آکادمیا کافه
مشکلات در پیدا کردن استاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: مشکلات در پیدا کردن استاد (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - Shahrouz - 26-08-2012

(26-08-2012, 01:47 AM)blur نوشته: سلام و تشکر، یعنی به نظرتون گشتن سایت دانشگاه ها دقیق ترین روش نیست؟ چون کشورشم مهمه دیگه. نمیخوام که هرجایی باشه، بحث های دیگه ای هم هست.
واقعا سرچ های منم یه طوری نشون میده که یه جورایی این فیلد interdisciplinary محسوب میشه....تجمع نداره تو یه رشته و تو رشته های مختلفی روش کار میکنن. ولی خب یه مسائلی هست...خب من وسیع تر اگر در نظر بگیرم میزنه میره تو رشته های دیگه که بالا مثال زدم، یا مثلا بحث nutraceutical ها که تا حدی نزدیکه به فیلد ما....
اولین قضیه اینه که اساتید رشته های دیگه بعید می دونم قبول کنن (البته پارسال که من چندتایی میل فرستادم مدیر یه دپارتمان بیولوژی گفت اپلای کن!) تجربه شما چی میگه؟...ثانیا بیس ممکنه نداشته باشم، مشکل اونو چی کار کنم؟
اون روشهای دیگه روشهای مکمل هستند و به شما در افزایش دایره انتخابهاتون کمک می کنند.
رشته من مهندسی پلیمر و فنی هست و زمینه مورد علاقه سیستم های هوشمند رهایش داروی بویژه ضدسرطان . خوبی زمینه های بین رشته ای این هست که جهان امروز عمده فاندها رو در این زمینه ها قرار داده . پس نگران نباشید.
من استاد در دانشکده مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی و حتی داروسازی پیدا کردم. ریسرچ شما متناسب با کار استاد با شما مناسب هست. مثلا شما در زمینه رهایش داروهای گیاهی و یا زمینه های مشابه اقدام کردید؟

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - Charli - 12-12-2012

سلام Smile
آیا سایتی هست که استاد های مثلا دانشگاه های امریکا را بر اساس زمینه کاری بشه جستجو کرد؟ خودم سرچ کردم سایتی پیدا نکردم
ممنون

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - soilman - 12-12-2012

(12-12-2012, 05:00 AM)Charli نوشته: سلام Smile
آیا سایتی هست که استاد های مثلا دانشگاه های امریکا را بر اساس زمینه کاری بشه جستجو کرد؟ خودم سرچ کردم سایتی پیدا نکردم
ممنون
خیر...چنین سایتی تا جایی که می دانم نیست
همانطور که دوستان اشاره کردن بهترین کار اینه تک به تک اساتید دانشگاه ها رو چک کنید با توجه به زمینه ی مورد علاقتون

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - yasmary14 - 12-12-2012

من هنگام سرچ برای یافتن اساتید، به وب سایتهایی برخوردم که انگار متعلق به موسسات تحقیقاتی بودن.
بنظرتون، برای این موسسات هم میشه اپلای کرد؟ یعنی اونجا کار میکنیم و حقوق میگیریم ولی از مدرک دکترا خبری نیست؟
اطلاع دارید که اعتبار این موسسات رو چطور میشه فهمید؟
اصلا ارزش داره یا اینکه حتما دقیقا دنبال یه دانشگاه باشم؟
مثلا منطورم از ایناست:
http://www.academia.edu/People/Polymer-Clay_Nanocomposites
ممنون

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - soilman - 12-12-2012

(12-12-2012, 04:02 PM)yasmary14 نوشته: من هنگام سرچ برای یافتن اساتید، به وب سایتهایی برخوردم که انگار متعلق به موسسات تحقیقاتی بودن.
بنظرتون، برای این موسسات هم میشه اپلای کرد؟ یعنی اونجا کار میکنیم و حقوق میگیریم ولی از مدرک دکترا خبری نیست؟
اطلاع دارید که اعتبار این موسسات رو چطور میشه فهمید؟
اصلا ارزش داره یا اینکه حتما دقیقا دنبال یه دانشگاه باشم؟
مثلا منطورم از ایناست:
http://www.academia.edu/People/Polymer-Clay_Nanocomposites
ممنون
اگر منظورتان خود سایت آکادمیاست که این سایت یه جور فیس بوک علمی است (مانند linkedin و researchgate و اینها) ولی در این لیستی که افرادی رو اون زمینه اورده اکثرا در دانشگاه ها مشغول به کار هستند و مسلما وقتی شما درخواست میدید برای مقطع خاصی درخواست می کنید و اونها بررسی می کنند که ایا امکانشو دارن یا نه...
شناخت اعتبار موسسات هم امر آسانی نیست - تاپ ها که شناخته شده هستد - بقیه دانشگاه ها هم طبق رده بندی های موجود و مقالات و اینها می شود فهمید چقدر کارشان درست است....

روز خوش

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - sara-dz - 08-01-2013

سلام دوستان من دانشجوی ارشد گیاها ن زینتی هستم میخوام برای دانشگاهی در امریکا اقدام کنم برای دکترا یا حتی اگه شده ارشد رشته فضای سبز، الان در حال کار کردن روی پایان نامه ام هستم و تابستون فارغ التحصیل میشم کاری هم که الان دارم انجام میدم آمادگی برای امتحانای زبان و مکاتبه با استادهاست ، استادا رو راحت پیدا میکنم اما نمیدونم از کجا باید بفمم استادا فاند دارن یا خیر؟؟؟ چون این مسئله خیلی برام مهمه منظورم گرفتن Fund هست

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - soilman - 08-01-2013

(08-01-2013, 12:00 AM)sara-dz نوشته: سلام دوستان من دانشجوی ارشد گیاها ن زینتی هستم میخوام برای دانشگاهی در امریکا اقدام کنم برای دکترا یا حتی اگه شده ارشد رشته فضای سبز، الان در حال کار کردن روی پایان نامه ام هستم و تابستون فارغ التحصیل میشم کاری هم که الان دارم انجام میدم آمادگی برای امتحانای زبان و مکاتبه با استادهاست ، استادا رو راحت پیدا میکنم اما نمیدونم از کجا باید بفمم استادا فاند دارن یا خیر؟؟؟ چون این مسئله خیلی برام مهمه منظورم گرفتن Fund هست
خوب شما برای اینکه بفهمید اساتید فاند دارن یا باید باهاشون مستقیم از طریق ای میل تماس بگیرید و اظهار علاقه کنید و بپرسید که آیا فاند دارن برای سال مورد نظرتون؟
همچنین بعضی اساتید و دانشگاه ها پوزیشن هایی که fund دارند رو در صفحات خودشون میگذارند.

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - zahya - 28-05-2013

سلام به دوستان زحتمکش این سایت:سوالهای دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.
Emeritus Faculty -1 این استادها می توانند دانشجوی دکترا بگیرند؟ این اساتید دقیقا چه نقشی دارند؟
2- برای ایمیل زدن به اساتید دانشگاه علاوه برفاکتور مشترک بودن زمینه کاری خودمان با استاد مربوطه بهتر است در ابتدا به کدامیک از اساتید یه دانشگاه ایمیل بزنیم: الف) faculty    ب) Associate and adjunct faculty     ج)Emeritus faculty   د)Department Head
سپاس در سپاس[img]images/smilies/smile.gif[/img]  

RE: مشکلات در پیدا کردن استاد - soilman - 28-05-2013

خوب به طور کلی شما با همه می توانید تماس بگیرید (چون ای میل زدن است و چیزی نیست ولی خوب وقت می بره) ولی خوب مورد سوال 1 یا همون گزینه ی ج اساتیدی هستند که بازنشست شده اند و بعضا ممکنه حتی استادی در سایت دانشگاه زده باشه که استاده هنوز ولی جواب میده که بازنشست شده و دانشجویی نمیگیره

به طورمعمولی اساتید هر دپارتمان (یا همون FACULTY) دانشجو می گیرین که شامل PROFESSOR / ASSOCIATE PROF / ASSISTANT PROF میشه....بقیه موارد هم می توانند امتحان بشوند در صورت اینکه فرد اپلای کننده حوصله ی کار را داشته باشه و میخاد شانسشو امتحان کنه!
(28-05-2013, 07:10 PM)'zahya' نوشته: سلام به دوستان زحتمکش این سایت:سوالهای دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.
Emeritus Faculty -1 این استادها می توانند دانشجوی دکترا بگیرند؟ این اساتید دقیقا چه نقشی دارند؟
2- برای ایمیل زدن به اساتید دانشگاه علاوه برفاکتور مشترک بودن زمینه کاری خودمان با استاد مربوطه بهتر است در ابتدا به کدامیک از اساتید یه دانشگاه ایمیل بزنیم: الف) faculty    ب) Associate and adjunct faculty     ج)Emeritus faculty   د)Department Head
سپاس در سپاس[img]images/smilies/smile.gif[/img]  

[برش] ضرورت تماس با اساتید پیش از اپلای کردن - fatimab - 26-07-2014

دوستان وقتی وارد سایت یه دانشگاه میشیم از کدوم قسمت باید اساتید دانشگاه رو پیدا کنیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید . هر کار میکنم نمی تونم نام اساتید رو پیدا کنم.