آکادمیا کافه
بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-B1-%D8%A8%D9%87-F1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3

بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ - saman - 24-03-2012

سلام.
من تازه با این فروم آشنا شدم. امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم...

یکی از نزدیکان من در ایران دانشجوی ترم آخر است و فقط دفاع از پایان نامه‌ش مونده تا مدرک لیسانسش رو بگیره. نمرات و شرایط و توصیه‌نامه‌هاش همه وضعیت خوبی دارن و قصد داشت سال آینده برای ویزای تحصیلی اقدام کنه. اما در این بین با برنده شدن مسابقه‌ای در آمریکا و دریافت دعوت‌نامه برای شرکت در کنفرانس مربوط به اون مسابقه، وقت سفارت ازبکستان رو گرفت و خوشبختانه و در کمال ناباوری ویزای توریستی (B1) رو در عرض 24 ساعت بهش دادن و حالا هم برای شرکت در کنفرانس که سه روز دیگه است بلیط هواپیما به آمریکا گرفته.

اما این سرعت غافلگیرکننده همه اتفاقات از زمان برنده شدن مسابقه تا دریافت ویزا و تاریخ شروع کنفرانس که چیزی بهش نمونده، حتی فرصت بستن چمدان هم براش نذاشته چه برسه به تحقیق و بررسی و... برای همین اگر جواب این هر کدوم از این سوال‌ها رو هر چه سریع‌تر بدین ممنون می‌شم:

1- اگر بخواهد ویزای تحصیلی (F1) بگیره بهتره در همون مدتی که با ویزای B1 در آمریکاست از دانشگاهی پذیرش بگیره و همون‌جا برای تبدیل ویزا اقدام کنه، یا این که بهتره برگرده ایران و بعد از دفاع از پایان نامه و گرفتن لیسانسش مجدداً درخواست ویزای تحصیلی بده؟
به عبارت دیگه کدام حالت شانس بیشتری برای دریافت ویزای F1 داره؟ حالتی که یک بار با B1 به آمریکا رفته و برگشته ایران یا حالتی که با ویزای B1 داخل خاک آمریکاست؟

2- اگر در تاریخ معین کنفرانس که در دعوتنامه و فرم تقاضای ویزای B1 هم درج شده بود به آمریکا نره تا بتونه این‌جا یکی دو ماهه پایان‌نامه‌ش رو بده و لیسانس بگیره بعد بره آمریکا، آیا در فرودگاه به این که تاریخ کنفرانس گذشته توجه می‌کنند؟ همچنین ممکنه این مساله موقع اقدام برای ویزای F1 براش مشکل‌ساز بشه و پوئن منفی به حساب بیاد؟

3- من شنیدم کسی که با ویزای B1 وارد خاک آمریکا شده بهتره زودتر از 30 تا 60 روز بعد از ورود، درخواست تغییر ویزا به F1 رو نده چون ممکنه آفیسری که رسیدگی می‌کنه به صحت هدف اولیه‌ش از دریافت ویزای B1 شک کنه و فکر کنه دروغ گفته بوده و قصدش از اول موندن در آمریکا و گرفتن ویزای تحصیلی بوده نه شرکت در کنفرانس.
از طرفی بعضی‌ها می‌گن خود پروسه‌ی تبدیل B1 به F1 هم ممکنه طولانی باشه و بهتره هر چه سریع‌تر همون‌جا امتحان تافل بده و از دانشگاهی پذیرش بگیره و برای ویزای تحصیلی اقدام کنه.
باز حتی بعضی‌ها می‌گن وقتی با همون ویزای B1 وارد آمریکا شد می‌تونه خیلی سریع در بعضی کورس‌های زبان ثبت‌نام کنه و برای گرفتن مدرک تافل زبان بخونه و همزمان ویزای B1 رو 6 ماه دیگه تمدید کنه بعد که تافل گرفت پذیرش دانشگاه و اقدام برای ویزای تحصیلی... اما توی همین فروم خوندم ممکنه تمدید ویزای B1 خودش امتیاز منفی‌ای برای دریافت ویزاهای بعدی باشه.
به این ترتیب الان بین چندین گفته‌ی ضد و نقیض موندیم:
A) به محض ورود با B1 پذیرش دانشگاه بگیره و برای F1 اقدام کنه،
B) یک یا دو ماه صبر کنه و بعد برای F1 اقدام کنه،
C) ویزای B1 رو 6 ماه تمدید کنه و در این بین تافل بگیره بعد برای پذیرش اقدام کنه.

به نظر شما کدوم حالت شانس این که بتونه ویزای تحصیلی بگیره بیشتره؟

4- به نظر شما امکان‌پذیره در حالی که هنوز لیسانسش رو نگرفته بتونه از دانشگاهی در آمریکا برای فوق لیسانس پذیرش بگیره و با اون پذیرش ویزای تحصیلی مولتی‌پلای بگیره و برگرده ایران یکی دو ماهه از پایان‌نامه‌ش دفاع کنه و دوباره برگرده آمریکا و مدارک لیسانش رو اون موقع بهشون تحویل بده؟

5- از کسی هم شنیدیم که می‌تونه اول از دانشگاهی در مقطع لیسانس پذیرش بگیره و بعد از دریافت ویزای تحصیلی برگرده ایران و سریع لیسانش رو در ایران تموم کنه و دوباره برگرده آمریکا از دانشگاه دیگه‌ای این بار در مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیره. آیا در این حالت می‌شه از همون ویزای تحصیلی قبلی استفاده کرد؟
به عبارت دیگه تغییر دانشگاه و مقطع تحصیلی با استفاده از یک ویزای تحصیلی امکان پذیره؟

ببخشید که سوال‌هام خیلی زیاد و طولانی شد. امیدوارم هر کس به هرکدوم از مواردی که درباره‌ش اطلاعاتی داره زود جواب بده چون شرایط خیلی سریع و ناگهانی پیش اومده و تا تاریخ شروع کنفرانس هم سه روز بیشتر نمونده و واقعاً فرصت هرگونه تحقیق و بررسی رو از ما گرفته و الان واقعاً توی وضعیت بدی هستیم و بین چندین و چند حالت مختلف سردرگم موندیم و اطلاعاتی که از دوستان و آشنایان و اینترنت به دست میاد هم به شدت ضد و نقیض هستند و این وضعیت سردرگمی رو تشدید می‌کنن. این برنده شدن در مسابقه و ویزای سریعی که از سفارت آمریکا در ازبکستان گرفته به جای این که باعث خوشحالی شده باشه تو این وضعیت فقط باعث کلی سردرگمی و استرس شده و خواب و خوراک رو از ما گرفته.
برای همین پیشاپیش از همه کسانی که لطف کنن و زود جواب بدن صمیمانه تشکر می‌کنم.

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - Saeid - 24-03-2012

شما در مورد وضعیت نظام وظیفه دوستتون چیزی نگفتین...

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - saman - 24-03-2012

(24-03-2012, 01:49 PM)Saeid نوشته: شما در مورد وضعیت نظام وظیفه دوستتون چیزی نگفتین...
دختره!

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - Babak - 24-03-2012

من جواب همه سوال‌های شما رو نمی‌دونم، اما نظر کلی خودم رو می‌گم، امیدوارم که کمک کنه.

۱. به طور کلی تغییر ویزای B-1 یا B-2 به ویزای F-1 گاهی به مشکل می‌خوره و ممکنه خیلی راحت درخواستش مورد قبول واقع نشه.
۲. تغییر به ویزای F-1 نیاز به پذیرش از یک دانشگاه معتبر داره. ایشون هنوز هیچ پذیرشی در دستش نیست و ظاهرا هنوز تافل و GRE امتحان نداده. این‌ها خودش چندین ماه کار می‌بره، ضمن این که ددلاین اکثر دانشگاه‌ها گذشته و با توجه به این که مدارک ایشون آماده نیست، بعیده که به ترم بهار ۲۰۱۳ برسه و احتمالا اگر بتونه پذیرش بگیره، پذیرشش می‌افته برای پاییز ۲۰۱۳ و طبیعتا تا اون موقع نمی‌تونه با ویزای B-1 در امریکا بمونه.
۳. ایشون هنوز دفاع نکرده و به هر حال باید برگرده ایران و دفاع کنه و معلوم هم نیست که حتی در صورت این که ویزاش رو بتونه تغییر بده، بهش ویزای مالتیپل بدن. در نتیجه با احتمال نسبتا زیادی ایشون مجبوره دوباره برای ویزا اقدام کنه.
۴. اگر ایشون با ویزای B-1 وارد امریکا بشه و به موقع خارج بشه، شانس این که بعدا بتونه با داشتن پذیرش ویزای F-1 بگیره کاملا زیاد خواهد بود.

به دلایل بالا و همچنین با توجه به این که ایشون در میانه تحصیل‌شون هستند، به نظر من ایشون بهتره که با ویزای B-1 وارد امریکا بشه و به موقع خارج بشه و بعد از گرفتن پذیرش درخواست ویزای F-1 کنه.
برای این که از این فرصتی که در امریکا هست بتونه بهتر استفاده کنه، بهتره که در این مدت حضوری با چند تا از استادهای دانشگاه‌ها صحبت کنه و ارتباطش رو حفظ کنه تا شانس پذیرشش رو بیشتر کنه.

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - Behnoush - 24-03-2012

من خیلی با پروسه تغییر نوع ویزا آشنا نیستم ولی با نظر بابک کاملا موفقم. چون با مراحل پذیرش و ویزای F1 آشنا هستم و با توجه به مراحل و مدارکی که برای گرفتن پذیرش لازمه احتمالش خیلی کم هست که بتونن توی این مدتی که با ویزای توریستی امریکا هستن بتونن پذیرش بگیرن. برای پذیرش لازمه نمرات تافل و جی آر ای اماده باشه و از یه مدت قبل برای پیدا کردن استاد و ایمیل زدن اقدام کرد و مهم تر اینکه الان ددلاینا گذشته و پذیرش برای بهار هم کمتر انجام میشه و منطقی تر اینه که برگردن درسشونو تموم کنن و با برنامه ریزی و توی بازه زمانی مناسب برای گرفتن پذیرش اقدام کنن. از این فرصتی که امریکا هستن هم میتونن برای جمع اوری اطلاعات و اشنایی استفاده کنن.

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - Saeid - 24-03-2012

ایشون دختر هستن و لیسانس...به نظرم نباید مشکلی در گرفتن ویزا داشته باشن که تو B1 هم این قضیه مشخصه....از لحاظ کلیر شدن و ویزا گرفتن فرقی نداره....الان اکثر دانشگاهای آمریکا ددلاینشون رد شده و گرفتن مدرک زبان هم وخت میخاد (سطح زبانشون رو هم در نظر بگیرید)....برای گرفتن پذیرش هم نهایتا مدرکشون رو لازم دارن به اضافه گواهی تمکن مالی برا گرفتن I-20 نیاز دارن و 20-I صادر نمیشه و بدون اون چطور میخان ویزای F1 بگیرین؟؟در نهایت باید برگردند برا گرفتن مدرک و کارای دفاع.....برای رشته های فنی هم معمولا مالتیپل نمیدن و به این راحتی نیست.....در کل این سوال شما اما و اگر توش خیلی خیلی زیاده....فرض پذیرش بگیره و برگرده برا مدرکش....خود دفاع طول میکشه و کاراش.....به نظرم بهترین حالت برگشت به ایران و گرفتن پذیرش برا اسپرینگ هست و اینجوری یه ترم دیرتر میرین
برداشت من اینه که بیشترین نگرانی شما از بابت گرفتن ویزا هستش.....به نظرم برا گرفتن ویزا هم نباید نگران باشید....همونطور که گفتم با توجه به اینکه لیسانس و دختر هستند.....حالا این سفر هم اگر از نظر مالی مشکلی ندارن برن بد نیست....تاثیر مثبتی در گرفتن ویزا میتونه داشته باشه

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - saman - 24-03-2012

سلام. خیلی ممنون از راهنمایی‌تون.

همه این‌هایی که گفتم با شرط این بود که توی مدتی که ویزای توریستی داره بتونه از دانشگاهی پذیرش بگیره و تافل و GRE رو هم تو همین مدت امتحان بده که با توجه به این‌که سطح زبانش بد نیست و شرایطش هم از نظر نمرات و توصیه‌نامه‌ها و... خوبه به نظر احتمال دریافت پذیرشش کم نیست.

الان همون‌طور که اشاره کردید چیزی که مهم‌تره اینه که تو کدوم حالت احتمال گرفتن ویزای تحصیلی بیشتره. برخلاف توصیه شما بعضی از دوستان و آشنایان توصیه می‌کنن بهتره فوراً از همون آمریکا برای تبدیل ویزا اقدام کنه و اون طوری شانس بیشتری داره و اگه برگرده شانس دریافت ویزاش پنجاه پنجاهه و معلوم نیست حتماً بتونه ویزا بگیره.

ممکنه در مورد این که پروسه تبدیل ویزا ممکنه به مشکل بخوره کمی بیشتر توضیح بدین؟

به نظر شما با ویزای توریستی شش ماهه نمی‌تونه برای پاییز امسال از دانشگاهی پذیرش بگیره و تو همین فرصت برای تبدیل ویزا اقدام کنه؟

در مورد شرایط دریافت ویزای مالتیپل هم می‌شه بیشتر توضیح بدین؟ من فکر می‌کردم الان همه ویزاهای دانشجویی رو مالتیپل می‌دن.

درباره سوال پنجم هم کسی جوابی نداد.
به نظر شما نمی‌شه با استفاده از نمرات خوبی که الان داره برای مقطع لیسانس از دانشگاهی پذیرش بگیره و بعضی واحدهاش رو هم قبول کنن؟ و اگر این اتفاق بیفته با ویزای مولتیپل برگرده ایران دفاعش رو بکنه و با مدرک لیسانسی که از ایران می‌گیره از دانشگاه دیگه‌ای تو مقطع فوق‌لیسانس پذیرش بگیره؟ یعنی اصولاً ممکنه کسی برای پذیرش دانشگاه و مقطع مشخصی ویزا بگیره بعداً با همون ویزای تحصیلی دانشگاه یا مقطع تحصیلیش رو عوض کنه؟ یا باید ویزاش رو هم دوباره عوض بکنه؟

باز هم ممنون بابت کمک‌ها و راهنمایی‌هاتون. واقعاً لطف بزرگی می‌کنید و راهنمایی‌ها و پیشنهادهای دقیق‌تون خیلی راهگشاست.

دوست عزیز.......ایشون حتی اگر پذیرش هم بگیره.....حتی ویزا هم بگیره.....بالاخره برا دفاش باید برگرده ایران یا نه؟؟؟ ویزا هم به ندرت مالتیپل صادر میشه.....رشتشون چیه؟؟؟ اگر مالتیپل صادر نشه چی؟؟؟.------حتی اگر پذیرش هم بگیره و ویزا هم بگیره, دوباره باید برگرده به ایران بعد بره آمریکا که دوباره باید برا ویزا اقدام کنه

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ (نیاز ضروری به پاسخ فوری) - Babak - 25-03-2012

۱. امکان این که ایشون فوری برای تغییر ویزا اقدام کنه وجود نداره، چون ایشون پذیرش نداره و باید امتحان‌ها رو بگذرونه و بقیه مدارکش رو آماده کنه که خوب خودش یعنی چند ماه کار و بعدش می‌تونه برای تغییر ویزا اقدام کنه.
۲. ایشون ویزاش B-2 نیست و ویزای B-1 داره که برای شرکت در کنفرانس/مسابقه صادر شده و مدت اقامتش در امریکا موقع ورود به امریکا مشخص می‌شه و احتمال داره که مدت اقامت رو کوتاه بزنن و فقط چند هفته به ایشون فرصت بدن. حتی در صورتی که شش ماهه بگیره، به احتمال بسیار زیاد ایشون نمی‌تونه همون B-1 رو تمدید کنه.
۳. برای پاییز امسال بعیده که ایشون بتونه از دانشگاه معتبری که براش ویزای F-1 صادر بشه بتونه پذیرش بگیره. همین الان چند ماه از ددلاین اغلب دانشگاه‌ها گذشته، ایشون حداقل یکی دو ماه دیگه هم زمان می‌خواد که بخواهد امتحانات رو بگذرونه. در نتیجه من فکر نمی‌کنم پاییز امسال عملی باشه.
۴. ویزای multiple خیلی شانسیه و برای خیلی از رشته‌های فنی ویزای multiple صادر نمی‌شه و بستگی به حال و روز آفیسر و روابط سیاسی و غیره داره و نمی‌شه روش خیلی حساب کرد.

در جواب سوال پنجم شما: احتمال داره که ایشون بتونه پذیرش در مقطع لیسانس بگیره، ولی باید باز TOEFL و احتمالا SAT امتحان بده و در این موقعیتی که ایشون قرار داره و نزدیک به فارغ‌التحصیلی هست، فکر نمی‌کنم فکر خوبی باشه، چون ایشون می‌تونه معادل همین کارهایی که برای گرفتن پذیرش لیسانس لازمه رو برای گرفتن پذیرش فوق یا دکترا انجام بده و پذیرش فوق یا دکترا بگیره. به هر حال، برای تغییر مقطع نیازی به تغییر ویزا نیست و فقط تغییرات در مقطع تحصیلی و احیانا دانشگاه باید به اداره مهاجرت اطلاع داده بشه.

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ - z.mehra - 12-05-2012

سلام کسی از دوستان اطلاع داره که اگه با ویزای B1 که من دارم و در حال حاضر آمریکا هستم با پذیرش از یک کالج community که کلا نیازی به نمره جی ار ای و تافل نداره بخوام تبدیل کنم به f1اصلا امکان پذیر هست یا نه ؟ کلا کسی داخل آمریکا ویزاشو تبدیل کرده یا نه ؟
ممنون