آکادمیا کافه
مدارک روادید الحاق همراه برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک روادید الحاق همراه برای کشور آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

مدارک روادید الحاق همراه برای کشور آلمان - kazem.ebrahimi - 27-03-2012

سلام.نامزد من در آلمان در حال اقدام به پذیرشه دکتراست.ضمنا در حال حاضر دانشجوی ارشد در دانشگاه هانوفر نیز هست.آیا می توان بطور غیابی ازدواج کرده و من از این طریق اقدام به درخواست ویزای همراه نمایم؟

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه - m0h3n - 06-05-2012

دوست عزیز،

میتونید در خصوص ازدواج غیابی توضیح بیشتری بدید؟

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - princessparisa - 29-08-2014

سلام دوستان
من هم  نامزدم در آلمان هست و شرایط اومدن به ایران رو نداره و من می خوام به آلمان برم و اونجا ازدواج کنیم اما اینجوری به من ویزا نخواهند داد درسته؟ پس چکار باید کرد؟ چیزی به اسم ازدواج غیابی داریم؟ که مورد تایید سفارت باشه؟ یا اینکه مجبوریم بریم جایی مثل ترکیه ازدواج کنیم و بعد من برگردم ایران و مدارکش رو ببرم سفارت آلمان؟ اصلا در ترکیه دو نفر توریست اجازه ازدواج دارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

در ضمن می خواستم بدونم با قوانین جدید چند سال بعد از ازدواج به من اقامت می دن؟ مرسی

RE: مهاجرت به کشور آلمان - ahmadpashaei - 29-08-2014

(29-08-2014, 04:00 PM)'princessparisa' نوشته: سلام دوستان
من یک سوال داشتم. نامزدم در آلمان هست و من می خوام برم اونجا که ازدواج کنیم. اون امکان اومدن به ایران رو نداره.  به من هم که همینجوری ویزا نمی دن که برم و بعدا ازدواج کنم. آیا چیزی به اسم ازدواج غیابی وجود داره که مورد تایید سفارت هم باشه؟ یا اینکه مجبوریم مثلا به کشور دیگه ای مثل ترکیه بریم و اونجا ازدواج کنیم و بعد برگردم ایران و مدارکم رو ببرم سفارت آلمان؟  اصلا در ترکیه دو تا توریست اجازه ازدواج دارند؟
ممنون میشم سریعتر راهنمایی کنید
مرسی

سلام
اینکه دو توریست اجازه ازدواج دارند یا نه رو منی نمیدونم چجوری و از چه نظر پرسیدین ولی بعید میدونم قانونی وجود داشته باشه نذاره زوجی در شهر یا کشور دیگه ای ازدواج کنند! اما برای شما که ایرانی و احتمالا مسلمان هستین مطمئن تر و مناسبتره که به شیوه ایران و با اوراق رسمی خودمون ازدواج کنید و این کارم به راحتی از طریق سفارتخانه ها در پایتخت و کنسولگریهای ایران در شهرهای مهم امکانپدیر هست. مثلا برید سفارت ایران در آنکارا یا کنسولگری در استانبول که قطعا عاقد وجود داره. اینجوری بعدها هم دچار مشکلی نخواهید شد. منتها قبل از رفتن حتما ایمیل و تلفن زده و مدارک و نحوه تهیه رو چک کنید. من فایل مدارک لازم سفارت رو برای ثبت ازدواج ضمیمه کردم که حتما دانلود کنید ولی این کافی نیست و تماس لازمه: تماس با سفارت و سامانه امور کنسولی و ایرانیان.مثلا باید بدونید چجوری و از کجا گواهی عدم وجود مشکل پزشکی تهیه کنید (همون نتیجه آزمایش خون و اعتیاد ایران)،شما میتونید از ایران بگیرید و ایشونم باید همراه داشته باشه که بیماری ندارید.امیدوارم خوشبخت بشید[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - سبکتکین - 29-08-2014

سلام دوست عزیز من کسی رو میشناسم که 5 - 6سال پیش تو ترکیه با یه نفر که نمی تونست بیاد ایران ازدواج کرد . 
بله 5 6  سال پیش که میشد و اصن مشکلی نداشتش . 
توضیج بیشتر این که این خانم ازدواج کردند و بعد تونستند برن پیش شوهرشون توی سوئد . یعنی گواهی ازدواجی که تو ترکیه ثبت شده بود رو استفاده کردند برای ویزا گرفتن و  رفتن به  سوئد . 

سبز باشین و در پناه حق 

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - ForeverBlue - 29-08-2014

بله طبق قوانین ایران نامزد شما میتوانند به سفارت ایران در کشور موردنظرشان بروند و به فردی در ایران (خود شما یا یک فرد دیگر) وکالت بدهند که از طرف ایشان  مراحل ثبت ازدواج را انجام دهند (یعنی وکیل تعیین شده به جای نامزد شما سند ازدواج را امضا کنند)

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - princessparisa - 30-08-2014

ممنون دوستان عزیز، خیلی لطف کردید. من در سایت سفارت آلمان دیدم که ما می تونیم در همون آلمان هم ازدواج کنیم و به من ویزا می دن فقط نامزدم باید دعوتنامه برام بفرسته و همینطور از دفترخانه اونجا وقت ازدواج به اسم هر دومون بگیره و مدرکش رو که وقت ازدواج داریم و تاریخش مشخص هست رو برای من کپیش رو بفرسته. همینارو + مدارک دیگه خودم ببرم سفارت ویزا می دن. فقط من چند تا سوال دیگه به ذهنم رسیده. اگه راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم. چون فرصت کمی دارم.
1- من از وقتی که برم آلمان بیمه هستم؟  (مثل یک آلمانی؟)
2-به محض رفتن اجازه کار دارم؟
3- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت می دن؟
4-چند سال بعدش می تونم پاسپورت آلمانی بگیرم؟ و اگه پاسپورت آلمانی بگیرم پاسپورت و تابعیت ایرانیم لغو میشه؟ می گن میشه بعدش دوباره رفت سفارت ایران و مثلا بگی پاسپورت ایرانیم گم شده ، دوباره صادر می کنن و دوباره هر دو تابعیت رو خواهی داشت، این درسته؟
45- ازدواجمون اگر در آلمان همونطور که گفتم صورت بگیره در پاسپورتم فقط ثبت میشه یا در شناسنامه ایرانیم هم ثبت میشه؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
مرسی

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - ForeverBlue - 30-08-2014

در این مورد من نیاز دارم اطلاعات خودم را به روز کنم. لطفا لینک صفحه مربوطه در سایت سفارت آلمان را ارسال کنید.

نوع ویزای شما مهم است. آیا به شما یک ویزای کوتاه مدت داده خواهد شد که به آلمان بروید و امور ازدواج خود را انجام دهید و برگردید یا اینکه به شما اجازه اقامت داده خواهد شد؟ برداشت من این است که صرفا یک ویزای موقت خواهید گرفت که بروید کارهایتان را انجام دهید و برگردید (با توجه به سخت گیری هایی که کشورهای اروپایی انجام میدهند معمولا به شدت اصرار دارند که ازدواج شما ابتدا در کشور خودتان هم ثبت شود). در هرصورت لینک مربوطه را بفرستید تا بررسی شود.

1- اگر ویزای شما موقتی باشد که باید قبل از رفتن بیمه نامه بگیرید.
اگر شما اقامت بگیرید: بله. از همان ابتدا بیمه سلامت و درمان خواهید داشت.

2- در صورت گرفتن اقامت قانونی بله. 
3-  اگر به صورت ازدواجی به آلمان بروید: تا جایی که من میدانم 3 سال پس از گرفتن اقامت موقت اولیه میتوانید درخواست تابعیت به شیوه Naturalisation بدهید و شهروند آلمان شوید و پاسپورت آلمانی بگیرید.
4-آلمان تابعیت دوگانه را قبول ندارد اما برای ایرانی ها استثنا قائل میشود. چون ترک تابعیت ایران کاری است بسیار سخت. اطلاعات بیشتر در قوانین تابعیت و گذرنامه
بنابراین پاسپورت ایرانی تان را میتوانید حفظ کنید. سفارت هم هر زمان که بخواهید برایتان پاسپورت ایرانی صادر میکند.

5- در آلمان فقط به شیوه آلمانی ثبت خواهد شد. برای ثبت آن به شیوه ایرانی باید به سفارت ایران مراجعه کنید.

پ ن
 پیشنهاد من این است که از طریق همان وکالت نامه ابتدا ازدواج خود در ایران را ثبت کنید و سند ازدواج خود را ترجمه کنید و به آلمان ببرید تا ثبت آلمانی هم بشود.

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - princessparisa - 06-09-2014

دوست عزیز واقعا لطف کردید ، ممنون از راهنماییتون. من شرایط رو از این سایت دیدم:
http://www.teheran.diplo.de/contentblob/3019308/Daten/1084221/...
اینجا درج شده اقامت . ولی من بعید می دونم از همون اول کار اقامت بدن!! اگر ویزای موقت بدن تا 2-3 سال که بتونم پاسپورت آلمانی بگیرم اجازه کار نخواهم داشت؟! ضمنا اینطور که اینجا نوشته من باید زبان آلمانی رو فقط در حد A1 بدونم و مدرک داشته باشم. چون قبلا ظاهرا مدرک B1 می خواستند. ببخشید من چند تا سوال دیگه هم داشتم.البته این سوالها محض احتیاط هست و برای اینکه بدونم چی به چیه.
1-اگر یک زمانی به مشکلی خوردیم و به هر دلیلی نتونیم با هم زندگی کنیم ظاهرا اگر بعد از 2 سال باشه حتی اگر جدا بشیم به من اقامت رو میدن،درسته؟
2- اگر احیانا قبل از 2 سال برای همسرم اتفاقی بیفته و خدایی نکرده فوت کنه تکلیف من چی میشه؟
3-اگر همسرم ارمنی باشه و اونجا ازدواج کنیم برای رفت و آمد به ایران مشکلی نخواهم داشت؟ چون دختر ها با مرد غیر مسلمان نمی تونن ازدواج کنند می پرسم.
4-از چه موقع به بعد اجازه تحصیل خواهم داشت؟
خیلی عذر می خوام که این همه سوال می کنم ولی برای همچین اقداماتی هزار جور نگرانی و فکر تو ذهن آدم میاد. مرسی

RE: ازدواج غیابی و روادید همراه برای کشور آلمان - princessparisa - 06-09-2014

الان مجدد به سایت سفارت سر زدم. فکر می کنم بهتره به این آدرس مراجعه کنید که به روز هم هست:
http://www.teheran.diplo.de/contentblob/4212170/Daten/4175269/Merkblatt_Eheschlieung.pdf