آکادمیا کافه
مشورت در مورد Writing iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشورت در مورد Writing iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-Writing-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: مشورت در مورد Writing iBT - raminz - 19-07-2017

(19-07-2017, 07:11 PM)Moji67 نوشته: با سلام

تو کتاب نووا تاکید شده که برای هر body paragraph حتما یه تجربه شخصی گفته بشه. معمولاً آدم در مورد هر مسئله ای تجربه شخصی نداره و من مجبورم از خودم یه چیزی بسازم. به نظرتون حتما لازمه تجربه شخصی گفته بشه؟

سلام،

حتماً لازم نیست مثالی که میزنی واقعی باشه، فقط کافیه منطقی باشه. یعنی میتونی از خودتم داستان بسازی فقط یادت باشه مستدل و منطقی باشه مثالت.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Moji67 - 20-07-2017

سلام
کسی هست که با نوشتن 300-400 کلمه تو قسمت ایندیپندنت نمره خوبی گرفته باشه؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Torkan - 20-07-2017

(20-07-2017, 10:33 AM)Moji67 نوشته: سلام
کسی هست که با نوشتن 300-400 کلمه تو قسمت ایندیپندنت نمره خوبی گرفته باشه؟

توصیه ام اینه که کلمات زیاد استفاده کنید با این حال بله صرفا تعداد کلمات ملاک نمیتونه باشه. متنتون قوی باشه مشکلی پیش نمیاد.

(20-07-2017, 11:03 AM)Torkan نوشته: توصیه ام اینه که کلمات زیاد استفاده کنید با این حال بله صرفا تعداد کلمات ملاک نمیتونه باشه. متنتون قوی باشه مشکلی پیش نمیاد.

به نظرم بعید میاد کسی بتونه منسجم بنویسه، 500 تا لغت هم به کار ببره، آخرم هم 5 دقیقه وقت داشته باشه برای بازنگری!

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Torkan - 20-07-2017

(20-07-2017, 11:30 AM)Moji67 نوشته: به نظرم بعید میاد کسی بتونه منسجم بنویسه، 500 تا لغت هم به کار ببره، آخرم هم 5 دقیقه وقت داشته باشه برای بازنگری!

نه بعید ندونید!Smile

RE: مشورت در مورد Writing iBT - szeinalilathori - 20-07-2017

@Moji67
دوست عزیز سلام

ببینید نکته ی اصلی در نوشتن انشا برای بخش independent آزمون TOEFL اینه که شما بتونید از نظر خودتون به خوبی دفاع کنید و برای مصحح دلایلی که شما ارائه می کنید مستدل و قابل قبول باشه، اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که توی متن حتما لازم به زیاد نوشتن باشه. من دوستانی رو میشناسم که حدود 350 تا نهایتا 420 کلمه نوشتن نمره ی کامل این بخش رو گرفتن، در حالیکه من در یکی از آزمونها با حدود 500 کلمه نمره ی fair گرفتم، بنابراین الزاما زیاد نوشتن به معنای گرفتن نمره ی بهتر نیست. 
دوستانی که انشاها رو تصحیح میکنن، گاهی اشاره میکنن که با تعداد کلمات بالاتر، شما میتونید تسلط بیشتر خودتون رو به مصحح نشون بدید.(چه به لحاظ لغت و چه به لحاظ آشنایی با ساختار های مختلف) اما واقعیت اینه که علیرغم تجربه و تسلط بالای این اساتید و بعضی از این دوستان، هیچکدوم مصحح آزمون تافل نبودن، بنابراین طبیعیه که نظرات زیادی در این زمینه وجود داره. 

پی نوشت:بابت نوشتن تعداد بالای کلمه هم که اشاره کردید بعیده، مطمئن باشید همه چیز شدنیه Wink (حتی تا حدود 700 کلمه: گرچه که شاید اصلا نیازی نباشه Big Grin ) 

ارادتمند
الهام

RE: مشورت در مورد Writing iBT - butterfly - 20-07-2017

(20-07-2017, 11:30 AM)Moji67 نوشته: به نظرم بعید میاد کسی بتونه منسجم بنویسه، 500 تا لغت هم به کار ببره، آخرم هم 5 دقیقه وقت داشته باشه برای بازنگری!

طبق تجربه خودم، موفقیت و کسب نمره خوب در بخش رایتینگ آزمون تافل، علاوه بر دانش زبان انگلیسی به سرعت تایپ هم بستگی داره. از همین الان تایپ سریع انگلیسی رو هم تمرین کنید. اگر سرعت تایپتون بالا باشه نوشتن 400-500 لغت چیز سختی نیست و  سه دقیقه هم برای بازنگری و تصحیح اشکالات کفایت می کنه.

(20-07-2017, 12:06 PM)butterfly نوشته: طبق تجربه خودم، موفقیت و کسب نمره خوب در بخش رایتینگ آزمون تافل، علاوه بر دانش زبان انگلیسی به سرعت تایپ هم بستگی داره. از همین الان تایپ سریع انگلیسی رو هم تمرین کنید. اگر سرعت تایپتون بالا باشه نوشتن 400-500 لغت چیز سختی نیست و  سه دقیقه هم برای بازنگری و تصحیح اشکالات کفایت می کنه.
(20-07-2017, 12:01 PM)szeinalilathori نوشته: @Moji67
دوست عزیز سلام

ببینید نکته ی اصلی در نوشتن انشا برای بخش independent آزمون TOEFL اینه که شما بتونید از نظر خودتون به خوبی دفاع کنید و برای مصحح دلایلی که شما ارائه می کنید مستدل و قابل قبول باشه، اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که توی متن حتما لازم به زیاد نوشتن باشه. من دوستانی رو میشناسم که حدود 350 تا نهایتا 420 کلمه نوشتن نمره ی کامل این بخش رو گرفتن، در حالیکه من در یکی از آزمونها با حدود 500 کلمه نمره ی fair گرفتم، بنابراین الزاما زیاد نوشتن به معنای گرفتن نمره ی بهتر نیست. 
دوستانی که انشاها رو تصحیح میکنن، گاهی اشاره میکنن که با تعداد کلمات بالاتر، شما میتونید تسلط بیشتر خودتون رو به مصحح نشون بدید.(چه به لحاظ لغت و چه به لحاظ آشنایی با ساختار های مختلف) اما واقعیت اینه که علیرغم تجربه و تسلط بالای این اساتید و بعضی از این دوستان، هیچکدوم مصحح آزمون تافل نبودن، بنابراین طبیعیه که نظرات زیادی در این زمینه وجود داره. 

پی نوشت:بابت نوشتن تعداد بالای کلمه هم که اشاره کردید بعیده، مطمئن باشید همه چیز شدنیه Wink (حتی تا حدود 700 کلمه: گرچه که شاید اصلا نیازی نباشه Big Grin ) 

ارادتمند
الهام
تشکر بابت راهنماییتون
واقعیتش من قصد دارم دو ماه دیگه امتحان بدم. پایه خوبی هم تو زبان دارم. مقاله هم زیاد نوشتم. الان دو روزه شروع کردم به نوشتن، یه خورده شوکه شدم فک میکردم سریعتر بنویسم. اما وسط نوشتن مجبورم فک کنم تا منسجم بنویسم. استرس دارم که دیر شروع کرده باشم! (البته لغات رو خوندم)
من کتاب نووا رو خوندم. برای بعضی مدل از انشاها گفته سه تا دلیل بنویسید. فک میکنم یه علت کند شدنم هم پیدا کردن دلیل سوم هست. به نظرتون اگه دو تا دلیل بنویسم (یعنی انشای چهار پاراگرافی) از نمرم کم بشه؟
به نظر خودم اگه چهار پاراگرافی بنویسم و وقت فک کردنم رو بذارم رو مقدمه و نتیجه گیری بهتر باشه. چون برای مقدمه و نتیجه گیری یه تمپلیت اولیه از خودم دارم که سریع میتونم بنویسمش. علاوه بر این میتونم هوک (hook) هم به مقدمه اضافه کنم.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - butterfly - 20-07-2017

(20-07-2017, 03:37 PM)Moji67 نوشته: تشکر بابت راهنماییتون
واقعیتش من قصد دارم دو ماه دیگه امتحان بدم. پایه خوبی هم تو زبان دارم. مقاله هم زیاد نوشتم. الان دو روزه شروع کردم به نوشتن، یه خورده شوکه شدم فک میکردم سریعتر بنویسم. اما وسط نوشتن مجبورم فک کنم تا منسجم بنویسم. استرس دارم که دیر شروع کرده باشم! (البته لغات رو خوندم)
من کتاب نووا رو خوندم. برای بعضی مدل از انشاها گفته سه تا دلیل بنویسید. فک میکنم یه علت کند شدنم هم پیدا کردن دلیل سوم هست. به نظرتون اگه دو تا دلیل بنویسم (یعنی انشای چهار پاراگرافی) از نمرم کم بشه؟
به نظر خودم اگه چهار پاراگرافی بنویسم و وقت فک کردنم رو بذارم رو مقدمه و نتیجه گیری بهتر باشه. چون برای مقدمه و نتیجه گیری یه تمپلیت اولیه از خودم دارم که سریع میتونم بنویسمش. علاوه بر این میتونم هوک (hook) هم به مقدمه اضافه کنم.

خواهش می کنم. Smile
این یک تجربه مشترک بین همه کسانی هست که امتحان تافل دادند و تجربه تمرین برای رایتینگ تافل رو دارند. من هم بار اول که می خواستم امتحان تافل بدم و کلاس امادگی تافل می رفتم، استاد هربار موضوعی از تاپیک های تافل رو بهمون می داد که essay بنویسیم و بهش تحویل بدیم به عنوان تکلیف. اون زمان، من هم برای هر essay نصف روز یا حتی یک روز درگیر بودم. نتیجه کار  با توجه به وقتی که می کذاشتم خیلی خوب بود و تحسین میشدم ولی همین تحسین ها باعث شد من اصلا به اون جنبه زمان بندی و تمرین با زمان بندی تافل توجه نکنم. نتیجه اینکه سر آزمون، من اون عملکرد خوبم موقع کلاس ها نداشتم. مثلا سرکلاس چون دستی می نوشتم خیلی سریع می تونستم یه متن قابل قبول بنویسم ولی سر امتحان نتونستم. با اینکه تایپ رو هم تمرین کرده بودم. 
بار دوم که خواستم امتحان تافل بدم، با توجه به تجربه اولم، تصمیم گرفتم که از نرم افزار TPO استفاده کنم برای شبیه سازی امتحان. این بار علاوه بر بخش های ریدینگ و لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ رو هم با نرم افزار و مثل امتحان جواب دادم و تمرین کردم. تجربه من نشون داد که وقتی محدودیت وقت داری، خود اون استرس باعث میشه که دلیل هم به ذهنتون برسه و من از این بابت به مشکل نخوردم. پیشنهاد میدم شما هم به همین صورت تمرین کنید. 
نکته دیگه اینه که تعداد دلایل به موضوع هم بستگی داره. برای بعضی موضوع ها راحت میشه سه تا دلیل جور کرد و بسط داد ولی برای بعضی موضوع ها شاید بشه دو تا دلیل پیدا کرد. نگران این نباشید. اگر سه تا دلیل به ذهنتون رسید که عالیه، اگر نه دو تا دلیل با پاراگراف طولانی تر بنویسید. مشکلی نیست. ضمن اینکه، گاهی ما فکر می کنیم دلیلی که می نویسیم باید یه چیز خیلی خوبی باشه. اما تافل اینجوری نیست، نه برای اسپیکینگ نه برای رایتینگ. شما می تونید یه دلیل پیس پا افتاده و ساده برای جوابتون بنویسید، مهم اینه که بتونید با نگارش درست از نظر واژگان و دستور زبان، دلیل خودتون رو توجیه کنید. 
توصیه آخرم اینه که هم ویدئوهای Notefull رو برای رایتنگ ببینید، حتما موضوعات رایتینگ و اسپیکینگ آزمونهای اخیر رو ببینید و برای اونها هم تمرین کنید. ضمن اینکه حتما با زمان بندی و تو نرم افزار TPO هم تمرین کنید. 
موفق باشید. Smile

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Moji67 - 22-07-2017

با سلام
اگر تعداد لغات مقدمه با تعداد لغاتی که در body paragraph استفاده میشه برابر یا بیشتر باشه باعث کسر نمره میشه؟