن بشید فرم گرفتن و پول کم کردن.

سلام دوست عزیز,

من یه مشکل با نمره جی ار ای داشتم که مجبور شدم درخواست تصحیح دستی بدم.
فرم درخواست تصحیح دستی را پر کردم و شماره ویزا کارتی که از تهران پیمنت گرفته بودم رو هم توی جایی که شماره حساب میخواست نوشتم.
بعدش دیدم از ایران هر کاری میکنم نمیتونم فکس کنم. اسکن شدشو فرستادم واسه پسر داییم که کاناداست و ایشون از طریق این سایت (http://www.gotfreefax.com/) براشون فکس کرد.
بیشتر از 4 هفته گذشت و خبری نشد, با زنگ زدن که پیگیری میکنید فقط یه چیزهای کلی بهتون جواب میدند, بعدش اسکن شده رو براشون اتچ کرده و با ایمیل فرستادم و گفتم این چیزی هست که من در فلان تاریخ براتون فکس کردم، میشه بگین آیا اینو دریافت کردین. بعد تمام اطلاعات از confirmation numberها و هر چیزی که هویتتونو برای ای تی اس ثابت کنه رو پایان ایمیل نوشتم و گفتم بسیار ناراحت و نگران هستم که چرا تا حالا نگفتین فکسم بدستتون رسیده. یه هفته بعد جواب میل رو دادند و گفتند رکوردشون نشون میده که این فرم بدستشون رسیده و با اونکه بهم گفتند که پروسه تصحیح دستی 4 هفته طول میکشه کمتر از ده روز بعد نمره جدید رو توی پروفایلم زدند و نمره قبلی حذف شد.
مطمئنم اگه فکسم به دستشون نرسیده باشه, حداقل از طریق ایمیل اون فرم درخواست پر شده, پرینت گرفته, و سپس امضا و اسکن شده رو چون دیدند گفتند که رکوردشون نشون میده که همچین درخواستی ازم دریافت کردند. کافیه که فرم امضا و اسکن شده رو که توش شماره حساب یه ویزا کارت رو نوشتین دریافت کنند, ممکنه کارشون دیر یا زود داشته باشه ولی سوخت و سوز نداره. برا من 5 هفته بعد فکس کردن زمان برد که بگن دریافت کردند، و اگه همچین ایمیلی نمیزدم شاید اصلا خبری نمیشد (داستانش چیه نمیدونم، ولی چون به طور جداگونه بهم یه ایمیل به آدرسی که در فرم درخواست گذاشتم نزدند که دریافت کردیم و اومدند در reply ایمیلم بهم گفتند به دستشون رسیده میگم ایمیله احتمالا کار خودشو کرده), ولی پروسه ارزیابی درخواستتون خیلی سریع انجام میشه. شاید نصف اونچه که خودشون میگن مثلا برا من در reply گفتند 4 هفته طول میکشه ولی ده روزه نمره جدید رو زدند.

به نظرم شما هم یه ویزا کارت از تهران پیمنت بگیرید و سپس از طریق این سایت یه بار دیگه فکس کنید و همزمان توی ایمیلتون براشون فرم پر شده درخواستتونو اتچ کنید و بفرستید ایشالا جواب میگیرید.

موفق باشید

RE: تجربیات و سوالات مربوط به اعتراض روی نمره iBT - Simon2007 - 20-02-2014

(20-07-2012, 05:54 PM)'Karim' نوشته: سلام بچه ها
rescore toefl یعنی چه؟ ایمیل زیر رو نوت فول واسم فرستاده
I wanted to write to let you know that as of July 1st, you're not going
to be able to request a rescore for the speaking and the writing in
exactly the same way as you have before. There are some important
changes that I want you to read about. I included a link below to a
detailed description of what changes have occurred. Please check it out
and let me know if you have any questions.
TOEFL Scoring Changes Outline And How To Be Prepared
Sincerely,
Joseph Miranda
NoteFull
P.S. Make sure that you review the link above or click here to view the page.
In fact, I think this is so important that I decided to make this the
focus of our newsletter. I also included some tips from one of our
previous students who earned a 105 on the TOEFL with a 26 on the
speaking and a 25 on the writing.
1606 Bolton Street, Baltimore, MD 21217, USA
To unsubscribe or change subscriber options visit:
http://www.aweber.com/z/r/?TIwMjGwM7...RGtIysDMyMjKxs

سلام 
من تجربه ي ريسكورينگ نداشتم اما دوستم كه درخواست دادند بعد از آمدن پاسخ نمره ي ايشان كاهش يافته بود و به خاطر اينكه اعتراض هم درست از آب درآمد پولشون رو بهشون پس دادن. نمره ي 101 شد 98 . اين رو عرض كردم كه حواستون باشه دولبه داره اين شمشير. هميشه به جهت افزايش نيست.
شادزي