آکادمیا کافه
کلافه شدن در دوره خواندن زبان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: کلافه شدن در دوره خواندن زبان (/Thread-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

کلافه شدن در دوره خواندن زبان - ahmadpashaei - 18-03-2012

من کلاس پیش آیلتس میرم که البته یک ترم دیگه تمومه.ولی این سه ترم آخر(مه یکیش مونده هنوز) خیلی خیلی سخته و لغات new headway plus و نیز کتاب academic skill بسیار زیاد و سخت و فراره Angry تازه من اصلا فرصت خوندن تو خونه رو که ندارم و کتاب oxford word skill رو هم نصفه رها کردم. وقتی دارم این تعطیلات میخونم میبینم که در آوردن لغات یک درس نیوهدوی یکروز طول میکشه!!!!!!!! تازه تمرینهاش و 4 اسکیلش و نیز کتاب وحشتناک academic بماند. می خوام بدونم شمام همینجوری کند پیش میرفتین؟ Confused یا من بد می خونم.آخه هرچی لغت درمیارم میبینم منو میکشونن به جاهای دیگه،البته پیشرفت خیلی خوبیم در این بازه کوتاه داشتم چون در کنارش همیشه تو اتوبوس فلش کارت 504 دارم میخونم.منگول شدم Big Grin

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - rulany - 18-03-2012

لغت در اوردن 1 روز طول میکشه!!!!!! مگه چندتا لغت در میاری!! اگه هر لغتی 1 دقیقه هم طول بکشه فکر نمیکنم یک درس بیشتر از 100تا لغت داشته باشه. در مورد فرار بودن حتما از جعبه لایتنر استفاده کن.واقعا میتونه کمک کننده باشه. نوشتن املای لغات هم خیلی کمک میکنه.باعث میشه بهتر یادت بمونه.به نظرم خیلی لازم هم نیست دقیق بشی روش.مگه داری مدار 2 میخونی؟!

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - ahmadpashaei - 18-03-2012

آره یکروز!!!!!!!! یک دقیقه چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بابا معنیش رو از نرم افزار آکسفورد با مثالهاش در بیارم و اگر لغتی رو بلد نبودم دنبال اونم میرم و تازه همه حالاتش شامل syn,thesaurus , collocation , idioms ,phrasal verbs, ........ مگه میشه ول کرد همه رو؟!! شما چجوری می خونید؟

جعبه لایتنر دقیقا چیه؟من خوب نفهمیدم کارش رو!! ساده میگین؟

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - MaMi - 18-03-2012

من خودم اینجوری هستم که برای اینکه معنی کلمه بهتر یادم بمونه، باید با املا کار کنم، یعنی اینکه کلمه رو بنویسم و در حال نوشتن، معانی اش رو مرور کنم...روی من که جواب داده تا حالا خدا رو شکر! Wink
در ضمن معنی انگلیسی هم میخونم، مگر اینکه توضیحات انگلیسی اش رو نفهمم کلا! اونوقت با اکراه میرم سراغ معنی فارسی...
و حتما مثال (جمله) هایی که در زیر هر کلمه ذکر شده رو می خونم و چک کنم تا ببینم معنی که من متوجه شدم در این جملات مفهومی داره یا نه...
به نظر من کلمه رو در جمله یاد بگیری خیلی خیلی بهتر بوده و فراریتش کمتر میشه...یک امتحانی بکن حتما Smile

(18-03-2012, 07:38 PM)ahmadpashaei نوشته: جعبه لایتنر دقیقا چیه؟من خوب نفهمیدم کارش رو!! ساده میگین؟
جعبه لایتنر با تکرار کلمات، در دوره های زمانی مشخص، معنی کلمه رو از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت شما منتقل میکنه و وقتی هم به حافظه بلند مدت چیزی سپرده بشه، فراموش کردنش خیلی سخت میشه!

RE: کلافه شدن در دوره خواندن زبان - aghamashalla - 18-03-2012

اول از همه در مورد جعبه لایتنر باید بگم که بسیار مفیده ولی پشتکار عجیبی میخواد!! 90% از افراد وسطش ول میکنن قضیه رو.
اگر لغتی با جعبه لایتنر وارد مغذتون بشه محال ممکنه که خارج بشه.
از جعبه لایتنر که بگذریم ، بهترین روش برای یادگیری لغات زبانهای اجنوی و بیگانه درک مستقیم لغته. یعنی اینکه از اون لغت در زبان روزمره استفاده کنی. حتی لغات مشکل و کم کاربرد . احتیاج نیست که حتما جمله رو به انگلیسی بگی بلکه میتونی فارسی بگی ولی اون لغت انگلیسی رو توی جملت استفاده کنی.
برای مثال : فلانی رو دیدی اصلا اپروچش (approach)خوب نبود!
approach به معنیه : رویکرد - روش - برخورد و ... است.
این روش معجزه میکنه! Smile

قربون شکل همتون.منم که میگم کل قسمتهای دیکشنری رو میخونم با دقت و بعد در دفترچه خودم یا در یادداشتهای هر درس اونها رو مینویسم که شامل کلمه،نوع،فونتیک،معنی فارسی اکثرا که برای دیدنه نه تکرار،بعد به تفکیک مثلا respect اسمش:..... بعد فعلش :...... در همه حالات البته با یک مثال.هم babylon و هم oxford advanced learner's dic بازن رو صفحه. در همین حین کلی لغت هم در دیکشنری میبینم که دنبال اونام میرم.خیلی زمانبر هست ولی از حجم اطلاعات راضیما ولی وسواس نمیذاره که فقط معنی همون کلمه اونم در همون جمله ای که در کتاب دیدمش رو پیدا کنم! بلکه کل لغت رو در دیکشنری با لغات مشابه و مترادف و ارجاعی و بعضا اصطلاحی و ریشه و family و فارسی و ..... میبینم که البته به خاطر gre هم هست و خداییش کلی لغت عجیب قریب تا حالا پیدا کردم.البته همه رو حفظ نیستم ولی یادداشتهاش هست دیگه.نظرتون چیه؟

(18-03-2012, 09:18 PM)ahmadpashaei نوشته: قربون شکل همتون.منم که میگم کل قسمتهای دیکشنری رو میخونم با دقت و بعد در دفترچه خودم یا در یادداشتهای هر درس اونها رو مینویسم که شامل کلمه،نوع،فونتیک،معنی فارسی اکثرا که برای دیدنه نه تکرار،بعد به تفکیک مثلا respect اسمش:..... بعد فعلش :...... در همه حالات البته با یک مثال.هم babylon و هم oxford advanced learner's dic بازن رو صفحه. در همین حین کلی لغت هم در دیکشنری میبینم که دنبال اونام میرم.خیلی زمانبر هست ولی از حجم اطلاعات راضیما ولی وسواس نمیذاره که فقط معنی همون کلمه اونم در همون جمله ای که در کتاب دیدمش رو پیدا کنم! بلکه کل لغت رو در دیکشنری با لغات مشابه و مترادف و ارجاعی و بعضا اصطلاحی و ریشه و family و فارسی و ..... میبینم که البته به خاطر gre هم هست و خداییش کلی لغت عجیب قریب تا حالا پیدا کردم.البته همه رو حفظ نیستم ولی یادداشتهاش هست دیگه.نظرتون چیه؟
دوست من، فقط خوندن این مراحلی که شما نوشتی، آدم رو کلافه میکنه! چه برسه به اینکه بخوای انجامش هم بدی!
Have Some Fun دوست من! یکم به نظر من متنوع کن روندهای کاری ات رو یا مقداری تغییرش بده، نمیدونم چجوری، ولی اینکار رو انجام بده و گرنه به زودی زود کلا از هر چی زبان خارجه هست کلافه خواهی شد!

ممنون محمد جان.البته من از درس کلا و ذاتا زده نمیشمااااااااا.این برای وقت کم هست و میترسم efficiency رو پایین بیاره.میگین چجوری لفات رو کار کنم برای هر درس یا متنی؟دقیق بگید فقط