آکادمیا کافه
مشورت در مورد Speaking iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشورت در مورد Speaking iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-Speaking-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - maryam4312 - 06-09-2012

درود
نوت فول میگه برای سوال یک و دو برای هردلیل یک مثال بزنیم .اگه جای اینکار اون دیدگاهمون رو کمی مفصلتر بگیم چی؟گاهی یه ذهن نمیرسه مثال یا تجربه ای!

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - Pejman - 06-09-2012

(06-09-2012, 04:15 PM)maryam4312 نوشته: درود
نوت فول میگه برای سوال یک و دو برای هردلیل یک مثال بزنیم .اگه جای اینکار اون دیدگاهمون رو کمی مفصلتر بگیم چی؟گاهی یه ذهن نمیرسه مثال یا تجربه ای!
درود،

جواب تون از نظر من مثبته. ببینید اون مثال یا تجربه برای support کردن دلیل تون هست. شما وقتی یه دلیلی میارید باید بتونید support اش کنید (برای اینکه نشون بدید رو هوا دلیل نیاوردید) حالا اگر هیچ مثال یا تجربه ای به ذهنتون نمی رسه، همونطور که گفتید باید بتونید دیدگاهتون رو با توضیح و توجیه بسط بدید. منظورم اینه که به هر حال باید یه دلیلی برای انتخاب اون «دلیل» بیارید! حالا می تونه یه مثال باشه، یه تجربه باشه، یا توضیح و توجیه از طریق استدلال کردن باشه.

گذشته از این حرفها، باید یه کمی تخیل تون قوی باشه!! می تونید تجربه خیالی بگید یا داستان سرایی کنید، لزومی نداره در مورد تجربیاتتون صداقت به خرج بدید!

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - QUPHAS - 06-09-2012

در مورد سوال 2 اسپیکیگ یا 2 رایتینگ که معمولاً باید یک چیز رو ترجیح بدیم، اگر هر دو انتخاب رو تایید کنیم و مثلاً بگیم بستگی به شرایط داره چطور؟
مثلاً سوال این باشه که بهترین راه یادگیری کتابه یا تجربه؟ جواب من اینه بستگی داره مثلاً برای کسی که بخواد فلسفه بخونه بهترین وسیله کتابه اما برای کسی که بخواد قهرمان شنا بشه کتاب کاربرد نداره و تجربه مهمه!!!
به نظرتون نمره از دست میدم؟؟؟؟؟

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - MaMi - 06-09-2012

(06-09-2012, 07:44 PM)QUPHAS نوشته: در مورد سوال 2 اسپیکیگ یا 2 رایتینگ که معمولاً باید یک چیز رو ترجیح بدیم، اگر هر دو انتخاب رو تایید کنیم و مثلاً بگیم بستگی به شرایط داره چطور؟
مثلاً سوال این باشه که بهترین راه یادگیری کتابه یا تجربه؟ جواب من اینه بستگی داره مثلاً برای کسی که بخواد فلسفه بخونه بهترین وسیله کتابه اما برای کسی که بخواد قهرمان شنا بشه کتاب کاربرد نداره و تجربه مهمه!!!
به نظرتون نمره از دست میدم؟؟؟؟؟
هادی جان، تا زمانی که شما بتونی برای جملات و نظراتی که ذکر میکنی، دلایل خوب و قانع کننده بیان کنی و نظرت رو بتونی کامل بسط بدی، نمره ای از دست نخواهی داد، ولی معمولا اگر یکی از دو طرف (نظر) رو انتخاب کنی، به نظر من راحت تر خواهی بود، به خصوص در Speaking که فقط 15 ثانیه وقت خواهی داشت تا نظر و دلایلت رو بیان کنی Smile حتی اگر به Sample Response های منابع مختلف در زمینه اینگونه سوالات هم گوش بدی، متوجه خواهی شد که اونها هم برای راحتی کار، یک مورد رو انتخاب میکنند

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - salazar716 - 21-09-2012

درود.
من 6 ماه تقریبا وقت دارم که این وسط بخوایم زمان امتحانا و اینا رو هم بیخیال شیم میشه 5 ماه.
تازه میخوام شروع کنم به خوندن...
کلا کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و آکسفورد رو قصد دارم بخونم.
بعد دیدن ویدئوهای نوت فول فقط باید سوال ببینم و جواب بدم و تایم بگیرم؟
یعنی همین کار کفایت میکنه برای نمره ی عالی؟

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - blur - 21-09-2012

(21-09-2012, 08:21 PM)salazar716 نوشته: درود.
من 6 ماه تقریبا وقت دارم که این وسط بخوایم زمان امتحانا و اینا رو هم بیخیال شیم میشه 5 ماه.
تازه میخوام شروع کنم به خوندن...
کلا کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و آکسفورد رو قصد دارم بخونم.
بعد دیدن ویدئوهای نوت فول فقط باید سوال ببینم و جواب بدم و تایم بگیرم؟
یعنی همین کار کفایت میکنه برای نمره ی عالی؟
شاید من خیلی فرد مناسبی برای راهنمایی در مورد speaking نیستم Confused ولی خب واقعا به نظرم (و به نظر تجربه!) ضبط کردن صدای خودتون میتونه باعث بهتر شدن حرف زدنتون بشه...صداتون رو ضبط کنین و گوش کنید اونوقت رفته رفته متوجه ایراداتتون در انتخاب کلمات، intonation ، گرامر یا سایر موارد میشین و به تدریج پیشرفت می کنید. یه چیز خیلی مهم برا اسپیکینگ اینه که وقت خیلی محدوده. 45 ثانیه یا یک دقیقه زمانی برای خلاقیت یا فکر کردن به آدم نمیده پس حتما برای هر سوالی یه قالب داشته باشین مثل همون قالب نت فول ...تجربه نشون داده که سوالات اسپیکینگ تافل خیلی احتمالش کمه که از فرمت مخصوصشون خارج شن...و مشخصه کدوم سوال ازتون چی خواهد خواست...این کتابها خوبن فقط دقت کنین که بعضیا تو اون فرمت خاص امتحان اصلی نیستن ولی نت فول دقیقه، از اون بعنوان مرجع استفاده کنید. تامسون هم بخش اسپیکینگ و لسینینگ خوبی داره.
انشاالله که نمرتون عالی شه Smile

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - salazar716 - 06-11-2012

های.
برای گرفتن نمره ی درست و حسابی، حتما باید استراکچر و لغات تخیلی به کار برد؟

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - blur - 07-11-2012

(06-11-2012, 11:48 PM)salazar716 نوشته: های.
برای گرفتن نمره ی درست و حسابی، حتما باید استراکچر و لغات تخیلی به کار برد؟
چرا تخیلی؟ یه کم سوالتون گنگه!
بهرحال از یه جا تو پاورهای نت فول خوشم اومد که گفته بود وقتی آدم از خودش داستان می بافه طبیعی درنمیاد و تو لحن صداش منعکس میشه و ممکنه رشته کلام از دستش در بره...هرچقدر چیزی که میگین واقعی باشه برا خودتون راحت تر جمعش می کنین و بهتر از آب درمیاد

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - salazar716 - 07-11-2012

(07-11-2012, 12:12 AM)blur نوشته: چرا تخیلی؟ یه کم سوالتون گنگه!
بهرحال از یه جا تو پاورهای نت فول خوشم اومد که گفته بود وقتی آدم از خودش داستان می بافه طبیعی درنمیاد و تو لحن صداش منعکس میشه و ممکنه رشته کلام از دستش در بره...هرچقدر چیزی که میگین واقعی باشه برا خودتون راحت تر جمعش می کنین و بهتر از آب درمیاد
توی اون 15 ثانیه یا حداکثر 30 ثانیه فرصت برای فکر کردن، من فقط به دلایل
میتونم فکر کنم که یه چیزی سر هم کرده باشم، دیگه موقع صحبت فکر نمیکنم
الان چه لغتی به کار ببرم که نشون دهنده ی دایره ی لغات من باشه یا مثلا
passive استفاده کنم یا present perfect، خودش میاد دیگه دست من نیست!!!
میخوام بدونم اگه این ساختارها مهمه، ذهنم رو آماده کنم برای استفاده از این ها یا مثلا رو به کار بردن لغات کار کنم. Smile

RE: مشورت در مورد Speaking iBT - blur - 07-11-2012

(07-11-2012, 01:09 AM)salazar716 نوشته: توی اون 15 ثانیه یا حداکثر 30 ثانیه فرصت برای فکر کردن، من فقط به دلایل
میتونم فکر کنم که یه چیزی سر هم کرده باشم، دیگه موقع صحبت فکر نمیکنم
الان چه لغتی به کار ببرم که نشون دهنده ی دایره ی لغات من باشه یا مثلا
passive استفاده کنم یا present perfect، خودش میاد دیگه دست من نیست!!!
میخوام بدونم اگه این ساختارها مهمه، ذهنم رو آماده کنم برای استفاده از این ها یا مثلا رو به کار بردن لغات کار کنم. Smile
بالاخره درست بودن ساختار گرامری تا یه حدی مهمه دیگه...البته مسلما انتظار نمیره مثل رایتینگ دقیق باشه ولی خب باید درست باشه و اصولا test taker عزیز انقدر مسلط باشه تو صحبت کردن که ساختار درست خودش بیاد (البته اغلب این طور نیست Big Grin ) ولی خب یه چیزم بگم طبق تجربه معمولا اون چیزی که اول به ذهن میاد درسته بخصوص اگه زیاد به لسینینگ های انگلیسی گوش کنین پس به همون اولین چیزی که به زبون میارین اعتماد کنین وبیشتر تمرین کنین که مطمئن تر باشین. معمولا وقتی آدم به من و من میفته و سعی میکنه جمله درست تر بگه قاطی میکنه....یه مساله دیگه اینه که یه چندتا جمله آماده خوب تو آستینتون داشته باشین که وقتی لازم شد بکار ببرین و زیادم در پی این نباشین که ساختارهای پیچیده یا کلمات قلمبه سلمبه بکار ببرین. درست بودن و روان بودن مهمتره Smile
نهایتا این که هیچی به اندازه اعتماد بنفس تو اسپیکینگ مهم نیست...تاثیر فوق العاده داره! جدی میگم.