آکادمیا کافه
کلافه شدن در دوره خواندن زبان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: کلافه شدن در دوره خواندن زبان (/Thread-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - MaMi - 18-03-2012

(18-03-2012, 10:57 PM)ahmadpashaei نوشته: ممنون محمد جان.البته من از درس کلا و ذاتا زده نمیشمااااااااا.این برای وقت کم هست و میترسم efficiency رو پایین بیاره.میگین چجوری لفات رو کار کنم برای هر درس یا متنی؟دقیق بگید فقط
دوست من، برای دور از جونت بیماری، دکتر نرفتی که یک نسخه دقیق و کلی میخوای! Wink
من خودم روش خواندنم اینجوریه، کلمات درس (به همراه تلفظ و البته شنیداری از طریق babylon) + املا (همراه با یادگیری معانی مترادف و البته انگلیسی) > خواندن جملات مربوط به کلمات (تحلیل و مرور معانی کلمات در جملات با چیزهایی که متوجه شدم) >؛
- اگر درست بود و جمله با معنی که من یاد گرفته بودم مفهوم داشت > کلمه بعدی...
- اگر نادرست بود و جمله با معنی آموخته شده، مفهموم نداشت > رجوع به معنی فارسی

حالا من نمیدونم که این روش من، روی شما هم جواب میده یا نه! شما باید راه دستیابی به خدای خودت رو پیدا کنی! Wink به تعداد آدم ها این راه ها متفاوت هستند!

(18-03-2012, 04:21 PM)ahmadpashaei نوشته: ... کتاب oxford word skill رو هم نصفه رها کردم.....منگول شدم
(18-03-2012, 10:57 PM)ahmadpashaei نوشته: ممنون محمد جان.البته من از درس کلا و ذاتا زده نمیشمااااااااا.
نمیخوام فاز - بدم بهت دوست من، ولی اینکه شما رها کردی فلان کتاب رو یا به قول خودت داری م... میشی!!! ترجمه اش برای من اینه که داری زده میشوی! فقط ما همه عادت داریم یکجورایی خودمون رو توجیه کنیم! Sad مثل خود من که از اول هفته میخوام کتابی رو شروع کنم، هی میگم امروز که فلان کار رو انجام دادم، یا فکرم فلان جا است!
باز هم میگم دوست من، یک مقدار به کارت تنوع بده...تا زمانی که بخوای امتحان زبان بدی (IELTS و GRE) حداقل 6 ماه مونده (اگر شهریور و مهر بخوای امتحان بدی) این باعث میشه که کیفیت و بازدهی کارت در نزدیکی امتحان به شدت افت کنه!
تجربه این مورد رو در مورد دوستان خودم برای امتحان ارشد دارم و با توجه به اون تجربه این نظر رو دادم، حالا باز هم خودت باید تصمیم بگیری عزیز دل Smile

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - rulany - 19-03-2012

Ahmadعزیز
چقدر سخت میگیری شما! اینجوری که شما میخوانی بعید میدونم کسی باشه که همش رو یاد بگیره.بابا به بهترین هاردهای بازارم بدی بعد مدتی هنگ میکنه بیچاره. ببین من خودم از نرم افزارم استفاده نکیردم.دیکشنری لانگ من رو داشتم.پس وقت بیشتری نیاز داشت نسبت به نرم افزار.اما با این حال هیچ لغتی رو بیشتر از 1 دقیقه وقت نمیذاشتم.مگه بیکارم؟!
من فقط توضیح انگلیسیش رو میخواندم و خلاصه ی توضیح رو تو کاعذهای کوچک(مخصوص جعبه لایتنر) مینوشتم و مینداختم تو جعبه. دوستمون گفتن اراده میخواد.نه اینکه نخواد اما من که خودم میدونم از نظر اراده شل تشریف دارم اما 6 ماه با این جعبه کار کردم و خدا رو شکر نتیجه دلخواه رو گرفتم.نیازی نیست کار خاصی انجام بدی.نهایت شب قبل اینکه بخوابی نیم ساعت وقت میذاری و لغات رو مرور میکنی. جعبه رو هم میتونی بخری هم اینکه خودت تهیه کنی.اما خودم خریدم .چون میخواستم یه خورده رسمی تر بشه کارم!(برمیگرده به همون اراده ضعیف!)
روش استافدش هم سادست.شما اگر بخری تو برگه ای که احتمالا توش هست نوشته.اگرم نه بگو یه توضیح کوچکی بدم

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - M0TRIX - 19-03-2012

يه سوالي برام پيش امده !

فلش كارت رو خودمون درست كنيم ؟ يا از فلش كارتهاي اماده استفاده كنيم ؟

من توي نت ديدم كه نوشته بود روي هر كاغذ فقط يك كلمه بنوسيد !اينطوري ادم اذيت نميشه ؟

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - ahmadpashaei - 19-03-2012

از همه دوستان سپاسگذارم و منت بر من گذاشتین.البته شایان ذکر است که من فقط نگران زمانم وگرنه خودمم فهمیدم که این روش چقدر قوی و کامله و اصولا ماندگاری حافظه منم عجیبه بطوریکه الان بگین در کتاب تاریخ چهارم دبستان چیا نوشته شده بود یادمه که تاریخ قبل از اسلام بود Big Grin ولی حس کردم باعث میشه از درس کلاس عقب و عقبتر بیفتم که با توجه به داشتن 23واحد و 5درس پروژه ای از نوع گیر(منم وسواس برای 20 شدن Cool ) موجود گرفتار و بیچاره ای هستم.بنابراین از این به بعد به پیشنهاد شما باید take it easy ؟البته یک دقیقه که نمیتونم چون ترک عادت موجب مرض است ولی 3 یا 4 دقیقه خوبه.

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - rulany - 19-03-2012

(19-03-2012, 03:47 AM)M0TRIX نوشته: يه سوالي برام پيش امده !

فلش كارت رو خودمون درست كنيم ؟ يا از فلش كارتهاي اماده استفاده كنيم ؟

من توي نت ديدم كه نوشته بود روي هر كاغذ فقط يك كلمه بنوسيد !اينطوري ادم اذيت نميشه ؟
شما راهی نداری جز اینکه روی هر برگه یه کلمه بنویسی.چون شما اگر لغتی رو بلد نباشین باید برگردین از خانه ی اول بخوانین.اگر 2تا لغت بنویسین روی هر کاغذ اونوقت اگر یکی رو بلد باشین و یکی رو بلد نباشین باید چیکار کرد؟!
کاغذ هارو هم میتونین به راحتی خودتون تهیه کنین.ورقه های A4 میگیرین و به سایزی که دلتون میخواد درش بیارین.

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - ahmadpashaei - 19-03-2012

این جعبه لایتنر روش فوق العاده ای هست که من مشابه اون رو ولی ضعیفتر به کار می برم یعنی scan میکنم بعد از هر 4 درس کل دروس قبل رو.البته من یک فایل PDF تهیه کردم برای آموزش جعبه لایتنر که خیلی خوبه و توصیه می کنم در تاپیکی که ایجاد کردم دانلودش کنید. در قسمت زبان انگلیسی هست.

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - sepinaz - 14-07-2014

یه سوالی
فیلم که می بینیم ممنونیم هی pause ش کنیم لفاتشو در بیاریم
من یه یال به خودم وقت دادم جنرالمو قوی کنم
معلمام میگن فیلمارو تخلیل کن
امروز این کار رو کردم
یه فیلمی رو 20دقیقشو دیدم و بعد لغتاشو در آوردم
طول کشید خیلی
میترسم کارم اصن درس نباشه
لغتا رو تو یه فایل word می نوشتم و بعد از fraze it یه مثال براش می آوردم با ترجمه
از 20 دقیقه فیلم 20 تا لفت در آوردم ولی 2 ساعت طول کشید؟؟؟
یعد این لغتا رو لازمه وارد یه نرم افزاری کنم حفظشون کنم
البته دیگه وارد کردنشون چیزی نیس
ار همون فایل word کپی پیست می کنم
من با هودم فرار گداشته بودم روزی 2 ساعت فیلم ببینم 2 ساعت یه کتاب لفت کار کنم ولی امروز کل وقت 4 ساعته رفت واسه فیلم؟؟؟

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - blur - 14-07-2014

(14-07-2014, 09:26 PM)'sepinaz' نوشته: یه سوالی
فیلم که می بینیم ممنونیم هی pause ش کنیم لفاتشو در بیاریم
من یه یال به خودم وقت دادم جنرالمو قوی کنم
معلمام میگن فیلمارو تخلیل کن
امروز این کار رو کردم
یه فیلمی رو 20دقیقشو دیدم و بعد لغتاشو در آوردم
طول کشید خیلی
میترسم کارم اصن درس نباشه
لغتا رو تو یه فایل word می نوشتم و بعد از fraze it یه مثال براش می آوردم با ترجمه
از 20 دقیقه فیلم 20 تا لفت در آوردم ولی 2 ساعت طول کشید؟؟؟
یعد این لغتا رو لازمه وارد یه نرم افزاری کنم حفظشون کنم
البته دیگه وارد کردنشون چیزی نیس
ار همون فایل word کپی پیست می کنم
من با هودم فرار گداشته بودم روزی 2 ساعت فیلم ببینم 2 ساعت یه کتاب لفت کار کنم ولی امروز کل وقت 4 ساعته رفت واسه فیلم؟؟؟

به نظرم اشتباهه این روش. من خودم قبلا یه مدت کوتاهی سعی کردم یه روش مشابهی رو بکار ببرم ولی این روش چندان درستی نیست... شما اگر می خواین با فیلم و سریال جلو برین نباید ریز لغاتو برین دربیارین. باید بیشتر نگاه کنید و شنوایی تون رو تقویت کنید و تنها معنی لغاتی رو از دیکشنری پیدا کنید که بهیچ وجه با دونستنشون مفهوم دیالوگ ها رو درک نمی کنید. بجای اینکه وقتتون رو صرف همه این مراحل کنید بیشتر و دقیق تر نگاه کنید و گوش کنید و سعی کنید معنی لغاتو حدس بزنید. اگر منظم هم سریال یا فیلم نگاه کنید لغات رایج بفرض اون سریال رو اتوماتیک وار یاد خواهید گرفت دیگه نیازی نیست همه رو وارد ورد و...کنید که احتمالا از همون اول لذت دیدن فیلم رو ازتون می گیره و ممکنه منجر به این بشه که دیگه اصلا نخواید ببینید. منظورم اینه که کاری نکنید که این تماشای فیلم براتون یه پروسه عذاب آور شه چون در اینصورت سودی هم نخواهد داشت. البته بتدریج درکتون هم از دیالوگ ها بیشتر میشه و این همه زمان ازتون نمی گیره ولی یه پروسه تقریبا بلندمدته

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - sepinaz - 14-07-2014

(14-07-2014, 09:40 PM)'blur' نوشته:
به نظرم اشتباهه این روش. من خودم قبلا یه مدت کوتاهی سعی کردم یه روش مشابهی رو بکار ببرم ولی این روش چندان درستی نیست... شما اگر می خواین با فیلم و سریال جلو برین نباید ریز لغاتو برین دربیارین. باید بیشتر نگاه کنید و شنوایی تون رو تقویت کنید و تنها معنی لغاتی رو از دیکشنری پیدا کنید که بهیچ وجه با دونستنشون مفهوم دیالوگ ها رو درک نمی کنید. بجای اینکه وقتتون رو صرف همه این مراحل کنید بیشتر و دقیق تر نگاه کنید و گوش کنید و سعی کنید معنی لغاتو حدس بزنید. اگر منظم هم سریال یا فیلم نگاه کنید لغات رایج بفرض اون سریال رو اتوماتیک وار یاد خواهید گرفت دیگه نیازی نیست همه رو وارد ورد و...کنید. البته بتدریج درکتون هم از دیالوگ ها بیشتر میشه و این همه زمان ازتون نمی گیره ولی یه پروسه تقریبا بلندمدته

من الان summit 1 هستم و برنامم اینه که 2 سال یا 2 سلو نیم دیگه تافل و gre شرکت کنم
زیاد ضعیف نیستم
ولی کلا فس فسم
یعنی شما میگید فیلم ها رو فقط تکرار کنم باهاشون و دنبال معنی لغتا نرم
البته که خوب به هر خال از قیافه ی شخصیتا متوجه منظور کلمه میشم
ولی اینکه میرم تک تک لعتا رو پیدا و براشون مقال کپی پیست می کنم وفتمو می گیره
بره لغت چی کار کنم کلن
احساس می کردم لغتای فیلمارو چون تو فیلم یاد میگیری از یادت نمیره
ولی امروز فهمیدم اشتباه بوده

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - blur - 14-07-2014

(14-07-2014, 09:48 PM)'sepinaz' نوشته:
من الان summit 1 هستم و برنامم اینه که 2 سال یا 2 سلو نیم دیگه تافل و gre شرکت کنم
زیاد ضعیف نیستم
ولی کلا فس فسم
یعنی شما میگید فیلم ها رو فقط تکرار کنم باهاشون و دنبال معنی لغتا نرم
البته که خوب به هر خال از قیافه ی شخصیتا متوجه منظور کلمه میشم
ولی اینکه میرم تک تک لعتا رو پیدا و براشون مقال کپی پیست می کنم وفتمو می گیره
بره لغت چی کار کنم کلن
احساس می کردم لغتای فیلمارو چون تو فیلم یاد میگیری از یادت نمیره
ولی امروز فهمیدم اشتباه بوده

بله لغاتی که تو فیلم تکرار شه یادتون نمیره ولی اینکه بیاید همه لغات جدیدو دربیارین و این پروسه هارو طی کنید چندان کمکی نمی کنه. لغاتی که معنیش در درک مفهومی خیلی کمک می کنه و یا لغاتی که خیلی تکرار میشه و نمی تونید معنی دقیقش رو متوجه شید رو تو دیکشنری هم ببینید خوبه ولی خیلی پروسه رو طولانی نکنید. برای امتحانات هم جدای از لغات عمومی یه سری لغات هست که باید بخونید مثلا برای تافل essential words یا برای GRE 100 و...که اگر اطلاعات بیشتری خواستید می تونید به تاپیک مربوط به هر آزمون مراجعه کنید. بطورر کلی هرچقدر بیشتر متون مختلف رو بخونید و لسینینگ ها متنوعی گوش کنید در جریان امتحانات هم موفق تر خواهید بود